BuzzerBeater Forums

Hellas - II.3 > Σεζόν 36: Πλοία Χαμένα στην Έρημο

Σεζόν 36: Πλοία Χαμένα στην Έρημο

Set priority
Show messages by
This Post:
1111
281931.1
Date: 09/04/2016 21:11:59
Overall Posts Rated:
10001000
Ένα πλοίο κάποτε είχε αναχωρήσει από την Ιβηρική χερσόνησο με προορισμό τη νέα γη πέρα από τον Ατλαντικό ωκεανό. Το ταξίδι έμοιαζε να φτάνει στο τέλος του όταν ένας σεισμός με επίκεντρο τα παράλια της Αμερικανικής χερσονήσου, όχι μόνο βούλιαξε τον πρόγονο του Τιτανικού, όχι μόνο αφάνησε το πλήρωμά του, αλλά άνοιξε τη γη στα δύο. Εκεί που ήταν θάλασσα, τώρα ήταν στεριά, εκεί που υπήρχαν φύκια, πια μονάχα καυτή άμμος. Και το πανέμορφο σκαρί φάνταζε πως θα καλυπτόταν αιώνια από το χρυσαφί πέπλο της αμμουδιας, ανήμπορο όμως να νιώσει τη χαρά της πλεύσης από τη μια γωνιά της γης στην άλλη. Ή μήπως όχι?

Αιώνες αργότερα, εν έτη 2016 και σεζόν 36, σε έναν άλλο κόσμο, αυτό του Buzzerbeater, 8 άλλα πληρώματα και καπετάνιοι επιθυμούν να σπάσουν το μύθο και να μην κολλήσουν αιώνια μέχρι που θα σβήσει η μνήμη τους στα καυτά παρκέ του ΙΙ.3 !!!
Peristeri Lakers, Κάμπος, Ψαράδες, Family All Stars, Μπρόλα, Τρελιάρηδες, Χάνθη και fay_stelaios όλοι τους γεύτηκαν τη χαρά του ταξιδιού στην Α1 κάποτε, την είδαν, την πάτησαν, τη γλέντησαν μέχρι που οι ιθαγενείς τους έστειλαν πίσω από όπου ήρθαν. Και στη θέση της χαράς ήρθε η λύπη, στη θέση του ενθουσιασμού ο θυμός και στη θέση της λαχτάρας το άγχος.

Ο μύθος μπορεί να σπάσει και το καράβι από την έρημο θα βρεθεί ξανά στην θάλασσα, για έναν όμως από τους παραπάνω. Με έναν όρο ' να ξεπεράσουν τα εμπόδια της καυτής ερήμου. Μπαμπουίνοι, Άσπρα Χώματα, Antil global, Σπορτινγκάρα, new empire, Tεκίλα, zoa, UCONN θα προσπαθήσουν να τους κλέψουν τη δόξα και οι μάχες θα είναι σκληρές και επίπονες.

Το γέρικο σκαρί θα επανέλθει δοξασμένο και περήφανο ή τα νιάτα θα σβήσουν κι άλλο τα ίχνη του? Της Αγίας Βαρβάρας θα το έχουμε μάθει. Μέχρι τότε, χαρά στη πρύμνη μας και αέρα στα πανιά μας! Βύρα τις άγκυρες Καπετάνιε!!!

Καλή Σεζόν

Last edited by stelaios at 09/04/2016 21:13:38

From: G.P

This Post:
00
281931.2 in reply to 281931.1
Date: 09/05/2016 00:51:00
Peristeri Lakers
II.4
Overall Posts Rated:
3737
Τσιμπα το μπαλακι σου και καλη σεζον:)

This Post:
00
281931.3 in reply to 281931.1
Date: 09/05/2016 03:56:21
Overall Posts Rated:
6565
ευρηματικός με μια μόνο λέξη..
καλή σεζον και από μένα

This Post:
33
281931.4 in reply to 281931.3
Date: 09/05/2016 19:02:07
Overall Posts Rated:
10001000
Eυχαριστώ και τον Γιώργο και τον Μπάνε για τα καλά τους λόγια όπως και τα υπόλοιπα παιδιά που έδωσαν το like τους. Η αλήθεια είναι ότι ενώ γουστάρουμε να διαβάζουμε ποστς, βαριόμαστε να γράφουμε πολλές φορές ενώ άλλες παρόλο που το θέλουμε δεν μπορούμε λόγω δουλειάς ή άλλων εμποδίων. Σε αυτή την κατηγορία ανήκω κι εγώ εξού και η πολύ μειωμένη συχνότητα των ποσταρισμάτων μου. Ωστόσο δεδομένου ότι φτάσαμε στο άκρο του να μην υπάρχει καν νήμα για την τρέχουσα περίοδο, είχα το κίνητρο να κάνω μια προσπάθεια να γράψω κάτι καλό. Μιμούμενος λοιπόν τα νήματα των τελευταίων σεζόν στην Α1 και εμπνευσμένος από ένα Κόμιξ που διάβασα πρόσφατα (# 218 Ο Δρόμος για την Τσιμπόλα του Καρλ Μπαρκς), κατέληξα στον τίτλο του νήματος Πλοία Χαμένα στην Άμμο. Ουσιαστικά ο τίτλος είναι σαν ένας φόρος τιμής για τις ομάδες του ομίλου μας που στο παρελθόν έπαιξαν στην Α1 μεταξύ των οποίων και η δική μου που συγχρόνως θέλει να τις αφυπνίσει και να τις κάνει να πιστέψουν και να θελήσουν πραγματικά να επανέλθουν στην Α1 για να πετύχουν κάτι που δεν μπόρεσαν στην πρώτη τους παρουσία. Κακά τα ψέματα, ο όμιλος μας έχει χρώμα Α1. 8 /16 ομάδες έχουν παρελθόν εκεί κι αυτό είναι σίγουρα ένα στοιχείο που κάνει ξεχωριστή την εκκίνηση αυτής της περιόδου. Σεβόμενος απόλυτα όμως την δίψα όσως δεν έχουν φτάσει ακόμα στο ρετιρέ του ελληνικού μπάζερ, έγινε αναφορά και στις άλλες 8 ομάδες, ελπίζοντας να μην μείνει κανένας παραπονούμενος.

ΑΥτή για την ώρα. Μακάρι στα μπαζερικά χρόνια που έρχονται να γράψω κι άλλα ποστ σαν το παραπάνω, με μεγαλύτερη συγγραφική ωριμότητα και καλύτερη πλοκή

ΥΓ: το ευχαριστώ για τα σχόλια και τα likes είναι ειλικρινά. Όταν γράφεις κάτι, ικανοποιείες μια προσωπική σου επιθυμία, αλλά χωρίς κοινό απογοητεύεσαι και σταματάς. Οπότε το εννοώ το ευχαριστώ και δεν το λέω λόγω καλών τρόπων.

ΥΓ2: Η αναζήτηση θεμάτων είναι πάντα ένα θέμα το οποίο λύνετε ίσως κατόπιν παραγγελιών ΕΠομένως αν κάποια στιγμή σας έρθει κάτι κατά νου, μην ντραπείτε και μην διστάσετε να ζητήσετε και ποιος ξέρει, ίσως και και να γίνει πραγματικότητα.

ΥΓ3: είμαι λίγο νούμερο κάτι ώρες...το ξέρω

Last edited by stelaios at 09/05/2016 19:08:19

From: Antil11
This Post:
11
281931.5 in reply to 281931.4
Date: 09/18/2016 07:07:01
Antil Global B.C.
III.11
Overall Posts Rated:
138138
Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να ευχηθώ καλή σεζόν να έχουμε χωρίς τραυματισμούς και με αρκετές ανατροπές...
όταν ήμουν σε μικρότερες κατηγορίες ζηλευα τα φόρουμ τόσο από την Α1 όσο και από τις ΙΙ κατηγορίες γτ ήταν ενεργά και υπήρχε ζωντάνια... Μεγαλώνοντας, περιόρισα και εγώ είναι η αλήθεια το χρόνο που μπαίνω στο παιχνίδι, αλλά τα βλέπω και αυτά να συρικνώνονται...

Η χρονιά για μας, ξεκίνησα εξαιρετικά καλά, μετρώντας μια ήττα στο πρωτάθλημα , αλλά με αποκλεισμό στο κύπελλο από τον δεύτερο γύρο, για τον πολύ απλό λόγο ότι στο τελευταίο μας ματσ είχαμε 2 τραυματισμούς, ο ένας μάλιστα σοβαρός... Εστιάζουμε στη μόνη διοργάνωση που μας έμεινε να κυνηγήσουμε (το bb3 xoxoxox) το πρωτάθλημα (πριν το αναβάλει ο κοντονης...), και θέτουμε ως στόχο μια θέση ψηλότερα από πέρυσι...

Καλή σεζόν σε όλους


This Post:
00
281931.6 in reply to 281931.1
Date: 10/29/2016 17:53:07
Overall Posts Rated:
10001000
To πλοίο αναχώρησε, αλλά δεν το βλέπω να φτάνει στον προορισμό του

Ένα κακό 20ήμερο για την ομάδα μου και από φαβορί για την πρώτη θέση της κανονικής περιόδου, βρέθηκα 2 νίκες πίσω από την πρώτη Ξάνθη και 1 νίκη πίσω από τους Μπαμπουίνους. Συνεχίζουμε όμως (σάμπως μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο,χαχαχαχα) με αυτογνωσία περιμένοντας τις επόμενες νίκες που θα διασκεδάζουν τις πρόσφατες πικρές γεύσεις.

This Post:
22
281931.7 in reply to 281931.6
Date: 11/22/2016 13:46:50
Overall Posts Rated:
10001000
Συγχαρητήρια Μπάνε για την πρόκριση. Φαντάζει με θαύμα νέα σου πρόκριση μετά και από τον τραυματισμό του Χάνσεν, ωστόσο κλείνεις όμορφα τη χρονιά με σπάσιμο της έδρας μου.

Μου αρέσει να ποστάρω τραγουδάκια μετά από νίκες μου, για πάρτη σου και μετά από ήττα

(https://www.youtube.com/watch?v=W95lvvrCm-E)

Για εμένα δεν πήγε τελικά η σεζόν όπως θα ήθελα παρόλο που προσπάθησα πολύ και έμαθα περισσότερα πράγματα για το παιχνίδ,ι νομίζω δηλαδή. Δύο ήττες που δεν έπρεπε να γίνουν μου στέρησαν το 1ο ρεκόρ της κανονικής περιόδου. Το πρώτο ήταν μέσα στον antil οπότε και αποφάσισα να κάνω rotation και παλέψω έτσι για τη νίκη λόγω του επερχόμενου δύσκολου ντέρμπι με την Ξάνθη. Το δεύτερο ήταν το πολύ πρόσφατο απέναντι στους Τρελιάρηδες τους οποίους υποτίμησα λόγω των πωλήσεων, δεν πρόλαβα να τους ψάξω κιόλας και την πάτησα. Σήμερα πέσαμε κάπως άδοξα. Περίμενα κάτι καλύτερο είναι η αλήθεια, στάθηκα λίγο σπάνια άτυχος ΄με την 6λεπτη συμμετοχή του Humayun διάστημα στο οποίο ηττήθηκα με 17 πόντους διαφορά και....τουλάχιστον γλυτώσαμε δύο προπονησούλες

Καλή συνέχεια σε όλους και τα λέμε την επόμενη σεζόν

This Post:
00
281931.8 in reply to 281931.7
Date: 11/23/2016 01:27:38
Overall Posts Rated:
55
πολυ μουγκα επεσε τη φετινη σεζον. καλα που γραφεις κα συ μια στο τοσο γιατι το νημα της σεζον 36 θα ειχε μεινει κενο χαχαχα

This Post:
00
281931.9 in reply to 281931.8
Date: 11/29/2016 02:50:55
Overall Posts Rated:
22
Καλημέρα και συγχαρητήρια στους φιναλίστ.

Ξέρει κάποιος τον windass των τρελιάριδων προσωπικά ή έστω έχει τρόπο επικοινωνίας μαζί του ?
Αν ναι , πείτε του παρακαλώ να κάνει ένα λογκ ιν, κάτι τον θέλω !

Ευχαριστώ πολύ !

ΥΓ. Υπόσχομαι να είμαι πιο ενεργός στο φόρουμ την επόμενη σεζόν !

This Post:
00
281931.10 in reply to 281931.8
Date: 12/05/2016 07:46:30
Overall Posts Rated:
10001000
πολυ μουγκα επεσε τη φετινη σεζον. καλα που γραφεις κα συ μια στο τοσο γιατι το νημα της σεζον 36 θα ειχε μεινει κενο χαχαχα



Χιμπατζή δεν ξέρω πως σε λένε, αλλά μπράβο σου για την άνοδο σου στην Α1. Είναι προφανές ότι το κυνηγούσες εδώ και κάποιες σεζόν και η κατάληξη της σεζόν 36 είναι μια μεγάλη δικαίωση για την υπομονή και επιμονή που έδειξες!

Καλή πορεία στα σαλόνια! Να την ξεσουμίσεις και να την χαρείς με την καρδιά σου την Α1 για πολλές πολλές σεζόν

This Post:
00
281931.11 in reply to 281931.10
Date: 12/05/2016 12:58:01
Overall Posts Rated:
8686
Συγχαρητηρια!! Εκανες το ονειρο σου πραγματικοτητα κ μετα απο μια προσπαθεια αρκετων σεζον θα βρισκεσαι επιτελους στην Α1. Καλη επιτυχια σου ευχομαι κ μακαρι να καταφερεις να σωθεις κ να στεριωσεις στη πρωτη κατηγορια.

Καλη συνεχεια σε ολους