BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.40 > season 22

season 22

Set priority
Show messages by
This Post:
00
232022.1
Date: 12/02/2012 07:22:35
Overall Posts Rated:
99
Καλή χρονιά ξεκινήσαμε στραβα και με γραφικότητες πάλι τη σεζόν αλλά τι να κάνουμε.Ο κόκκινος είναι πανδύσκολος και φαβορί για να πέσει βλέπω τον περσινό εβδομο ιμίθεο.Απο εκεί και έπειτα τα δικα μου προγνωστικά είναι ότι ο Αθηναικός δεν θα γλυτώσει την έβδομη θέση και σαλιγκάρια φλόιντμανια και μπιανκοβέρντε(αν δεν ενισχυθούν) θα παλέψουν για θέσεις 4-6.Τα φαβορί κατ'εμε είναι οι ζιζου,αρης και ldm. Όσον αφορά την πρώτη αγωνιστική έχασα ένα δικό μου παιχνίδι με πολύ καλύτερη ομάδα(προς στιγμήν) απο τους φλοιντ.Επαιξα με χαλαρή διάθεση και με αναπληρωματικό τον βασικό ποιντ γκαρντ και αλλαγή επιθετικής και αμυντικής τακτικής.Ετσι κατάφερα να χάσω ένα παιχνίδι με αντίπαλο κάποιον που επαιξε τρέξε και σουταρε με πεντέ μιση παίκτες.Όλα αυτά για να παίξω δυνατά στο κύπελλο που για αλλη μια χρονιά όταν οι άλλοι πέφτουνε με ομαδες μποτ εγώ παιζω με ομαδαρες.
Εν πάση περιπτώση καλή χρονιά σε όλους,χωρις τραυματισμούς και ο καλύτερος ας κερδίσει.Φρονώ ότι ο κοκκινος υποόμιλος είναι από τους πιο δύσκολους της τέταρτης κατήγοριας

This Post:
00
232022.2 in reply to 232022.1
Date: 12/04/2012 15:46:43
Overall Posts Rated:
55
Αχ αυτές οι λεπτομέρειες.......συνεχίζουμε όμως....

This Post:
11
232022.3 in reply to 232022.2
Date: 12/09/2012 07:11:40
Overall Posts Rated:
99
φίλε μπιανκοβέρντε μη στεναχωριέσαι...εδώ εγώ έχασα δεύτερο παιχνίδι με καλάθι μπάζερμπίτερ.Τραγικό αλλά πρέπει να συνεχίσουμε. Οι αρχικές προβλέψεις παραμένουν αν και προσθέτω πλέον ότι οι διαφορές και των 8 ομάδων είναι εξαιρετικά μικρές. Πάντως εγώ εσύ και ο φλόιντ θα παλέψουμε για θέσεις 4-5-6,μην απογοητεύεσαι που μας έχει περάσει ακόμα και ο Αθηναϊκός Θησείου.

From: bubis
This Post:
00
232022.4 in reply to 232022.1
Date: 12/13/2012 15:32:45
Zizoufatatsou
III.16
Overall Posts Rated:
1111

μετα απο την τελευταια ηττα σοκ απο τα σαλιγκαρια, μαλλον ηρθε η σειρα μου να τον διαδεχθω στα ατυχη αποτελεσματα και τις ατυχεις κληρωσεις και ετσι μετα απο μια ασχημη κληρωση στο κυπελλο, η εκει πορεια μας εληξε αδοξα....πανε λοιπον τα 50ρακια και αυτη τη στιγμη ειμαστε πραγματικα σε μια πολυ κρισιμη καμπη για την ιστορια της ομαδας...ελπιζω το τελευταιο ατυχες αποτελεσμα να ειναι μεμονωμενο γιατι απο εδω και περα μας περιμενει ενα παρα πολυ δυσκολο προγραμμα...η δυσαρεστη εκπληξη(αν και με δυσκολα σχετικα μεχρι τωρα παιχνιδια) ειναι ο biancoverde, ενω ο αρης θεσσαλονικης εχει μια σχετικα αναμενομενη μεχρι τωρα αποδοση....ο ldm αποτελει μια συνεχη απειλη...οι δε saligaria kai floydmania εχουν μια σταθερα ηπια ανοδικη πορεια...
ο,τι αφορα τους μπλε, οπως εχω ξαναπει οι δυο "παλιοι" αγριευουν και πανε....οποτε για να συνοψισω ο,τι αφορα τις δυναμικοτητες των ομαδων, οφειλω να συμφωνησω με τον προλαλησαντα stamenfeson....
αντε καλη συνεχεια λοιπον....

From: Xamos

This Post:
00
232022.5 in reply to 232022.4
Date: 12/13/2012 19:25:45
Overall Posts Rated:
2727
Νά'μαι πάλι κι εγώ. Έμεινα λίγο κόκκαλο βλέποντας τη βαθμολογία. Biancoverde 0-4? Πώς στον Beowulf? Ωραίο θηριάκι αυτός ο Άρης Θεσσαλονίκης που σας ήρθε, αλλά μάλλον δε θα κρατήσει πολύ. Η 4η κατηγορία δε μπορεί να υποστηρίξει ρόστερ με τέτοιους μισθούς, οπότε θα πάει για rebuild.

Ο μπλε όμιλος πάλι... τρία πουλάκια κάθονταν. Είμαι περίεργος να δω τις επόμενες κινήσεις του Live Burning Crew.

From: lineker13

This Post:
00
232022.6 in reply to 232022.5
Date: 12/14/2012 07:24:15
Overall Posts Rated:
55
Είναι αλήθεια ότι ακόμη και εγώ έχω μείνει άφωνος με την (ανυπαρκτη) συγκομιδη μου εως τωρα!
Ο νομος του Μερφυ χτυπαει βαυνασα την πορτα της Shamrock Arena αλλα η ποιοτητα ειναι δεδομενη και η ανακαμψη θεμα χρονου...
Οσο για τον κοκκινο ομιλο γενικοτερα νομιζω οτι οι διαφορες ειναι πολυ μικρες και πολλα θα κριθουν απο τους τραυματισμους και τα οικονομικα αρα .
Μελανο σημειο για μενα οι πολλες ομαδες bot για κατηγορια IV (θα κανουμε καμια νικη δηλαδη!)....

This Post:
00
232022.7 in reply to 232022.6
Date: 12/14/2012 08:21:54
Overall Posts Rated:
99
Με όλους θα συμφωνήσω σε όλα. Απλώς υπερτονίζω αυτα που έχω καταλάβει εδώ και 2-3 βδομάδες.Πρώτον, ο Άρης Θεσσαλονίκης προσπαθεί και πλέον θα πουλήσει τα 2 μεγάλα συμβολαια του 70 και 78 χιλιάδες αντίστοιχα γιατί λογικά δεν βγαίνει.Αυτόματα και αν δεν αγοράσει ιδιαίτερα καλούς καινούργιους παύει να είναι η ομάδα φόβητρο. Δεύτερον, όποιος έχει λεφτά(αν έχει κάποιος, έγω παντως δεν έχω) θα πάρει στο τέλος το πρωτάθλημα αυτό, ακόμα και αν βγει τέταρτος στον υποόμιλο του. Τρίτον, η αγωνιστική κατρακύλα του biancoverde οφείλεται στο ότι έχει ουσιαστικά μόλις 5 παίκτες.Δηλαδή, παρε βρε αδερφε δυο τρεις παικτες δευτεραντζες,δεν μπορει να παιζουν 48 λεπτα οι παικτες σου. Χάρη σε αυτό αλλωστε, αν και ο Ζιζουφατατσου έχει απείρως καλύτερες μονάδες από μένα,κατάφερα και τον κέρδισα εκτός έδρας και με ίδια διάθεση,και το ξέρα κιολας απο πριν.Ελεγα σε ένα φίλο μου που παίζει στην iv1(απίστευτα ευκολος όμιλος παρεμπιπτόντως) ότι σήμερα θα κάνω την πρώτη μου νικη και γέλαγε λέγοντας μου ότι είμαι τελευταίος και παίζω με τον πρωτο. Έτσι θα συμβεί και με τον μπιάνκο καθώς αν παίξει με 5 παίκτες πάλι και τον πιέσω στην άμυνα δεν θα μπορεί να βρει αντίδοτο.Αλλά το λογικό είναι ότι μαζεύει λεφτά για να εμφανιστεί άχαστος στα πλέι οφ. Βέβαια το θέμα είναι να φτάσει έστω και τέταρτος στα πλει οφ.

This Post:
11
232022.8 in reply to 232022.7
Date: 12/18/2012 16:37:37
Overall Posts Rated:
1414
Θα ήθελα να σας καλησπερίσω όλους και να σας απολογηθώ για την μέχρι τώρα μη συμμετοχή μου στο forum. Είναι δύσκολο για εργαζόμενο (άνεργο) πατέρα με παιδί να τα κάνει όλα. Θα συμφωνήσω με όλα όσα έχω διαβάσει, ειδικά στις προβλέψεις σας, μιας και εσέις ξέρετε καλύτερα τον ομιλο. Η αλήθεια είναι ότι έπεσα σε ατόπημα με τα 2 ακριβά συμβόλαια τα οποία όμως ευτυχώς τα ξεφορτώθηκα γρήγορα. Σαν στόχο έχω τις υψηλές θέσεις της κατηγορίας. Αν θε να έρθει η άνοδος ας έρθει αν όχι, κλαιν. Αντιλαμβάνομαι ότι έχει καλή παρέα εδώ και αυτό είναι που ψάχνω στο παιχνίδι. Καλη σαιζόν σε όλους.

This Post:
00
232022.9 in reply to 232022.8
Date: 12/21/2012 11:48:40
Overall Posts Rated:
99
Αυτος ο μολων λαβε που πουλαει συνεχεια αμπαλους παικτες πανω απο 200.000 κανει κατι ή βρισκει συνέχεια πανηλιθιους μανατζερ και τους κοροιδεύει?Ρίξτε μια ματια στην ιστορια μεταγραφων του....

This Post:
00
232022.10 in reply to 232022.9
Date: 12/21/2012 13:37:06
Zizoufatatsou
III.16
Overall Posts Rated:
1111
η αληθεια ειναι οτι και εμενα μου βρωμαει ολο το πακετο,το εχω τσεκαρει και εγω, αλλα προς το παρον το παιζω καλοπροαιρετος και πιστευω οτι απλα ειναι κοινωνικο το χρυσο μου και εχει πολλα κονέ...τι να πω???

From: Kranatos4

This Post:
22
232022.11 in reply to 232022.10
Date: 12/21/2012 17:09:43
Overall Posts Rated:
22
Κι όμως υπάρχει ομάδα που πλέρωσε 145.551$ γι'αυτό το κομμάτι κρέας ..http://www.buzzerbeater.com/player/28286161/overview.aspx

Και το πιο αστείο της υπόθεσης είναι πως η συγκεκριμένη ομάδα όχι μόνο δεν τον έβαλε να παίξει σε κανένα παιχνίδι της αλλά τον απέλυσε κιόλας..

Ύποπτες κινήσεις φαίνεται να γίνονται μεταξύ 5-6 ομάδων με περίεργα χρηματικά ποσά για παίχτες "πουθενάδες" και σαν μάντης που είμαι πιστεύω πως σε λίγο καιρό εντελώς τυχαία η ομάδα ΧΑΡΑΥΓΗ
http://www.buzzerbeater.com/team/89067/overview.aspx
αφού πουλήσει κανέναν σάπιο για να μαζέψει κανένα φράγκο επιπλέον σε μία εκ των panorama thessalonikis, BREAK THE RULES, beat kato patisia ή GREEK THUNDER, θα κινηθεί χοντρά για την απόκτηση κάποιου ταλαίπωρου παίχτη μηδαμινής αξίας από την τεράστια ακαδημία ταλέντων ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ..
Για γέλια και για κλάματα η κατάσταση..