BuzzerBeater Forums

BB România > [U21] Sezon 28

[U21] Sezon 28 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
260227.1
Date: 07/08/2014 12:12:48
Overall Posts Rated:
345345
Bine ati venit in sezonul 28!


Chiar daca alegerile nu au inceput inca, voi face ceva relativ inedit, anume voi face dscursul meu acum; astfel incat urmeaza sa plec in concediu cateva zile si voi avea acces limitat la internet. Voi candida si ramane sa vedem daca voi fi ales sau nu insa voi emite obiectivele mele pentru un urmator potential mandat.

In primul rand, trebuie spus ca mandatul curent a fost, mai mult sau mai putin, un dezastru.
Asta si din pricina faptului ca atunci cand am preluat echipa MCMXC a avut un super mandat iar generatiile de dupa erau de asteptat sa fie ceva mai slabe. Am fost in mod constant descoperiti pe pozitii cheie, iar echipele pe care le-am intalnit au fost destul de puternice.
Dar continuam sa antrenam si sa luam lucrurile pas cu pas.
In sezonul 28 va exista o usoara ameliorare. Pot spune ca exista un super-jucator in jurul caruia se va invarti echipa. Nu avem toate pozitiile acoperite. Avem un pivot bunicel si inca vreo 2-3 jucatori de exterior decenti. Puteam spera la mai bine, putea fi si mai rau. Echipa, una peste alta, este mediocra iar rezultatele vor depinde enorm de echipele pe care le vom intalni. In sezonul urmator, anume 29, vor incepe sa apara jucatori pe care ii pregatim pt sezonul 30(acel sezon despre care va spuneam ca doresc sa insist mai mult pentru a putea obtine performante mai bune.) si rezultatele ar trebui sa fie ceva mai bune.

In linii mari, obiectivele mele, suna cam asa:
1. Continuarea motivarii managerilor spre antrenament
2. Continuarea dezvoltarii relatiei intre comunitate si staff(care deja a ajuns la un nivel destul de bun)
3. Obtinerea maximului posibil dpdv al rezultatelor
4. Monitorizarea lotului pentru sezonul 30

Per ansamblu, este un mandat greu, este mult de munca, nimic nou Incerc sa raspund la orice fel de intrebari aveti insa tineti seama ca voi avea acces limitat la internet. Chiar daca nu alegeti sa ma votati, puteti sa ma contactati si sa vbim despre antrenamentul jcuatorilor tineri.

Am sarit peste partea introductiva in care ma prezint. Sa fie cu iertare


Toate cele bune,
T.

This Post:
00
260227.2 in reply to 260227.1
Date: 07/14/2014 15:28:46
Overall Posts Rated:
345345
Revin cu o precizare, cine doreste sa antreneze orice jucator de 18-20 de ani va rog sa ma contactati. Voi incepe sa iau legatura cu unii din managerii care au tras niste jucatori buni la loterie. Ma voi concentra pe jucatorii cu calitati bune de inceput si potential bun. Ma intereseaza in continuare foarte mult, jucatorii de 19 ani care au fost antrenati sezonul trecut si cei de 18 de acum.

Nu mai exista staff, sunt doar eu. Philippe ma mai ajuta cu jucatorii pe care i-a inceput si cativa din acest draft insa in principiu cu orice jucator, va rog sa ma contactati pe mine.

This Post:
00
260227.4 in reply to 260227.3
Date: 07/14/2014 16:20:04
Overall Posts Rated:
345345
Ti-am trimis BB-Mail.

This Post:
00
260227.6 in reply to 260227.4
Date: 07/25/2014 04:06:23
Overall Posts Rated:
44
Salut il detin la mine in echipa pe Remus Marcu (33235327)
asha vrea sa aflu ce treb sai dau mai departe si care sunt preferintele tale ca selectioner....desigur daca el intra in vizorul tau....La moment el primeshte aparare exterioara si e competent in domeniul dat...posibil azi va sari la remarcabil....mai face de ridicat aparaea exterioara sau sa trec pe Aparare interioara?
Ms mult...

Last edited by Ennigma at 07/25/2014 04:08:42

This Post:
00
260227.7 in reply to 260227.6
Date: 07/25/2014 05:07:02
Overall Posts Rated:
345345
Imi pare rau ca ai inceput cu antrenament de aparare exterioara pentru ca putea creste mai repede daca faceai altfel. Propunerea mea este sa faci 1v1 in acest sezon. Ai secundare foarte bune, exceptand HA si DR... ceea ce e foarte rau. Fa 1v1 cam 8-9 saptamani, iar apoi ridica apararea pana la 12-13. Apoi fa Aruncare din saritura si vedem cum evolueaza.

Poti merge si pe varianta cu aparare interioara daca doresti, insa mi-ar fi placut mai mult sa ai secundarele facute. Depinde daca vrei sa prinda U21 sau vrei sa fie ceva de durata pt NT. Cu planul de mai sus ajunge probabil la U21

This Post:
00
260227.8 in reply to 260227.7
Date: 07/25/2014 21:36:50
Overall Posts Rated:
44
ok mersi mult de sfat...mai analizez un pic si pe urma iau decizia.....pur si simplu il aam si pe Deaconescu la mine...are 4 la aparare exterioara si ma gindesc sai ridic pina la 6 minim....asta va lua inka vreo 4-5 saptamini dupa asta cred ca trec pe altceva....posibil 1 vs 1 pina la capatul acestui sezon....

This Post:
00
260227.9 in reply to 260227.8
Date: 07/27/2014 02:27:32
Overall Posts Rated:
345345
Intram in meciul 2 al campionatului european desfasurat in Serbia. Am reusit o victorie timida in fata Greciei si ne aflam in fata meciului contra Bulgariei. Bulgaria sunt simtitor mai buni si mai bine acoperiti pe toate pozitiile. Vom vedea ce se intampla in meci.


In rest, urmeaza meciuri contra Serbiei(gazda campionatului) si Germania care au echipe foarte bune. Nu prevad rezultate rozalii


Multumesc celor care m-au contactat pentru jucatori, si va rog sa ma contactati in continuare cei care aveti nevoie de ajutor in ceea ce priveste antrenamentul, sau de ce nu, si alte lucruri legate de BB. As vrea, in mod special, cei care antreneaza juactori care au acum 19 ani sa ma contacteze sa imi spuna progresul fata de sezonul trecut si sa reusim sa continuam antrenamentul.

This Post:
00
260227.10 in reply to 260227.9
Date: 07/31/2014 14:56:16
Overall Posts Rated:
345345
Dat fiind activitatea redusa de pe forum, voi demara o actiune prin care cine doreste sa imi trimita BB-Mail legat de antrenament sau sfaturi legate de BB, sa scrie direct pe forum. Intrebarile voastre si raspunsurile vor fi un ghid foarte bun atat pentru voi cat si pentru managerii mai noi, pe care ii rog la randul lor, sa puna intrebari pe forum legat de orice informatii sau neclaritati din joc


Cu incredere!