BuzzerBeater Forums

Hellas - II.1 > Σεζόν 55

Σεζόν 55

Set priority
Show messages by
This Post:
00
312040.6 in reply to 312040.5
Date: 11/14/2021 14:33:00
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Well said, πολύ ωραίο recap της παρούσας κατάστασης.

Πράγματι, η κατάσταση στην μπλε μεριά από άποψη μπάτζετ είναι πολύ υψηλή, τουλάχιστον για τους πρώτους 5, δεν ξέρω εάν θα δημιουργηθεί πρόβλημα στη συνέχεια όπως είπες. Πιστεύω ότι όλοι είμαστε τσίμα τσίμα από άποψη εσόδων/εξόδων και περιμένουμε να δούμε ποιος θα πνιγεί πρώτος. Επιπλέον, θεωρώ ότι όσο πλησιάζουν τα πλέι οφς θα γίνει μακελειό για τις καλές θέσεις.
Παράλληλα, με τους εναπομείναντες στο κύπελλο όπου αναγκαστικά δίνουν ένα ματς την εβδομάδα, οι διαφορά πόντων μερικών έχει ξεφύγει (είτε προς τα πάνω, είτε προς τα κάτω).

Τι άλλο να πω, καλή συνέχεια να έχουμε και όσο περισσότερο γράφουμε στο φόρουμ τόσο πιο ζωντανή θα κρατάμε την κατηγορία και θα συζητάμε και για τα ματς/αναλύσεις/μεταγραφές κλπ.

This Post:
00
312040.7 in reply to 312040.6
Date: 11/14/2021 20:35:01
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Το κυπελλο οντως ειναι ενας παραγοντας που θα επηρεασει τις ομαδες στο πρωταθλημα. Για τα οικονομικα νομιζω πως υπαρχουν ομαδες που δεν ειναι απλα τσιμα τσιμα αλλα παιζουν στα κοκκινα! Μπορει να εχουν τρελο αποθεμα βεβαια, αν ομως δεν εχουν τοτε βλεπω να ερχονται συντομα προβληματα κ δεν συμβαινει μονο στους μπλε αυτο, εχουμε κ απο τη δικια μας πλευρα νομιζω θεματακια. Και εσυ πρεπει να το προσεξεις λιγο το οικονομικο, 500+χιλ μισθους εχουν οι ομαδες που διεκδικουν τον τιτλο συνηθως, του χρονου χωρις το μπονους ανοδου στη θεαση θα εχεις προβλημα.

Μπορειτε να με πληρωνετε αν θελετε να σας κραταω τα λογιστικα

Last edited by str77 at 11/14/2021 20:35:55

This Post:
00
312040.8 in reply to 312040.7
Date: 11/15/2021 03:19:52
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Μπορειτε να με πληρωνετε αν θελετε να σας κραταω τα λογιστικα

Πράγματι, το έχεις

Η αλήθεια είναι πως έχω αρκετά υψηλούς μισθούς, αλλά με συνεπήρε ο ενθουσιασμός της ανόδου και η άνοδος τον μισθών των 3 ψηλών μου. Ας φτάσουμε λοιπόν στο "του χρόνου" που είπες και εσύ, και θα δούμε τι κουμάντα θα χρειαστούν τότε.

From: str77
This Post:
11
312040.9 in reply to 312040.8
Date: 12/14/2021 19:51:17
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Ο δευτερος τραυματισμος σημερα ηταν το τελειωτικο χτυπημα για την ομαδα μου. Μετα τον πρωτο τραυματισμο το Σαββατο ειπα να κανω μια προσπαθεια κ να μην τα παρατησω ετσι απλα, κινηθηκα γρηγορα κ μπορεσα να ενισχυθω πριν το αποψινο παιχνιδι που ηταν καθοριστικο για τη συνεχεια. Στο πρωτο μολις λεπτο σημερα ηρθε κ ο δευτερος τραυματισμος, οταν ειδα οτι δεν ειναι προσωρινος πηρα την αποφαση πως για μενα τελειωνει εδω η σεζον κ ξεκιναει ο προγραμματισμος για την επομενη που θα με βρει στη ΙΙΙ.

Η αποφαση θα ηταν ιδια ακομα κ αν το αποτελεσμα ηταν διαφορετικο! Μια μεταγραφη οικονομικα μπορουσα να τη δεχτω, δευτερη ομως πιστευω πως θα κανει περισσοτερο κακο παρα καλο, για το λογο αυτο θεωρω καλυτερη λυση τον υποβιβασμο!

Στα του ομιλου, πανω κατω επεσα μεσα στις προβλεψεις μου. Στους μπλε ο Τεκιλα παιρνει τη πρωτη θεση, χαμος θα γινει για μια θεση στη 4αδα που μονο ο Ταυραικος φαινεται να εχει εξασφαλισει εως τωρα. Χαμηλα δεν ειχαμε εκπληξεις, το βλεπαμε εδω κ καιρο οτι ετσι θα καταληξουν οι ομαδες.

Στο κοκκινο ομιλο ο Φιλιππος πηρε προβαδισμα πρωτιας με το σημερινο διπλο, βεβαια τιποτα δεν εχει ξεκαθαρισει αφου οι Αργοναυτες καραδοκουν. Απο εκει κ περα η μαχη συνεχιζεται οπως αναμενοταν στις τελευταιες 5 θεσεις. Η Βαλενθια μετα την μεταγραφικη ενισχυση πηρε σημαντικες νικες με μεγαλυτερη το διπλο στην εδρα του Joker ο οποιος σημερα επαιξε τη τελευταια του ζαρια κ εφερε διπλες για να συνεχισει να ελπιζει σε κατι καλυτερο απο την 7η θεση. Ο Μεγας Αλεξανδρος ενω ειχε παρει μια διαφορα απο τους υπολοιπους, με τη σημερινη ηττα εκανε ενα μεγαλο πισωγυρισμα κ πλεον κινδυνευει να παιξει play out. Ο QOTSA θα προσπαθησει για το πλεονεκτημα εδρας χωρις ομως να ειναι φαβορι, ενω εγω οπως ηδη ειπα δεν θα ενισχυθω κ θα βρεθω στην 8η θεση. Θα γινει μεγαλη μαχη μεταξυ τεσσαρων ομαδων ουσιαστικα για τρεις θεσεις, την 4η που σε βαζει στα play offs κ σε γλιτωνει αμεσα απο τον υποβιβασμο, την 5η που θα δωσει πλεονεκτημα εδρας στα play out κ την 6η που θεωρητικα φερνει εναν ευκολοτερο αντιπαλο αν κ δεν νομιζω οτι λειπει κατι απο το Περιστερι σε σχεση με τους υποψηφιους για την 5η θεση στους μπλε.

Αναμενω με ενδιαφερον τη συνεχεια...

Last edited by str77 at 12/14/2021 20:17:34

This Post:
00
312040.10 in reply to 312040.9
Date: 12/15/2021 02:38:08
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Παρακολούθησα το παιχνίδι σου φίλε, βλέποντας αρχικά τον τραυματισμό, σκέφτομαι πόσο κακή γκίνια, παρόλα αυτά είχες σταθερό προβάδισμα στο ματς μέχρι και την τελευταία επίθεση που οι παίκτες σου αποφάσισαν να μην σουτάρουν

Στα του ομίλου όπως είπες και εσύ, στη μεριά μας γίνεται πανικός για τα δύο εισιτήρια (3η και 4η θέση) καθώς Sipiada, Minoan Bulls και εγώ θα παλέψουμε μέχρι την τελευταία αγωνιστική. Έχουμε όλοι ματς μεταξύ μας, οπότε θεωρώ ότι θα γίνει μακελειό!!

Στην κόκκινη μεριά ο αντίστοιχος χαμός θα γίνει για τις θέσεις 4-7 επίσης με αμείωτο ενδιαφέρον που θα μας πάει μέχρι και την τελευταία αγωνιστική.

Καλή αντάμωση στη συνέχεια να ευχηθώ

Και ότι βρέξει ας κατεβάσει

This Post:
00
312040.11 in reply to 312040.10
Date: 12/15/2021 07:55:02
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Παρακολούθησα το παιχνίδι σου φίλε, βλέποντας αρχικά τον τραυματισμό, σκέφτομαι πόσο κακή γκίνια, παρόλα αυτά είχες σταθερό προβάδισμα στο ματς μέχρι και την τελευταία επίθεση που οι παίκτες σου αποφάσισαν να μην σουτάρουν


Οντως ουτε σουτ εκανα στη τελευταια επιθεση αλλα για να τα λεμε ολα δεν αξιζα τη νικη! Οι αξιολογησεις δειχνουν πως ο αντιπαλος ηταν πολυ ανωτερος, απο τυχη παραλιγο να επαιρνα τη νικη

This Post:
00
312040.12 in reply to 312040.11
Date: 12/15/2021 08:36:07
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Καλά εδώ εγώ γύρισα ολόκληρο ματς και κέρδισα τον πρωτοπόρο (TEQUILA B.C.) χωρίς κανέναν ψηλό. Όσο έπαιζαν οι ψηλοί μου έχανα και με το που βγήκαν (και οι 3) με φάουλ το γύρισα. Και μιλάμε για κομβική νίκη

Ποτέ δεν ξέρεις τι εκπλήξεις μας επιφυλάσσει το μπασκετάκι λοιπόν!!

From: Aimar 21

This Post:
11
312040.13 in reply to 312040.9
Date: 12/15/2021 11:56:09
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
Οι τραυματισμοί σου έδειξαν την... πόρτα της III. Απλά σου στέρησαν την ευκαιρία να δώσεις μία ωραία μάχη με τους αντίπαλους μπλε. Μία χρονιά στην III θα είναι το... αγροτικό για Τρελοκαμπέριδες και Αντονάκους. Με ηγέτη τον Άλβαρες και από κοντά τη μεταγραφή σου επιστρέφεις στην II και με... φόρα βάζεις πλώρη για Α1.

Χαμός στον κόκκινο όμιλο. Όσον αφορά τους μπλε και τη μεγάλη νίκη του Κτηνίατρου την προηγούμενη αγωνιστική, η καλύτερη τακτική ήταν φάουλ σε κάθε επίθεση. Λόγω ζώνης που βοήθησε στο να γίνουν πολλά φάουλ κέρδισε, αφού ο Τεκίλας βάρεσε με 52% Εν.Π αλλά το απαράδεκτο 43% στις βολές με 15/35!

This Post:
00
312040.14 in reply to 312040.13
Date: 12/15/2021 12:19:04
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
η καλύτερη τακτική ήταν φάουλ σε κάθε επίθεση.

Πολύ μεγάλη αλήθεια



Επίσης, δεν ήξερα ότι η κατηγορία μας παρουσιάζει ενδιαφέρον και στην Α1, μωρέ μπραβοοοο!
Άντε να αξιωθούμε κάποτε να δούμε πως μοιάζει και αυτή.

This Post:
00
312040.15 in reply to 312040.14
Date: 12/15/2021 12:36:14
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
Προς το τέλος της σεζόν ρίχνω καμιά ματιά στους όμιλους της II. για να δω τι... φιντάνια παλεύουν για να ανέβουν στην Α1, ωστόσο το δικό σας όμιλο τον τσεκάρω από την αρχή καθότι παίζει ο αδερφός μου.

This Post:
22
312040.16 in reply to 312040.15
Date: 01/05/2022 08:46:18
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Καλησπέρα σε όλους! Καθότι πλησιάζουμε στο τέλος άλλης μιας σεζόν ας δούμε τι καταφέραμε στην ΙΙ.1.
Ξεκινώντας με τα πλέι-αουτ:
-O Joker Athens φάνηκε να έχασε με τα χέρια κάτω από τον καλύτερο Minoan Bulls.
-O POM πάλεψε να κάνει το μπαμ στο 3ο παιχνίδι της σειράς αλλά τελικά δεν τα κατάφερε, όπως άλλωστε μας δείχνει και το συνολικό του σκορ (2-20).
-O Peristeri Lakers ο οποίος είχε μία αρκετά ανταγωνιστική ομάδα κατάφερε τελικά να πάρει το εισιτήριο της παραμονής ενάντια στον εξίσου δυνατό QOTSA.
Έτσι μαζί με τον Atsalakoto και τον Xeftilaiko, συμπληρώνονται οι ομάδες που θα αγωνιστούν στην ΙΙΙ κατηγορία την ερχόμενη σεζόν.

Και τώρα ας περάσουμε στο Κόσοβο
ΜΠΛΕ
-Οι Ktiniatroι όπως και η Sipiada, νομίζω αισθητά ανακουφισμένοι που κατάφεραν να γλιτώσουν την 5η θέση και χωρίς καθόλου αγωνιστική διάθεση (μιλάω για τον εαυτό μου, καθώς χρησιμοποίησα 2-3 δυνατές για να σώσω τα τελευταία ματς), χάσαμε πολύ εύκολα στον πρώτο τελικό.
-O Tavraikos όπου έδειχνε να είναι σε εξαιρετική κατάσταση και προσωπικά πίστευα ότι θα φτάσει μέχρι τους τελικούς, ηττήθηκε από την Tequila στο καλάθι, μετά από μία ολική ανατροπή στο 4ο δωδεκάλεπτο. Θεωρώ λιγάκι τραβηγμένη την κανονική διάθεση που χρησιμοποιήθηκε ενώ υπήρχε και το μειονέκτημα έδρας.

ΚΟΚΚΙΝΟΙ
-Οι Argonautes πέρασαν σχετικά εύκολα στους κόκκινους τελικούς, μετά τον αγώνα με την Ομάδα της καρδιάς, η οποία ενώ έκανε πολύ δυνατό ξεκίνημα σε αυτή τη σεζόν, έδειξε μετά τα μισά να ενδιαφέρεται μονάχα για την αποφυγή των πλέι-αουτ.

-Kαι τώρα ΜΠΟΥΜ!! Ο Valencia μετά από ένα φεστιβάλ 3ποντων και ένα ματς ακατάλληλο για καρδιακούς (ΧΑΧΑ τι λέω), κατάφερε να γυρίσει επικά το ματς από τον Filippo Verias. Παρακολούθησα τα τελευταία λεπτά (καθότι στο δικό μου ματς ) και έχω να πω ότι με είχε πιάσει πραγματικά άγχος, δε θέλω να σκεφτώ τους 2 μάνατζερ εκείνη τη στιγμή.
-Δεύτερο ΜΠΟΥΜ! Ο Valencia όπου να θυμίσουμε ότι τρύπωσε στα πλέι οφ κυριολεκτικά την τελευταία αγωνιστική εκτοπίζοντας τον Great Alexander, έκανε ξανά τα μαγικά του, σπάζοντας αυτή τη φορά την έδρα των Αργοναυτών (οι οποίοι τους υποτίμησαν και έπαιξαν με χαμηλότερη διάθεση). Μετά λοιπόν από ένα ακόμα ματς φωτιά οι Βαλενθιανοί πέτυχαν την ανατροπή στην τελευταία περίοδο και εξασφάλισαν το εισιτήριο των πολυπόθητων τελικών.

-Για τους τελικούς θα γράψουμε στο επόμενο επεισόδιο καθώς πιστεύω ότι το Σαββατοκύριακο θα γίνει της π.. μουρλής!!

Εύχομαι καλή χρονιά με υγεία σε όλους!

Advertisement