BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 51 - Το νέο αίμα

Σεζόν 51 - Το νέο αίμα

Set priority
Show messages by
This Post:
11
306308.305 in reply to 306308.304
Date: 11/24/2020 04:40:49
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Χαχα που το πρόσεξες ρε θηρίο;

Αλήθεια εσύ ξέρεις ότι στις περιπτώσεις που θα παίζουμε αντίπαλοι θα κάνεις μια βόλτα μέχρι το Μπράαβος έτσι ώστε να βρεις τις λύσεις για το παιχνίδι μας.

Εγώ ποιον να αναζητήσω τον Luke Skywalker;

Winter is coming...
This Post:
11
306308.306 in reply to 306308.305
Date: 11/24/2020 04:57:57
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Εγώ ποιον να αναζητήσω τον Luke Skywalker; XD


χαχαχ
Θα μπορούσες να αναζητήσεις και τον Λουκ αλλά ο Γίοντα είναι πιο αρμόδιος για τέτοιου είδους ζητήματα.

https://gph.is/1lrxDBP


This Post:
11
306308.307 in reply to 306308.282
Date: 11/24/2020 08:41:30
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Θα επανελθω στο θεμα των ειδικων παικτων κ των περιμετρικων συστηματων.

Τώρα με 800κ που είσαι ίσα βάρκα ίσα νερά και ο Μπάμπης κοστίζει 200κ κάνοντας φανταστικά ένα δύο πράγματα είναι δύσκολο να στήσεις κάτι που να είναι απρόβλεπτο και να σε οδηγήσει σε τίτλους και επιτυχίες σε παγκόσμιο αλλά και ελληνικό επίπεδο.


O Mπαμπης οντως ειναι δυσκολη περιπτωση παικτη αφου δεν εχει ουτε πασα (10) ουτε εσωτερικο σουτ (5) που βοηθανε να σπασει μια ζωνη 3-2 αλλα αν τον κολλησεις διπλα σε παικτες που εχουν αυτα τα χαρακτηριστικα θα γινει πολυ χρησιμος. Οταν εχεις παικτη με 20-18 σε JS-JR δεν σε νοιαζει αν θα φας ζωνη κ μαντεψια, ξερεις οτι θα τα βρεις μπροστα σου αυτα αλλα φτιαχνεις μια ομαδα τοσο καλη που δεν θα κολλαει σε αυτα. Θα μου πεις για να την φτιαξεις χρειαζεται υπερβαση σε μισθους αλλα ειναι ετσι;

Φαντασου μια 5αδα με Σιατζη - Αργυριου - Κατσιμπαλο - Μπερζοβιτη - Βλημα στα καλα τους

Αν δεν το γνωριζεις ο Σιατζης ηταν ιδιο στυλ με τον Αργυριου, νομιζω ειχε 2-3 σκιλλς παραπανω. Πως σου φαινεται αυτη η 5αδα; Πιστευεις οτι θα κολλησει σε καμια ζωνη ή σε μαντεψιες στην Α1; Μονο εσυ εχεις τις αμυνες να περιορισεις αυτη την ομαδα αλλα κ παλι ποσα νομιζεις θα τους βαλεις; Στους ψηλους δεν θα παρουν ανασα, στους κοντους παιζεις με 19+ περιμετρικες, μονο στο ΣΦ θα βρουν τρυπα στην εσωτερικη αμυνα αλλα κ παλι ποσα να φας; Η εθνικη καταφερε να περιορισει καλες εθνικες με αυτο τον τροπο, θα βρεθει ομαδα στην Α1 να σου κανει ζημια; Για μενα αυτη η 5αδα ειναι για final4 στο ΒΒΒ κ ας ειναι προβλεψιμη.

Ας δουμε τωρα τους μισθους. Στο πικ τους Σιατζης 186.449$, Αργυριου 190.131$, Κατσιμπαλος 145.279$, Μπερζοβιτης 139.037$, Βλημας 87.185$, συνολο 748.081$. Η δικια μου 5αδα πριν φυγει ο Τουρκος στοιχιζε 771.216$ κ δεν πηρα οχι κουπα αλλα ουτε το πλεονεκτημα εδρας... Ο Αετος εχει 5αδα που κοστιζει 732.332$ μολις 15χιλ λιγοτερες απο αυτη που παρουσιασα, ενω η δικια σου εχει μισθους 708.594$ δλδ 40χιλ λιγοτερες.

Διπλα σε αυτους βαζεις κ 2 παγκιτες, εναν ψηλο με τα ιδια χαρακτηριστικα αλλα στο επιπεδο του 15-16 που μπορεις να βρεις με μισθο ακομα κ 40χιλ (παραδειγμα παικτη χωρις να εχει ιδιαιτερο χειρισμο κ πασα οπως οι βασικοι αλλα κανει τη δουλεια (41861793)) κ εναν κοντο σουτερ σαν κ αυτον (39387662) που ο μισθος του με τα σκιλλς που εχει χασει υπολογιζεται κοντα στις 60χιλ. Συνολο δλδ εχεις μια 7αδα παικτων περιπου στις 850χιλ, βαλε κ 4-5 παλτα να συμπληρωσεις 12αδα φτασαμε 880χιλ μισθους. Για μεγαλο διαστημα περσυ κ φετος επαιζα με μισθους περιπου 890χιλ.

Παμε να δουμε αν ειναι εφικτο οικονομικα. Μια ομαδα με αυτο το ροστερ αν κανει πρωταθλητισμο κ εχει καλο ρεκορ μπορει να εχει ενα μεσο ορο 550χιλ απο θεαση (οπως ο Αετος φετος). Το παραδειγμα με τους 5 Ελληνες εγινε για πρακτικους λογους, επειδη γνωριζουμε τα χαρακτηριστικα των παικτων, αν φτιαξεις μια τετοια ομαδα που μονο ο ενας ειναι διεθνης Ελληνας κ οι αλλοι παιζουν σε αλλες εθνικες θα εχεις μινιμουμ εμπορικα εσοδα 150χιλ τη βδομαδα (οι νικες ανεβαζουν κ τα εμπορικα). Τα τηλεοπτικα ειναι 245χιλ φετος αρα φτανεις συνολικα εβδομαδιαια εσοδα περιπου 945χιλ, περισσευουν δλδ 65χιλ για να πληρωνεις προσωπικο. Στην ουσια βγαζεις τη σεζον οριακα στο συν κ ζεις με τα λεφτα απο το κυπελλο μεχρι να παρεις το πρωταθλημα κ να ανεβει η θεαση πανω απο 600χιλ οπως ειχα εγω φετος.


Last edited by str77 at 11/24/2020 08:42:31

This Post:
22
306308.308 in reply to 306308.282
Date: 11/24/2020 08:41:40
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Αλλη λυση ειναι να εχεις 2 ή περισσοτερους Ελληνες διεθνεις ωστε να ανεβασεις τα εμπορικα, ενω πλεον υπαρχει κ η λυση της σχεδιασης γηπεδου, μπουτικ κ Ρ/Τ σταθμου που ανεβαζουν επιπλεον τα εσοδα σου. Ουτως ή αλλως οταν μια ομαδα παει για το πρωταθλημα ανεβαζει τους μισθους της για να τα καταφερει κ φτανει στο σημειο να βγαζει λιγοτερα απο 50χιλ τη βδομαδα, δεν ειναι κατι παρολογο. Το εκανα εγω 2 σεζον (τη 2η μονο τα καταφερα), το κανει κ ο Αετος φετος, το εκαναν αντιπαλοι μου στην ουτοπια, το κανουν παρα πολλες ομαδες σε ολο το κοσμο, ομαδα που προσπαθει να ριξει το πρωταθλητη απο το θρονο του 9/10 φορες ανεβαζει μισθους. Προσωπικα καταληγω στο συμπερασμα οτι μπορεις να φτιαξεις καθαρα περιμετρικη ομαδα για να παρεις τιτλους (ακομα κ το ΒΒΒ), αλλα πρεπει να γινει πολυ μεθοδικα. Το προβλημα δεν ειναι οι μαντεψιες κ οι ζωνες (αλλωστε κ ο θρυλος του Κοτιδη ετρωγε συνεχεια διπλομαντεψιες αλλα δεν μασουσε απο κανεναν) ουτε οι μισθοι! Οι δυσκολιες ειναι αλλου...

Το πως μπορεις να παιξεις σκληροπυρινικα τα περιμετρικα μας το εξηγησε ο Μαμου στο νημα της εθνικης. Αυτο που χρειαζεσαι ειναι 2 σουτερ + εναν σκορερ + 2 μπραβους ή 3 σουτερ + 2 μπραβους. Το προβλημα ξεκιναει οταν πας να στελεχωσεις την ομαδα σου, παικτες σαν τους Σιατζη - Αργυριου θα βρεις αρκετους πλεον αλλα οι αντιστοιχοι ψηλοι ειναι διπλασιοι. Ειναι πολυ πιο ευκολο να βρεις 2 καλους ψηλους να παιξεις εσωτερικα παρα να βρεις 2 καλους κοντους να παιξεις περιμετρικα. Το προβλημα γιγαντωνεται οταν ψαχνεις για μπραβους, παλιοτερα δεν εβρισκες ουτε για πλακα 2 τετοιους ειδικους παικτες, τωρα κυκλοφορουν καποιοι αλλα ειναι εξαιρετικα λιγοι. Για καθε Μπερζοβιτη που υπαρχει στη αγορα κυκλοφορουν 20 κοντοι για εσωτερικα συστηματα. Αυτο ταυτοχρονα αυξανει κ τις τιμες τους αφου δεν υπαρχει ποικιλια παικτων αλλα υπαρχει αρκετη ζητηση αφου παικτες σαν τον Σιατζη κ τον Αργυριου τους θελουν ολες σχεδον οι ομαδες κ οχι μονο αυτες που παιζουν περιμετρικα, ενω παικτες σαν το Βλημα στοιχιζουν 6 εκατ στα 29 (τοσα εδωσε ο Μαμου για να τον παρει).

Η πιο ευκολη λυση κατα την γνωμη μου αν θες να φτιαξεις τετοια ομαδα ειναι να προπονησεις εσυ τους μπραβους κ να αγορασεις τους κοντους. Κατι τετοιο εχω την εντυπωση οτι εκανε ο Στελιος αλλα για καποιους λογους δεν καταφερε να φτασει στην κατακτηση καποιου τιτλου. Υποψιαζομαι οτι του ελειπαν καποια χρηματα για να παρει καλυτερους κοντους κ οτι οι μπραβοι του ειναι ενα κλικ πιο κατω απο οτι πρεπει, παρολα αυτα εφτασε 2 φορες μια ανασα απο ενα κυπελλο.

Last edited by str77 at 11/24/2020 08:59:26

This Post:
11
306308.309 in reply to 306308.307
Date: 11/24/2020 09:27:18
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Συμφωνώ σε όλο το κείμενο εκτός όμως από την κατανομή των μισθών. Ο μισθός του Βλήμα είναι ονειρικός με κάτω από 90κ να σου δίνει τόση άμυνα και ριμπάουντ.

Δεν ξέρω ακριβώς τα σκιλ του Βλήμα στα καλά του αλλά επειδή υποθέτω ότι είναι σαν τον Περονίδη και Μπερζοβίτη στο στυλ δεν μπορώ να καταλάβω πως οι άλλοι δύο κοστίζουν 155 και 139κ ενώ ο Βλήμας είναι 50κ με 70κ κάτω.

Αν δεν έχει τόσο ριμπάουντ ή πάσα το καταλαβαίνω αλλά αν είναι ίδιος και έμεινε σε αυτόν τον μισθό είναι σαν να ψάχνω ψύλλους στα άχυρα (αγορά)

Ο Πάκης επίσης παίκτης με 145 σκιλς με μεγάλα peaks έχει μείνει μόλις στις 145κ. Θεωρώ ότι αν πάω να στήσω μια τέτοια ομάδα με τα χαρακτηριστικά αυτών των παικτών οι μισθοί μου θα ξεφύγουν παραπάνω από τις 880κ και πιθανότατα να φτάσουν στις 950+.

Έχεις δίκιο ότι τις περισσότερες φορές για να εκθρονίσει μια ομάδα τον πρωταθλητή ανεβάζει επικίνδυνα τους μισθούς αλλά νομίζω ότι αν θέλεις η ομάδα σου να έχει μέλλον (δηλαδή και άλλες κατακτήσεις μετά την πρώτη) δεν πρέπει να ξεπεράσεις το όριο των 800 με 850κ την πρώτη σεζόν που δεν έχεις το κίνητρο και τα λιγοστά έσοδα του Β3. Αναγκαστικά πρέπει να πας στην διεκδίκηση του πλεονεκτήματος της έδρας που αν καταφέρεις να το πάρεις μπορείς να υποτάξεις ένα ανώτερο σε σκιλ ρόστερ.

Άρα ουσιαστικά στήνοντας ένα ρόστερ με τους παραπάνω παίκτες ναι μεν θα είχα ομαδάρα που δεν διαφωνώ ότι θα μπορούσε να πρωταγωνιστήσει στην Ελλάδα και στο Β3 αλλά μισθολογικά θα έμπαινα μέσα για τα καλά και την νέα σεζόν οι παίκτες θα είχαν +1 ηλικία ο καθένας. Μέσα σε όλα αυτά θα ήμουν και προβλέψιμος που αν δεν μου κόστιζε στο Ελληνικό πρωτάθλημα θα κόστιζε σίγουρα στους κρίσιμους αγώνες του Β3 που υπάρχουν ομάδες που παίζουν με 1.4 εκατομμύριο μισθούς μετά από 20 σεζόν tanking. Αυτός που έπαιξα φέτος στους 32 και πήρε πέρυσι το τρόπαιο είναι μία τέτοια περίπτωση.

Αν υπήρχε μια αύξηση στο τηλεοπτικό συμβόλαιο ή στα έσοδα από τα εισιτήρια και το ρόστερ ήταν βιώσιμο στους μισθούς που συζητάμε και άνω, θα μπορούσα να έχω τον Χ ειδικό και όταν θέλω να γίνω απρόβλεπτος θα είχα επιλογή άλλου παίκτη. Έτσι ο Μπάμπης που κυκλοφορεί στην αγορά και δεν αγοράζεται με τίποτα από Έλληνες που είναι στην Α1 και θέλουν να πάνε για τρόπαια ξαφνικά θα "χτυπιόταν" ποια ελληνική ομάδα θα τον πρωτοπαρει.

Last edited by τεράστιος at 11/24/2020 09:35:07

Winter is coming...
This Post:
00
306308.310 in reply to 306308.309
Date: 11/24/2020 11:01:07
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Συμφωνώ σε όλο το κείμενο εκτός όμως από την κατανομή των μισθών. Ο μισθός του Βλήμα είναι ονειρικός με κάτω από 90κ να σου δίνει τόση άμυνα και ριμπάουντ.

Δεν ξέρω ακριβώς τα σκιλ του Βλήμα στα καλά του αλλά επειδή υποθέτω ότι είναι σαν τον Περονίδη και Μπερζοβίτη στο στυλ δεν μπορώ να καταλάβω πως οι άλλοι δύο κοστίζουν 155 και 139κ ενώ ο Βλήμας είναι 50κ με 70κ κάτω.

Αν δεν έχει τόσο ριμπάουντ ή πάσα το καταλαβαίνω αλλά αν είναι ίδιος και έμεινε σε αυτόν τον μισθό είναι σαν να ψάχνω ψύλλους στα άχυρα στην αγορά.

Ο Πάκης επίσης παίκτης με 145 σκιλς με μεγάλα peaks έχει μείνει μόλις στις 145κ. Θεωρώ ότι αν πάω να στήσω μια τέτοια ομάδα με τα χαρακτηριστικά αυτών των παικτών οι μισθοί μου θα ξεφύγουν παραπάνω από τις 880κ και πιθανότατα να φτάσουν στις 950+.


Στην ουσια παλι συμφωνεις μαζι μου!! Το προβλημα ειναι οτι δεν βρισκεις τους παικτες για να κρατησεις σε αυτα τα επιπεδα τους μισθους, οχι οτι δεν γινεται!

Ο Βλημας ειχε αμυνες 20-20, ταπα δεν θυμαμαι ακριβως αλλα πρεπει να ηταν 12+ κ ριμπαουντ 18!! Δεν ειχε καθολου scoring skills για αυτο ο μισθος του εμεινε τοσο χαμηλα. Αν φτιαξεις μονο σου τους μπραβους κ τους κανεις οπως ακριβως τους θελεις μπορεις να εχεις 2 θηρια με 200χιλ μισθο συνολο.

Για παραδειγμα

7 7
15 15
15 15
7 19
18 15

μισθος περιπου 95-100χιλ! Οπως ειπες ο Πακης ειναι περιπτωση που δεν βρισκεις ευκολα σε πακετο 145χιλ, επιμενω οτι το προβλημα ειναι στην ποσοτητα των διαθεσιμων παικτων κ οχι καπου αλλου αλλα αυτη ειναι απλα η γνωμη μου


Έχεις δίκιο ότι τις περισσότερες φορές για να εκθρονίσει μια ομάδα τον πρωταθλητή ανεβάζει επικίνδυνα τους μισθούς αλλά νομίζω ότι αν θέλεις η ομάδα σου να έχει μέλλον (δηλαδή και άλλες κατακτήσεις μετά την πρώτη) δεν πρέπει να ξεπεράσεις το όριο των 800 με 850κ την πρώτη σεζόν που δεν έχεις το κίνητρο και τα λιγοστά έσοδα του Β3. Αναγκαστικά πρέπει να πας στην διεκδίκηση του πλεονεκτήματος της έδρας που αν καταφέρεις να το πάρεις μπορείς να υποτάξεις ένα ανώτερο σε σκιλ ρόστερ.

Άρα ουσιαστικά στήνοντας ένα ρόστερ με τους παραπάνω παίκτες ναι μεν θα είχα ομαδάρα που δεν διαφωνώ ότι θα μπορούσε να πρωταγωνιστήσει στην Ελλάδα και στο Β3 αλλά μισθολογικά θα έμπαινα μέσα για τα καλά και την νέα σεζόν οι παίκτες θα είχαν +1 ηλικία ο καθένας. Μέσα σε όλα αυτά θα ήμουν και προβλέψιμος που αν δεν μου κόστιζε στο Ελληνικό πρωτάθλημα θα κόστιζε σίγουρα στους κρίσιμους αγώνες του Β3 που υπάρχουν ομάδες που παίζουν με 1.4 εκατομμύριο μισθούς μετά από 20 σεζόν tanking. Αυτός που έπαιξα φέτος στους 32 και πήρε πέρυσι το τρόπαιο είναι μία τέτοια περίπτωση.


Θα συμφωνησω εν μερει στο οικονομικο καμματι για αυτο θεωρω οτι ισως ο μοναδικος τροπος να το κανεις σωστα ειναι να προπονησεις μονος σου τους μπραβους. Οι Βλημας-Μπερζοβιτης εχουν μισθους περιπου 226χιλ, με το παικτη που εδειξα πιο πανω εις διπλουν μπορεις να ριξεις τους μισθους περιπου 30χιλ. Για να παρεις την Α1 δεν χρειαζεται απαραιτητα να εχεις 2 παικτες σαν τον Αργυριου με 190χιλ, πιστευω μπορεις να κοψεις αλλες 20χιλ απο εκει (οχι πολλα ομως γιατι αλλιως θα μπουκωνεις επιθετικα). Ξαφνικα κανεις πρωταθλητισμο με 830χιλ μισθους, περισσευουν δλδ 115χιλ για προσωπικο κ τα υπολοιπα τσεπη. Τις επομενες χρονιες αν εισαι πρωταθλητης αυξανεις τα εσοδα κατα περιπου 60χιλ απο την θεαση αρα πρακτικα γινεται αφου θα βγαζεις περιπου 100χιλ τη βδομαδα (μεσος ορος της Α1 ειναι 79χλ) κ εχεις τα εξτραδακια απο κυπελλο κ ΒΒΒ.

Οσο για το ΒΒΒ εννοειται οτι εχεις προβλημα κοντρα σε ομαδες του 1,4εκατ αλλα μιλαμε για τον πρωταθλητη! Επειδη υπαρχουν αρκετες ομαδες με 900χιλ+ μισθους ειναι δυσκολο το final4 αλλα η 8αδα ειναι εφικτος στοχος. Για να ειμαστε ειλικρινεις βεβαια πολλες ομαδες ειναι προβλεψιμες στο ΒΒΒ, μπορει οχι οπως το παραδειγμα μας αλλα σιγουρα δεν μπορουν να παιξουν με επιτυχια αρκετα συστηματα, θελω να πω οτι κ εμεις μπορουμε να μαντευουμε για να μαζεψουμε το χαντικαπ. Και εδω που τα λεμε δεν φτανουμε κ καθε χρονο στους 8 του ΒΒΒ

This Post:
00
306308.311 in reply to 306308.309
Date: 11/24/2020 11:01:20
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Επισης αν παρατηρησεις 7/8 ομαδες που ειναι στα προημιτελικα του ΒΒΒ εχουν επενδυσει στη σχεδιαση γηπεδου που αυξανει τα εμπορικα εσοδα, αν το κανω κ εγω στο παραδειγμα αυτο θα γινει ακομα πιο βιωσιμο το πλανο. Και για να το τραβηξω ακομα περισσοτερο αν ντε κ καλα θες να παρεις το ΒΒΒ παιρνεις ακομα εναν ψηλο με 200χιλ μισθο, φτανεις κοντα στα 1,1εκατ οπως ο ανταγωνισμος σου κ παιζεις εσωτερικα βαζοντας τον εναν μπραβο στον ασσο κ ανεβαζοντας τους υπολοιπους μια θεση. Αν θελεις να κοντραρεις τον πρωταθλητη παιρνεις ακομα ενα ψηλο κ τους δειχνεις ποιος ειναι πιο μαγκας

Αν υπήρχε μια αύξηση στο τηλεοπτικό συμβόλαιο ή στα έσοδα από τα εισιτήρια και το ρόστερ ήταν βιώσιμο στους μισθούς που συζητάμε και άνω, θα μπορούσα να έχω τον Χ ειδικό και όταν θέλω να γίνω απρόβλεπτος θα είχα επιλογή άλλου παίκτη. Έτσι ο Μπάμπης που κυκλοφορεί στην αγορά και δεν αγοράζεται με τίποτα από Έλληνες που είναι στην Α1 και θέλουν να πάνε για τρόπαια ξαφνικά θα "χτυπιόταν" ποια ελληνική ομάδα θα τον πρωτοπαρει.


Συμφωνω αλλα το παιχνιδι δεν ειναι ετσι δυστυχως!

This Post:
00
306308.312 in reply to 306308.310
Date: 11/24/2020 11:20:27
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Αυτο με το κλειστο που αναφερεις πολυ σωστο! Ουσιαστικα ο Μαριν αυτο θα θελησε να διορθωσει και σου λεει αν εχεις τα λεφτα δωστα τωρα για να σκανε παραπανω χρηματα στο μελλον οι χορηγοι, οπαδοι κλπ.

Γιαυτο και εγω σκεφτομαι να κανω το rebuild. Απο την στιγμη που σου δινει την δυνατοτητα να εισαι πιο καλα στα οικονομικα σου, όποια ομαδα το κανει μακροπροθεσμα θα ειναι καλυτερα απο σενα σε αυτο το κομματι. Αρα οσο πιο γρηγορα επενδυσεις τοσο πιο γρηγορα θα σου τα επιστρεψει.

Ο Βλημας απο οτι μου λες ειναι καλυτερος αμυντικα απο τα 2 αδερφακια του! Το θεμα ειναι οτι ουτε ο Περονιδης εχει επιθετικα σκιλ ενω και του Μπερζοβιτη ειναι ισχνα. Μιλαμε για μεγαλη διαφορα στον μισθο. 70κ σχεδον απο τον Περονίδη! Αυτο ειναι ακομα και ενας βασικος παικτης παραπανω!

Για να ειμαστε ειλικρινεις βεβαια πολλες ομαδες ειναι προβλεψιμες στο ΒΒΒ


Συμφωνω αλλα για μενα εινα διαφορετικο να εισαι προβλεψιμος στα εσωτερικα με το να εισαι στα περιμετρικα. Ο λογος ειναι ξεκαθαρα η ζωνη 3-2 που δινει μεγαλο μπονους στην αμυνα των περιμετρικων ενω η 2-3 ειναι αυτοκτονια με τα συγχονα σκιλσετ που υπαρχουν και ο καθε γκαρντ σχεδον εχει μπασιμο-πασα και ενα τυπικο σουτ στο 16-17.

Τουλαχιστον αυτο φαινεται απο την συχνοτητα επιλογης της 2-3 και 3-2 ενω οι ομαδες παιζουν περισσοτερο τα εσωτερικα ακομα.

Winter is coming...
From: Kung Flu

This Post:
00
306308.313 in reply to 306308.311
Date: 11/24/2020 12:39:59
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
1]Έχεις μαλώσει με τον Α'ι'μάρ...?

2]Σε έχει ενοχλήσει κάτι που έγραψε...?

3]Έγινε λάθος...?

4]το βάρος του ενθουσιασμού ήταν τέτοιο που δεν μπορούσες να το αντέξεις..?

ή

5]Δεν ξέρεις/δεν απαντάς!!

Τι από τα παραπάνω ισχύει?

Ps:Tην περίπτωση 4 την παθαίνω με τους μισθούς!
Δεν είχα φανταστεί ότι μπορεί να θέλει κάποιος να ξαλαφρώσει από ενθουσιασμό!! :-PPPPP

Αν είναι κάποια από τις περιπτώσεις 1 κ 2 ,μίλησε μας ,μπορεί να βοηθήσουμε στην αποκατάσταση...!! :-PP


From: Kung Flu

This Post:
00
306308.314 in reply to 306308.307
Date: 11/24/2020 12:49:58
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
άντε επειδή είσαι εσύ σου δίνω κ την επιλογή

6]Ϊσως να είναι το τελευταίο επίσημο του Παπαρέτου/Αργυρίου μαζί στην ομάδα σου κ είπες να το ευχαριστηθούν! :-PP

This Post:
00
306308.315 in reply to 306308.314
Date: 11/24/2020 13:17:51
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
1,15 δίνει το 6 και νομίζω έχει και value!

Advertisement