BuzzerBeater Forums

BB Poland > Sami swoi – drużyna wychowanków

Sami swoi – drużyna wychowanków

Set priority
Show messages by
This Post:
77
306816.1
Date: 10/31/2020 05:01:54
Overall Posts Rated:
3030
Cześć!
Zainspirowany istnieniem wątku na globalu (250341.1) jako że zamierzam zacząć budować drużynę wychowanków, postanowiłem założyć odpowiedni wątek na polskim forum.
Kilka razy grałem w ostatnich latach w BuzzerBeatera, bez większych sukcesów, rezygnowałem po kilku sezonach z braku zapału.
Ostatnie kilka sezonów to czysta zabawa bez celu, wdrażanie się do gry, ogółem mam już o niej podstawowe pojęcie na podstawie instrukcji gry i poradnikowych wątków na forum
Chciałbym zbudować tu całą drużynę zbudowaną wyłącznie z wychowanków, dotrzeć z nią jak najwyżej. W piłkarskim odpowiedniku buzzera – Hattrick.org zawodnicy będący wychowankami są minimalnie premiowani, przez co pojawiła się tam grupa ludzi grających według tej strategii – jeśli chodzi o sukcesy, to kilku prezesów otarło się o awans do 8-drużynowej ekstraklasy, przy czym to popolarniejsza gra, z 7 poziomami ligowymi.
Do rzeczy, moja koncepcja:
-Trzeba wiedzieć, że to strategia długofalowa i dla cierpliwych – szacuję, że około 10 sezonów drużyna podporządkowana jest wyłącznie treningowi, żeby 5 sezonów pograć. Potem wszyscy zawodnicy do sprzedania/zwolnienia, wydraftowanie nowych i można bawić się jeszcze raz :D
-Strategia nie sprzyja wytrenowaniu wielkiej gwiazdy – liczy się drużyna i ważne jest to by cała TOP5, oraz rezerwowi, jak najwięcej czerpali z treningu.
-Krok 1 – Obecnie mam w składzie trójkę 19-latków średniej jakości (SS 65, 69, 70) – zakładam że nie będą kluczowi, raczej głębocy rezerwowi.
-Krok 2 – zachomikowałem przez 2 sezony punkty w drafcie, dodatkowo podkładam się w meczach ligowych by mieć dobrą pozycję w drafcie – zamierzam wyciągnąć komplet trzech 18-latków z umiejętnościami na poziomie 5 lub 4 gwiazdki – potencjał jest drugorzędny, gdyż będą to moi główni rezerwowi – będę całą trójkę trenował przez 3 lub 4 sezony
Krok 3 – za 3 lub 4 sezony, wyciągnę 3 18 latków – to muszą być prawdziwe gwiazdy, będą w mojej pierwszej piątce.
Krok 4 – po jednym lub 2 sezonach, wyciągnę kolejne 2 gwiazdy – od tego momentu, będę w większości organizował trening na dwóch pozycjach, by trenowała cała TOP5, plus jacyś rezerwowi.
Dodatkowe uwagi:
-Zdaję sobie sprawę że wspólny trening dla wszystkich, prowadzi do tego, że ich nominalnymi pozycjami po jakimś czasie będą PF,SF,SG. W tym celu liczę na wyciągnięcie bardzo wysokiego centra i bardzo niskiego pg, tak, by szybciej rosły im te ważniejsze dla nich skille.
Trenerzy :zakładam, że główny będzie na poziomie 4, a trener młodzieży, dopóki potrzebny, na poziomie 5.
Fizjo: na początek max 3, potem w zależności od finansów
Infrastruktura drużynowa:
Myślę, że siłownia to podstawa, trening przekrojowy dla drużyny wychowanków to klucz do sukcesu.
Boisko treningowe – do zbudowania, gdy zacznę wydraftowywać zawodników do TOP5.
Centrum powrotu do zdrowia – zobaczy się, w zależności od finansów.
Na ten moment mam zachomikowane 3.4KK$, zbudowane boisko treningowe.
Może kogoś zachęciłem, zwłaszcza jeśli ostatnio brakuje mu zapału do gry ;)
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady, gdyż mimo łącznie kilkunastu sezonów spędzonych w grze nie mam jakichś wielkich sukcesów więc ryzyko błędu jest u mnie spore :)

This Post:
00
306816.2 in reply to 306816.1
Date: 10/31/2020 07:59:48
Overall Posts Rated:
3030
Rezerwacja na dodatkowe przemyślenia i poradniki, jakby dyskusje ciekawe się rozwinely :)

This Post:
00
306816.3 in reply to 306816.2
Date: 10/31/2020 09:15:41
Overall Posts Rated:
162162
Krok 3 będzie problemem, szalenie ciężko będzie Ci wyciągnąć w jednym drafcie trzech osiemnastolatków, z których można zrobić gwiazdy drużyny.

This Post:
00
306816.5 in reply to 306816.1
Date: 10/31/2020 10:46:17
Payro
III.14
Overall Posts Rated:
121121
Second Team:
Payro II


Pomysł fajny, ale bardzo ciężki do zrealizowania. Osobiście myślałem o tym 4 sezony temu i podjąłem decyzję trochę inną, postanowiłem sobie wytrenować sam 4 fajnych zawodników w 9-10 sezonów(długo ale jakbym chciał kupić takich to zbieranie kasy też trochę by zajęło) z draftu wyciągnąłem GAPYSA i dokupiłem jeszcze jednego Centra z zagranicy, obu trenowałem przez 4 sezony oboje zagrali w Reprezentacji U-21(Centrów już mam). Przy okazji wytrenowałem sobie jednego rezerwowego mocny nie jest ale zawsze coś na rezerwę musi być, w poprzednim sezonie po nieudanej próbie awansu do PLK, sprzedałem wszystkich(oprócz tych trenowanych) i kupiłem 6 młodych do treningu (draft lipa wiadomo ze względu na miejsce w lidze). W tym sezonie mam zamiar wyciągnąć z draftu 1 dobrego gracza PG lub SG (jak się uda to dwóch). Zobaczę co będzie w drafcie i podejmę decyzje co dalej z tymi 18-latkami (jeden lub dwóch zostanie reszta będzie sprzedana). Trenera zawsze mam minimum na poziomie 5, trener młodzieży na poziomie 6 lub 7, boisko treningowe i siłownia rozbudowane na maksa. Liczę że po spadku w 3 sezony wrócę do II ligi z moimi graczami i wtedy zawalczę po dokupieniu 2 zawodników o PLK. Wydaje mi się że to co pisze alter_ego ,

ostatnio sam tez kminilem troche ta koncepcje i jest to zwyczajnie nierealne dla mnie zeby zrobic druzyne wychowankow na takim poziomie zeby powalczyć o cos więcej niż awans do 2 ligi i uważam to za maxa co da sie wyciagnac


ma racje samymi wychowankami nie da się rady powalczyć o PLK, II liga to będzie maks. Także wydaje mi się że lepiej wytrenować 4 swoich graczy, a resztę dokupić. Życzę powodzenia i wytrwałości w trenigu.

Last edited by krzys999 at 10/31/2020 10:49:04

This Post:
00
306816.6 in reply to 306816.1
Date: 10/31/2020 13:19:52
Fragmin Team
IV.7
Overall Posts Rated:
11181118
Jakby co - to ja mogę się trochę pobawić :) Możemy na priv conieco ustalać :)
Pzdr!
Piotrek

From: Kowal

This Post:
00
306816.7 in reply to 306816.6
Date: 11/01/2020 01:48:23
Penetrator City
IV.2
Overall Posts Rated:
307307
Ja kilka sezonów z draftu wyciągałem najlepszych i trenowałem do U21 udawało mi się to pod warunkiem, że musiałem zająć ostatnie miejsce w lidze, żeby jakiś bot nie miał szans zgarnąć mi zawodnika. Ostatnio zauważyłem, że w drafcie coraz mniej 18latków z potencjałem 5 i zazwyczaj jest to jeden zawodnik.

This Post:
00
306816.8 in reply to 306816.7
Date: 11/03/2020 01:33:16
Overall Posts Rated:
3030
Dziękuję za odzew, mam nadzieję na dalsze ciekawe dyskusje i przemyślenia. Co do życzeniowego patrzenia na draft - może coś w tym jest, ale pamiętajcie, że patrzę na to z dolnej połowy zbociałej czwartej ligi, gdzie ta pozycja jest korzystniejsza. Może opowiem jak to widzę dokładnie
Krok 2(rezerwowa trójka)
Kluczowa ocena a nie potencjał, 5 lub 4 gwiazdki oceny, potencjał wystarczą trzy gwiazki, dla SFa moze i dwie.
Kroki 3 i 4(TOP5)
Być może w pierwszy drafcie wylosuję dwóch korzystych a w drugim trzech - w każdym razie w drugim sezonie raczej mogę być otwarty na 19 latków, więc znów, nie jest to niewykonalne, przy 5-6 miejscu w czwartej lidze. Wymagania draftowe dla TOP5 - trzy gwiazdki oceny stopniowej i cztery potencjału.

From: Krzychu

This Post:
00
306816.10 in reply to 306816.9
Date: 11/05/2020 03:35:05
KK Falcons
III.9
Overall Posts Rated:
701701
z tego co ja zaobserwowałem śledząc kiedys drafty w różnych ligach, to mam wrażenie, że draft jest mocniejszy wtedy, gdy więcej drużyn inwestuje w draft. Jeśli wkoło masz same boty to drafty są raczej średnie.

This Post:
33
306816.11 in reply to 306816.10
Date: 11/16/2020 04:07:51
Overall Posts Rated:
3030
Odkryłem już ocenę gwiazdkową wszystkich 18-latków - jestem zadowolony, siedmiu 5-gwiazdkowców, sześciu 4-gwiazdkowców. Dodatkowo siedmiu cztero, lub pięcio gwiazdkowców wśród 19 latków. Pozytywnie patrzę w przyszłość, spodziewam się kompletnej trójki do głównych rezerwowych :)