BuzzerBeater Forums

Türkiye - III.4 > 34.Sezon

34.Sezon

Set priority
Show messages by
From: w01k4n
This Post:
11
277302.1
Date: 02/18/2016 16:10:36
Overall Posts Rated:
132132
Selam arkadaşlar, ismim Volkan. Alaplıspor ve Beşiktaşk takımlarına aşinayım. Yanılmıyorsam Alaplı'ya bir oyuncu satmıştım, beşiktaşk ile kadromdaki Baha için açık artırma yarışına girdiğimizi hatırlıyorum :) Aktif olmasını dilediğim foruma sizlerle tanışarak başlamak isterim. Bol çekişmeli sakatlıkların can yakmadığı bir sezon olur umarım.

This Post:
00
277302.2 in reply to 277302.1
Date: 02/19/2016 07:03:21
Alaplı Devils
III.16
Overall Posts Rated:
1313
Aleyküm selam hocam öncelikle şunu söyleyeyim 3-4 sezondur bu ligdeyim forumun aktif olarak kullanıldıgını görmedim.Bir kaç sezondur takımla ilgilenemiyordum ygs hazırlık üniversite başlangıcı derken playof lara bile kalamadığım oldu.Bu sezon inşallah hepimiz için başarılı geçer.Bol çekişmeli sakatlıkların can yakmadığı ve bol bol oyuncu geliştiği bir sezon olmasını dilerim.

This Post:
11
277302.3 in reply to 277302.2
Date: 02/19/2016 07:13:11
Alaplı Devils
III.16
Overall Posts Rated:
1313
Bu forumun aktif olması için w01k4n hoca bir adım attı ikinci adımda benden gelsin.Takımımın bu seneki hedefi ligde tutunmak.Yönetim kurulunun aldığı kararla elimizdeki yabancı,yaşlı ve yüksek maaşlı oyuncuları elimizden çıkararak genç oyuncu yetiştirme kararı alındı.Mevcut kadroda bulunan 3 Türk genç yeteneğimizi elimizde tutarak takıma 4-5 genç oyuncu ve az maaşlı veteran bir kaç oyuncu takviyesiyle bu sezonu geçirmek istiyoruz.İnşallah bu sezon takımımız ligde tutunur ve bir daha ki sezona elimizdeki genç yeteneklerin güçlenmesiyle birlikte bomba gireriz.Yönetim kurulu olarak düşüncelerimiz bunlardır.Şimdi hem koçun hemde yönetim kurulumuzun hedeflerine ve istediği özelliklere sahip oyuncularla takviye yapılacaktır. HEPİNİZZ TEKRAR ".Bol çekişmeli sakatlıkların can yakmadığı ve bol bol oyuncu geliştiği bir sezon olmasını" DİLERİM BAŞARILAR.:)

This Post:
00
277302.4 in reply to 277302.3
Date: 02/20/2016 05:03:34
Overall Posts Rated:
132132
Ben de oyunu oyuncu yetiştirmek için oynayanlardanım. yalnız geçen sezon genç alım işini abarttım biraz :) efsane potlu genç türk oyuncu ne olduğu belirsiz bir takıma transfer oluyordu. sırf heba olmasın diye aldım. onlara antrenman vererek geçireceğim bir sezon olacak. bu sezon çift pozisyon antrenmanları vereceğim. averaj takımı olacağım garanti diyebilirim :D

This Post:
11
277302.5 in reply to 277302.1
Date: 02/26/2016 10:59:56
Overall Posts Rated:
2222
Ben de sık kullanılması bilgi paylaşılmasından yanayım. Böylece hem yeni başlayan arkadaşlar için (yeni başlamış görünüyorum fakat bir süre oynayıp bazı sebeplerden ilgilenemedim kapandı.) hızlı gelişme ve adaptasyon olur. Kaynaşırız da tabi ki.
Ben oyuna kaydolduğumda düşme potasında bir takım aldım. Bir süre ligte en azından kümede kalma maçlarını kazanacağımızı düşünüyordum. Öyle de oldu. Bu sezon da bir süre oyuncu arayışına girdim. Ligi alt sıralarda bitirmenin de kazandırdığı draft avantajı ile, bir OK mevkisinde transfer ihtiyacı kalmadı. Yeni sezonda takımın ilk beşini yaşlı yıldızlar ile kurarken, yedekleri genç ve yüksek potansiyeli olan oyuncular ile kurdum. Önemli olan kupa maçıydı ve kupa maçına iyi olduğunu düşündüğüm bir kadro ile çıktım. Zorlu rakip karşısında çekişmeli bir mücadele sonunda iyi bir sonuç aldık.
Bu yıl hedefler arasında üst lig yok. Tecrübeli oyuncuların katkısı ile ligte tutunurken gelecek için genç oyuncuları yetiştirmek en büyük hedefimiz. Eğer hedeflediğimiz gelişim grafiğini yakalarsak gelecek sezon rahat rahat üst lige çıkmamız büyük olasılık olacaktır. Uzun dönem hedefimiz ise 5 sezon içerisinde TBL'de olmaktır.

Last edited by Starseeker at 02/26/2016 11:09:56

This Post:
11
277302.6 in reply to 277302.5
Date: 02/27/2016 16:02:05
Alaplı Devils
III.16
Overall Posts Rated:
1313
Bende sık kullanılmasın yanayım hocam ama bu seviye ligde yeni başlayan zor olur bilgilendirme amacı olmaz diye düşünüyorum ama birbirlerimize tecrübelerimizi aktarabiliriz tabi. :)
Takımın durumuna gelelim yüksek maaşlı iki oyuncumu satarak maaş bütçemi azalttık ve yüklü bir miktar para kazandık.Transferden kazandığımız bu para ile ucuz tecrübeli oyuncular aldık.Genç oyunculara önem verdiğimizden 3 genç oyuncu yetiştiriyoruz ve piyasada yerli potansiyelli bir sg arayışımız var.Oyuncu geliştirme adına antrenörümü seviyesini 1 seviye atlattık.Gelelim maçlara yeni transferlerimizin ilk maçı kupa maçı oldu takımla antremanı az olduğu için bu maçta sorun yaşadık ve elendik artık tek hedefimiz bu sene ligde kalmak.Her perşembede düzenli hazırlık maçları ile oyuncu gelişimiini sürdürücez

This Post:
00
277302.7 in reply to 277302.6
Date: 02/28/2016 06:28:39
Overall Posts Rated:
132132
oyuncu yetiştirme planınız çok güzel arkadaşlar, antrenman programları için u21 gözlemcileriyle iletişime geçin onlar sizi en iyi ve verimli şekilde yönlendireceklerdir. zaten u21 ve mt için oyuncu eksikliği yaşanıyor. ilgili kullanıcılar çok azaldı. ben de bu konuda tecrübelerimi sizlerle paylaşabilir, yardımcı olabilirim.

This Post:
11
277302.8 in reply to 277302.7
Date: 03/06/2016 15:36:12
Overall Posts Rated:
132132
Merhaba arkadaşlar, son maçların istatistikleri bu şekilde :) görüş ve yorumlarınız neler?

Gün 5 (Cumartesi 5 Mart 2016) : Performanslar ile http://www.buzzer-manager.com

Gecenin sonuçları
Team Annocition 0 - UKÇ Spor 50
Mosfet 123 - Neji 83
Göktürk BK 88 - Betelgeuse 100
A.S Fliers 67 - The Wonders 148
Fenerbahce SK ÜLKER 68 - darknessandmadness 106
Dark Legions 119 - Alaplıspor 94
G++ 102 - BEŞİKT@ŞK 73
kırıkkalespor junior 104 - Öz Hakiki Drıiim Tiim 00'ers 87

Gecenin en iyi kollektif performansı
Sayı : 148 : The Wonders
Ribaunt : 56 : G++
Asist : 41 : The Wonders
Top çalma : 16 : Mosfet
Blok : 14 : darknessandmadness

Gecenin en iyi kişisel performansları
Sayı : 40 : M. Winands (Dark Legions)
Ribaunt : 24 : A. Rajanen (Göktürk BK)
Asist : 10 : G. Kurt (The Wonders)
Top çalma : 6 : N. Kara (kırıkkalespor junior)
Blok : 7 : R. Verhaz (darknessandmadness)

Gecenin en iyi beşi
Oyun Kurucu : H. Mir (The Wonders) (23 Sayı, 4 Ribaunt, 5 Asist, 3 Top çalma, 0 Blok) : Verimlilik : 27
Şutör Gard : M. Winands (Dark Legions) (40 Sayı, 0 Ribaunt, 3 Asist, 3 Top çalma, 0 Blok) : Verimlilik : 38
Kısa Forvet : N. Bettencourt (darknessandmadness) (34 Sayı, 5 Ribaunt, 2 Asist, 2 Top çalma, 0 Blok) : Verimlilik : 29
Uzun Forvet : V. Ulay (The Wonders) (21 Sayı, 18 Ribaunt, 7 Asist, 2 Top çalma, 0 Blok) : Verimlilik : 42
Pivot : A. Rajanen (Göktürk BK) (15 Sayı, 24 Ribaunt, 3 Asist, 3 Top çalma, 2 Blok) : Verimlilik : 39

Gecenin EDO'su
V. Ulay (The Wonders) (21 Sayı, 18 Ribaunt, 7 Asist, 2 Top çalma, 0 Blok) : Verimlilik : 42

Gecenin kötü performansı
A. Aybora (BEŞİKT@ŞK) (0 Sayı, 2 Ribaunt, 1 Asist, 0 Top çalma, 0 Blok)I. Görsel (Neji) (0 Sayı, 0 Ribaunt, 0 Asist, 0 Top çalma, 0 Blok)S. Adil (Fenerbahce SK ÜLKER) (0 Sayı, 0 Ribaunt, 0 Asist, 1 Top çalma, 0 Blok)A. Pintans (A.S Fliers) (22 Sayı, 1 Ribaunt, 2 Asist, 3 Top çalma, 1 Blok) : Verimlilik : -4

Tüm istatistikler
Eldivenleriyle oynayan adam : R. Okay (Fenerbahce SK ÜLKER) : 6 Top kaybı

Hakemlerin kafayı taktığı oyuncu : P. Capece (Alaplıspor) : 6 Faul

Demir adam : A. Rajanen (Göktürk BK), S. Pook (Betelgeuse), P. Alimli (A.S Fliers), S. Apaydin (A.S Fliers), A. Pintans (A.S Fliers), S. Okan (A.S Fliers) : 48 Dakika

Şutör : M. Winands (Dark Legions) : 6 Üç sayı

En iyisi : F. Di Canio (Mosfet) : Not : 13.5

En kötüsü : A. Aybora (BEŞİKT@ŞK) : Not : 2.5

This Post:
00
277302.9 in reply to 277302.8
Date: 03/07/2016 02:32:04
Overall Posts Rated:
2222
Mükemmel bir çalışma olmuş. Ellerine sağlık.
Bu oyun böyle güzel :)
Şu an ayrıntılı bakacak durumda değilim ama uzun yorumum gelecektir.

Last edited by Starseeker at 03/07/2016 02:38:49

This Post:
11
277302.10 in reply to 277302.8
Date: 03/07/2016 14:47:33
Overall Posts Rated:
2222
Şimdi farkettim, sanırım bu istatistikleri veren bir site var.
Ancak değerlendirmek gerekirse, maçlara baktım, genel olarak kafa kafaya gitmiş hop oturtup hop kaldırmış bir maç yok gibi. Bu da ligin yavaş yavaş oturmaya başladığının belki de bir göstergesi. Takımlar artık fikstürde gelecek haftaya baktığında ben bu maçı kazanırım, kaybederim diyecek durumdalar.
Tabi ki en dikkat çeken oyuncu Varol Ulay. Wonders'ın kendi yetiştirdiği ve ilk beşinin değişmezi olan oyuncu. Umarım ben de Muzaffer Murat Beyaz'da benzer bir performans izleyebilirim yakın dönemde.
Bir diğer dikkat çeken istatistik ise, 22 sayı ile gecenin en kötü performansı listesine girebilmek. Onun nasıl olduğu konusunda gerçekten fikrim yok.
Bir de tabi ki Demir adam istatistiği var ki konuşmadan geçmek zor. Bir takımdan 4 oyuncunun 48 dakika oynamış olması gerçekten dikkat çekici. Formlarını incelemek istedim ancak bir düşüş yok. Belki de genç oyuncu olmalarından kaynaklıdır. Bu da bana oyun hakkında fikir verdi açıkçası. Genç oyunculara yüklensek de çok form düşüşü görülmüyor diye düşünmeye başladım.

Bir de verimliliğe nasıl bakıyoruz?

This Post:
00
277302.11 in reply to 277302.10
Date: 03/08/2016 04:59:57
Overall Posts Rated:
132132
Evet hocam buzzer-manager sitesinden ulaşabilirsin bu istatistiklere. ben de yıllardır oynuyorum, bu istatistiklerle sık sık karşılaştım, buzzer-manager sitesinden paylaşıldığını da biliyordum ama bulamıyordum geçtiğimiz sezon keşfettim :)
Açıkçası ben takımları tek tek inceleme fırsatı bulamadım sadece maç öncesi rakibe bi göz gezdiriyorum o kadar. sen baya takımların kütüğünü çıkarmışsın sanırım :)
oyuncum pintans'ın 22 sayıyla kötüler listesine girmiş olması benim de dikkatimi çekti :) oyuncuya gaz olur belki 'bu benim kötü performansım daha iyisini yapabilirim' diye düşünebilir :)
hocam bildiğiniz üzere oyuncu yetiştiriyorum, süre problemleri yaşadım geçtiğimiz haftalarda. 2 pozisyona antrenman veriyorum. 2 oyuncuyu sabitleyip 3 yedek alıyorum ama ne hikmetse maç sonunda sabit oyuncular oyundan çıkıyor. daha önceleri de yaşıyordum bunu ama az oyuncu yetiştirdiğim için telafi edebiliyordum. bu sezon 5-6 oyuncuya birden antrenman vermeye çalıştığım için süre kaybını telafi edemiyorum. ben de çareyi 5 oyuncuyla maça çıkmakta buldum. önemlilik derecesine göre bu durum değişebilir tabi.

verimliliği nasıl yorumluyoruz neye göre verimlilik puanlanıyor bilmiyorum. kendimce yorumum maçın kazanılmasına etkisi, çabası olduğunu düşünüyorum.