BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > Yeni Kullanicinin Gozunden Eksikler..

Yeni Kullanicinin Gozunden Eksikler..

Set priority
Show messages by
This Post:
44
308906.1
Date: 03/28/2021 07:50:27
Overall Posts Rated:
55
Selamun aleykum arkadaslar.Bu oyunda cok yeni sayilirim ama genel olarak menajerlik oyunlarini cok severim.Halihazirda oynadigim baska menajerlik oyunu da var.Bu oyunu kisa surede cok sevdim.Ama bazi guncelleme/degisikliklerle daha guzel bir oyun olabilecegini dusunuyorum.Gordugum ve olmasini istedigim durumlari madde madde yazacagim.Eger katiliyorsaniz,lufen cevaplar misiniz?

1-Forum kismi cok karisik.Soyle olabilirdi;Konular,konulara uygun basliklar kisminda daha da goze hos gelebilir.
'Konu Disi' BB disindaki her konuyu buraya acabiliriz.Orn;Kurban Bayraminiz Mubarek Olsun' , 'Cumhuriyet Bayraminiz Kutlu Olsun' vb. BB ile alakasi konulari buraya acabiliriz.

2-'Hazırlik Maclari' Hazirlik maclari arayan herkes bu konu basliginda mac istekleri alip/gonderebilir.Ayrica hazirlik maclari haftada 1 ic/1 dis saha olmak uzere guncellenebilir ve bu maclardan az da olsa gelir elde edilebilir.

3-'Kupa Tartismalari' BB'de kupa(lar) kurabiliyor muyuz bilmiyorum ama olusturdugumuz kupalari bu konu hakkinda paylasabiliriz.Orn; 'Dostluk Ligi Kurdum ve Takim Ariyorum' vb..

4-'BB Muhabbetleri' BB ile ilgili her seyi bu bolumden paylasabiliriz. 'Yeni Oyuncum Nasil?' , 'BB'nin En Eski Takimi/Oyuncusu Kim' , 'Yeni Takim Adi' vb gibi

5-'Sorular - Cevaplar' BB ile ilgili her soruyu bu konu bolumunde konusabiliriz. 'Mevkiler icin Gerekli Ozellikler' , 'Ligime Gore Salon Kapasitesi ' vb. gibi

6-'Milli Takimlar' Milli Takima oyuncu onerileri,Milli Takim turnuvalari ve fiksturu gibi Milli Takimi ilgilendiren her konu burada acilabilir..

6-'Transfereler' Transfere cikartilan ve aradigimiz her oyuncuyu burada paylasabiliriz.Orn; 'Oyuncum Transferdedir' baslikli konu actim ve iceriginde ise bu bilgiler olabilir.

Oyuncu adi ve id numarasi
Ozellikleri ve mevkisi vb..

'Oyuncu Ariyorum' baslikli konu actim ve icerigi; OK/SG/KF/UF/P ariyrum.Ozellikleri min. su sekilde olacak vb...

Bu kisim sadece forum icin onerilerimdi.

Bu yazacaklarim da oyun icin onerilerim.

1-'Alt Yapi Eksikligi'
Her takimin belirli sayida,15-16 yasinda takima katilacak bir alt yapi sistemi olmali.
'ama o zaman tum oyuncular cok dehset sekilde gelisir' diyebilirsiniz ama suan bile tum oyuncular dehset sekilde gelisemiyor olabiliyorlar.Her takima su 5-6 oyuncu icinde her zaman EFSO,EDO,TZEO gelmezse,oyuncular dehset sekilde gelisemezler.Orn;Alt yapi sayisi 6 diyelim.Bana 1 tane Spiker,1 tane Yildiz,1 tane Daimi Yedek,1 tane Gorev Adami,1 tane Altinci Adam ve 1 tane de Daimi All Star geldi diyelim bir baskasina 3 tane Spiker,3 Tane Gorev Adami geldi vb.gibi.Ama hep bu sekilde de gitmesin tabii.Sonucta draftlar gibi sans faktoru olmali.Dusuk ihtimal olsa da bazen 2 tane TZEO'da denk gelebilir.

2-'Oyunculari Kamplamak' Bu oyunda genel olarak az da olsa Daimi All Star'dan daha dusuk potansiyelli oyuncular gelistirilmiyor.Her hafta 2 kere,degisik ozelliklerde kamplar gelebilir.
Soyle belirteyim.Elimizde 5 mevki var ve bu 5 mevkiye gore oncelikli ozelliklerimiz var.
Elimizde,15-25 yas arasi Superstar potansiyelli SG pozisyonunda bir oyuncu var.Bu oyuncuya Top Hakimiyeti,Sut Menzili ve Uzaktan Sut gibi ozelliklerde kampa gonderebiliriz.Kamp suresi 20-30 gun arasi olarak sabit tutulabilir.

3-Teknik ekibe ne deniliyor bilmiyorum ama NC (National Coach) diyelim.NC tek kisiden olusmamali.En az 3 kisi olabilir.
1 NC - 2 NCA (National Coach Asistan)
Bunlarin gorevleri.NC en yetkili kisi.Oyunculari Milli Takima alacak tek kisi.Maclardan once taktikleri/Yedekleri ve stratejileri duzenleyecek tek kisi.

NCA'larin Gorevi;AS yada U21 takimina oyuncu bulmakla sorumludurlar.Tabii taktik/strateji onerileri olacak.

4-NC ve NCA'lar tum oyuncularin ozelliklerini gormeliler.Suan oyuncunun ne oldugunu bilmiyorlar.Ta ki kadroya alana kadar.Ama almadan once gorse,karar vermesi daha mantikli olabilir.Oyuncularin ozellikleri derken.sadece kendi ulkesi icin :)

Aklima geldikce bu konunun altina eklemeler yapabilirim..

Last edited by HESAP SiLiNMEYE BIRAKILDI at 03/28/2021 16:48:42