BuzzerBeater Forums

BB Hellas > [ΕΘΝΙΚΗ] Συζήτηση

[ΕΘΝΙΚΗ] Συζήτηση (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
289278.26 in reply to 289278.25
Date: 10/09/2017 16:42:27
ΓΣΠ
II.4
Overall Posts Rated:
184184
Για να δουμε...Παντως ειναι θωρηκτο,θα βοηθησει πολυ αν συνεχισει να προπονειται.Τι θεση παει?

This Post:
00
289278.28 in reply to 289278.26
Date: 10/09/2017 16:55:23
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Aν τον προπονήσει με τα κινέζικα στάνταρ που δεν θα μας χαλάσει καθόλου, ο παίκτης είναι λουκούμι για γκαρντ με...20αρια σουτ μέσα έξω.
Αλλά πρέπει να φτιάξει την πάσα του.
Για ψηλός ή τριάρι είναι πλέον πολύ πίσω. δεν προλαβαίνει.
Ούτως ή άλλως αυτό το είδος σκιλσετ είναι πολύ διαδεδομένο στην Κίνα(περιφερειακοί με τούμπανα σουτ) κι έτσι όπως είναι τώρα, σε αυτή την ηλικία, έχει φτιαχτεί για τέτοιος, δύσκολα μπορεί να γίνει κάτι άλλο.
Αυτό το είδους σκιλσετ(με βάση τα λεγόμενα του Μαρίν) είναι κι η αφορμή που υπήρξαν τις τελευταίες σεζόν αλλαγές στο κόστος και την πλήρωση προοπτικής των δευτερευόντων.

Η ειρωνία είναι ότι το εσωτερικό σουτ των περιφερειακών(ακόμα και σε τέτοιες ακραίες περιπτώσεις) παρέμεινε στο ίδιο σχεδόν μηδαμινό κόστος , ενώ αυξήθηκαν άλλα σκιλς ακόμα και πρωτεύοντα.

This Post:
00
289278.29 in reply to 289278.27
Date: 10/09/2017 16:58:22
ΓΣΠ
II.4
Overall Posts Rated:
184184
Οντως ειναι θεμα αυτο...Παντως λογω ελαστικ,θα ανεβει επιτοπου αν προπονηθει. Για να δουμε στην απαντηση πως το σκεφτεται και ο μανατζερ του και τι διαλεκτο μιλαει...χαχα

This Post:
00
289278.30 in reply to 289278.28
Date: 10/09/2017 17:17:55
ΓΣΠ
II.4
Overall Posts Rated:
184184
Τετοιο παικτη σκεφτομουν με τετοια σουτ.Μπορει πιστευω και τριαρι,αν θυμαμαι καλα εχει δεκατρια εσωτερικη αμυνα + 3 μοναδες να παρει πχ ειναι ετοιμος.Ειναι 26 τωρα.Αλλα μονο παικτης με τετοια σουτ θα κανει τη διαφορα.Αντε να βρεις αμυνες να τον αναχαιτισεις..Πασα μεχρι 11-12 θα παει ευκολα.Θα δουμε...Καλη αρχη στην ομαδα!!!

This Post:
00
289278.31 in reply to 289278.30
Date: 10/09/2017 17:45:03
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Είναι πολύ πιθανό η προπόνηση του να εξαρτηθει από ενός Κινέζου 25χρονου Hof που έχει επίσης στο ρόστερ, έχει παίξει U21 και λογικά είναι ο πρώτος του προπονήσιμος.
Θα δούμε, εις αναμονή νεοτέρων.

This Post:
1313
289278.32 in reply to 289278.19
Date: 10/10/2017 09:39:48
Overall Posts Rated:
2727
Εύκολα βγάζεις συμπεράσματα μόνο και μόνο για να βγάλεις χωλή.

Πριν κράξεις θα έπρεπε να σκεφτείς ότι χαράμισα προπόνηση Αγ.Κατάστασης για να σώσω αυτά τα λεπτά.
Και αν δεις, δεν έχει παίξει μόνο ο Καβατζίδης παραπάνω λεπτά αλλά όλοι οι βασικοί μου παίχτες. (Πολύ καλή συμβουλή από τον μέντορα μου).

Όσο για την επικοινωνία αρνούμαι την οποιαδήποτε με εσένα και την κλίκα σου, για λόγους που δεν σε συμφέρουν να πω δημόσια γιατί αν βγάλω συνομιλίες μόνο κακό θα κάνει στην εθνική.

Τώρα αν εσύ για λόγους καθαρά ατομικής σου κόντρας με κάποια άτομα προτιμάς να αφήνεις καλούς παίχτες έξω, πρόβλημά σου, δυστυχώς και της εθνικής.

Κρίμα που η ομάδα μας έπεσε σε χέρια εγωιστών...

Υ.Γ. Γιατί το όνομά σου δεν βρίσκεται εκεί που λέει Natinal Coach; Γιατί για κάποιο λόγο χωρίς να σε έχει ψηφίσει κανείς, αποφασίζεις και διατάζεις βγάζοντας δικά σου λανθασμένα και κομπλεξικά συμπεράσματα.


This Post:
33
289278.33 in reply to 289278.32
Date: 10/10/2017 10:22:02
Aris b.c.t
II.3
Overall Posts Rated:
649649
καταρχην φιλε μου σου αξιζουν πολλα συγχαρητηρια για την υπομονη σου να φτιαξεις εναν παικτη σαν τον Καβατζιδη.
παμε τωρα στα υπολοιπα... εναν παικτη που φτιαχνουμε τον εχουμε στην Υπηρεσια του εκαστοτε εθνικου προπονητη και φροντιζουμε να ειναι ετοιμος σε καλη αγ. κατασταση για χαρην της εθνικης. Ενας παικτης οσο καλος και αν ειναι αν δεν εχει καλη αγ. κατασταση ειναι στην ουσια αχρηστος για το επιπεδο της εθνικης. και εγω θα τον ειχα εκτος, αν υπηρχε συνενοηση, που απ' οτι βλεπω δεν υπαρχει, θα τον ειχα στην 18αδα. τωρα εσυ που παιζεις τοσες σεζον το παιχνιδι δεν ξερεις οτι μια ομαδα μποτ στο κυπελλο την κερδιζεις με οτι πενταδα και να κατεβασεις και δεν χρειαζεσαι κανενα καβατζιδη για να το καταφερεις? οσον αφορα τον mamuwalde εχει επιλεγει για την εμπειρια που διαθετει απο τον εθνικο προπονητη, που ορθα επραξε.

From: str77

This Post:
22
289278.34 in reply to 289278.32
Date: 10/10/2017 11:40:11
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10761076
Second Team:
Back2Back
Δεν μου αρεσει να χωνομαι σε κοντρες αλλων αλλα θα χωθω...

Ας ξεκινησω με τα δεδομενα:
1) ο Καβατζιδης ειναι κωλοπαιχτουρα κ πρεπει να βρισκεται στην εθνικη. Δεν εχουμε την πολυτελεια να εχουμε τετοιους παικτες εκτος ομαδας.
2) εδω κ 2-3 σεζον (που ειναι ετοιμος για εθνικη) η αγωνιστικη του κατασταση ειναι προβλημα. Η δαιχειρηση του ειναι πολυ κακη κ αυτο ειναι καθαρα δικη σου ευθυνη. Δεν μπορει να βασιστει κανενας προπονητης της εθνικης πανω του, για αυτο δεν μπορω να κατηγορησω κανεναν που δεν τον καλει στην ομαδα.

Παμε τωρα σε αυτα που ειπες:

Πριν κράξεις θα έπρεπε να σκεφτείς ότι χαράμισα προπόνηση Αγ.Κατάστασης για να σώσω αυτά τα λεπτά.


Δυστηχως δεν εσωσες τιποτα αφου η αγων κατασταση του επεσε, αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο. Γιατι να μπεις στη διαδικασια να χαραμισεις προπονηση για να παιξει κοντρα σε μποτ...

Και αν δεις, δεν έχει παίξει μόνο ο Καβατζίδης παραπάνω λεπτά αλλά όλοι οι βασικοί μου παίχτες. (Πολύ καλή συμβουλή από τον μέντορα μου).


Καταρχας ο μεντορας σου χρειαζεται μεντορα. Αλλα ρε συ δεν εισαι νεος στο παιχνιδι, 18 σεζον παιζεις δε μπορει να μην ξερεις οτι δεν χρειαζεται να βαζεις τους βασικους σου κοντρα σε μποτ. Οπως επισης θα επρεπε να εχεις μαθει να χειριζεσαι τους χρονους για να εχεις καλες αγων καταστασεις. Το συγκεκριμενο θεμα ειναι η αλφαβητα του buzzerbeater, απο τα πρωτα πραγματα που πρεπει να μαθει ενας νεος μανατζερ. Ξερω οτι επανειλημμενα σου εχει πει το τιμ της εθνικης (παλιο κ νεο) να προσεχεις τους χρονους του Καβατζιδη, το ιδιο σου ειπα κ εγω οταν ειχαμε μιλησει οχι μονο για τον Καβατζιδη αλλα για ολους σου τους παικτες. Αρα δεν υπαρχει η δικαιολογια "δεν ηξερα" κ δεν γινεται να ακους τον οποιονδηποτε μεντορα που σου λεει το αντιθετο. Ειναι πλεον καθαρα δικη σου ευθυνη, δεν φταιει κανενας μεντορας.

Ειναι δικαιωμα σου να κανεις οτι θελεις αλλα δεν ακους κανεναν (εκτος απο τον μεντορα σου). Μιλησες για εγωισμο, αλλα αυτοκριτικη εκανες; Τοσα ατομα σου λενε οτι κατι κανεις λαθος, ακομα κ εγω που δεν εχω σχεση με την εθνικη προσφερθηκα να σε βοηθησω αλλα εσυ συνεχιζεις να κανεις τα δικα σου. Υποπτευομουν οτι δεν ακους το τιμ της εθνικης γιατι νομιζες οτι τους ενδιαφερει μονο το καλο της εθνικης κ προσπαθουσαν να σε κοροιδεψουν, οτι δεν τους ειχες εμπιστοσυνη. Για αυτο προσφερθηκα να σε βοηθησω με την ομαδα σου συνολικα ασχετα με το τι θα εκανες με τον Καβατζιδη. Ακομα κ αν τον πουλουσες σου ειπα οτι θα σε βοηθησω σε ολα (οικονομικο, τακτικη, προπονηση κτλ). Ξαναλεω, δικαιωμα σου να κανεις οτι θελεις αλλα δεν μπορει να γκρινιαζεις τωρα επειδη εμεινε εκτος εθνικης ο Καβατζιδης.

Τα υπολοιπα που ειπες ειναι δικα σας προβληματα...

ΥΓ: η προταση μου για βοηθεια ισχυει ακομα. Οποτε με χρειαστεις ειμαι στη διαθεση σου.

From: str77

This Post:
00
289278.35 in reply to 289278.19
Date: 10/10/2017 11:56:12
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10761076
Second Team:
Back2Back

και υπάρχει φυσικά και ο Καβατζίδης (34584498). ο οποίος δεν πρόκειται να ξανακληθεί όσο βρίσκεται σε αυτόν το μάνατζερ .


Εδω εισαι λαθος! Δηλαδη αν απο αυριο ο Καβατζιδης ειναι καθε βδομαδα στα κοκκινα δεν θα ξανακληθει για να τιμωρησεις τον μανατζερ του για αυτα που εκανε μεχρι σημερα; Το καλο της εθνικης πανω απο ολα...

This Post:
22
289278.36 in reply to 289278.32
Date: 10/10/2017 12:12:32
Overall Posts Rated:
157157
Φίλε απο οτι ξερω ο CUPRA εποικοινωνησε μαζι σου και δεν πηρε απάντηση για το τι μέλι γενεσθαι απο θέμα λεπτών του παίχτη σου.Επειδη και εγω ανήκω στο team και επειδη μιλάω ευγενικά σε όλους και προσεχω τι λεω εχουμε εποικονωνησει αρκετές φορές μαζι σου και εσυ απέχεις θεμιτά η αθέμιτα κάποιες φορές .και στο λοιπον αν είμασταν εγωιστές εγω και ο CUPRA θα το χαμέ παρει τσιφλίκι την εθνική για πάρτυ μας και δν θα χάμε δωςει σε 6 παιδιά δικαίωμα να εποικοινωνουν με μάνατζερ τακτικές .οταν εγω παλαιότερα ειχα προσφερθεί να βοηθήσω στο κομμάτι εποικοινωνιας ο τότε NT μου ειπε δν γίνεται ,ποιος ειναι ο εγωιστής και ο παρτακιας θα τρελαθούμε τωρα!εμεις εδω ουτε ξεροκέφαλοι ειμαστε ουτε το παιζουμε μανατζαρεοι.

Advertisement