BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > U21 BiH NT by enynho

U21 BiH NT by enynho

Set priority
Show messages by
This Post:
00
315973.29 in reply to 315973.28
Date: 09/12/2022 17:58:16
kk naprijed
III.1
Overall Posts Rated:
754754
Second Team:
KK Sloga Gornji Podgradci
Pola koša, kockanje s entom se isplatilo.
Dečko ti stvarno obećavaš.
🤣 🤣 🤣

This Post:
22
315973.30 in reply to 315973.28
Date: 09/12/2022 22:51:02
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
891891
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Pozdrav BB BiH zajednici !

🇩🇰 Danska 101 - 102 Bosna i Hercegovina 🇧🇦

Šest utakmica, 3 puta smo igrali tie vs ct... kakav kvalifikacijski ciklus, ovo je stvarno bilo izvlačenje i posljednjih živaca... večeras sam ekipu pripremao pokušavajući stanje na terenu postaviti iskorištavajući neke naše prednosti. Nakon tekme sam uvidio da je princeton za večeras bila loša napadačka opcija, uvjeren sam da bismo na neki drugi napad možda odigrali i bolje.

Bilo kako bilo, tekma je svakako od samog starta bila osuđena na triler završnicu. Danska nije nimalo naivna ekipa i u nekim segmentima ekipe i igre su čak za klasu ispred nas a njihov CT na naš tie je dodatno zakomplikovao sve.

Od početka je bilo neizvjesno i niko kroz tekmu nije imao veliku prednost osim Danske u jednom momentu kad je otišla na +7 što smo brzo vratili. Pred kraj tekme je ipak presudio naš individualni kvalitet.

Ipak ova utakmica je stvarno bila nevjerovatna iz mnogo aspekata. Danska je, pazite sad, za cijelu tekmu ošutala 72 puta a imali su 55 slobodnih bacanja ! Nikada u životu na BB-u nisam gledao tekmu gdje ekipa ošuta 55 puta sa linije slobodnih bacanja. Mi smo napravili čak 36 ličnih grešaka ! U 1/4 čak 12, drugoj 7 u 3/4 čak 9 i u zadnjoj dionici "samo" 6. Eh sad pazite, napravili smo čak 25 faula koja su protivnika odveli na liniju slobodnih. Strašno.

Oni su imali postotak šuta mizernih 36% ( 26-72 ) a mi čak 50% ( 38-77 ) i uz to sve je tekma bila egal. Stvarno nevjerovatno ! Bukvalno smo ih mi zbog glupog game engine-a držali u tekmi.

Elem, na kraju smo uspjeli ostvariti pobjedu ali je ispalo da je ona samo pirova pobjeda. Sačuvali smo i podigli entuzijazam za zadnju tekmu nadajući se da će baš ona biti odlučujuća. Sve je bilo džaba. Estonija je uspjela u čudnoj utakmici dobiti Poljsku sa 2-3 zonom i unutrašnjim fokusom. Koga god zanima neka otvori roster Estonije prije idućeg treninga i neka vidi kakvu ljudi formu imaju trenutno i sa čim su uzeli Poljsku... sa bekom na centru uz patient i samo 9 igrača im ulazilo u igru. Nadao sam se kada su otišli u produžetak da će to Poljska uzeti ali...

U takvoj tekmi, uz jedan produžetak Estonija je napravila samo 13 ličnih grešaka. Stvarno eto nevjerovatno.

Kad nešto hoće, svi protivnici koji su nama zadavali glavobolje svojim CT-ovima su na naše rivale nailazili bez entuzijazma. Tako će biti i naredno kolo u kojem Poljska igra protiv Danske. Jednostavno i uz pobjedu protiv Estonije mi ne možemo nadoknaditi ogromnu koš razliku i to je sva suština. Probaćemo da iznenadimo Estonce pa šta Bog da...

Najveći problem ovog kvalifikacionog ciklusa po nas je taj što smo kvalitetom bila 4. ili 5. ekipa u ovoj grupi. Imali smo 2 protivnika ( Poljsku i Estoniju ) kojima ne možemo ni prići i još 2 ( Finska i Danska ) koji su u određenim segmentima daleko ispred nas po kvaliteti i generalno su kao ekipa bolji od nas. Nažalost to je i bilo presudno.

Za kraj, nisam iskreno očekivao da će kvalifikacioni ciklus ovako da nam završi. Stvarno je tragedija imati 5-1 omjer do zadnjeg kola a ne imati mogućnost plasmana na EP. Zbog toga sam stvarno razočaran. Smatram da sam uradio sve što je bilo u mojoj moći. Idemo dalje....

Lijep sportski pozdrav za sve naše BB BiH članove !

Volim te Bosno 🇧🇦❤❗

This Post:
11
315973.31 in reply to 315973.30
Date: 09/13/2022 03:39:51
Skafiskafnjak Svemirci
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
590590
Second Team:
Vremeplov Svemirci
Steta nakon ovakvih drama da nam se takoreci, zatvorise vrata za prolaz
Sad jedino u nekoj ludo tekmi da Poljaci izgube uz naravno nasu pobjedu
Sve u svemu dobar pocetak pa sta god da bude u zadnjemn kolu

idemo dalje...
This Post:
00
315973.32 in reply to 315973.29
Date: 09/13/2022 03:53:39
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
891891
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Hvala hvala, koštalo je živaca mnogo ali se dobro završilo na kraju. Šteta što je ovo što imamo stvarno maksimum s ovom generacijom... ali hajde. Stvarat ćemo nove generacije pa se nadam boljim rezultatima...

This Post:
00
315973.33 in reply to 315973.31
Date: 09/13/2022 03:58:59
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
891891
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Baš šteta kao što kažeš, ogromna.

Da mi je neko rekao da ćemo uoči zadnjeg kola imati omjer 5-1 i zatvorena vrata za odlazak na EP, ne bih vjerovao...

Ma nema od poraza Poljske ništa. Prvo Estonija ima 162 koš razliku veću od nas a Poljska 168. Drugo, upravo razlog zbog kojeg imaju veću koš razliku je i u idućem kolu tu. Protivnici protiv nas odigraju CT i unište entuzijazam i onda idu na Estoniju ili Poljsku. Kao i sinoć, Danska nama CT i sad ide na Poljsku takva. Znači ostaju zaleđeni na -40...

Da stvar bude gora, tačno se bojim i pomisliti ako u nekim ludim kombinacijama uzmemo Estoniju, da ne odemo na EP sa omjerom 6-1... to bi bilo baš katastrofa.

This Post:
00
315973.34 in reply to 315973.32
Date: 09/13/2022 12:46:25
kk naprijed
III.1
Overall Posts Rated:
754754
Second Team:
KK Sloga Gornji Podgradci
Samo nastavi da obećavaš

This Post:
00
315973.35 in reply to 315973.33
Date: 09/13/2022 14:41:40
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52555255
Second Team:
Spartan Kids
Ti si uradio i vise nego sto je bilo u tvojoj moci tako da samo opusteno.
Napravice se aBd generacije za vece domete, glavni posao tek slijedi, samo malo strpljenja za sve ljubitelje nase kosarke

This is where we hold them!
This Post:
11
315973.36 in reply to 315973.28
Date: 10/03/2022 14:13:52
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
891891
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Pozdrav BB BiH zajednici !

Nažalost svoje kvalifikacije smo završili sa omjerom 5-2. Ekipa Estonije je bila barem dvije razine iznad nas. Utakmice protiv Poljske i Estonije pokazale su nažalost sve naše slabosti u ovoj generaciji. Nismo uspjeli da iznenadimo favorite i okončali smo kvalifikacije sa gore navedenim omjerom. Izgubili smo sa 23 poena razlike i možda smo čak mogli smanjiti razliku da smo postavili drugačije odbranu ali jednostavno s obzirom da smo imali jednog solidnog centra u generaciji i cijelo vrijeme smo poziciju PF pokrivali sa vanjski orijentisanim krilima, nismo smjeli rizikovati ni najmanje da prepustimo reket protivniku.

Nakon završetka kvalifikacija nisam odmah pisao na forum, prvo iz razočarenja a onda sam se i bacio u posao. Skautirano je više od 160 igrača čiji su skillovi popisani i ažurirani, iskomuniciran je trening sa preko 20 menadžera i kontaktirano je njih još 30 u vezi treninga naših mladih igrača.

U međuvremenu smo odigrali i dvije prijateljske utakmice. Naime, nakon završetka kvalifikacija i odigranih samo 7 utakmica ove sezone, odlučio sam nagraditi menaždere za dobar trening i održavanje forme sa tim da zadržim 21-ogodišnjake još nekoliko utakmica za mladu repku te smo tako u sastavu sa 21 ogodišnjacima odigrali i dvije prijateljske utakmice.

Bitno je istaknuti da smo kvalifikacioni ciklus počeli na 39. mjestu na rang listi, tačnije kao 21. reprezentacija u Europi. Prije početka kvalifikacija smo bili 39. ekipa na BB-u ali 23. u Europi. Ovim kvalifikacijama smo malo napredovali te smo se približili trećem šeširu.

Prvu prijateljsku utakmicu smo odigrali protiv Slovenije koja je bolje rangirana od nas i koja je također igrala sa igračima od 21 godine. Uspjeli smo ih u utakmici bez entuzijazma dobili 138-128.

Nova prijateljska, druga po redu, odigrana je večeras i u njoj smo pobijedili ekipu Belgije i to rezultatom 154-118.


Trenutno nastavljamo sa kontaktiranjem vlasnika i ugovaranjem treninga ali i ugovaranjem novih prijateljskih koje moramo pobjeđivati da što više napredujemo na rang listi.

Iduća generacija je mnoooogo slabija od ove i sreća je da ćemo igrati utješni turnir pa se nadam nešto lakšem rasporedu da možemo da uzmemo koju ekipu više. Ekipa nam je naredne sezone uravnoteženija nego ova i imamo koliko toliko kompletnu ekipu ali su pojedinci slabiji mnogo nego iz ove generacije te smo mnogo slabiji generalno.

Toliko od mene za sada !

Volim te Bosno !

This Post:
11
315973.37 in reply to 315973.36
Date: 10/13/2022 03:27:58
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
891891
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Pozdrav BB BiH zajednici !

U ponedjeljak smo odigrali četvrtu po redu prijateljsku utakmicu i zabilježili isto toliko pobjeda. Protivnik je bila ekipa Švicarske koju smo savladali rezultatom 155 - 139. Ekipa 🇨🇭 je imala i nešto entuzijazma pa ova pobjeda nije bila ubjedljivija.

Već je ugovorena nova prijateljska utakmica i nakon Slovenije, opet igramo protiv ekipe koja je bolje rangirana od nas na BB rangu reprezentacija. Ono što raduje, jeste to da smo popravili naš renking i sada smo 20.ta reprezentacija Europe. I dalje smo u lovu na to 18. mjesto EU selekcija kako bismo uhvatili treći šešir u kvalifikacijama i sebi uveliko olakšali posao u narednim kvalifikacijama.

Vjerujem da ćemo uspjeti da se popnemo i iskoristimo vrijeme koje je ispred nas kako bismo što spremnije dočekali naredne generacije.

Naime prave rezultate očekujem tek za 3-4 sezone kada stasaju generacije koje sam od prvog dana sa selektorima trenirao i kada se posloži ekipa uz bazu naših menadžera koji će predvoditi treninge i generacije ali o tome vam pišem u narednom postu...

Volim te Bosno ! 🇧🇦❤

This Post:
11
315973.38 in reply to 315973.37
Date: 10/13/2022 04:03:29
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
891891
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
GENERACIJA 59 !

Još jednom pozdrav.

Eh ovako, uveliko teku pripreme za generaciju koja dolazi, to je generacija 59. Naime, to bi trebala biti i ekipa od koje očekujem borbu za medalje i najveće domete jer u ovu generaciju bismo trebali ući maksimalno spremni sa provjerenim menadžerima i bazom od minimum 10 top igrača za U21 nivo.

Ova generacija će za 2 ciklusa ( 4 sezone ) igrati kvalifikacije i EP na kojem možemo da očekujemo medalju.

U ovoj generaciji su se za sada na trening odlučili:

King_Leonidas - Spartan 300 sa svojin Utopija timomo kojeg je napravio isključivo za ovu svrhu,
Cules - Blue or deaddd - koji je produžio Utopija tim za ovu priču,
Rodman - Obarak City Thunder koji je i u ovoj generaciji imao našeg najbolje centra u U21 timu,
Whitesnake - Radio Prača koji je u ovoj generaciji imao 3 vrhunska beka koji su bili nosioci igre mlade repke,
enynho - BC Bosna XXL - također sam napravio Utopiju samo za ovu priču...

Za sada je to 5 menadžera, provjerenih koji imaju iskustva sa treningom naših mladih igrača.

Ono što me raduje da već inamo i dva menadžera koji će trenirati generaciju poslije te, tačnije generaciju 60.

Svi zainteresirani menadžeri koji žele da se priključe, javite se ovdje ili meni privatnom porukom kako bismo povećali bazu menadžera i igrača u reprezentaciji.

Važno je za istaknuti da su najveći uspjesi došli baš onda kad smo imali ovakve generacije i naše provjerene menadžere koji su trenirali mlade igrače.

Hvala svima unaprijed.

This Post:
00
315973.39 in reply to 315973.11
Date: 10/14/2022 14:21:55
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
891891
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
❗❗Pripreme za novu generaciju i dalje teku ❗❗

Ukoliko u našoj zajednici postoji menadžeri koji su voljni da treniraju naše igrače ali nisu sigurni mogu li to, kako to uraditi i kako krenuti, slobodno se javite privatnom porukom ili ovdje u komentare.

Ko god odluči ili je voljan da trenira naše igrače biće ubačen u naš BB BiH grupni chat na fb mesendžeru, dobiće sve potrebne informacije, sve moguće savjete financijske prirode, savjete oko treninga i svega ostalog vezano za BB karijeru kroz ovaj ciklus rada sa nama i pravljenja/ razvijanja igrača.

Također, napominjemo da će za sve biti i ogromne financijske koristi za sve menadžere, tačnije za njihove ekipe. Kroz samo 3 sezone treninga uz pravilan i ispravan razvoj bićete u stanju prodati igrača za milionski iznos i tako popraviti stanje vašeg kluba. Ova priča koju pokrećemo može biti od velike koristi za vas u smislu da biste veoma lako, kroz 3-4 sezone mogli izaći iz prosječnosti sa svojim timom i taborenja u nižim ligama jer ćete biti u mogućnosti kupiti prave igrače, skuplje i kvalitetnije te biti kompetentniji na buzzerbeateru. Igra će biti zanimljivija kada budete u vrhu druge lige ili se plasirate u Prvu ligu.

Također, kroz cijeli proces razvoja igrača, sve moguće taktičke savjete ćemo pružati ako negdje zapne...

Nemojte se ustručavati javiti i uključiti u ovu priču. Ne trebam opet napominjati da su medalje naše mlade selekciju upravo stigla nakon što se u rad uključilo više menadžera. A kako jedno veže drugo i seniorska reprezentacija je profitirala od toga pa je uzimala medalje, sve kao plod rada u mladoj vrsti.

Malo nam nedostaje ❗❗❗

Advertisement