BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 45: Ο Σπόρος, το Λουλούδι και ο Ήλιος!

Σεζόν 45: Ο Σπόρος, το Λουλούδι και ο Ήλιος!

Set priority
Show messages by
This Post:
22
297759.1
Date: 01/29/2019 05:48:59
Overall Posts Rated:
10001000
Καλώς ήρθα (ξανά) και είπα να ανοίξω εγώ το νήμα μπας και σωθώ φέτος

Ωραίος όμιλος με γνωστές και φημισμένες ομάδες που έχω παρελθόν με όλες πλην αυτής του NC μας του CUPRA.

Πρώτη φορά στους κόκκινους για εμένα όπου έχουμε 4 πρώην πρωταθλητές, τον νυν NC μας, τον Ηλία που είναι ο μόνος που έχει πάρει τίτλο πλην του Κοτίδη τις τελευταίες σεζόν και την Ξάνθη που έχει τελικό κυπέλλου στο παρελθόν.

Στους δε κόκκινους υπάρχουν 3 πρώην πρωταθλητές, ο πρώην NC, ο νυν NC της νέων, ο πρώην κυπελλούχος OBC, ο περσινός φιναλίστ των διεθνών ΓΣΠ και ο ορεξάτος πέρσι Ταυραϊκός!

Σαν 16άδα μοιάζει πολύ ενδιαφέρουσα, αναμένουμε να το δούμε και στην πράξη.

Ενδιαφέρον έχουν για διαφορετικούς λόγους και οι 5 νέες ομάδες που κακά τα ψέματα είναι και αυτές που ανεβάζουν ή ρίχνουν τον ανταγωνισμό. Έχουμε 3 πρώην πρωταθλητές (Μάνος, Νικόλας κι εγώ) και οι NC των εθνικών μας (Αντώνης και Δημήτρης). Μένει βέβαια να δούμε ποιος έχει όρεξη και ποιος όχι, ποιος έχει λεφτά και ποιος όχι, ποιος θα τανκάρει και ποιος θα τα παρατήσει νωρίς.

Λογικά πάντως πάμε για σασπένς μέχρι τέλους και για σωτηρία αλλά και για την μάχη του τίτλου.

Καλή Σεζόν παίδες!!!!

ΥΓ: ρε Κοτίδη 2 τηλεοπτικά μαζί σου ρε φίλε (και άλλο ένα μέσα στο Μάτσα)... πφφφφ

edit: ξέχασα να ποστάρω τραγούδι...

David Guetta - Titanium ft. Sia (https://www.youtube.com/watch?v=JRfuAukYTKg)

shoot me down, but i will not fall... I am Titanium !!!!

Last edited by stelaios at 01/29/2019 06:00:12

Poll:  Πρωταθλητής Σεζόν 45
Response Votes Result

ALEXANDROS7 (olympiakos legends) 10
45.5% 45.5% 45.5%
45.5%
spartan (spartans team) 1
4.5% 4.5% 4.5%
4.5%
RONNIE12 (ΓΣΠ) 5
22.7% 22.7% 22.7%
22.7%
tapoutos 7 (Aris bct) 2
9.1% 9.1% 9.1%
9.1%
Matsas (Thrylos bc) 1
4.5% 4.5% 4.5%
4.5%
Nicholas (OBC) 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
terastiousp (τεράστιος) 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
ΘΕΟΣ (ICI bc) 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
Meteoritis (Μετέωρα) 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
Άλλος 3
13.6% 13.6% 13.6%
13.6%

This poll ended on 03/29/2019.

From: str77

This Post:
11
297759.2 in reply to 297759.1
Date: 01/29/2019 06:09:22
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
I AM BACK!!!

Χαιρομαι πολυ που επεστρεψα στην Α1 μετα απο 5 σεζον! Χαιρομαι επισης για παιδια οπως ο Στελιος κ ο Μανος που επεστρεψαν για να θυμηθουμε τις παλιες καλες μας κοντρες αλλα κ για τους 2 NC που ανεβηκαν μαζι μας (σαν πρωταθλητες ).

Περιμενω μια δυσκολη χρονια, η Α1 γεμισε με πρωταθλητες αλλα κ παιδια που εχουν ορεξη να διακριθουν. Η ομαδα μου βρισκεται σε καλο επιπεδο, ενω υπαρχουν καποια χρηματα ακομα για να ενισχυθω ακομα περισσοτερο. Δεν ηρθα απλα για να πω ενα "γεια", ηρθα για να μεινω

Ευχομαι να εχουμε μια καλη κ ανταγωνιστικη σεζον!

From: stelaios

This Post:
00
297759.3 in reply to 297759.2
Date: 01/29/2019 06:16:32
Overall Posts Rated:
10001000
στις 9 Μαρτίου παίζουμε εμείς αντίπαλοι

Πάντα για να μείνω έρχομαι, και πάντα πέφτω όπως έρχομαι! χαχαχαχα

Μπαίνω ορεξάτος προτού γίνει το 0-10 και ξενερώσω. χαχαχαχαχα

Εγώ θα ξαναπάρω πρωτάθλημα το 2020 λογικά, αλλά αργεί ρε γαμώτο...

(εδώ δεν έχει γελάκια)

Καλή σεζόν Νικόλα και πολύ χαίρομαι που θα παίξουμε αντίπαλοι πάλι. Βέβαια play-out δεν θέλω να παίξω αντίπαλος με φίλος, αλλά αν γίνει έτσι έγινε, τι να κάνουμε...

Last edited by stelaios at 01/29/2019 06:17:51

From: str77

This Post:
00
297759.4 in reply to 297759.3
Date: 01/29/2019 06:22:11
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back

Καλή σεζόν Νικόλα και πολύ χαίρομαι που θα παίξουμε αντίπαλοι πάλι. Βέβαια play-out δεν θέλω να παίξω αντίπαλος με φίλος, αλλά αν γίνει έτσι έγινε, τι να κάνουμε...


Δεν εχω σκοπο να παιξω play out don't worry...

This Post:
11
297759.5 in reply to 297759.4
Date: 01/29/2019 06:26:15
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Δεν εχω σκοπο να παιξω play out B) don't worry...


Κοίτα!!Όταν έχεις τον Lebron James στην ομάδα σου,είναι λίγο δύσκολο να παίξεις play-out... :D

This Post:
33
297759.7 in reply to 297759.1
Date: 01/29/2019 15:30:11
Overall Posts Rated:
334334
καλησπέρες και απο μένα ,
πρωτη σεζον στην Α1 , το ηρθα για να μεινω δε μπορω να το πω καθως η παραμονη φανταζει αρκετα δύσκολη , ειδικα με τα σκιλεσετ που υπάρχουν στη λιστα απο τις ομάδες εδώ.

.......μπαινω στη κεντρικη σελιδα και βλέπω μισθα 535 χιλιαρικα και λέω τι φαση με τη προπονηση που εκανα πέρυσι κατι παει λαθος.
Αρχικα μπαινω να δω στο μπαζερ μανατζερ τους μισθους και βλέπω αυξηση 10 χιλιαρικα και όχι 150 οπως λεει η σελιδα, μετα λεω θα ειναι κανα λαθος της ανανεωσης της σεζον , αμ δε...
και θυμαμαι ότι υπαρχει το κατώτερο όριο μισθών..
ΜΑ ΚΑΛΑ 535 χιλιαρικα, ειστε τρελοί ? εγω σκεφτόμουν ροστερ στα 490 , τι λεφτα σκορπάτε εδώ πάνω ?
που θα βρω λεφτα για 2 μεταγγραφές ?
απαπα προβλήμα αυτη η ανοδος :P

This Post:
22
297759.8 in reply to 297759.7
Date: 01/29/2019 16:05:40
Aris b.c.t
II.3
Overall Posts Rated:
648648
Καλως ηρθατε παιδια! Ειστε ολοι ενας και ενας!Ποιον να πρωτοκαλοσορισω?
πρωτα πρωτα λογω της επιτυχιας τον εθνικο προπονητη της ανδρων Cupra, τον πιστο υπηρετη της εθνικης Βελβεντο, τον φιλο Ξεφτιλαικο, τον Στελιο με τον οποιο εχουμε δωσει αγωνες και αγωνες και τελος τον Μανο τον Κρητικαρο.
Ξεχειλιζει απο εμπειρια η Α1 και οποιος αντεξει!
Καλη σεζον σε ολους!

This Post:
11
297759.9 in reply to 297759.7
Date: 01/29/2019 18:32:01
Overall Posts Rated:
10001000
το ηρθα για να μεινω δε μπορω να το πω καθως η παραμονη φανταζει αρκετα δύσκολη


ειδικα με τα σκιλεσετ που υπάρχουν στη λιστα απο τις ομάδες εδώ.


μπαινω στη κεντρικη σελιδα και βλέπω μισθα 535 χιλιαρικα και λέω τι φαση με τη προπονηση που εκανα πέρυσι κατι παει λαθος.


μετα λεω θα ειναι κανα λαθος της ανανεωσης της σεζον , αμ δε...


ΜΑ ΚΑΛΑ 535 χιλιαρικα, ειστε τρελοί ?


απαπα προβλήμα αυτη η ανοδος []


Θα σου εξηγήσω εγώ τι συμβαίνει εδώ.

Είσαι μέσα στο τρένο για την επιστροφή στο σπίτι σου, με τον χαρτοφύλακα ανάμεσα στα πόδια σου, το κεφάλι σου να βαστιέται στη γροθιά του δεξιού σου χεριού και κοιτάς έξω από το παράθυρο σε μια προσπάθεια να απομονωθείς από τους τριγύρω σου. Σκέφτεσαι τη ρουτίνα που κατάντησε κουραστική, τους λογαριασμούς, τις υποχρεώσεις, την χλιαρή υποδοχή που θα βρεις στο σπίτι ή την μοναξιά που σε περιμένει εκεί. Και ξαφνικά σαν από θαύμα κάτι βλέπεις έξω από το παράθυρο του τρένο που σου κάνει ένα κλικ, σαν να σε διαπερνά ηλεκτρικό ρεύμα. Αποφασίζεις να κατεβείς στην πρώτη στάση για να πλησιάσεις άρον άρον αυτό το κάτι που σε σκούντηξε και σε κάλεσε να εγκαταλείψεις έστω για λίγο τον 'ύπνο σου'. Τι είδες μόνο εσύ ξέρεις και κανένας άλλος. Το αν θα κατεβείς στην πρώτη στάση εσύ το αποφασίζεις και κανείς άλλος.

Αυτή η πρώτη στάση είναι η Α1 για έναν νεοφώτιστο! Το αν του γίνει σταθμός θα φανεί, αλλά σταθμός είναι σίγουρα










This Post:
22
297759.10 in reply to 297759.8
Date: 01/29/2019 19:11:56
Overall Posts Rated:
10001000
Καλως ηρθατε παιδια! Ειστε ολοι ενας και ενας!Ποιον να πρωτοκαλοσορισω?
πρωτα πρωτα λογω της επιτυχιας τον εθνικο προπονητη της ανδρων Cupra, τον πιστο υπηρετη της εθνικης Βελβεντο, τον φιλο Ξεφτιλαικο, τον Στελιο με τον οποιο εχουμε δωσει αγωνες και αγωνες και τελος τον Μανο τον Κρητικαρο.
Ξεχειλιζει απο εμπειρια η Α1 και οποιος αντεξει!
Καλη σεζον σε ολους!



Σε συγχωρώ που δεν με καλωσόρισες πρώτο... ή να σου κρατήσω μούτρα

Έχουμε και λέμε:

α) με έριξες κατηγορία τελευταία φορά που παίξαμε
β) με έχεις ανταγωνιστή
γ) με ξέρεις από πμ πολύ προτού γνωρίσεις τους υπολοίπους νεοφώτιστους
δ) έχουμε παίξει αντίπαλοι στην ΙΙΙ, στην Α2, στην Α1, σε νοκ άουτ κυπέλλου και σε ιδιωτικά
ε) ξέρουμε και οι δύο το(ν) παζινόκ

Μην γράψω κι άλλα

Πέρα από την πλάκα κοιτούσα τις ομάδες νωρίτερα και πρέπει να έχω ανταλλάξει πμ έστω μία φορά και με τους 15! Τα πιο πολλά παιδιά εδώ είναι ή ήταν ο στενός μου κύκλος στο μπάζερ. Συνταξιδιώτες εδώ και χρόνια. Φέτος κλείνω 10 χρόνια στο παιχνίδι. 10 χρόνια πραγματικής ζωής. Εϊμαι πλέον 37 ετών και άμα ψάξω στο φόρουμ θα με διαβάσω να λέω ότι είμαι κάτω από 30. Μου φαίνεται απίστευτο πλάκα πλάκα. Όταν ξεκίνησα δεν είχα καν παιδί και τώρα η κόρη μου πάει ΄Γ δημοτικού και φτιάχνει τις φάτσες καμιά φορά στα ντραφτ μου. Δεν γράφω άλλα γιατί δεν έχω εύκαιρα χαρτομάντηλα δίπλα μου

Τι τραγούδι να ποστάρω τώρα

Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow

(https://www.youtube.com/watch?v=4U7DayFVnHQ)

Καλώς σε βρήκαμε Στέφανε



This Post:
22
297759.11 in reply to 297759.10
Date: 01/29/2019 20:14:59
Overall Posts Rated:
10001000
Ας γράψω τίποτα να περάσει και η ώρα...

Αυτή είναι η 4η άνοδός μου στην Α1 και μοιραία μου έρχονται στο νου παρόμοιες μέρες νεοφώτιστου.

Πάντα θα θυμάμαι καθαρά όταν πρωτοανέβηκα στην ΙΙΙ. Εϊχα ξεκινήσει το παιχνίδι μέσα σεζόν 10 και ανέβηκα στην IV λόγω bot ομάδων. Μετά από πολλλλλλυυυυυ καιρό εξαιτίας της αμπαλοσύνης μου προβιβάστηκα επιτέλους στην ΙΙΙ. Ένιωσα μια χαρά και ευφορία, αλλά συγχρόνως είχα και μία αίσθηση τι ακριβώς κάνω εγώ εδώ Μου είχαν φανεί τόσο δυνατοί οι αντίπαλοι σαν ρόστερ και μισθοί που πραγματικά ένιωθα εκτός τόπου και χρόνου. Τελικά σώθηκα εκείνη τη χρονιά αλλά υποβιβάστηκα μελλοντικά.

Όταν ανέβηκα στην Α2 ήταν κάπως έτσι αλλά και κάπως αλλιώς. Θα μπορούσα να αισθάνομαι όπως παραπάνω, αλλά είχα δει τον Αρίβακουτσού σαν νεοφώτιστο στην Α2 να κάνει παπάδες ενώ νωρίτερα χτυπιόμασταν στην ΙΙΙ. Στην πράξη τα είχα βρει μπαστούνια με την προπόνηση, αλλά και πάλι τέλος καλό όλα καλά.

Τη σεζόν 27 ανέβηκα για πρώτη μου φορά στην Α1. Ένιωθα όπως τότε με την ΙΙΙ. Τι κάνω εγώ εδώ κτλ. Απλά τιμή μου που βρισκόμουν εδώ. Δέος για τους αντιπάλους και ένα μεγάλο ερωτηματικό για το τι ψάρια θα πιάσω. Μαμού, Δον, Μάτσας ήταν θρύλοι στα μάτια μου και από κοντά τους ο Κάμπος και ο Ηλίας ο Υπερηχητικός. Αλλά και ο ΘΕΟΣ, ο Αρίβα ξεψάρωτος, ο Σπάρταν επίσης, ο OBC. Σώθηκα πολύ άνετα τελικά με τον Κυρίλλο στα ντουζένια του και απελευθερωμένος από τις προπονήσεις. Έπαιξα και τελικό κυπέλλου τότε, τον μοναδικό έως σήμερα. Είχα πλάνο μιας σεζόν όταν ήρθα τότε. Ανέβασα μπάτζετ αρκετά για τα τότε δεδομένα, είχα μια ταυτότητα και μου βγήκε. Ήταν η σεζόν του σεμνά και ταπεινά.

Τώρα είμαστε στη σεζόν 45. Έχουν περάσει 18 σεζόν από την πρώτη φορά που ήρθα εδώ και 28 από την πρώτη άνοδό μου στην ΙΙΙ. Έχω δώσει μάχες για πρωτάθλημα, μάχες για παραμονή, μάχες για το κύπελλο απέναντι στους καλύτερους και τους θρύλους του ελληνικού μπάζερ. Άλλες τις κέρδισα, άλλες τις έχασα. Είμαι παλιοσειρά σίγουρα κι εγώ. Κι όμως φέτος νιώθω σαν να ανεβαίνω πρώτη μου φορά στην Α1. Σαν ο σίγουρος 8ος που είναι τιμή του να αγωνισθεί απέναντι στα μεγαθήρια. Σεμνά και ταπεινά όμως όπως τότε έτσι και τώρα, θα παίξω το παιχνίδι μου, θα προσπαθήσω να μην λυγίσω στις ήττες και να χαρώ τη κάθε νίκη σαν να είναι η μοναδική που θα κάνω μέσα στη χρονιά.

Ποτέ δεν ξέρεις πως θα τελειώσει μια χρονιά ούτε και πως θα είναι η διαδρομή, τι στιγμές θα σου αφήσει, τι ευτράπελα θα γίνουν. Έχω χάσει ματς γιατί δεν έβρισκα πάρκιν στον αυτοκινητόδρομο ενώ οδηγούσα. Έχω μπει σε πάρκιν για να πάρω παίκτη. Και ξανά στο επόμενο πάρκιν για νέο μπιντ. Έχω δει όνειρα. Έχει κλείσει το κινητό μου ενώ το ματς πήγε στην παράταση. Έχω στείλει μηνύματα και έχω λάβει μηνύματα. Έχω χαρεί, έχω στεναχωρεθεί. Έχω νικήσει και έχω χάσει. Έχω ρισκάρει και έχω ατολμήσει. Έχω σταθεί τυχερός και έχω σταθεί και άτυχος. Έχω κάνει φιλαράκια μπαζερικά, έχω μιλήσει στο τηλέφωνο, έχω κάνει τηλεπαρτούζα (όχι τίποτα πονηρό). Έχω τσακωθεί και ψυχρανθεί. Τα έχω ξαναβρεί μετά. Έχω γνωριστεί με τον Μαμού από κοντά. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου αφήσει μια χρονιά.

Ελπίζω το φετινό ταξίδι να με κρατάει σε εγρήγορση και να μου προκαλεί συναισθήματα χωρίς να χάνεται το μέτρο. Το ίδιο εύχομαι και σε εσάς!

Καλή Σεζόν παίδες!!!!

Aerosmith - I Don't Want to Miss a Thing

(https://www.youtube.com/watch?v=JkK8g6FMEXE)