BuzzerBeater Forums

România - I.1 > Sezon 33

Sezon 33 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
22
274378.22 in reply to 274378.20
Date: 01/12/2016 15:10:06
Overall Posts Rated:
1212
Si da a avut si ghinioane,dar mai are sanse.I-a revenit pivotul.


Salut!
Pivotul nu mi-a revenit, l-am vandut.
Bafta!

This Post:
00
274378.25 in reply to 274378.24
Date: 01/12/2016 15:47:16
Overall Posts Rated:
1212
doar cand am ceva de zis si daca ma priveste.

This Post:
22
274378.26 in reply to 274378.1
Date: 01/22/2016 04:18:49
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Mai sunt 3 meciuri si intram in PO si RL. Situatia din puctul meu de vedere e in felul urmator

Conferinta rosie

Locul 1. Eu daca nu fac mai mult de o greseala. Meciul direct cu Brigada este crucial pentru pozitiile 1-4.
Locul 2. Jibou Poate ajunge pe primul daca merge fara greseala si eu fac mai mult de una.
Locul 3. Nankatsu sau Brigada in functie de rezultatul dintre mine si Brigada.
Locul 4. Nankatsu sau Brigada. Sigur pot exista orice permutari intre locurile 1-4, dar sunt doar matematice sansele pentru un clasament diferit.
Locul 5. Indiana. Are nevoie doar de meciul direct intre el si Reghin. Oricum in urma ultimei achizitii pare hotarat sa ramana in RBBA, indiferent de pozitia pe care o va ocupa.
Locul 6. Reghin sau Smar2. Poate ateriza si Indiana dar mi se pare putin probabil.
Locul 7. As spune ca Smar2 care a cam pierdut meciul cu contracandidatele.
Locul 8. Justice care a abandonat lupta. Il si cred dupa accidentarea urata din Cupa.

Conferinta albastra

Locul 1. In final cred ca va zi ocupat de Ares chiar daca e momentan pe 2. Conteaza ce cosaverage va avea cu Pistons. Deci nu va conta doar sa-l bata si sa-l bata si la scor.
Locul 2. Zalau. Ar putea prinde locul 1 daca nu greseste si Aresul o face.
Locul 3. Carbo are locul asigurat daca nu pierde toate meciurile pana la finala. Nu cred ca o va face.
Locul 4. As spune ca Defenders va ocupa locul 4. Experienta mea cu el imi spune ca e vulpe batrana vizand tacticile neconvetionale si ii aduc victorii neasteptate. Nu cred ca va pierde un loc in PO.
Locul 5. Delta, datorita cosaverage-ului pozitiv.
Locul 6. Constanta Quasars are sanse sa urce pe 4 sau 5, dar are de tras serios.
Locul 7. Zulus are locul 7 asigurat.
Locul 8. Pistons cu un campionat si cupa castigate dupa lupte crancene cu Ares, poate retrograda impacat ca a facut si performanta. Sper ca asa va fi si cazul meu peste 2-3 sezoane.

De la noi oricine poate ajunge sa joace finala.
Din conferinta albastra ma astept sa fie Zalau sau Ares. Carbo ar putea fi si el un pretendent dar nu imi dau seama ce face cu echipa care si-a construit-o. Mie mi se pare solida. Defenders oricat de tactician ai fi nu poate ajunge pana in finala, numai pe mismatch, care in paranteza fie spus, merg doar daca echipa adversa nu are secundare. Nu cred ca e cazul ocupantilor locurilor 1-3.

La retrogradare lupta e complicata. Cred ca totusi locurile 6 din fiecare conferinta vor evita retrogradarea.

This Post:
00
274378.28 in reply to 274378.26
Date: 01/23/2016 04:24:28
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Mereu interesante analizele tale.
Pt mine e greu antrenand in RBBA. Am pierdut mai multe meciuri la limita.

Constat ca pe piata in continuare jucatorii sunt extrem de scumpi si rari.
Probabil cei care antreneaza sunt prea putini.
Poate ca jocul recompenseaza inca prea bine pe cei care antreneaza forme si au rezultate.

From: Otis

This Post:
00
274378.30 in reply to 274378.28
Date: 01/23/2016 13:35:49
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
445445
Second Team:
The D-fenders
Mereu interesante analizele tale.
Probabil cei care antreneaza sunt prea putini.
Poate ca jocul recompenseaza inca prea bine pe cei care antreneaza forme si au rezultate.


nu sunt de acord cu aceste afirmatii. sunt foarte multi care antreneaza dar problema e ca acei jucatori sunt pastrati in loc sa fie aruncati pe transfer. am ajuns in stadiul in care jcuatorii de nationala nu mai ajung pe transfer decat daca echipa care ii antreneaza se duce la dezmembrari.

uita-te si la jucatorii nostri. intreaba-l pe nanktasu cati jucatori de nationala romani au aparut, nu doar vanduti, pe transfer list. iar acelasi lucru e valabil si pt jucatorii care sunt in loturile extinse. ma uit ca in utopia deja sunt pline ligiile de jucatori tineri componenti ai loturilor de u-21 car in 2 sezoane pot cocheta cu NT si nu vor pupa niciodata piata de transfer, chiar si pe sume imbecil de ridicate.

cu cealalta afirmatie sunt de acord, preturile sunt prea mari si varietatea prea mica fiindca jucatorii de calitate nu ajung pe transfer.
eu ma chinui foarte mult fiindca mi-ar fi fost usor sa ma debarasez de 2 jcuatori rari dar si daca primeam sume bune pe ei, mi-ar fi fost greu sa cumpar ceva similar inapoi peste cateva luni, nu mai bun ci doar comparabil.

iar cei care au rezultate antrenand forme si nu jucatori nu prea mai au mult timp ramas la dispozitie. inainte puteai sa dezembrezi echipa si sa economisesti bani gen 200/300 pe saptamana, dar acum daca trece un sezon intreg si economisesti sa zicem 2 milioane, fiindca fara performante scade si profitul, cu acele doua milioane daca iti iei un jucato decent de 32 de ani e mare lucru. inainte ....faceau diferenta.

de aia m-am reorientat pe antrenament si uite...am pusti care pana in PO de sezonul viitor vor fi jucaotri de calibru inalt. acum 3 sezoane am luat un pivot cu salariu decent iar acum am training exception mare (divulgat). e o recompensa buna pt anrenament daca vroiam sa go all in.


dar asa cum ai zis, antrenamentul e foarte greu de sustinut la acest nivel.

From: Otis

This Post:
00
274378.32 in reply to 274378.31
Date: 01/27/2016 03:03:57
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
445445
Second Team:
The D-fenders
cateva nuantari.
-zulus a jucat foarte bine sfarsitul de campionat. pe mine m-a batut doar din ghiceala la un moment la ca nu ma asteptam deloc la asa ceva. bravo lui. faptul ca se va duela cu Smar in PO e o recompensa meritata.
-referitor la tine, cred ca si tu ai sanse la baraj. DD nu mai are entuziasm dupa meciul cu mine, iar asta s-a vazut si ieri cand nu a avut suficient in rezervor. depinde foarte mult ce forme vei avea.

-referitor la mine. am avut un sezon dificil, am inceput tare, am risipit un CT cu Justice care m-a costat 2 victorii la limita pe care le-as fi putut obtine. in final am fost avantajat de alte rezultate care au avut loc si implicit am reusit sa evit matematic barajul

-in ceea ce priveste clasementul final.
*conf rosie
IWS nu mai are nevoie de victorie, are cosaveraj prea bun gratie lichidarii lotului lui Justice, poate sa-si abge si carpele tot aia e. jibou tb sa piarda la 30pct ca sa piarda locul 2, iar faptul ca e televizat e irelevant fiindca in PO meciurile sunt si ele televizate deci. ordinea e batuta in cuie la varf. locul tau va fi decis de strategia lui IWS, personal as opta pt locul 7.
concluzie, IWS decide ordinea in conferinta

*conf albastra
carbo isi vinde echipa, eu zic ca va primi cat cere pe majoritatea jucatorilor. una peste alta va avea echipa subtire sambata fiindca ia listat p[ractic vineri seara deci DD are victorie asigurata. astfel Quasars daca pierde joaca baraj, daca castiga poate urca chiar si pe 4 daca eu pierd. eu am renuntat deliberat la meciul de ieri fiindca credeam ca am sanse mai mari de victorie sambata acasa. eu pot sa dau si CT daca vreau sa ma asigur de victorie. ramane de vazut ce se va intampla.
mai sus in clasament, faptul ca carbo va avea echipa subtiata face locul 2 mai tentat decat 1. personal cred ca poti sa-l infrangi si cu PO normal daca vinde echipa iar aia valoreaza mai mult decat terenul propriu, parerea mea.
chiar si asa, zalau tb sa castige la diferenta mare cu mine, iar ares sa bata la limita ca ei sa faca rocada.
concluzie, ares poate pastra locul 1 daca vrea, de vazut ce va aprecia mai mult, finala de conferinta acasa sau boost de entuziasm. iar daca ares nu bate, eu voi decide de unul singur daca sunt sau nu in PO. zalau is va recuera un pivot eisit din forma deci ala va primi minute, iar in rest isi va folosi titularii ca rezerve, eu zic ca poate fi batut cu normal acasa fara emotii. in cel mai rau caz am locul 5 asigurat.
concluzie ares decide ordinea in conferinta

Advertisement