BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wyb] kozlik4

[wyb] kozlik4

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150077.11 in reply to 150077.10
Date: 07/03/2010 10:04:19
Overall Posts Rated:
7474
Trafiło do mnie wszystko. Zastanawiały mnie jedynie te Twoje wątpliwości ;)
I wg mnie napisałem Tobie konkretnie z czym się zgadzam a z czym nie, stwierdzając, że jestem przeciwny sytuacjom w których klub przestaje się rozwijać. Napisałem także dlaczego. Ponieważ rozwijające się kluby podnoszą poziom rozgrywek. Podnoszą konkurencję. Zmuszają kluby do poszukiwań coraz to lepszych zawodników a co za tym idzie tworzą tym samym popyt na nich.

Model ekonomiczny tej gry jest tak skonstruowany, że lepsi zawodnicy generują lepsze zyski czyż nie?
Do tego dochodzi bonus w postaci zawodników reprezentacyjnych (potocznie zwanych tymi z flagą ;), którzy również poprawiają klubowe zyski. Ale cała istota problemu leży w tym, że oni nie poprawiają ich w tych klubach, w których powinni tzn. miejsce najlepszych zawodników jest w jak najlepszych klubach a nie w IV czy V ligach. Tam z racji ogólnie niskich przychodów dodatkowe dochody z reprezentanta są prawdopodobnie generowane w wartości procentowej do ogólnych zysków (z gadżetów czy sumarycznych), więc są niższe niż w PLK.

Edit: A co za tym idzie utrzymanie takiego zawodnika w niższej lidze, tym bardziej traci sens. Bo spowalnia bądź zatrzymuje rozwój takiego klubu.

I teraz pojawia się pytanie dlaczego najlepsi zawodnicy nie zostają zakontraktowani tam, gdzie ich miejsce? Może nie są dość atrakcyjni dla naszych PLK-owców? Nie spełniają oczekiwań ligi?
Czy może wręcz odwrotnie to PLK nie jest wystarczająco silną ligą? Czy czasem nie potwierdza tego swoimi wynikami w BuzzerBeater's Best?
Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? I jak zamierzasz tę sytuację rozwiązać albo choć poprawić?
Żeby wartościowi dla reprezentacji zawodnicy nie błąkali się po-jakichś-klubach-gdzieś-tam-hen i żeby nie tracić nad nimi kontroli tylko by stali się wartościowymi zawodnikami również i dla prężnych, mierzących w najwyższe cele klubów. Świadomie zarządzanych. Wiesz jak tego dokonać?

PS. Pisałem o Podniesińskim, bo spodziewałem się że nie tylko ja mam takie a nie inne zdanie na temat tego transferu. A że wypowiedziałeś się w tamtym wątku to wykorzystałem sytuację na sprowokowanie dyskusji ;)

Wspominasz o wyższości (znów Twoje odczucia) i radzeniu jak postępować w określonych sytuacjach. Napisałeś, że studiujesz. Czy podczas lat nauki prowadzący zajęcia nie uczą Cię/Nas różnych rzeczy? W tym także określonych zachowań. Uczą. Co w tym złego?

Co do rad to może nie wiesz albo zapomniałeś albo nie pomyślałeś o tym, ale są ludzie na tym świecie, którzy zajmują się doradztwem oraz kreowaniem wizerunku medialnego. Tzw. PR. Moje rady wzięły się z przyzwyczajenia.
Zresztą, gdybyś znał mnie prywatnie wiedziałbyś, że ja nieustannie wszystkich poprawiam.
Tak by zwrócili uwagę na coś, z czego nie zdawali sobie sprawy.
Nie oceniam a poprawiam. Ciebie też nie oceniałem.
"Głupi ten, kto głupio robi". Jeśli już coś oceniam to zachowania.
Z tego samego powodu nie znoszę wszelkiego rodzaju niedbalstwa i braku profesjonalizmu. Którego jak dla mnie "ikoną" jest chociażby Dariusz Szpakowski, potrafiący jedno i to samo nazwisko wypowiadać na piętnaście różnych sposobów podczas tej samej transmisji ;)
Przez tego człowieka niektórzy gotowi twierdzić, że ze mną nie da się oglądać meczu - a to przecież Szpakowski jest winien ;)
I nie zostaję doradcą na "może chciałbyś" ;)

A co do PR to:
Czytałeś moją mowę wyborczą i wątek wyborczy, w którym odpowiadałem na pytania? Jest tam sporo moich przemyśleń na temat reprezentacji i sporo wciągniętych przeze mnie wniosków.

Ta wypowiedź to polityczny strzał w stopę.
Nie będę przytaczał przykładów, bo mamy ciszę wyborczą. Niestety.
Wiesz jak takie słowa są odbierane? "Panie co mi pan tu głowę zawraca jakimiś pytaniami. Ja już napisałem program wyborczy. Proszę iść i go sobie przeczytać. Bo tam wszystko jest. Na pytania też już odpowiadałem".
I chyba domyślasz się jaka jest na to reakcja odbiorcy ;)

Last edited by Hawkeyed at 07/03/2010 10:13:33

This Post:
00
150077.12 in reply to 150077.10
Date: 07/03/2010 10:22:53
Overall Posts Rated:
1919
Mr ale to nie temat do tłumaczenia się :)

This Post:
00
150077.13 in reply to 150077.10
Date: 07/03/2010 10:42:32
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40444044
Second Team:
KS Golden Grizzlies
No to mamy różne zdanie na temat uczestniczenia w obronie na obwodzie PF-a, przy strefie 3-2;-) Mr. ja nie uważam, że przegraliśmy przez JW:) Zgadzam się z Tobą, że to strefa zaważyła. Pytanie było dlaczego nasz skład z meczu z Litwą, ma pensję wyższą od składu Hiszpanii w wygranym finałowym meczu MŚ, a tam się nie znalazła i na to pytanie starałem się odpowiedzieć. Tym JW, czy Zubą chciałem udowodnić, że nie mamy odpowiednich zawodników do gry na pozycjach SF, a szczególnie PF i dlatego z konieczności grają tam inni zawodnicy, których domyślne pozycje sprawiają, że te pensje są większe, a nie przekłada się to na wynik. Pech chciał, że na PFie przy 3-2 grał JW;-) Tak bardzo to podkreśliłem, ponieważ chciałem uświadomić wszystkim, że nie mamy kim grać na tej pozycji. To tyle.

This Post:
00
150077.14 in reply to 150077.13
Date: 07/03/2010 10:58:30
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Dobra skoro tak to Ci wybaczam;)
Nie raz o tym rozmawialiśmy i doskonale wiesz jakie i gdzie mieliśmy braki. Musieliśmy grać tym co było... Mam nadzieję, że już niedługo być może Rakus będzie takim typowym PFem

This Post:
00
150077.15 in reply to 150077.8
Date: 07/03/2010 11:41:52
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40444044
Second Team:
KS Golden Grizzlies
1.Jaki masz pomysł na graczy od 22-letnich w górę, którzy po zakończeniu gry w U21, są za słabi na grę w NT? Jak zamirzasz motywować Prezesów;) do trengngu, gdy widmo flagi jest odległe, a pensje uciskają coraz bardziej? Jak widzisz organizajcę nadzoru nad takimi zawodnikami?

Chciałbym, żeby Ci którzy wniosą jakąś jakość do NT chociażby w roli rezerwowego dostali w miarę możliwości powołanie od razu.Po pierwsze nic bardziej nie motywuje właścicieli do treningu niż powołanie zawodnika, a po drugie pomoże to w jakiś sposób finansowo ich właścicielom (wpływ z gadżetów i biletów). Oczywiście zanim podejmę decyzję kto znajdzie się w kadrze dobrze to przemyśle. Przede wszystkim muszę zobaczyć skille wszystkich zawodników, ocenić możliwości ich rozwoju i zdecydować kto będzie mi potrzebny. Nie mogę powoływać młodych zawodników kosztem wyniku. Ubiegam wątpliwości i już teraz mogę obiecać, że nie powołam zawodnika jeśli nie będzie w stanie nic wnieść do zespołu, tylko po to żeby jego właściciel miał z tego jakieś korzyści;-)
No cóż...dla tych dla których nie znajdzie się od razu miejsce w NT jedyną motywacją musi być wizja gry ich zawodnika w przyszłości w NT. Jakimś rodzajem mojej motywacji może być moja obietnica jeśli zawodnik spełni określone wymagania skillowe. Na pewno nie chce mówić właścicielom trenujcie, a się zobaczy.

Nadzorować zawodników chciałbym sam. Tych zawodników będzie maksymalnie 30 podejrzewam. Pewnie nawet sporo mniej. Do tej pory będąc scautem zdarzało się, że miałem około 200 zawodników pod sobą i dawałem sobie rade;-) Czy był to dobry pomysł nie mi oceniać. Teraz tych zawodników byłoby znacznie mniej. Dlaczego chcę osobiście nadzorować?
Po pierwsze moją główną obietnicą wyborczą jest rozwijanie zawodników. To ja będąc selekcjonerem będę odpowiadał za ich rozwój i to mnie będziecie z tego rozliczać. Dlatego chciałbym żeby zawodnicy byli trenowani według mojej wizji. Selekcjoner U-21 także przejmuje podobną liczbę zawodników w wieku 21 lat i sam się nimi zajmuje i jest to według mnie zrozumiałe.
Po drugie podejrzewam, że właściciele też będą bardziej zadowoleni jeśli będą mieć stały kontakt z selekcjonerem, a nie będą musieli kontaktować się ze mną przez scauta. Taki bliski kontakt z selekcjonerem mam nadzieję pozwoli właścicielom czuć większa pewność, że ich zawodnik jest mi potrzebny i że traktuję go poważnie w kontekście kadry. To wszystko pozwoli z kolei (mam nadzieję) na stworzenie bardzo dobrych relacji na linii selekcjoner- właściciel. Chciałbym aby miedzy mną, a właścicielem zawodnika była jasność co do oczekiwań i wzajemne zaufanie. Przy takiej liczbie zawodników można sobie na taki komfort pozwolić i jest to według mnie korzyść za równo dla selekcjonera jak i właściciela zawodnika.
Po trzecie jeśli sam się czymś zajmę mam pewność, że będzie robione to sumiennie i z odpowiednim zaangażowaniem. Tak jak mówię rozwój zawodników jest dla mnie najważniejszy i jeśli tej obietnicy nie spełnię wiadomo będzie kogo za to rozliczyć. Jeśli nie dotrzymałbym tej obietnicy na pewno nie chcielibyście żebym później zwalał winę na osoby które do tego wyznaczyłem.

Jeśli chodzi o rozwój zawodników mam świadomość, że nie jestem jedynym wiedzącym wszystko i tak jak pisałem w mowie wyborczej zamierzam zasięgać opinii graczy najbardziej doświadczonych. Jak bym to widział? Chciałbym przesłać bazę z listą zawodników do menadżerów, pytając ich wcześniej czy mogliby wypowiedzieć się na ich temat. Chciałby, aby każdy z tych menadżerów napisał króciutko w odpowiednich rubrykach swoją opinię i wizję dalszego rozwoju każdego z zawodników. W ramach uspokojenia tych, których może przestraszyłem tym, że skille jego gracza trafią w ręce ligowego rywala uspokajam:) Będę edytowało listy tak aby takie sytuacje nie miały miejsca...także na pewno będzie tak, że nie wszyscy będą mieli okazję skomentować każdego zawodnika znajdującego się w bazie:-) Chce to zrobić też po to, aby menadżerowie z najwy

This Post:
00
150077.16 in reply to 150077.15
Date: 07/03/2010 11:42:48
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40444044
Second Team:
KS Golden Grizzlies
2. Od czego twoim zdaniem zależy płynność ataków? Co ja obniża?

Mam pewne wątpliwości, czy szeroko rozumiana płynność ataków to to samo co płynność ataków wskazywana przez statystyki. W każdym bądź razie ta płynność ataków, którą pokazują statystyki najbardziej zależy od podań PG. Co ja obniża? Kozłowania przeciwnika;-) Być może kondycja ma też jakiś wpływ na płynność.
3. Wyjaśnij różnicę pomiędzy " Zmianami wg listy do 4 kwarty", a "trener wybiera z listy rezerwowych"?

Różnią się w zasadzie tylko nazwą. Oba ustawienia to kombinacja ustawień zostaw decyzję trenerowi i dokładnie według listy. W efekcie jeśli w pierwszym składzie wystawimy zawodnika dużo słabszego od tego, który jest na rezerwie to może on nawet nie powąchać parkietu, ponieważ trener będzie chciał wygrać mecz i wystawi najlepszych. Różnicą pomiędzy wg listy do 4 kwarty i trener wybiera według listy rezerwowych może być jedynie w procentowym rozkładzie kombinacji ustawień zostaw decyzję trenerowi i dokładnie według listy...być może w ustawieniu wg listy do 4 kwarty jest więcej polecenia dokładnie według listy rezerwowej niż zostaw decyzję trenerowi, a w ustawieniu trener wybiera z listy rezerwowych odwrotnie, ale ciężko to stwierdzić na 100%;-)

Last edited by kozlik4 at 07/03/2010 11:48:01

From: lipiluk

This Post:
00
150077.17 in reply to 150077.9
Date: 07/03/2010 14:54:39
Overall Posts Rated:
1010
Oj nie dopatrzyłem że graliśmy 3 "wysokimi" :)

Hmm a co myślisz o pomyśle żeby "zakazać" treningu JR u zawodników którzy go posiadają na 10-11 poziomie w celu obniżenia pensji graczy tak żeby i III ligowcy byli ich wstanie utrzymać?

Taka kombinacja zasięg rzutu 11 i zbiórki 1-3 pozwala na mocne pakowanie skili głównych i zarazem zawodnik nie zarabia tak dużo. Mówię tylko o zawodnikach grających na pozycji PG i SG.


This Post:
00
150077.18 in reply to 150077.11
Date: 07/03/2010 17:04:51
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40444044
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Być może jestem kiepskim politykiem;-) Na szczęście startuję w wyborach na selekcjonera a nie prezydenckich, czy parlamentarnych:)

Model ekonomiczny tej gry jest tak skonstruowany, że lepsi zawodnicy generują lepsze zyski czyż nie?
Do tego dochodzi bonus w postaci zawodników reprezentacyjnych (potocznie zwanych tymi z flagą ;), którzy również poprawiają klubowe zyski. Ale cała istota problemu leży w tym, że oni nie poprawiają ich w tych klubach, w których powinni tzn. miejsce najlepszych zawodników jest w jak najlepszych klubach a nie w IV czy V ligach. Tam z racji ogólnie niskich przychodów dodatkowe dochody z reprezentanta są prawdopodobnie generowane w wartości procentowej do ogólnych zysków (z gadżetów czy sumarycznych), więc są niższe niż w PLK.

Zgadzam się z tym w 100% Podniesiński trafi do III ligi, ale trafił do naprawdę silnego III-ligowca i wygląda na to że jego klub szybko wróci do II ligi, a wtedy sytuacja powinna być dużo korzystniejsza. Osobiście mam nadzieję, że mu się uda i że jednak transfer w perspektywie czasu okaże się dobrym biznesem. W każdym bądź razie zostanie Podniesińskiego w kraju to bardzo dobra wiadomość dla Reprezentacji Polski. Mam nadzieję, że dla jego nowego klubu też.
I teraz pojawia się pytanie dlaczego najlepsi zawodnicy nie zostają zakontraktowani tam, gdzie ich miejsce? Może nie są dość atrakcyjni dla naszych PLK-owców? Nie spełniają oczekiwań ligi?
Czy może wręcz odwrotnie to PLK nie jest wystarczająco silną ligą? Czy czasem nie potwierdza tego swoimi wynikami w BuzzerBeater's Best?
Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? I jak zamierzasz tę sytuację rozwiązać albo choć poprawić?
Żeby wartościowi dla reprezentacji zawodnicy nie błąkali się po-jakichś-klubach-gdzieś-tam-hen i żeby nie tracić nad nimi kontroli tylko by stali się wartościowymi zawodnikami również i dla prężnych, mierzących w najwyższe cele klubów. Świadomie zarządzanych. Wiesz jak tego dokonać?

Kupić zawodnika to nie problem. Główny problem leży w tym, że temu zawodnikowi co tydzień trzeba dawać konkretny trening, a co za tym idzie wystawiać go na różnych pozycjach. Myślę, że to jest problem. Menadżerowie z PLK wolą kupić sobie starszego ale gotowego już do gry gracza, bo to jest mniejszy problem, a po drugie od razu może taki zawodnik wnieść bardzo dużo do gry, co w przypadku młodych polskich zawodników jest trudniejsze.
Po drugie zawodnicy do u-21 mają trenowane tylko główne skille, a tacy zawodnicy często nie są atrakcyjni dla PLK.
Po trzecie zdarza się, że właściciele zawodników decydują za zawodników zaporowe ceny ponieważ są tak przywiązani do swoich wychowanków, że dochodzą do wniosku, że albo zarobią na zawodniku fortunę albo nie sprzedadzą go wcale.

Co chcę z tym zrobić? Pisałem o tym tutaj w pierwszym punkcie. (148680.8) Pozwól, że już nie będę tego powtarzał;-) Oczywiście nie jest łatwo z tym coś zrobić. Nie zmuszę przecież nikogo, żeby kupił zawodnika. Na pewno będę bardzo rozmawiał, dużo proponował, zachęcał do kupna, a także starał się zachęcić do większego zainteresowania najbardziej doświadczonych graczy NT. Zamierzam też zaangażować ich w rozwój zawodników. Generalnie mam wrażenie, że większość z nich niewiele wie o zapleczu kadry i być może informacje o sprzedaży zawodników docierają do nich za późno, albo w nieodpowiednim czasie. Jako selekcjoner chciałbym to zmienić



Last edited by kozlik4 at 07/03/2010 17:09:46

This Post:
00
150077.19 in reply to 150077.18
Date: 07/03/2010 17:16:43
Overall Posts Rated:
7474
Co chcę z tym zrobić? Pisałem o tym tutaj w pierwszym punkcie. (148680.8) Pozwól, że już nie będę tego powtarzał;-) Oczywiście nie jest łatwo z tym coś zrobić. Nie zmuszę przecież nikogo, żeby kupił zawodnika. Na pewno będę bardzo rozmawiał, dużo proponował, zachęcał do kupna, a także starał się zachęcić do większego zainteresowania najbardziej doświadczonych graczy NT. Zamierzam też zaangażować ich w rozwój zawodników. Generalnie mam wrażenie, że większość z nich niewiele wie o zapleczu kadry i być może informacje o sprzedaży zawodników docierają do nich za późno, albo w nieodpowiednim czasie. Jako selekcjoner chciałbym to zmienić

Obawiam się, że to wszystko to może być za mało. W wątku transferowym przedstawiałem Tobie perspektywę kogoś, kto głównie dba o finanse i wyniki klubu. Nieprzypadkowo to robiłem.
Otóż nie dziwię się właścicielom klubów PLK, że nie mają ochoty poświęcać czy finansów czy wyników kosztem treningu danych zawodników tylko dlatego, że mogą być przyszłymi reprezentantami Polski. Ci właściciele włożyli wiele wysiłku, by awansować do tej ligi i nie sądzę, by chcieli ryzykować gorsze w niej wyniki. Dlatego też wydaje mi się, że szala wagi "przeciw" jest na tyle ciężka, że zachęcanie do kupna może nie wystarczyć.
W tej materii jest wiele do poprawienia. A Twoje pomysły sprawiają wrażenie dość grubymi nićmi szytych. To zbyt optymistyczna, ułańska wizja. Uderzająca w sferę mentalną (patriotyczną) a nie typowo wymierną sportowo-finansową. Stąpasz po niepewnym gruncie ;)
Jeżeli wygrasz jestem ciekawy jak będzie wyglądała realizacja i na ile skuteczne będą te projekty.

From: kozlik4

This Post:
00
150077.20 in reply to 150077.17
Date: 07/03/2010 17:17:38
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40444044
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Hmm a co myślisz o pomyśle żeby "zakazać" treningu JR u zawodników którzy go posiadają na 10-11 poziomie w celu obniżenia pensji graczy tak żeby i III ligowcy byli ich wstanie utrzymać?

Taka kombinacja zasięg rzutu 11 i zbiórki 1-3 pozwala na mocne pakowanie skili głównych i zarazem zawodnik nie zarabia tak dużo. Mówię tylko o zawodnikach grających na pozycji PG i SG.


A jak "zakażę" trenowania JR, to czym będę grał przy ataku z obwodu?:D Owszem na początku można odejść od skilli najbardziej nabijających pensję i trenować pozostałe, ale później warto by było jednak do nich wrócić. Mówię o zawodnikach już po U-21.

Jeżeli chodzi o zawodników do ataku spod kosza to jak najbardziej. Skoro C nie musi mieć wypasionego IS przy Runie czy Motion, to i PG nie musi mieć super JR przy LI, czy LP. JR 11 w zupełności wtedy wystarczy.

Last edited by kozlik4 at 07/03/2010 17:18:29

This Post:
00
150077.21 in reply to 150077.13
Date: 07/03/2010 17:49:32
Overall Posts Rated:
296296
Są już grupy Mistrzostw Europy.
Zdaje sie że trafiliśmy dosyć słabo.. NIemcy Łotwa i Węgry..
jak oceniasz grupę?
jak oceniasz nasze szanse?
Czy warto bić się o 1 miejsce czy zachować wyższy ent?

Advertisement