BuzzerBeater Forums

BB Slovenija > [NT] Sezona 32

[NT] Sezona 32

Set priority
Show messages by
This Post:
00
272485.1
Date: 8/5/2015 6:59:49 PM
Overall Posts Rated:
116116
Pozdravljeni v novi sezoni!

Za nami je zelo dobra 31. sezona, v kateri se je naša reprezentanca četrtič v svoji zgodovini uvrstila v drugi krog evropskega tekmovanja ter tam prvič zmagala več kot eno tekmo. Da sta ti dve zmagi bili doseženi nad Srbijo in Hrvaško je še posebej fajn občutek. Glavni na Balkanu!
Na koncu se lahko še pohvalimo, da smo samo ena od dveh reprezentanc, ki je v prejšnji sezoni premagala kasnejšega evropskega prvaka Srbijo. Če bi z Anglijo oboji igrali z levo roko, kot sem jim predlagal - na koncu smo oboji igrali na vso moč, kar je enako kot oboji z levo roko - bi dosegli vsaj tretje mesto in uvrstitev v repasaž za svetovno prvenstvo.

Iz 32. mesta na svetovni lestvici smo napredovali na 19. mesto. Če do konca tolažilnega turnirja uspemo napredovati vsaj na 12. mesto v Evropi, bomo na prihodnjem evropskem prvenstvu 2. nosilci v skupini, kar nam bo precej olajšalo delo.

Dva od nosilcev reprezentance, Navršnik in Neumann, sta dosegla tisto mejno starost 34. let, ko igralci razen v redkih primerih končajo nastope za reprezentanco. Na srečo je Neumanna za slaba dva milijona kupil copatar, ki ima trenerja s posebnostjo podaljšanje kariere, tako da bodo Neumannu skilli zelo počasi padali in bo lahko še eno leto igral za repko. Za Navršnika sem tu bolj skeptičen, a vseeno bom poskušal čez večino sezone eno mesto v ekipi hraniti za njega.

Letos boste, tako kot lani, v reprezentanci videli nekaj novih obrazov. Razkril jih bom pred prvo tekmo tolažilnega turnirja. Že zdaj pa lahko rečem, da nas bodo nove okrepitve naredile še boljše!

Last edited by Koperbox at 8/6/2015 3:49:17 PM

This Post:
00
272485.2 in reply to 272485.1
Date: 8/9/2015 8:03:47 AM
Overall Posts Rated:
1717
Vsaka čast sam da smo hrčke premagal ,še tako naprej.

This Post:
00
272485.3 in reply to 272485.2
Date: 8/17/2015 6:06:32 AM
Overall Posts Rated:
116116
Nekaj opazk pred tekmo z Belorusijo:

Belorusija ni tako slaba ekipa, kot kaže položaj na lestvici. Na srečo so že vpoklicali igralce le za jutrišnjo tekmo, s čimer so jasno dali vedeti, kaj bodo igrali. Glede na to, da bodo na krilu igrali s KCjem, ki ima slabo zunanjo obrambo, bi lahko to fajn kaznovali. Žal so igralci, ki so za to taktiko primerni (Fugina, Bojovič, Kramberger) imeli preveč minut prejšnji teden in iz tega ne bo nič. Verjetno se jim bomo zoperstavili s podobnim orožjem, vendar do konca še nisem sestavil postave, tako da se mogoče še spomnem kaj pametnega

Mimogrede, danes so po mojem možnosti za zmago 50-50, ker imajo Belorusi malo boljšo pripravljenost kot mi in igrajo doma. Puške seveda ne bomo vrgli koruzo, vendar tudi za vsako ceno ne bomo šli z glavo skozi zid, kajti sezona je dolga.

This Post:
22
272485.4 in reply to 272485.3
Date: 8/18/2015 2:26:44 AM
Overall Posts Rated:
116116
Prva tekma je za nami in žal, vsaj z moje strani, na pol pričakovan poraz.

To je bil seveda poraz, ki v kontekstu cele sezone ne sme pomeniti dosti, saj je bolj važno, da si naberemo razpoloženje. Takšne ekipe, kot je včeraj Belorusija, pa bodo za preboj v končnico mogle še večkrat igrati z višjo zavzetostjo ter potem obstale v prvem ali največ drugem krogu končnice. In to ni naš cilj.

Naš cilj je končati redni del s samo enim porazom in čim boljšo koš razliko, s čimer bi lahko končali nekje med petim in osmim mestom ter v končnici čimveč tekem odigrali doma. Seveda bi bilo lepo, če bi lahko zmagali tolažilni turnir, ampak mislim, da za tak "preskok" še nimamo dovolj menedžerjev, ki bi pazili na minute svojih igralcev. Glavni cilj sezone je seveda ostati v Top 12 evropskih ekip, s čimer bi na naslednjem Evropskem prvenstvu bili drugi nosilec v skupini in imeli lažji razpored za uvrstitev v drugi krog. Tihi cilj oz. skrita želja pa je seveda biti prvi nosilec skupine, za kar bi na koncu sezone mogli biti v Top6 evropskih reprezentanc, vendar ne vem, če je tako velik preskok mogoč v samo eni sezoni.

Kar se tiče same tekme, mi je žal samo ene stvari - da nisem Roškarja uvrstil v prvo peterko ter Kužnika štartal s klopi. Sicer je že tako bil Kužnik naš najboljši igralec, ampak Roškar bi proti 2-3 obrambi verjetno naredil še več škode - še posebej z asistencami. Ker pa nisem bil siguren, da bodo Belorusi igrali 2-3 obrambo, je štartal Kužnik, ki je odličen v igri pod koš.

Drugače pa je tekma potekala čisto po pričakovanjih. Roškar in Neumann žal nimata dobre razdalje meta, zato nista mogla kaznovati 2-3 obrambe tako kot Kužnik. Vendar druge opcije v napadu nismo imeli in zato sem nastavil najboljšo postavo v danem trenutku, kar jo imamo, in upal na najboljše. Belorus je v ponedeljek z 9 igralci, ki jih je vpoklical, namreč naravnost telegrafiral notranjo taktiko ter KC-ja s slabo ZO na krilu, vendar tega nismo mogli izkoristiti, saj so naši najboljši šuterji ter šuterski OI-ji (Fugina, Bojovič, Kramberger, Pezdirnik in Jecl) vsi po vrsti imeli slabo ali največ zadovoljivo pripravljenost. Dovolj bi bilo, da bi izmed teh petih katerakoli dva imela dobro pripravljenost in izbrali bi čisto drugo taktiko za včerajšnjo tekmo, vendar temu žal ni bilo tako. Tukaj moram izpostaviti dejstvo, da je Jecl imel odlične tedenske minute, vendar kljub temu žal ostal na zadovoljivi pripravljenosti.

Zato bom še naprej obdržal podobno taktiko vpoklicevanja, kot sem jo imel v U21: menedžerji morajo najprej dokazati, da jim lahko zaupam pri pripravljenosti, preden igralca vpokličem. Nekateri menedžerji, ki dejansko dihajo z repko, imajo pri meni avtomatski vpoklic igralca takoj, ko pride na dobro pripravljenost (copatar - Vukojanec, Neumann, Jerin; Matematiki - Bajlec; Savlje - Žvab; NY Titans - Bezjak; LVW - Mikuž, Jecl, Baraga; Petracarek - Jovica Nauber). Upam, da se temu seznamu kmalu pridružijo Globalni Trottlni, saj trenirajo dva igralca (Fugina, Bojovič), ki lahko naši repki dasta dodatno dimenzijo pri taktiki.

Proti našemu naslednjemu tekmecu Črni Gori je zmaga seveda obvezna. Glede na match ratinge in domač teren bi nam seveda moglo uspeti, vendar tekmecev ne gre nikoli podcenjevati. Še enkrat pozivam vse domače menedžerje (tudi Ločana, ki ima Pezdirnika!), da pazijo na minute igralcev, saj bomo le z vami naredili dober rezultat.







Last edited by Koperbox at 8/18/2015 2:29:02 AM

This Post:
00
272485.5 in reply to 272485.4
Date: 8/20/2015 7:29:26 AM
Overall Posts Rated:
116116
Po pregledu minut reprezentantov za ta teden moram reči, da se lastniki prav vseh 10 igralcev zelo trudijo, da jim zagotovijo čimboljše minute, kar me zelo veseli. Če bo temu tako še z zunanjo "falango" (Pezdirnik, Kramberger, Jecl, Fugina in Bojovič), bomo kmalu zelo nevarna in raznolika ekipa.

Last edited by Koperbox at 8/20/2015 7:30:14 AM

This Post:
00
272485.6 in reply to 272485.5
Date: 8/21/2015 8:14:01 AM
Overall Posts Rated:
116116
Po treningu je stanje takšno, da so notranji igralci res zelo dobro pripravljeni, zunanji pa malo manj. Na srečo igramo proti Črni Gori, ki ima tudi sama težave s pripravljenostjo, tako da to ne bo tako velik problem. V repko se v nedeljo ob odsotnosti poškodb vračata Jecl in Kramberger, v kratkem pa še Fugina in Bojovič. Novi so Kužnik (mini-Neumann z boljšim skokom in razdaljo meta) ter Šime Udrih, naše težko krilo prihodnosti.

This Post:
00
272485.7 in reply to 272485.6
Date: 8/21/2015 9:03:37 AM
Overall Posts Rated:
130130
Veš,kaj me zanima....ali bi uvrstil v peterko KC-ja na K,ki bi imel notranje skile 16-17,MS samo 10 in ZO 14-16?
P.S.-Jerin/Vukojanec potrebujeta najmanj 65 min.na teden,se mi zdi.Neumann,pa je dobil preveč minut (75),kar ni bil moj namen-pred pokalno tekmo je imel 63 min.

This Post:
00
272485.8 in reply to 272485.7
Date: 8/21/2015 12:20:57 PM
Overall Posts Rated:
116116
Da, ce bi igral pod koš.
Tudi sam sem bil v cetrtek presenecen, da si dal neumanna v pokal, ker je imel dovolj minut ze od prejsnjih dveh tekem.

This Post:
00
272485.9 in reply to 272485.8
Date: 8/21/2015 12:25:16 PM
Overall Posts Rated:
130130
Ne vem,očitno bi bilo bolje,če bi ga pustil na 63 min.Hotel sem,da ima najmanj 65 min. oz več tudi,če pride čez 70 min.,kar tudi je.....moja napaka.
EDIT:62 min......prejšni teden je imel 64 min,čist sem zajeb...

Last edited by copatar at 8/21/2015 12:31:23 PM

This Post:
00
272485.10 in reply to 272485.9
Date: 8/24/2015 12:29:54 PM
Overall Posts Rated:
116116
Na polčasu tekme proti Črni Gori pričakovano visoka prednost za naše. Sam sem pričakoval nižjo prednost, ki pa so si jo Črnogorci "priborili" z nepravilnim predvidevanjem in še posebej obrambo.

Ker je bila večina naših centrov na odlični pripravljenosti in ker smo tudi prejšnjo tekmo odigrali pod koš, nisem hotel bil preveč predvidljiv. Poleg tega so bili Jecl, Roškar in Kužnik na kar dobri pripravljenosti in je bil razkorak med našimi in njihovimi zunanjimi večji kot pri notranjih. Vseeno na voljo ni bilo dovolj dobrih zunanjih, zato sem se odločil za nevtralno taktiko, ki ne diktira igralcu, kaj bo delal ali kaj ne, temveč mu pusti bolj "proste roke".

Izbira je bila pravilna, saj večina naše prve postave zadeva, kot da bi jih reprezentanca plačala in ne klub

This Post:
11
272485.11 in reply to 272485.10
Date: 8/31/2015 2:00:21 PM
Overall Posts Rated:
116116
Za nami je še ena rutinska zmaga proti Norveški. Ker naši šuterji niso še najbolje pripravljeni in so Norvežani tanki pod košem, je bila igra pod koš logična izbira. Še posebej zaradi Neumanna, ki je bil na odlični pripravljenosti, saj ima za krilo zelo dobro zunanjo obrambo, od Norvežanov pa igro pod koš nisem pričakoval. Na koncu so res izbrali Princeton, ki je bil proti naši obrambi ne preveč posrečena izbira. Njihov branilec in krilo sta nam sicer dala levji delež točk, zato pa je bil njihov OI povsem neviden. KC je v Princeton taktiki zelo pomemben in važno je, da je dober šuter ter podajalec. Na srečo ga je držal Vukojanec, ki mu ni dal dihati, pa tudi Jerin je v obrambi odlično opravil svoje delo.

Najbolj me skrbi naslednja tekma. Preveč razpoloženja proti Franciji nočem žrtvovati, po drugi strani pa je zmaga skoraj nujna. Z dvemi porazi namreč ne bomo daleč prišli v končnici, zato je treba res dobro premisliti, kako odigrati. Največ pa bo seveda odvisno od pripravljenosti igralcev, zato lastnike vseh reprezentantov naprošam, da še posebej ta teden gledajo na minute svojih igralcev.