BuzzerBeater Forums

Türkiye - TBL > 47. Sezon

47. Sezon

Set priority
Show messages by
This Post:
00
300560.63 in reply to 300560.62
Date: 11/12/2019 06:36:18
izmit simit
II.2
Overall Posts Rated:
117117
Bu sezon kim şampiyon olur?

Foruma bakılırsa pek te kimsenin umurunda değil. Melo mu Flarex mi? Bence ikisinden biri olur :)

Zaten benim asıl bahsettiğim de NBA şampiyonluğu. Şimdiden açıklıyorum: L.A Clippers. (Bir an önce şu Clippers adını değiştirin yahu. Bu isimde şampiyon mu olur gardaş)

Paul George'un yokluğunda sezona başlayan Clippers en az kaybeden takım değil. Ancak bu maçların 2 sinde Kawhi de yoktu. Üstelik Bucks'u takımın 2 süperstarı yokken neredeyse yeneceklerdi. Özellikle hücumda çok acayipler. Çok rahat sayı üretiyorlar, Kawhi artık başka bir seviyede, ligin savunulması en zor oyuncularından biri haline gelmiş.

Daha lig başlamadan otoritelerce de favori olarak görülen Clippers savunma olarak ta kötü sayılmaz. Bir Utah seviyesinde değil elbette ama play-offlarda bu seviyelere de çıkabilirler.

Bunları konuşmak için çok erken tabi ama büyük sakatlıklar yaşamazsa Clippers için durum böyle. Finalde karşısında kim olur derseniz orası pek net değil.

Boston sezona çok iyi başladı. Kemba Walker cuk oturdu, muazzam oynuyor. Gordon Hayward eski günlerine dönüş sinyalleri veriyor. Süre yükünü çeken beş oyuncu sayı yükünü de çekiyor. En büyük handikapları bence pota altı ve dar rotasyonları.

Milwaukee ve geçen yılın şampiyonu Toronto diğer iki aday. Kawhi'yi kaybeden Toronto onun yerine önemli bir ekleme yapamadı. Onun yerine oynattıkları ve coach Nurse'nin takımın geleceği olarak gördüğü OG Anunoby'den ciddi verim alıyorlar. Aynı durumdaki bir başka oyuncu Fred VanVleet play-offlardaki olgun ve etkili oyununu daha da geliştiriyor. Coach Nurse'nin hünerli ellerinde bir süperstara dönüşen Paskal Siakam takımın 1. skor opsiyonu durumunda.

Kısacası geçen yılki oyunun üstüne koymak zorunda olan Milwaukee Doğu'da şampiyon olmak için çok az hata yapmak zorunda. Ama Toronto Doğu Şampiyonu olursa da kimse şaşırmasın

Last edited by $adan caner at 11/12/2019 06:42:03

This Post:
00
300560.64 in reply to 300560.63
Date: 11/12/2019 06:48:56
izmit simit
II.2
Overall Posts Rated:
117117
Bu sezon kim şampiyon olur?

Foruma bakılırsa pek te kimsenin umurunda değil. Melo mu Flarex mi? Bence ikisinden biri olur :)

Ha unutmadan az önce şaka yapmıştım. Melo Ravens'i şimdiden tebrik ediyorum.

Not: Bu arada Melo şampiyon olursa kendisine ilk turda elenmiş olmam daha bi anlamlı hale gelmiş olacak

Last edited by $adan caner at 11/12/2019 06:52:26

This Post:
00
300560.65 in reply to 300560.63
Date: 11/12/2019 08:09:19
izmit simit
II.2
Overall Posts Rated:
117117

Daha lig başlamadan otoritelerce de favori olarak görülen Clippers savunma olarak ta kötü sayılmaz. Bir Utah seviyesinde değil elbette ama play-offlarda bu seviyelere de çıkabilirler.

Bunları konuşmak için çok erken tabi ama büyük sakatlıklar yaşamazsa Clippers için durum böyle. Finalde karşısında kim olur derseniz orası pek net değil.

- Peki sayın Hocam Batı'da hiç mi takım yok Clippers'i zorlayacak? (diye bir soru gelebilir diye peşinen ben kendime sordum :)

- Ne Doğu'da ne batı'da zorlayacak bir takım olduğunu düşünmüyorum ama Batı'da konferans şampiyonluğu yarışında daha fazla rekabet olacak gibi görünüyor. Lakers, Utah, Denver, Houston ön plana çıkan takımlar.

Bana göre bu takımlar içinde en fazla Lakers ön plana çıkıyor. Clippers kadar iyi hücum edemeseler bile defans konusunda ciddi mesafe katetmişler. Lebron 2. baharını yaşıyor A.Davis güvenilir bir skor opsiyonu, gün geçtikçe daha iyi olacaklarını düşünüyorum. An itibariyle Clippers'i zorlayacak seviyede değiller ama yükselişleri devam ederse neden olmasın?

Last edited by $adan caner at 11/12/2019 08:10:24

This Post:
00
300560.66 in reply to 300560.63
Date: 11/12/2019 15:18:26
Istanbul Monsters
II.2
Overall Posts Rated:
304304
Hocam Boston'u yaktın :) Gordon Hayward'ın eli kırılmış, 6 hafta yok.

Tahminim Clippers-Bucks finali olur, Kawhi'da NBA'de şampiyon olamamış takımları şampiyon yapma geleneğini (!?!) sürdürür.

This Post:
00
300560.67 in reply to 300560.66
Date: 11/13/2019 02:32:48
izmit simit
II.2
Overall Posts Rated:
117117
Evet yaaa yazık çocuğa, halbuki kem gözle de bakmamıştım :(

Bucks konusunda emin değilim. Sanki geçen senenin üstüne koyamamamış hatta üstünden bir miktar alınmış gibiler :)

Malcolm Bragdon, Nicolo Mirotic gibi önemli kayıplar verdiler yerine sadece Wesley Matthews eklemesi yapabildiler ki malesef kendisi de kayıpları oynuyor.

Bilemiyorum ben de bu konuda böyleyim ---> (!?!)

Kawhi tek başına şampiyon yapmıyor tabiki Toronto'da Nick Nurse gibi bir sihirbazın takımıyla şampiyon oldular.

Clippers'a gelince Doc Rivers bir sihirbaz değil ama Boston ile bir kez NBA bir kez de konferans şampiyonluğu yaşamış çok tecrübeli bir coach. Belki bir sihirbaz değil ama kazanmayı seven bir usta. Başarısızlıklarıyla alay konusu olan bu takımla geçen sezon .700 W/L oranı ile play-offa sokarak manşetlere çıkmayı başardı.

"Defansif oyun tarzı ile bildiğimiz koç Doc Rivers, 2008'de Boston Celtics ile kazandığı şampiyonluktan sonraki belki de en önemli koçluk başarısını yakaladı diyebiliriz. Los Angeles'ın hep üvey evlat muamelesi gören takımı Clippers'ı bu sezon play-off'a sokmayı başardı"

Binaenaley Kawhi Coach Rivers'ın 6 yıldır altyapısını hazırladığı bir takıma Paul George ile birlikte katıldı. Paul George bu boru değil :)

Fakat bütün bunlar Kawhi'nin, coachların takımında isteyeceği ilk oyunculardan biri haline geldiği gerçeğini de değiştirmiyor.

This Post:
11
300560.68 in reply to 300560.67
Date: 11/13/2019 11:20:16
Istanbul Monsters
II.2
Overall Posts Rated:
304304
Paul George ya bugün ya da yarın dönecekmiş. Bence sadece Kawhi değil Kawhi+Paul George sebebiyle Clippers en büyük aday. Doc Rivers'ı severim aslında ama onu yazmadım bile en önemli şampiyonluk adayı olma sebebi olarak.

This Post:
00
300560.69 in reply to 300560.68
Date: 11/17/2019 12:46:12
Istanbul Monsters
II.2
Overall Posts Rated:
304304
Paul George ya bugün ya da yarın dönecekmiş.

ilk maçında 24 dakikada 33 sayı, 2. maçında ise 20 dakikada 37 sayı. Pek fena başlamamış sanki :)

This Post:
00
300560.70 in reply to 300560.69
Date: 11/17/2019 12:46:34
Istanbul Monsters
II.2
Overall Posts Rated:
304304
Hocam tebrikler. BEİ 'de başarılar.

Advertisement