BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.24 > SEASON 22

SEASON 22

Set priority
Show messages by
From: Palaimahos

To: fcc
This Post:
00
231893.7 in reply to 231893.6
Date: 02/06/2013 06:33:53
Overall Posts Rated:
2323
Καλημέρα.

μην το λες. Στα play off όλα γίνονται. Υπάρχουν ακόμα 3 αγωνιστικές και όλα είναι ανοιχτά ακόμα. Έχουμε στην πλευρά μας δύσκολους αγώνες που θα κρίνουν και την κορυφή αλλά και την 4 θέση που οδηγεί στα play off. Και στην δικιά σας πλευρά έχουμε Boca.gr και Vrahati b.c. που είναι πραγματικά δυνατές ομάδες.
Τώρα μακάρι να βγουν τα λόγια σου προφητικά και να μπορέσω να ανέβω. Θα είναι μια μεγάλη επιτυχία να ανέβω και πάλι στην 3 κατηγορία όχι μόνο ηθική αλλά και οικονομική γιατί τα πράγματα έχουν σφίξει πολύ πλέον. Οι πιτσιρικάδες μου θα εκτιναχθούν σε μισθούς την επόμενη σαιζόν. Θα μπω μέσα. :P
Και εσύ πάντως με μια μεταγραφή μπορείς να αλλάξεις κατά πολύ το προφίλ της ομάδας σου. Πλαισίωσε τον Fons με έναν ακόμα περιφερειακό στα ίδια κυβικά και σε συνδυασμό με τους ψηλούς που γυμνάζεις θα είσαι σούπερ. (λέω εγώ τώρα βλέποντας από έξω. ελπίζω να μην παρεξηγηθείς)

άντε να δούμε τι θα δούμε....

ΥΓ. σε αυτά που λέμε μην ξεχνάς ότι ακόμα υπάρχουν οι μεταγραφές που μπορεί να κάνουν ακόμα και τώρα την μεγάλη αλλαγή.

From: fcc

This Post:
00
231893.8 in reply to 231893.7
Date: 02/07/2013 04:49:21
AOΨ
IV.16
Overall Posts Rated:
88
καλημερα,

σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.Το εχω παει λιγο χαλαρα το πραγμα γιατι με καποιους παικτες ειμαι και συναισθηματικα δεμενος:):).
Βασικα πιστευω οτι ειναι και θεμα timing συν τοις αλλοις. Ο κολητος εκανε μια νικη τη προηγουμενη σαιζον και απο εκει και περα
τον πηγε τραινο ,κερδισε καλυτερες ομαδες απο τη δικη του πηρε το πρωταθλημα και κανεις δε καταλαβε πως εγινε αυτο.
και τωρα παει για πρωταθλημα στη 4η κατηγορια,2 συνεχομενα.
Του χρονου ειναι η σειρα μου ........:):):):):):)
καλη συνεχεια

From: fcc
This Post:
00
231893.9 in reply to 231893.8
Date: 02/18/2013 11:49:50
AOΨ
IV.16
Overall Posts Rated:
88
Ευχομαι σε ολους σας καλα παιχνιδια στα play-off και καλη προετοιμασια για τη νεα σαιζον σε οσους δε τα καταφεραν.

From: Palaimahos

To: fcc
This Post:
00
231893.10 in reply to 231893.9
Date: 02/18/2013 16:22:04
Overall Posts Rated:
2323
Είσαι ωραίος φίλε μου fcc.

καλή επιτυχία σε όλους. καλούς αγώνες να έχουμε.

This Post:
00
231893.11 in reply to 231893.10
Date: 02/23/2013 13:39:38
Overall Posts Rated:
2323
Μπράβο ρε fcc.

μεγάλο ματς στο boca arena. παραλίγο θα έκανες την απόλυτη ανατροπή. κυριολεκτικά στο καλάθι κρίθηκε το ματς. Βλέποντας το φύλλο αγώνος μπορώ να πω ότι ο Fons θα σου χρωστάει ματς. Και μόνο που εκτέλεσε 8 τρίποντα σε σύστημα "κοίτα μέσα" μου φαίνεται πολύ περίεργο. Όχι μόνο αυτός δηλαδή 17 τρίποντα στο σύνολο σε κοίτα μέσα είναι κάτι που δεν το βλέπεις συχνά. Μάλλον οι παίχτες σου δεν κατάλαβαν το σύστημα :Ρ ....
Πολύ καλή εμφάνιση.

Συγχαρητήρια και στον boca.gr που αν και ρίσκαρε τελικά έφτασε στο τελικό όπου θα έχουμε ωραίους αγώνες.
Καλή επιτυχία

From: fcc

This Post:
00
231893.12 in reply to 231893.11
Date: 02/23/2013 17:01:17
AOΨ
IV.16
Overall Posts Rated:
88
Palaimahe καλησπέρα,

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια ,είναι βάλσαμο μετα τη πίκρα στα τελευταια δευτερόλεπτα ...
Ομολογώ οτι και σε εμένα μου φάνηκε περίεργο τα 17 τρίποντα στο Look Inside αλλά ίσως μπερδεύτηκαν γιατί αμφιταλαντευόμουν ανάμεσα στο Look Inside και στο Outside Isolation.

Παω να τους βγάλω το λάδι στη προπόνηση.....

Τέλος παντων, οπως είπες εγινε μεγάλο match απο αυτά που εχουν κάνει το μπάσκετ τεράστιο άθλημα .

Καλή επιτυχία στους δύο σας στο τελικό και ας κερδίσει ο καλύτερος.

This Post:
00
231893.13 in reply to 231893.11
Date: 02/26/2013 13:16:24
Overall Posts Rated:
2323
Έγινε το πρώτο βήμα. Πάμε για το Σάββατο να κλείσουμε μια πολύ καλή αγωνιστική σαιζόν.

From: fcc

This Post:
00
231893.14 in reply to 231893.13
Date: 02/28/2013 05:48:45
AOΨ
IV.16
Overall Posts Rated:
88
Palaimahe καλημέρα,

Ενα ματς εμεινε για το πρωταθλημα,απο οτι ειδα στο πρωτο παιχνιδι δεν θεωρω τη boca ικανη να σε κτυπησει.
Ειναι μια αρκετα καλη ομαδα αλλα χωρις βαθος και το γεγονος οτι την επαιξες base offense /man to man λεει για εμενα πολλα.

Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια το Σαββατο.

From: fcc

This Post:
00
231893.15 in reply to 231893.14
Date: 03/04/2013 09:35:17
AOΨ
IV.16
Overall Posts Rated:
88
Palaimaxe καλησπερα,

Συγχαρητηρια για το πρωταθλημα,απο οτι φανηκε ησουν πιο ετοιμος και αποφασισμενος και το κατεκτησες δικαια,αν και οφειλω να ομολογησω, και ζητω συγγνωμη εκ των προτερων, οτι μου κακοφανηκε λιγο το οτι στον επαναληπτικο με τη boca κατεβασες τους αναπληρωματικους σου. Ο σκοπος αγιαζει τα μεσα θα μου πεις αλλα το θεωρω λιγο unfair. Ομως ο,τι και να πουμε ειναι αρχαια ιστορια,ο πινακας γραφει Παλαιολογος πρωταθλητης 22ης σαιζον,καλη επιτυχια στη 3η κατηγορια και ευχομαι καποια μερα να ξανασυναντηθουμε σε πιο μεγαλες κατηγοριες

From: Palaimahos

To: fcc
This Post:
00
231893.16 in reply to 231893.15
Date: 03/05/2013 05:12:15
Overall Posts Rated:
2323
Φίλε fcc καλημέρα.

Σε ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια και τις ευχές σου. Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη. Φόρουμ για να συζητάμε είναι . Οπωσδήποτε δεν ήταν... "ας πούμε" σωστή η στρατηγική που χρησιμοποίησα άλλα δεν παύει να είναι στρατηγική.
Βγάζω το καπέλο στον melaxrino γιατί και αυτός έκανε αλλαγή στα συστήματα του προκειμένου να με νικήσει. Ο melaxrinos προφανώς είχε δει ότι η δύναμη της ομάδας μου είναι η περιφέρεια και εγώ έπαιζα τρέξε και σούταρε και για αυτό έπαιξε την αυξημένη περιμετρική άμυνα. Αν προσέξεις στο 2ο αγώνα αναγκαστικά η boca.gr έπρεπε να κερδίσει για να ελπίζει και άλλαξε την άμυνα του σε μαν του μαν. Θεωρώ την κίνηση πολύ καλή και θα μπορούσε όντως να με κέρδιζε αν έπαιζα και με τους βασικούς. Και απλά πιστεύω ότι ο melaxrinos πίστευε ότι θα άλλαζα και εγώ επιθετική στρατηγική βλέποντας ότι πήγε σε μαν του μαν και είπε πολύ έξυπνα να το ξαναγυρίσει σε 1-3-1. Πραγματικά μέχρι την τελευταία στιγμή έλεγα να παίξω τρέξε και σούταρε!!!
Εδώ πρέπει να επισημάνω κάτι. Θεωρώ ότι στα play off βγήκα νικητής γιατί δημιούργησα την εικόνα όλη την σαιζόν ότι ο ομάδα μου δεν είχε δυνατούς ψηλούς στο σκοράρισμα και ότι οι παίχτες μου ήταν δυνατοί μόνο περιφερειακά. Οι ψηλοί μου ο ένας ήταν Εκπληκτικός στο σκοράρισμα και ο άλλος Τρομερός. Ο ένας περιφερειακός μου είναι καταρτισμένος στο εσωτερικό σκοράρισμα. Όλες οι άμυνες που δίνουν βάση στην περιφέρεια το κάνουν εις βάρος της εσωτερικής και των ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ. Και συγκεκριμένα η άμυνα 1-3-1 αφήνει τρομερά κενά πίσω. Τόνισα τα Ριμπάουντ προηγούμενος διότι εκεί έχασαν το παιχνίδι οι αντίπαλοι μου. Μπορεί να μην είχα ευστοχία περιφερειακά άλλα οι ψηλοί μου έκαναν πάρτι!!!

Ριμπάουντ:
paramythia 43 - 59 εγώ
neoudia 43 - 60 εγώ
boca 1o 34 - 49 εγώ
boca 3o 38 - 50 εγώ

Από εκεί και πέρα φίλε fcc παίζει και το θέμα του "Ενθουσιασμού". O boca είχε μεγαλύτερο ενθουσιασμό και στον 2ο αγώνα είχα την ευκαιρία να ανεβάσω λίγο των δικών μου παιχτών.
Τέλος κάτι αρκετά σημαντικό είναι και δεν πιστεύω να έχει παράπονο και ο melaxrinos, το θέμα των εσόδων. Εμένα προσωπικά που είμαι στα όρια οικονομικά δεν με ενοχλούσαν άλλα 65000.

όπως και να έχει πολλά είπα πάλι. Σε ευχαριστώ που ήσουν εδώ και τα λέγαμε. Εσύ κρατάς το φόρουμ από εδώ και πέρα. Να σου πω και κάτι: 3 σαιζόν τώρα και όποιος μιλούσε μαζί μου στο φόρουμ ανέβαινε κατηγορία. Φέτος δεν μιλούσε κανείς από την αρχή και για αυτό πίστευα ότι είχε έρθει η σειρά μου. :Ρ
Οπότε κράτα ζωντανό το φόρουμ και σε περιμένω στην 3η κατηγορία.

καλή νέα σαιζόν... σε όλους...