BuzzerBeater Forums

Bulgaria - II.2 > Сезон 30

Сезон 30 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: uBAH

This Post:
00
266306.25 in reply to 266306.24
Date: 01/23/2015 05:49:15
Green Cats
II.4
Overall Posts Rated:
7575
Second Team:
Yellow Cats
Защото такъв ми е късмета.... преди 3 сезона, когато исках да изтегля нещо свясно да тренирам, най-големия потенциал беше 7 /бях разузнал всички центрове на по 18, тоест тези, които са 206+/. Наистина и 2та бяха идеални за трениране. Особено 19ката, който с малко закъснение, но благодарение на потенциала си може да стигне и до НО. Само че в момента имам 2 трейнита. С три е трудно, а 4 невъзможно. 3 сезона ги тренирам тези играчи и да ги продам за никакви пари... българина е в U21, вдигна ми реклама и посещаемостта, а следващия сезон по всяка вероятност ще капне и въпреки това ще ми върши достатъчно добра работа. Ако българина не беше в U21 щях да го продам и да тренирам поне 1 от тези, но това е положението. Тъй като не можех да пиша /знаеш защо/, не писах в темата за драфта и не ги пуснах в продавалника. Писах на лично на няколко БГ мениджъри да ги вземат. Още повече не бяха толкова скъпи, че да не може да си ги позволи някой наш мениджър. Ако имаше как и 4та щях да ги тренирам, ама не става. 19ката е твоя отговорност, тъй като за U21 не става, но можеш да пишеш на мениджъра да го тренира, колкото до другия - той е работа на треньора на U21 - дали ще има съдействие не се знае, но такова рядко има от БГ мениджъри, така че и това не е сигурно. Колкото до съдействието - можеш да питаш мениджъра на U21 колко пъти сме консултирали тренировките на моето трейни и съм се съобразявал, променяйки тренировката на основното си трейни - и сега от U21 на Испания ми искат да му кача борбите, за да влезе, но плановете ми са други. Надявам се отговорих ясно на въпроса ти и предполагам си ме разбрал.

From: uBAH

This Post:
00
266306.27 in reply to 266306.26
Date: 01/23/2015 06:35:07
Green Cats
II.4
Overall Posts Rated:
7575
Second Team:
Yellow Cats
Едно българче вече съм дал на U21, като го капна ще взема друг /БГ/ за тренировки, само че с потенциал 9+. Всичко с времето си, нещата не стават толкова бързо. За жалост 2те 19ки, които продадох миналия сезон /с потенциал 9/ не са тренирани.

From: uBAH

This Post:
00
266306.29 in reply to 266306.28
Date: 01/23/2015 06:45:26
Green Cats
II.4
Overall Posts Rated:
7575
Second Team:
Yellow Cats
Аз не помня вече с какви умения бяха, но като го гледам не е трениран много - защита никаква, малко пас и пробиви е качено, ама като цяло слабичко...

@Bobkata, спора за ефекта от PR-а е сигурно от началото на играта. Ето моите наблюдения - миналия сезон бях с PR - 6 и без умение и въпреки слабите резултати под 77% не ми е падала посещаемостта. Рекламата ми се качи, но това предполагам е от наличието на U21 национал в отбора, така че там не мога да кажа дали има някаква роля. Като цяло може би има някакъв ефект от него, интересно със специалитет какво ли ще е. И най-хубавото е, че можеш да си купиш високо ниво PR с ниска заплата за малко пари.

Аз лично от лекарите не виждам много файда, 'щото само контузии и при мен /най-дразнещи бяха тези на Димитров - 2 пъти по 2 седмици, което дост го ограничи откъм тренировки/...

From: Bobkata

To: uBAH
This Post:
00
266306.30 in reply to 266306.29
Date: 01/23/2015 07:12:40
Overall Posts Rated:
44
опитай с лекар 1 да видиш контузите
опитай и с лекар 5 да видиш как е !
Лекаря оказва ефект.

А за ПР не ти трябва високо ниво за да правиш изводи.

В момента съм с 1
Ако взема с 3-4 ще можеш да си направиш пусти изводи и затова какъв може да ти бъде резултата и от 5-6-7-10-20-30 и т.н.

ПР-без специалитет е по-зле и от ПР 1 ... само пари взема без ефект.
Рекламата ти е заради национала.

Когато Красимир Христов(Нико трябва да си го спомня беше на Наско) ми беше в отбора рекламата ми беше с около 4к повече.
А когато Имах У21 смея да твърдя, че беше още по-вече.


Аз си имам една теория която Нико трябва да провери дали е вярна.

Когато имаш НО и у21 от една страна дали ефекта от рекламата е по-голям.Отколкото дали имаш само НО или У21. И дали ако играча ти е бил в твоя отбор докато е бил у21 и все още е при теб докато е НО дали има по-голям ефект от реклама?

From: uBAH

This Post:
00
266306.31 in reply to 266306.30
Date: 01/23/2015 08:01:34
Green Cats
II.4
Overall Posts Rated:
7575
Second Team:
Yellow Cats
По-голямото ниво PR винаги си оказва влияние, иначе нямаше да е така. Бях с лекар 4 и не останах доволен, ще пробвам с 5. Националите вдигат реклама, но когато изтеглиш т драфта играч, тренираш го и той стигне до U21 рекламата би трябвало да е повече, защото този играч си е твой, а не си го купил от някой друг. Иначе колкото повече национали имаш, толкова по-голяма би трябвало да ти е рекламата. Иначе за последното, следвайки по-горната логика, че той си е твой играч - би трябвало рекламата да е по-голяма, отколкото пак национал, но купен. Чуждите национали не би трябвало да оказват влияние върху рекламата.

From: Bobkata

This Post:
00
266306.33 in reply to 266306.32
Date: 01/23/2015 11:22:11
Overall Posts Rated:
44
Когато имаш играч в НО и у21 от една страна дали ефекта от рекламата е по-голям.Отколкото дали имаш само НО или У21. И дали ако играча ти е бил в твоя отбор докато е бил у21 и все още е при теб докато е НО дали има по-голям ефект от реклама?

т.е

НО+У21=?= на повече приходи (защото захранваш хем У21 хем НО нещо като бонус, че "раждаш" националчета)

Иначе да и аз смятам, че не зависи дали ти е от твоята страна или от чужда....национала си е национал...пак файда че има приход :)

Last edited by Bobkata at 01/23/2015 11:24:42

From: uBAH

This Post:
00
266306.35 in reply to 266306.34
Date: 01/23/2015 12:02:17
Green Cats
II.4
Overall Posts Rated:
7575
Second Team:
Yellow Cats
Иначе за последното, следвайки по-горната логика, че той си е твой играч - би трябвало рекламата да е по-голяма, отколкото пак национал, но купен.

Не съм засичал подобно нещо по форумите. Не го изключвам като възможност, но и не мога да ти го потвърдя със сигурност.


Така следва да е от правилата на играта:

Други фактори включват това колко домашни играчи имате в отбора си, и също колко от тях са изтеглени от драфта на отбора ви, тъй като феновете обичат да подкрепят местни играчи повече отколкото чужд талант.


Мързи ме да сменям на английски, но предполагам под чужд се възприема все още българин, но изтеглен от друг мениджър в драфта, а не чужденец. В този случай /когато играча си си го изтеглил от драфта и си го вкарал в НО/ най-малкото ще ти води една идея повече фенове в залата, защото освен национал, той си е и драфтиран от теб.

Затова, че колкото повече национали имаш - толкова по-голяма ти е рекламата - си е така. Да, може не всеки да ти дава по 50k, ако следваме горния пример, но ползите са големи. По-голяма реклама, повече зрители в залата и се предполага, че ще са и добри играчи, след като са национали. Венко беше тръгнал да събира НО за себе си като гледам.

Лично аз мисля, че има смисъл от тези 20k заплата на PR-a, защото ако посещаемостта ми спадне до 60% ще взимам с по 40/50k по-малко, така че е оправдана инвестиция. Интересно е обаче до колко наистина уменията оказват влияние при работата на персонала. За жалост в поледно време е много трудно да си купиш добър играч на добра цена, а същата е ситуацията и при персонала.

В момента с 2/3/4 милиона нищо не може да направиш. Ако купиш 2ма наистина добри играчи /и като възраст и като умения/ с 3-4М си е постижение. Страшно много играчи с надути заплати от определени умения /например център с яко борби и никакъв пробив, стрелба с отскок или пас/ и в същото време на високи цени, а тези които наистина са качествени са много скъпи. Поне моите наблюдения са такива.

Last edited by uBAH at 01/23/2015 12:02:36

Advertisement