BuzzerBeater Forums

Hellas - II.3 > σεζον 38

σεζον 38

Set priority
Show messages by
This Post:
11
285181.1
Date: 03/14/2017 07:48:21
Overall Posts Rated:
334334
Νεα σεζον, η 38η του παιχνιδιού, με νεες αλλαγες στο τροπο που θα ανεβαινουν και θα πέφτουν οι ομάδες , φαινεται παντως να μην ειναι ίδια με της ουτοπιας καθως μαλλον θα πέφτουν 2 απευθειας και οι αλλες 6 θα παιζουν πλει-αουτ??? εν αναμονή των ανακοινώσεων.

Να καλωσορίσω τους 5 νεους παίκτες/ομάδες :
Drink Team bc και kologries δεν έχω παιξει μαζι τους ούτε ένα παιχνίδι , ελπίζω να τους γνωρίσω καλά φέτος.
ΛΕΠΙΔΕΣ B.C και klemena oneira, με τους λεπιδες έχουμε βρεθει μαζι τη σεζον 23 στον ΙΙΙ.3 ενω με τα κλεμμένα όνειρα έχουμε παιξει ενα αγώνα κυπέλλου μαζί. (που δεν κατέβηκα)
Τέλος, ο Aris b.c.t , ένα απο τα παιδια που έχω ανταλλάξει αρκετα μηνύματα στο παιχνιδι καθως και στους 2 μας αρέσει η εξέλιξη των παικτών και η εθνική , έχουμε παιξει μαζι τη σεζον 28 στον ΙΙΙ.3 εννοείται και τη σεζον 36 στο κύπελλο που δυστυχώς δεν κατεβασε ομάδα (θα ηταν πολύ καλό παιχνίδι).

Καλη σεζον χωρίς τραυματισμούς, όπως η προηγουμενη (με μερικες εξαιρέσεις σε κανα 2 εδώ μέσα :P )

@Στέλιο ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια, λογικα θα υπάρξει συμμετοχή στις εκλογές φέτος , αλλα αν δεν βγω, θα βοηθήσω στην αρχή και μετα θα αποχωρήσω , έχω κουραστεί να νταντεύω και να κανω όλη ή σχεδον όλη του δουλειά μονος μου απο δευτερεύων ρολο.

This Post:
00
285181.2 in reply to 285181.1
Date: 03/14/2017 09:31:57
Kolosseus
II.1
Overall Posts Rated:
221221
Να καλως ορίσω και εγω τις νεες ομαδες στην κατηγορια.... Φιλε Belbento οι ανακοινώσεις ειχαν ηδη βγει απο την περασμένη σεζον... Να τονίσω οτι απο καθε ομιλο θα πεφτουν απευθείας οι δυο 8οι, ενω θα εχουμε στα πλέι αουτ τις εξης διασταυρώσεις :5ος-7ος, 6ος-6ος, 5ος - 7ος, με πλεονέκτημα έδρας για τους 5ους και τον 6ο με το καλυτερο ρεκορ νικών. Επισης, αφου θα πέσουν 5 ομαδες απο την Α1, εκτος απο τους 4 πρωταθλητές της ΙΙ., θα ανεβει και μια ακομη ομαδα, αυτη με το καλυτερο ρεκορ νικών στην κανονική περιοδο. Εννοειται, στην ισοβαθμία μετραει η διαφορα πόντων και η καλυτερη επιθεση... Να εκφράσω αλλη μια φορα τη δυσαρέσκεια μου για τον νεο τροπο διεξαγωγής των πρωταθληματων, αφου κατα τη γνωμη μου η μια επιπλέον ομαδα που θα ανεβαίνει ανα τέσσερις ομίλους δεν είναι και μεγαλη διαφορα (ισα ισα που θα υπαρχουν και αδικίες, γιατι σε ενα δυσκολο ομιλο δεν θα μπορει καποιος να εξασφαλίσει την επιπλέον θεση), ενω ο υποβιβασμός 5 ομάδων αντι 4, στους 16, ειναι μεγαλη διαφορα, καθως στερείται το πλεονέκτημα της 5ης θεσης, κανοντας την 5η ομαδα ευάλωτη σε πιθανους τραυματισμούς που ενδεχομένως να της στερήσουν την παραμονή. Θα αρχίσουμε να βλεπουμε ομαδες με θετικο πρόσημο
νικων-ηττων στην κανονική διαρκεια, να αποχαιρετούν την κατηγορια.
Για να τα λεμε ολα, βλεπω και κατι θετικο, το οτι δεν θα υπαρχουν τοσα αδιάφορα παιχνιδια και σε συνδυασμό με το μποϊκοτάζ φιλάθλων, ελάχιστες ομαδες θα ξεπουλάνε τους παίκτες τους...

This Post:
00
285181.3 in reply to 285181.1
Date: 03/14/2017 09:35:04
Overall Posts Rated:
8686
kalispera paidia kainourgios sta salonia tis II dn exw 3anavre8ei pote toso psula ki dn perimena ki fetos na anevw alla apo sugkuries ekatse i anodos gi auto autin tin stigmi dia8etw ena gerasmeno roster dioti me to xali pou epikratei stin lista metagrafwn dn mporousa na kanw ki kati kalutero.Dn nomizw kan na mpw ston kopo na kunigisw tin paramoni mou stin II isa isa ir8a gia na gemisw ligo ta tameia m me reusto ki na epanel8w 3ana argotera me neotero ki ananewmeno roster safws pio antagwnistiko!Auta gia arxi apo mena euxomai se olous kali season na exoume xwris traumatismous!

This Post:
00
285181.4 in reply to 285181.2
Date: 03/14/2017 10:01:45
Overall Posts Rated:
334334
Α δεν θυμόμουν ότι το είχαν ανακοινώσει πως ακριβώς θα γινει..
σιγουρα έχει τα θετικα του αλλα και τα αρχνητικά του ..
εμπειρικά συνηθως η 5η ομαδα έχει διαφορα με την 7η , αλλα σιγουρα οι τραυματισμοι μπορει να κρίνουν μια παραμονή.


@Mr Obradovic :P : γενικα δε μου αρεσει να βλεπω ομαδες να μην παλευουν την κατηγορια, δεν το χω κανει ποτε καθως δεν μπορω να κάθομαι να χάνω.

Σίγουρα υπάρχουν ομαδες που δεν έχουν ροστερ ΙΙ κατηγοριας αυτη τη στιγμή, Λεπιδες, ντρινκ τιμ, κλεμμένα όνειρα περιμενουμε να δουμε τι έχει στο μυαλό του..
κολογριες φαίνεται να έχου ακριβό ροστερ, μεγάλο για την ακρίβεια ,11 παικτες, συνηθως τα μεγαλα ρόστερ αντεχουν τα πολλα παιχνιδια και έχουν διαρκεια , μένει να αποδεικτεί ..
ο Αρης b.c. φαίνεται να έχει ροστερ 6+1 με μπαντζετ 320.000, που λογικα θα ανέβει μετα τις ανανεώσεςι των μισθών.

Στοχος για μενα και φετος η προπονηση σε συνδιασμό με μια καλη πορεία στο κύπελλο και παραμονή (5η/4η/3η θεση)

This Post:
00
285181.5 in reply to 285181.4
Date: 03/14/2017 10:08:54
Overall Posts Rated:
8686
nai file oute emena m aresei na ka8omai na xanw alla otan dn exeis lefta dn mporeis na kaneis ki alliws pws 8a mporesw na palepsw se mia toso duskoli ki antagwnistiki katigoria opws einai i II me ena gerasmeno roster ki me lefta stin akri pou dn ftanoun oute gia enan kalo pagkiti???

This Post:
00
285181.6 in reply to 285181.1
Date: 03/14/2017 10:09:03
Aris b.c.t
II.3
Overall Posts Rated:
649649
Καλησπερα σε ολους καλως σας βρηκα αν και με πολλους εχω ξαναπαιξει. Το πιο ευχαριστο ειναι οτι το φορουμ θα ειναι πολυ ενεργο (ειναι κατι που μου εχει λειψει αλλωστε). Καλα παιχνιδια να εχουμε και σε αντιθεση με τον Βελβεντο ειμαι λιγο πιο αισιοδοξος σχετικα με τις αλλαγες στις ανοδους και στους υποβιβασμους. εγινε μια μεγαλη αλλαγη και θα εχει ενδιαφερον να δουμε πως θα παει!Πρωταρχικος στοχος μου ειναι η προπονηση (εχω παικτη για την ανδρων) αλλα φυσικα δεν θα χαλαστω αν προκυψει ανοδος Α1. Βελβεντε καλη επιτυχια για την νεων!φυσικα η ψηφος μου ειναι δεδομενη!

This Post:
00
285181.7 in reply to 285181.5
Date: 03/14/2017 10:13:56
Overall Posts Rated:
334334
ναι, σιγουρα το καταλαβαινω, δε σε κατηγορώ , απλα λεω πως προσωπικα δε μου αρεσει να τα παραταω, βεβαια όσες φορες ανέβηκα παντα με καποιο τρόπο μπορούσα να παλέψω παραμονη ή να κυνηγήσω ανοδο.

This Post:
00
285181.8 in reply to 285181.7
Date: 03/14/2017 10:18:22
Overall Posts Rated:
8686
nai sigoura o ka8enas to vlepei diaforetika egw as poume pros to paron exw sto mualo m na mazepsw xrimata ki na kanw mia a3iologi poreia sto kupello ki an stin poreia dw oti mporw kapws na to swsw isws me kapoies metagrafes ana8ewrisw ki prospa8isw na meinw alliws menoume sto arxiko mas plano!!

This Post:
00
285181.9 in reply to 285181.6
Date: 03/14/2017 10:48:17
Overall Posts Rated:
334334
Έδωσα την εντύπωση ότι το βλέπω ως αρνητικό? ας το ξεκαθαρίσω βλέπω περισσότερο ως καλό και λιγοτερο ως αρνητικό την αλλαγη αυτή.
Σιγουρα βλέπω ως πολυ καλη την αλλαγη στα ντραφτ.

Πρωταρχικος στοχος μου ειναι η προπονηση (εχω παικτη για την ανδρων) αλλα φυσικα δεν θα χαλαστω αν προκυψει ανοδος Α1

Θετεις ως στοχο την άνοδο? :P υπάρχουν δυνατες ομάδες πάντως (κυρίως απέναντι), θα το διαπιστώσεις και μόνος σου.

Βελβεντε καλη επιτυχια για την νεων!φυσικα η ψηφος μου ειναι δεδομενη!

σε ευχαριστώ :)

This Post:
00
285181.10 in reply to 285181.9
Date: 03/14/2017 12:27:26
Aris b.c.t
II.3
Overall Posts Rated:
649649
Θετεις ως στοχο την άνοδο? :P υπάρχουν δυνατες ομάδες πάντως (κυρίως απέναντι), θα το διαπιστώσεις και μόνος σου.


Φυσικα και εχει δυνατες ομαδες. αν δεν κανω λαθος ολοι τους πλην κανα δυο αν δεν κανω λαθος εχουν παιξει Α1. Ο Στελιος πηρε και πρωταθλημα, αλλα εχει πλεον τον Σιδηροπουλο στα 41, τον Τζοκοβιτς το ιδιο, ο κουλοχερης συνομηλικος μου στα 39:))
Ενταξει πλακα κανω, brola, stelios, kologries, xanthi crocodiles, εχουν παιξει Α1. Τα ζωα εχουν μια μονιμη παρουσια στην ΙΙ 3. πρεπει να ειναι η πιο παλια ομαδα του ομιλου.

This Post:
00
285181.11 in reply to 285181.10
Date: 03/14/2017 12:53:18
Overall Posts Rated:
334334
Τα ζωα εχουν μια μονιμη παρουσια στην ΙΙ 3. πρεπει να ειναι η πιο παλια ομαδα του ομιλου.

Ναι μακραν της 2η πλεον (αφου ανέβηκε το περιστερι.)

Ο Στέλιος φετος πιστευω θα ειναι αδύναμος. no offence..
Τα Ασπρα χώματα έχουν και αυτα δυνατή ομάδα και οι μπιριμπακιδες όπως και το περιστερι αλλα και ο φαμιλι απο απεναντι.