BuzzerBeater Forums

Crna Gora - I.1 > CGBBL forum

CGBBL forum

Set priority
Show messages by
This Post:
00
265007.12 in reply to 265007.11
Date: 12/19/2014 07:46:42
Neverwinter
CGBBL
Overall Posts Rated:
621621
To je najbolje dok su igraci mladi, odmah im se nabiju svi sekundarni skilovi(recino inside shooting za bekove), pa se kasnije prebace na trening primarnih skilova.

Ove jace nacije tipa Poljska, Kina imaju takve LI bekove recimo sa IS 17. Mada ih oni uglavnom treniraju varanjem(aktivni korisnik otvori drugi tim-farmu, i koristi taj tim iskljucivo za treniranje).

This Post:
00
265007.13 in reply to 265007.12
Date: 12/19/2014 12:57:02
Gomilandor Bastards
CGBBL
Overall Posts Rated:
2626
Jbga sta ja da pumpam centru kao sekundarac? Outside shooting i jump range? Tj jump range vjerovatno i ne treba toliko jer ide uz os. Mozda valja trenirati jedan na jedan? Kao dodatak osnovnim skilovima...

This Post:
00
265007.14 in reply to 265007.13
Date: 12/19/2014 18:27:14
Neverwinter
CGBBL
Overall Posts Rated:
621621
To je zbog plate, recimo centar sa skilovima

1/1
1/1
1/1
15/15
15/15

ce imati istu platu kao centar sa skilovima

10/10
10/10
10/10
15/15
15/15

Imamo i mi par takvih igraca, Andjelko Kosac je bio igrac sa gomilom sekundaraca, sad vec ide ka penziji, sad mislim da je Novak Jovovic dobar, trenira se kod nekog Izraelca.

Takvi igraci kostaju milione na transfer listi :)

This Post:
00
265007.15 in reply to 265007.14
Date: 12/19/2014 21:07:08
Overall Posts Rated:
5151
''Provaljivanje'' engine-a imalo je veliki uticaj na to kako se igraci treniraju. Kako su se unutrasnje taktike pokazale kao najefektivnije u sadasnjem engine-u, tako je odjednom dosla navalica spoljnih igraca sa nabudzenim IS-om. I tako su se vremenom razvijale stvari, za krila se naravno uvijek znalo da treba da budu dobri u svim segmentima, ali se povecao znacaj sekundarnih skilova na drugim pozicijama. Kako se razvijao IS kod spoljnih igraca, tako se naravno javljala potreba i za treniranjem ID kod tih igraca, kako bi se zaustavio uticaj velikog IS-a. Sada pojedine nacije imaju igrace u svojim reprezentacijama gdje bukvalno svi imaju ogroman IS, dok se ID ne forsira previse kod spoljnih igraca, mada se i tome pridaje veliki znacaj.

Sto se centara tice, igraci koji imaju nabudzene unutrasnje skilove, tzv. drva, vise prakticno nista ne vrijede. Kod treniranja centara treba obratiti paznju na PA, da bi se smanjio broj izgubljenih lopti i poboljsao tok napada. Takodje, skilovi na DR i JS ce mnogo povecati preciznost, iako se radi o centrima. Zato je bolje pocetak treninga usmjeriti na te sekundarne skilove, a onda se fokusirati na glavne skilove za tu poziciju. Od skoro je i blokiranje dobilo neku novu dimenziju, nesto su cackali oko toga da poboljsaju ucinak tok skila u odbrani, pa se sada i tome pridaje veca paznja, sto ranije bas i nije bio slucaj.

Sto se tice nasih igraca koji su trenirani na taj ''pravilan'' nacin, izdvojio se Kosac svakako, tu je i Milacic koji je nas najkompletniji bek, zatim su tu bili Vulovic, Jankovic, Bozovic, Strugar koji nisu dostigli taj najvisi nivo, ali su imali, odnosno imaju dobre sekundarce. Od igraca novije generacije treba svakako izdvojiti Jovovica, koji je najstariji, a tu su jos i Gvozdenovic, Marovic, Micunovic, a posto odavno nisam u reprezentaciji ne znam kakva je situacija sa ostalima koji su obecavali. Izgubili smo prije par sezona Mijatovica, zahvaljujuci tome sto ''nemamo'' selektora mlade reprezentacije, on je tada bio izbacen iz tima, malo prije nego sto je ovaj postao bot.

U svakom slucaju, treniranje multi-skil igraca je dobra stvar i za klub i za reprezentaciju, nasa se trenutno raspada, a bilo bi lijepo da opet postanemo reprezentacija koja bar moze da pomrsi racune nekome, ako nista vise. Ja doprinosim treniranjem Marovica, mada me naravno niko nije kontaktirao u vezi njega, a ja imam cilj da napravim jednog od najboljih igraca na igrici. Neke povrede i prethodni vlasnik ce vjerovatno to uciniti malo nedostiznim, ali svakako ga treniram dok ne ''umre'' :D

I pohvale za pokusaj ozivljavanja foruma, mada vidim da to bas i ne ide, ali bar neko da nesto pise, nije lose, kad smo vec tu :)

This Post:
00
265007.16 in reply to 265007.15
Date: 12/20/2014 04:31:26
Gomilandor Bastards
CGBBL
Overall Posts Rated:
2626
Dakle ja treniram drva :)

Dobro , sad bar znam sta je bolje a sta gore i mogao bih neki plan da napravim sa kruznim treningom koji ukljucuje sekundarce. Doduse mozda budem morao prodavati nesto od treniraca...vidjecemo.
Nego sad kad nas je trojica na forumu da se i zadrzimo tu i mozda jos nekoga da privucemo...

This Post:
00
265007.17 in reply to 265007.15
Date: 12/20/2014 07:32:23
Neverwinter
CGBBL
Overall Posts Rated:
621621
Pozdrav, dobro da si ziv :)

Ovo sa blokiranjem ne znam ima li neku buducnost, ja bih svakako trenirao blok posto je jeftin u odnosu na oslate unutrasnje skilove, a prije par sezona su ga jos pojeftinili i pojacali(u nekom smislu, jedino BB-Marin zna sta je radio), kao i pojeftinili JR.

Ima par nekih igraca koji pokusavaju da prave centre za spoljne taktike. Glavna ideja je da se drzi IS na malom nivou a nabudze REB,ID,SB. Ovakvim centrima onda treba sut i JR, takodje kazu da je mnogo bitniji handling od drivinga, za razliku od LI, gdje driving povecava procenat suta igraca.

Ovih par igraca to kombinuju sa 3-2 zonom, gdje bi (teorijski, nije to niko nesto uspjesno odradio), bili dva centra sa dobrim SB, i tri spoljna igraca sa dobrim OD.

Last edited by Aleksandar at 12/20/2014 07:33:38

This Post:
00
265007.18 in reply to 265007.16
Date: 12/20/2014 09:11:32
Overall Posts Rated:
5151
Imao sam priliku da gledam tvoje igrace u reprezentaciji, tako da da, jesu drva :) Mada svejedno sve pohvale za trud. Banovic je predstavljao tu nasu bombu unutra, nakon odlaska Gusica, ali i sam vidis koliko mu ja plata otisla, znas koji je skil najzasluzniji za to :)A mozes da uporedis njegov ucinak sa nekim igracima nize plate i drugacijim rasporedom skilova. Za Novakovica steta sto je dosao sa onakvim skilovima spolja, to je slucaj kad se ne isplati trenirati spolja, bar po meni. Jos kad se doda i njegova visina, to izgleda prilicno nemoguce.

@Aleksandar Da, posjecujem i ja povremeno strane forume pa vidim da nesto pokusavaju, cackaju, mada im slabo to nesto ide. U sustini, u svakom timu bi trebalo da postoje po 2 tipa igraca za svaku poziciju, npr imas centra ovakvog kako si ga ti opisao, i jednog ovog sadasnjeg tipa. I onda kombinujes u zavisnosti od taktike, a ovaj drugi moze dovoljno da pomogne sa klupe. I tako na svakoj poziciji. Bukvalno da imas igrace za spoljne i unutrasnje taktike. Za sada je i dalje velika dominacija unutrasnjih taktika, sto je dijelom i uticaj tipova igraca koji trenutno postoje. Kad naidje talas ovih novih moci cemo da vidimo njihovo ponasanje u engine-u. BB-Marin je izgubljen slucaj, zapamtio sam ga po tome sto mi je sjebao 2 utakmice u reprezentaciji tako sto je nesto podesavao i onemogucio da se postavi postava... :) U svakom slucaju, dobro je da i dalje nesto pokusavaju, da se uspostavi balans medju taktikama, jer je postalo malo dosadno ovo ovako, cak i sa GDP-om.

This Post:
11
265007.19 in reply to 265007.2
Date: 12/27/2014 09:48:13
Gomilandor Bastards
CGBBL
Overall Posts Rated:
2626
Je li ime kluba po igrici?

This Post:
00
265007.20 in reply to 265007.19
Date: 12/27/2014 09:55:10
Neverwinter
CGBBL
Overall Posts Rated:
621621
Jeste :)

This Post:
00
265007.21 in reply to 265007.20
Date: 12/27/2014 16:06:39
Gomilandor Bastards
CGBBL
Overall Posts Rated:
2626
Ja sam igrao serijal Neverwinter Nights i kasnije dodatke: Shadows of undertide, hordes of underdark itd

This Post:
00
265007.22 in reply to 265007.21
Date: 12/27/2014 17:25:19
Neverwinter
CGBBL
Overall Posts Rated:
621621
Ja sam to davno igrao. Skoro sam kupio novi kompjuter, pa sam instalirao Neverwinter Nights I i II, al' mi dosadno da pocnem.. :) Igram sad Civilization V

Advertisement