BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 47- THE FINAL PROBLEM

Σεζόν 47- THE FINAL PROBLEM

Set priority
Show messages by
This Post:
66
301015.1
Date: 08/18/2019 06:44:58
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Νεα σεζον οποτε ανοιγω το νημα. Τελευταια φορα που το εκανα ειχα μολις 7 νικες ολη την χρονια οποτε ισως υπογραφω την καταδικη μου αυτη την στιγμη.

Καλως μας ηρθαν οι 5 νεοι, προκειται για τους Aetos Anogeion B.C. , Volos Velvet Hammers , tromponiakos bc , Maddogs-Hellas και Karditsa G.B.I.

Σπανιο το γεγονος οτι οι 4 απο τους 5 θα παιξουν για 1η φορα στην Α1. Παλια καραβανα ο φιλος Στελιος (tromponiakos) που επιτελους επεστρεψε. Απο τους πρωτους φιλους που εκανα στο παιχνιδι με την πρωτη μονομαχια μας να λαμβανει την πολυ μακρινη πια σεζον 23 στα αλωνια του III.13!

Ο τιτλος ειναι αφιερωμενος σε ολους εκτος του Αλεξανδρου και εξηγουμαι:
Μετα απο 3 σεζον καταφερε να παρει τιτλο αλλη Ελληνικη ομαδα εκτους του Κοτιδη. Ετσι ο Ξεφτιλαικος εγινε μολις η 3η ελληνικη ομαδα που παιρνει κουπα τις τελευταιες 7 σεζον! Πλεον μενει το τελευταιο προβλημα, αυτο της εκθρονισης του Αλεξανδρου απο το πρωταθλημα οπου το σηκωνει τις τελευταιες 7 σεζον!


Poll:  Ποιος θα ειναι ο πρωταθλητης την σεζον 47;
Response Votes Result

CRETE 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
Xeftilaikos 7
30.4% 30.4% 30.4%
30.4%
Μετεωρα B.C. 1
4.3% 4.3% 4.3%
4.3%
Olympiacos B.C. 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND 9
39.1% 39.1% 39.1%
39.1%
spartans team 1
4.3% 4.3% 4.3%
4.3%
terastiousp 2
8.7% 8.7% 8.7%
8.7%
Xanthi Crocodiles 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
SPURS OF CS7 1
4.3% 4.3% 4.3%
4.3%
Άλλος(πες ποιος!) 2
8.7% 8.7% 8.7%
8.7%

This poll ended on 09/18/2019.

Winter is coming...
This Post:
00
301015.2 in reply to 301015.1
Date: 08/18/2019 13:24:54
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
THE FINAL PROBLEM??????????

...and why this is a problem????''...asks Kotidis????? :/

''Μια χαρά τις σηκώνω τις κούπες μου!!Γιατί αυτό πρέπει να αλλάξει???'' :D

This Post:
11
301015.3 in reply to 301015.2
Date: 08/18/2019 14:14:08
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Χαχαχα γι'αυτό δεν είναι αφιερωμένο σε σένα

Εμπνευσμένος ο τίτλος από το Σέρλοκ...

Last edited by τεράστιος at 08/18/2019 14:14:19

Winter is coming...
This Post:
11
301015.4 in reply to 301015.3
Date: 08/18/2019 14:38:35
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Χαχαχα γι'αυτό δεν είναι αφιερωμένο σε σένα :P


χαχαχαχα!!!Προσπαθήσαμε να του εξηγήσουμε ότι έγραφες καθαρά ότι αναφέρεται σε όλους εκτός από εμάς,αλλά o πάνσοφος είναι τόσο μεθυσμένος μετά το 7ήμερο γλέντι που δεν καταλάβαινε τίποτα!!!''O Terastios τα έπινε μαζί μου στο γλέντι και μόλις έφυγε θέλει να μας εκθρονίσει!!!!!!!!!!!....ούρλιαζε!!!! :+(

Επίσης για να σου πάει κόντρα λέει ότι τα αγαπημένα του είναι τα A Study in Scarlet και το
The Hound of the Baskervilles.... :D

ΥΓ: Φαντάζομαι ξέρεις ότι ο Ντόυλ είχε αποφασίσει να σκοτώσει οριστικά τον Σέρλοκ!Υπήρχαν όμως πρωτοφανείς αντιδράσεις από φανατικούς αναγνώστες και μετά από 10 χρόνια τον ''ξαναζωντάνεψε'' πάλι!

Επίσης είναι καταπληκτικό ότι τα πρώτα βιβλία γράφτηκαν πριν το 1900(το 1ο το 1887)!!!

This Post:
11
301015.5 in reply to 301015.1
Date: 08/18/2019 16:54:50
Aetos Anogeion B.C.
III.12
Overall Posts Rated:
419419
Second Team:
Aetos Anogeion Int.
Καλώς τα δεχτήκατε

Όπως τα λες! Πολλοί κάνουμε ντεμπούτο στην Α1 αλλά πιστεύω όλοι ήρθαμε με υψηλές βλέψεις!

Πρώτη φορά Α1 και για μένα, που όμως έχω παίξει ή έχω κουβεντιάσει με τους περισσότερους από τη λίγκα, οπότε δε νοιώθω και τόσο ξένος

Όσον αφορά το παγκόσμιο πρωταθλητή μας, τα συγχαρητήριά μου και στο forum εκ μέρους της ομάδος (αν και οι προέδροι έχουν ήδη ανταλλάξει ευχές στα πλαίσια της καλής σχέσης και συχνής επικοινωνίας τους). Βέβαια, σαν σωματείο, όπως είπε και ο Supernova, μιλάμε για έχθρα που κρατάει χρόνια και άρα οι όποιες φιλικές σχέσεις προέδρων δεν θα επηρεάσουν καθόλου τις αγωνιστικές επιλογές της ομάδος!

Καλή σεζόν να έχουμε

This Post:
00
301015.6 in reply to 301015.5
Date: 08/18/2019 17:20:12
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Καλώς τα δεχτήκατε :D

Όπως τα λες! Πολλοί κάνουμε ντεμπούτο στην Α1 αλλά πιστεύω όλοι ήρθαμε με υψηλές βλέψεις!

Πρώτη φορά Α1 και για μένα, που όμως έχω παίξει ή έχω κουβεντιάσει με τους περισσότερους από τη λίγκα, οπότε δε νοιώθω και τόσο ξένος :P

Όσον αφορά το παγκόσμιο πρωταθλητή μας, τα συγχαρητήριά μου και στο forum εκ μέρους της ομάδος (αν και οι προέδροι έχουν ήδη ανταλλάξει ευχές στα πλαίσια της καλής σχέσης και συχνής επικοινωνίας τους). Βέβαια, σαν σωματείο, όπως είπε και ο Supernova, μιλάμε για έχθρα που κρατάει χρόνια και άρα οι όποιες φιλικές σχέσεις προέδρων δεν θα επηρεάσουν καθόλου τις αγωνιστικές επιλογές της ομάδος! XD

Καλή σεζόν να έχουμε


'''Ηταν δίκαιο και έγινε πράξη''...δήλωσε ενθουσιασμένος ο Κοτίδης!!!''Επιτέλους ο μάνατζερ karapatsakidis έρχεται στην Α1 και μάλιστα με πολύ απειλητικές διαθέσεις''!!!!!!!!!! (party)

Είναι γνωστό βέβαια ότι τα 2 σωματεία έχουν φιλικές σχέσεις που χάνονται στα βάθη του χρόνου,από την συνύπαρξη στον ηρωικό όμιλο ΙΙΙ.5!!!

Ένας όμιλος Αλλ-Σταρ που έβγαλε 4 ομάδες που έφτασαν μετέπειτα στην Α1: Εμείς,ο Villagkouras,o Kung Flu και τώρα ο karapatsakidis !!

Ένας όμιλος όμως που δεν έμεινε στην ιστορία για τις ομάδες που έβγαλε,αλλά για τις ηρωικές συζητήσεις και τα επικά ποσταρίσματα επί πολλές σεζόν,φτάνοντας μάλιστα την σεζόν 25 στα 1731 ποστ(!!!!!!!!!) B)

http://prntscr.com/ouc1hg

ΥΓ: Από ότι θυμόμαστε μάλιστα ήσουν τρομερά ενεργός εκείνη την περίοδο στο φόρουμ... :X :P

ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!! (hi)

This Post:
11
301015.7 in reply to 301015.4
Date: 08/19/2019 11:59:25
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
χαχαχαχα!!!Προσπαθήσαμε να του εξηγήσουμε ότι έγραφες καθαρά ότι αναφέρεται σε όλους εκτός από εμάς,αλλά o πάνσοφος είναι τόσο μεθυσμένος μετά το 7ήμερο γλέντι που δεν καταλάβαινε τίποτα!!!''O Terastios τα έπινε μαζί μου στο γλέντι και μόλις έφυγε θέλει να μας εκθρονίσει!!!!!!!!!!!....ούρλιαζε!!!!


Πιστευω οτι αυτα τα μεταφερει ο Αλεξανδρος που θελει να διαταραξει τις αριστες σχεσεις που εχω με τον πανσοφο τις 15 σεζον που ημαστε στον ιδιο ομιλο!

Μαλιστα εμαθα οτι την στιγμη του σκαουτιγνκ των αντιπαλων στο Β3 καθοταν ολημερις και ολονυχτις σε μια βιβλιοθηκη με τακτικες της καλαθοσφαιρας μελετωντας τους αντιπαλους, ενω ο Αλεξανδρος7 βρισκοταν στις παραλιες και τα beach bar παραγγελνοντας το ενα mojito μετα το αλλο!

Επίσης για να σου πάει κόντρα λέει ότι τα αγαπημένα του είναι τα A Study in Scarlet και το
The Hound of the Baskervilles....


Ρε το πρωτο δεν το ξερω! Μονο την σειρα εχω δει. Δεν εννοεις φανταζομαι το a study pink ετσι?

Εμενα το αγαπημενο μου μακραν ειναι το The Reichenbach Fall. Απο εκει πηρα τον τιτλο απο μια ατακα του Moriarty! Μετα ειδα οτι εχει βγει και επεισοδιο με αυτο τον τιτλο!

ΥΓ: Φαντάζομαι ξέρεις ότι ο Ντόυλ είχε αποφασίσει να σκοτώσει οριστικά τον Σέρλοκ!Υπήρχαν όμως πρωτοφανείς αντιδράσεις από φανατικούς αναγνώστες και μετά από 10 χρόνια τον ''ξαναζωντάνεψε'' πάλι!

Επίσης είναι καταπληκτικό ότι τα πρώτα βιβλία γράφτηκαν πριν το 1900(το 1ο το 1887)!!!


Οχι δεν ειχα ιδεα! Βιβλια δεν εχω διαβασει ακομα αλλα λογικα ειναι θα πολυ ωραια!

Last edited by τεράστιος at 08/19/2019 12:43:20

Winter is coming...
This Post:
00
301015.8 in reply to 301015.5
Date: 08/19/2019 12:06:04
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Όπως τα λες! Πολλοί κάνουμε ντεμπούτο στην Α1 αλλά πιστεύω όλοι ήρθαμε με υψηλές βλέψεις!


Οντως και εγω πιστευω οτι και οι 5 ομαδες που μας ηρθατε ειστε αρκετα δυνατες και αυτο φανηκε και απο τους αγωνες που ειχαμε στην πρεμιερα!

Θα ειναι δυσκολο το πρωταθλημα φετος!

Πρώτη φορά Α1 και για μένα, που όμως έχω παίξει ή έχω κουβεντιάσει με τους περισσότερους από τη λίγκα, οπότε δε νοιώθω και τόσο ξένος []


Κι εγω δεν σε αισθανομαι ξενο με τα μηνυματα που εχουμε ανταλλαξει στο παρελθον!

Winter is coming...
This Post:
33
301015.9 in reply to 301015.8
Date: 08/19/2019 12:34:22
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Παμε λιγο να αναφερουμε το τι εγινε στην πρεμιερα:

ΜΠΛΕ

Vollos-CRETE 83-100

Σχετικα ευκολη η επικρατηση του εμπειρου Μανου. Ο Βολος πολυ σωστα κατεμε πηρε το ρισκο να διπλο προβλεψει εφοσον ηταν αουτσαιντερ εκτος εδρας σε πρεμιερα(καταστασεις στο 7). Αστοχησε με 1/2 και η ηττα ηρθε με διαφορα 17 ποντων.

Xeftilaikos-OBC 105-85

Ο Ξεφτιλαικος περασε κυριαρχα απο την εδρα του OBC εστω και χωρις τον Ματζαβιδη που ειχε πουληθει λιγο νωριτερα. Με παραπανω διαθεση και ευστοχη προβλεψη το παιχνιδι ξεφυγε και φτασαμε στο μπλοου αουτ. Παντως και οι 2 διατηρουν ακριβο ροστερ για την ωρα με 707κ ο obc και 772 ο Ξεφτιλας.

Tromponiakos-Aetos 72-91

Ντερμπι νεοφωτιστων εδω με τον Αετο να καταφερνει το ροζ φυλλο αγωνα ξεφευγοντας απο την 3η περιοδο και μετα. Με την εδρα και την διαφορα διαθεσης δεν αφησε πολλα περιθωρια στον Στελιο παροτι εκεινος προεβλεψε σωστα!

Bulls-Μετεωρα 83-98

Ντερμπακι στην πρεμιερα των μπλε αφου και οι 2 ομαδες ηταν στα περσινα πλει οφ. Ο Μετεωριτης καθαρισε σχετικα ευκολα, με ιδια διαθεση και χωρις προβλεψεις, αυξανοντας την διαφορα σε καθε περιοδο που περνουσε. Παρολαυτα περιμενω αλλη μια δυνατη σεζον απο τον Αλέκο φετος, που ηρθε για μεινει οπως εδειξε περυσι.

ΚΟΚΚΙΝΟΙ

Maddogs-SPURS 88-89

Πολυ μεγαλο παιχνιδι ειχαμε εδω με τον νεοφωτιστο Maddogs να βαζει πολυ δυσκολα και μαλιστα εκτος εδρας με ιδια διαθεση στον περσινο φιναλιστ του κοκκινου ομιλου. Πολυ κοντα και μισθολογικα οι 2 ομαδες με 680 και 702 χιλιαρικα αντιστοιχα.

Κοτιδης-Karditsa 86-84

Και αν πηγε να γινει μια μικρη εκπληξη στο παραπανω παιχνιδι εδω πηγε να γινει τεραστια. Η νεοφωτιστη ομαδα της Καρδιτσας εβαλε δυσκολα στον παγκοσμιο πρωταθλητη που καταφερε να αποδρασει στο τελος χαρης σε ενα ευστοχο διποντο του Zemalis. Εντυπωσιακο το 40 στα ππ100 που επιασε ο Kutinas!

Και οι 2 νεοφωτιστοι κοκκινοι μοιαζουν πολυ δυνατοι με βαση την πρεμιερα.

Spartan-Xanthi 90-109

Ευκολη επικρατηση της Ξανθης απεναντι στους 4 παικτες του Σπαρταν. Ο οποιος πουλησε ακομα εναν μετα το τελος των αγωνων και εχει μεινει με 3. Φυσικα εχει ξαναβρεθει σε τετοια θεση και ειναι πολυ εμπειρος ωστε να μπορεσει να ανακαμψει αλλα δεν ειναι και η πιο ευκολη κατασταση που μπορει να βρεθει ομαδα.

terastiousp-OVERDOSE 114-102

Για την ομαδα μου αυτη ηταν μια μεγαλη νικη απεναντι στην ακριβοτερη ομαδα της Α1 αυτη την στιγμη οπου με βαση το μπατζετ δειχνει στοχους για μια πραγματικα μεγαλη πορεια. Το πιο θετικο για μενα ηταν οτι περασα απο μια εδρα που πολυ δυσκολα θα περασουν αλλες ομαδες.

Last edited by τεράστιος at 08/19/2019 14:09:34

Winter is coming...
This Post:
00
301015.10 in reply to 301015.7
Date: 08/19/2019 12:39:19
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Πιστευω οτι αυτα τα μεταφερει ο Αλεξανδρος που θελει να διαταραξει τις αριστες σχεσεις που εχω με τον πανσοφο τις 15 σεζον που ημαστε στον ιδιο ομιλο!

Μαλιστα εμαθα οτι την στιγμη του σκαουτιγνκ των αντιπαλων στο Β3 καθοταν ολημερις και ολονυχτις σε μια βιβλιοθηκη με τακτικες της καλαθοσφαιρας μελετωντας τους αντιπαλους, ενω ο Αλεξανδρος7 βρισκοταν στις παραλιες και τα beach bar παραγγελνοντας τον ενα mojito μετα το αλλο!


Το διαψεύδω κατηγορηματικά..Άλλωστε μόνο 65 μπάνια έχω κάνει φέτος.... :P

Ρε το πρωτο δεν το ξερω! Μονο την σειρα εχω δει. Δεν εννοεις φανταζομαι το a study pink ετσι?

Εμενα το αγαπημενο μου μακραν ειναι το The Reichenbach Fall. Απο εκει πηρα τον τιτλο απο μια ατακα του Moriarty! Μετα ειδα οτι εχει βγει και επεισοδιο με αυτο τον τιτλο!


Το A Study in Scarlet είναι το 1ο βιβλίο του που κυκλοφόρησε το 1887!Ο Ελληνικός τίτλος είναι Σπουδή στο κόκκινο!

Οχι δεν ειχα ιδεα! Βιβλια δεν εχω διαβασει ακομα αλλα λογικα ειναι θα πολυ ωραια!


Τα έχω διαβάσει σχεδόν όλα!Είναι πολύ ωραία!!!Απλά φαντάσου ότι όταν γράφτηκαν δεν υπήρχαν αυτοκίνητα όπως στην σειρά,αλλά άμαξες!!!Ούτε κινητά και Ιντερνετ βέβαια!!! :D

Ο θάνατος του Σέρλοκ έπρεπε να ήταν οριστικός...αλλά:

Το 1890 ο Άρθουρ Κόναν Ντόυλ σπούδασε οφθαλμολογία στη Βιέννη και το 1891 μετακόμισε στο Λονδίνο για να ανοίξει ιατρείο ως οφθαλμίατρος. Στην αυτοβιογραφία του έγραψε ότι ούτε ένας πελάτης δεν πέρασε το κατώφλι του. Αυτό του έδωσε περισσότερο χρόνο για γράψιμο και τον Νοέμβριο του 1891 έγραψε στη μητέρα του: «Σκέφτομαι να σκοτώσω τον Χολμς... και να τον ξαποστείλω μια και καλή. Με αποσπά από σημαντικότερα πράγματα». Η απάντηση της μητέρας του ήταν: «Κάνε ό,τι νομίζεις σωστό αλλά τα πλήθη δεν θα το πάρουν αυτό ελαφρά». Τον Δεκέμβριο του 1893 «σκότωσε» τον Χολμς με σκοπό να επικεντρωθεί στα ιστορικά του μυθιστορήματα. Ο Χολμς και ο καθηγητής Μοριάρτυ φαινομενικά σκοτώθηκαν πέφτοντας από ένα καταρράκτη στην ιστορία Το Τελικό Πρόβλημα. Η δημόσια κατακραυγή ανάγκασε τον Κόναν Ντόυλ να επαναφέρει τον χαρακτήρα στο έργο Το Σκυλί των Μπάσκερβιλ. Στην Περιπέτεια του Άδειου Σπιτιού δόθηκε η εξήγηση ότι μόνο ο Μοριάρτυ έπεσε και ότι επειδή ο Χολμς είχε άλλους επικίνδυνους εχθρούς, σκηνοθέτησε προσωρινά τον θάνατό του. Ο Χολμς τελικά εμφανίστηκε σε συνολικά 56 μικρές ιστορίες και τέσσερα μυθιστορήματα του Κόναν Ντόυλ και από τότε έχει εμφανιστεί σε πολλά μυθιστορήματα και ιστορίες άλλων συγγραφέων. Οι ιστορίες με τον Σέρλοκ Χολμς σημείωσαν μεγάλη επιτυχία και συνεχίστηκαν ως το 1896.


ΥΓ: Εγώ διαβάζω τώρα τα βιβλία του Game of Thrones,αλλά έχω διαβάσει μόνο 2 ως τώρα!

This Post:
22
301015.11 in reply to 301015.9
Date: 08/19/2019 18:08:42
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Κοτιδης-Karditsa 86-84

Και αν πηγε να γινει μια μικρη εκπληξη στο παραπανω παιχνιδι εδω πηγε να γινει τεραστια. Η νεοφωτιστη ομαδα της Καρδιτσας εβαλε δυσκολα στον παγκοσμιο πρωταθλητη που καταφερε να αποδρασει στο τελος χαρης σε ενα ευστοχο διποντο του Zemalis. Εντυπωσιακο το 40 στα ππ100 που επιασε ο Kutinas!



O πάνσοφος δεν συγχωρεί!Παρ'όλο που ο Κουτίνας πήρε μόνος του τον τίτλο του Παγκόσμιου Πρωταθλητή και τον χάρισε στους Legend,η χθεσινή αποκαρδιωτική εμφάνιση του ώθησε τον Κοτίδη να του δείξει τον δρόμο της εξόδου!!!

''ΗΤΟ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ''...ούρλιαξε ο πάνσοφος!!''Από τότε που βγήκε MVP του τελικού του Β3 το παίζει ντίβα και κωλοβαράει!!!!!Αυτά στον Κοτίδη δεν περνάνεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!ΒΡΕΕΕΕ ΟΥΣΤ!!!!!!!!!'' :@ :+(

Δυστυχώς πριν καν καταλάβουμε τι συμβαίνει,ο Κοτίδης είχε ήδη διαολοστείλει τον Κουτίνας και έτσι ο βασικός υπαίτιος για την κατάκτηση του ΒΒΒ είναι ήδη παρελθόν για την ομάδα μας.... :(