BuzzerBeater Forums

BB România > U21-S54

U21-S54 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
22
311253.1
Date: 07/15/2021 04:20:19
B.C Steaua Bucuresti
II.1
Overall Posts Rated:
9797
Second Team:
B.C Steaua Bucuresti II
Sezonul incepe cu o victorie buna impotriva Maltei 112-63, ce era de asteptat avand in vedere diferenta dintre loturi.

Urmeaza meciuri mult mai grele si va fi dificil sa obtinem victoriile necesare pentru a ne califica mai departe. Singura noastra sansa sta in mentinerea jucatorilor in forma buna, dar pentru multi dintre jucatori, acest lucru pare imposibil...

Lotul din acest sezon este clar mai dezechilibrat decat cel din campania trecuta, are mici avantaje pe anumite tactici, dar ne priveaza de varietate tactica.

Le multumesc tuturor celor care m-au votat si au avut incredere in mine pentru un nou mandat. Voi face tot posibilul pentru a obtine noi performante.

HAI ROMANIA!!

This Post:
00
311253.3 in reply to 311253.1
Date: 07/16/2021 03:31:25
sighet united
II.4
Overall Posts Rated:
4848
Second Team:
Marmatia
Succes!

From: Otis

This Post:
00
311253.4 in reply to 311253.3
Date: 07/26/2021 07:54:46
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
fac o mica sinteza fiindca Starstr3k a fost indisponibil. dar sunt sigur ca dupa victoria de diseara va interveni.

astea fiind zise, polonezii ne-au dat o mama de bataie. putem spune ca avem noroc ca n-au batut israel in consolare anul trecut fiindca daca mai si jucau acasa defilau prin acest euro. asa fiind pe teren neutru doar ne-au batut sa ii tinem minte.

din fericire asta inseamna ca nu ne vedem cu ei din nou decat in semifinalele euro, asta daca ajungem acolo.

altfel, meciul de diseara cu ungaria e decisiv.din pacate, din ce stiu eu cel putin, lotul nu e tocmai comparabil cu cel vechi care a scos medalie. de obicei, la nationale, categoria echipelor e destul de clara. din cele 10 echipe care ajung la euro, 4 au sanse reale la aur, 4 se bat in zona mediana pentru calificarea la mondial (vorbim de 2 echipe care au avut noroc in grupa usoara si 2 care au avut ghinion de grupa grea) si 2 care au ajuns acolo sacrificand totul.

asa ca grupa...polonia e favorita la euro, iar noi momentan suntem undeva la coada pentru euro. din fericire echipele care antreneaza sunt excelente si sigur o sa crestem in skill mult pana la euro, dar daca n-ajungem acolo atunci e o oportunitate ratata.

pt orice care va mai coordona u21, tb sa stii ca iti trebuie macar jumatate de lot sa fie gata din primele saptamani, chiar si cu secundare zero, ca sa nu compromiti jucatorii care se bazeaza pe elastic si care vor face diferenta la final.

astea fiind zise ne batem direct cu unguri, iar in functie de imprejurari, cu rusi. o victorie azi ne consolideaza pozitia de a merge la euro orice o fi. o infrangere ne mentine cu sanse mici plus compormiterea entuziasmului in ultima etapa.

deci pumnii stransi, meciul de diseara conteaza mult.

From: Otis

To: Otis
This Post:
00
311253.5 in reply to 311253.4
Date: 07/26/2021 13:47:53
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
fac o mica sinteza fiindca Starstr3k a fost indisponibil. dar sunt sigur ca dupa victoria de diseara va interveni.


de dragul caterincai am sa subliniez ca am zis ca intervine dupa victorie.

am pierdut la 1p si am ratat 2 libere pt victorie in q4 (jucatorul in cauza avea skill average). pervers jocul asta uneori. am fost sanatos peste ei si ca ratings si ca tactica. iar acum sanse de calificare....cam mici.

pacat de efortul depus in antrenament. se pare ca e important sa ai si Training Court de la inceput. pacat

felicitari pt efort

From: Starstr3k

To: Otis
This Post:
00
311253.6 in reply to 311253.4
Date: 07/26/2021 15:44:52
B.C Steaua Bucuresti
II.1
Overall Posts Rated:
9797
Second Team:
B.C Steaua Bucuresti II
Din pacate, timpul meu liber a fost limitat in ultimele 30 de zile si nu mi-a permis sa comunic pe forum.

Meciul cu Polonia a fost unul de asteptat, nu avem cum sa concuram cu asa ceva, diferenta este mult prea mare pentru acest lot, se poate observa numai din salariile jucatorilor. Probabil ca este una din primele 3 echipe favorite la castigarea acestui turneu.

From: Starstr3k

To: Otis
This Post:
11
311253.7 in reply to 311253.5
Date: 07/26/2021 15:49:47
B.C Steaua Bucuresti
II.1
Overall Posts Rated:
9797
Second Team:
B.C Steaua Bucuresti II
Referitor la meciul cu ungurii, am pierdut foarte trist 103-104, se intampla, norocul nu a fost de partea noastra, le fel ca si formele jucatorilor...

Era necesar sa castigam pentru a ramane in graficul calificarii in grupe, acum sansele sunt relativ mici, asteptam meciurile de saptamana urmatoare sa vedem daca mai avem vreo sansa.

Sincer, am plecat ca a 4-a echipa dpdv valoric in aceasta grupa, chiar daca lotul nu este subtire, avem niste minusuri care se simt...

Imi pare rau ca nu am obtinut mai mult, dar inca sunt optimist, sper in sansa noastra, indiferent cat e ea de mica.

Va multumesc.

HAI ROMANIA!!!

This Post:
00
311253.8 in reply to 311253.7
Date: 08/10/2021 11:08:27
B.C Steaua Bucuresti
II.1
Overall Posts Rated:
9797
Second Team:
B.C Steaua Bucuresti II
Au venit 2 victorii impotriva Norvegiei 100-131 si a Ucrainei 106-116, insa nu am avut norocul ca rusii sa castige impotriva ungurilor, deci calificarea in grupe este 100% pierduta, cel mult o sa luam locul 3...

Este foarte trist sa pierdem o calificare intr un mod asa de strans, dar problema reala a fost reprezentata de nivelul relativ subdezvoltat al jucatorilor, nu avem lot suficient de bun pe nicio tactica si astfel, nu putem emite pretentii impotriva echipelor mai solide, chiar daca pe final de campanie, acest lucru putea fi recuperat...

Imi pare rau ca nu am reusit sa ne calificam, dar mergem inainte, numarul mic de useri se simte si va avea impact din ce in ce mai mare in urmatoarele sezoane la nivel de U21...

Ramane sa castigam urmatoarele 2 meciuri si sa incepem meciurile amicale.


From: Otis

This Post:
00
311253.9 in reply to 311253.8
Date: 08/10/2021 11:58:02
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
pentru un sezon complet pt euro ne trebuie mai multe tipuri de jucatori.

cei care sunt cei mia buni la sfarsit de sezon nu sunt si cei de la inceput. ori noi aici am suferit, n-am fost foarte dezvoltati la inceput. in 4 5 saptamani am fi avut jucatori completi peste tot.

marele efort de a face ferme si de a sustine acei jucatori ne a adus beneficiul de a creste de la saptamana la saptamana. dar anul acesta am dat de o echipa care era beton din prima (polonia) si de una care era suficient de dezvoltata la inceput, dar in final, sub noi, respectiv Ungaria.


lectia pentru viitoarele nationale e sa prioritizam macar 4 5 juc care sa fie gata sa joace fara niciun fel de secundare in primele saptamani. in rest mai vedem.

felicitari pentru o campanie reusita si peste ce reusim de obicei la acel nivel