BuzzerBeater Forums

BB România > procesul etapei

procesul etapei

Set priority
Show messages by
From: Otis

This Post:
11
280321.9 in reply to 280321.8
Date: 07/09/2016 09:15:25
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
445445
Second Team:
The D-fenders
multumesc pentru comentariu

This Post:
11
280321.11 in reply to 280321.8
Date: 07/09/2016 12:44:13
Overall Posts Rated:
345345
invidie cred ca e mult spus. intr-adevar suntem un popor tacut. mai facem cate o revolutie din cand in cand dar cam atat.


cat despre otis. imi place mult ca joaca jucatorii pe care trebuie sa ii joace. daca nankatsu avea un defect era ca isi favoriza proprii jucatori si alinia uneori un lot discutabil. astept sa vad cum progresam mai departe ca si nationala mare.

felicitari pana acum pentru ce faci.

This Post:
00
280321.12 in reply to 280321.11
Date: 07/11/2016 11:26:19
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Eu am urmarit nationala cam de pe vremea cand a venit prima data otis, si la nankatsu, nu era vorba ca isi favoriza jucatorii, ci mai mult favoriza formele mai bune. Am vazut ca daca avea jucatori in forme egale sau mai bune decat jucatorii proprii nu ii juca titulari, cateodata nici rezerve. Asa facea si in campionat.
Acum sa nu aruncam cu pietre daca omul nu mai e in joc. Parerea mea e ca o forma buna, la nivel de nationala, e mai importanta decat skilurile, avand in vedere ca diferentele dintre jucatori nu sunt chiar asa mari.
Eu cred ca a scos maximul cu ce a avut la indemana, mai ales ca a avut optiuni slabe de interior (si inca sunt poate si mai slabe in mandatul actual al lui Otis).
Puteai sa-ti spui parerea de multe sezoane ca aliniaza un lot discutabil, mai ales ca tu ai o greutate considerabila in comunitatea romaneasca. Nu inteleg de ce nu ai vorbit mai devreme, sa dai o sansa omului sa isi expuna argumentele macar, de ce a folosit anumiti jucatori cu precadere.
Atitudinea asta cu mortu' e de vina mie unul nu prea imi place.

This Post:
00
280321.13 in reply to 280321.12
Date: 07/11/2016 12:23:50
Overall Posts Rated:
345345
sa nu ma intelegi gresit, nu e chiar vorba de aruncat cu pietre sau asa. Pot sa zic doar ca am remarcat cateva line-up-uri discutabile, si chiar a lasat pe a treia rezerva sau afara din rotatie jucatori cu forma buna. Mie nu mi se pare ca alinia jucatorii cu cele mai bune forme, si pot sa zic ca am urmarit meci de meci.

Nu vreau sa se inteleaga ca il critic sau vai de mine aruncam cu pietre acum cand nu mai e aici. Pur si simplu am zis ce face Otis bine fata de ce consider eu ca nankatsu facea rau. Acuma asta poate sa fie subiectiv din partea mea.

Per total, a fost un manager ok, si si-a batut capul destul de mult cand altii nu si-i l-au batut deloc, faptul ca a luat alegerile fata de line-up intr-un anumit fel nu diminueaza din munca pe care a depus-o pentru comunitatea noastra si pentru dezvoltarea jucatorilor nostri


This Post:
00
280321.14 in reply to 280321.13
Date: 07/11/2016 12:47:52
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Recunosc ca nu am urmarit chiar meci de meci, deci e posibil ca sa-mi fi scapat cateva meciuri cu asezare discutatbila.
Ar fi fost bine sa atragi atentia de pe atunci.
Iti spun eu sigur ca nimeni din buzzer nu poate sa ignore o parere a ta. Mai degraba de crede pe tine decat sa verifice adevarul. Cam asta cred ca e nivelul tau de notorietate in buzzer, la cate ai facut pentru comunitatea romaneasca.
Tocmai de asta am ramas un pic surprins ca vii dupa atata timp cu aceasta remarca, care in fond ar fi putut dauna nationalei, si o lasi necorectat atata timp. Te stiam diplomat, dar totusi mai direct direct.
Clar, dupa tine, cred ca e managerul care s-a implicat cel mai mult in dezvoltarea jucatorilor Romani.

From: Otis
This Post:
00
280321.15 in reply to 280321.14
Date: 07/12/2016 13:57:49
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
445445
Second Team:
The D-fenders
dupa meci.

cu luxemburg am avut niste decizii dificile de luat. desi au un lot sensibil mai subtire decat al nostru, la nivel de titulari erau peste noi, PG si SG cu salarii comparabile, SF de prima liga de la noi (care joaca la jibou) si un pivot cu salariu de 250k.

tactic.
ei au tot fost ghiciti in ultima vreme pe interior fiindca s-au incapatanat sa joace asa, la lotul lor si avand in vedere monstrulache de 250k ce face ravagii inauntru, chiar e de inteles de ce ar fi atacat pe interior. avand in vedere ca ultimele meciuri ale noastre arata o tendinta de a risca cu ghiceala, m-am asteptat la o schimbare tactica din partea lor.
pe scurt, se asteptau sa ii ghicim, nu am riscat, au jucat Push in loc de atac pe interior, fapt care ne-a favorizat. nu am jucat nici zona, in loc de ghiceala pt ca am fi riscat si mai mult.
ofensiv e mai complicat de caracterizat atat ce facem noi cat si cum suntem perceputi, motiv pentru care am atacat pe exterior, nu rapid fiindca nu avem recuperari, si nici lent fiindca nu avem exces de aruncare exterioara pt procentaj mare, deci i-am ciupit pe exterior. asta in cdt in care in premiera am jucat un SF ca rezerva de PF, are skilluri foarte multe si recuperari putine pt interior(respectiv 11) ca sa fortam si mai mult arucnarile din afara. jucatorul in cauza a fost catalin nicula care cu RB putin si aparare exterioara multa a reusit sa reziste atacurilor de la vedeta adversa, iar ca rezerva a dat 7-8 cosuri. genul asta de contributii au fost posibile numai datorita eforturilor anternorilor de club care au resit sa ne dea un avantaj de talen, macar impotriva celor de nivel apropiat cu noi.

dupa cum s-a vazut, am jucat normal, din pacate gravitam in jurul mediocritatii cu entuziasmul dar va spun sincer ca prefer sa jucam constant si sa ne ridicam incet, decat sa riscam un TIE cu adversari care cu putin noroc ne-ar bate.
link catre meci
http://www.buzzerbeater.com/match/37741/boxscore.aspx

urmeaza meciul cu andora. ultimul din aceasta etapa. cu o victorie am termina grupa cu 4 victorii si 3 infrangeri, din care nicio infrangere de la adversar mai slab cotat si o victorie cu echiopa cu 20 de pozitii peste noi.

mergem in directia cea buna.

fata de ce am zis anteriori, daca are cineva intrebari pe baza meciului, pot sa le raspund aici. imi imaginez ca e greu de urmarit lotul din afara, chiar si ca antrenor e greu, deci sunt deschis la dezbatere si pe seama statisticilor de la un meci la altul.

This Post:
00
280321.16 in reply to 280321.15
Date: 07/12/2016 15:15:58
Overall Posts Rated:
2020
Un singur lucru iti doresc, inspiratie maxima!

This Post:
00
280321.17 in reply to 280321.15
Date: 07/12/2016 15:17:42
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
avand in vedere lotul actual, nu cred ca era vrea-un manager capabil sa bata pe franta germania sau slovenia. Un onorabil loc 4.

This Post:
00
280321.18 in reply to 280321.17
Date: 07/12/2016 15:28:38
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Stati mai, ca mai are un meci. Dupa aceea il laudam.
Acum trebuie criticat

This Post:
00
280321.19 in reply to 280321.18
Date: 07/12/2016 15:49:24
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Ai cuvantul maiestre :P

Advertisement