BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 51 - Το νέο αίμα

Σεζόν 51 - Το νέο αίμα

Set priority
Show messages by
This Post:
33
306308.3 in reply to 306308.2
Date: 09/09/2020 18:59:11
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
Πολλά τα... break. Μάλλον με άγριες διαθέσεις ανέβηκαν οι νεοφώτιστοι. Θυμάμαι τη μακρινή σεζόν 19 στον όμιλο III.10 τη μεγάλη μάχη που είχα δώσει για το πλεονέκτημα έδρας με τον Volos Lions.

Όσον αφορά τη Βαλένθια στόχος της ομάδας είναι η συμμετοχή στα πλέι οφ. Παράλληλα οι "νυχτερίδες" ξεκίνησαν από τα μισά και μετά της περσινής σεζόν να προπονούν και πάλι. Ο Kálmán Gábos (ήρεμα με το μισθό) στα 25 του θεωρείται το παρών και το μέλλον του συλλόγου, ενώ αποκτήθηκε και ο 28χρονος, Pier Bekaert, ο οποίος παρότι πάουερ φόργουορντ θα ακολουθήσει το ίδιο πρόγραμμα.

Σίγουρα στους στόχους της ομάδας είναι να τα πάει καλύτερα απ' ότι την περσινή σεζόν στο Κύπελλο. Εάν δεν βρεθεί κάποιο από τα τέσσερα φαβορί (οι ομάδες που έφτασαν μέχρι τα ημιτελικά) στο διάβα της, ο στόχος της 8άδας νομίζω πως είναι βατός.

Υγ. Στο 150 να βρουν τον Τσιομπανάκη στους τελικούς οι Anwgeia Cretan Hawks.

Υγ. 2 Τι θα γίνει με τον Κάρολ;

Last edited by Aimar 21 at 09/09/2020 19:13:25

This Post:
22
306308.4 in reply to 306308.3
Date: 09/10/2020 08:18:51
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Καλησπερα κι απο μενα. Να καλωσορισω κι εγω με τη σειρα μου τα νεα παιδια που μας ηρθαν απο την ΙΙ. Με πολυ μεγαλη μου χαρα βλεπω τον κρτητικο Μανο με την CRETE να επιστρεφει εκει οπου ανηκει. Και δεν εννοω μονο την Α1 αλλα τον μπλε ομιλο. Εναν ομιλο στον οποιο εχει κατακτησει 4 τροπαια.

Με πολυ μεγαλη χαρα βλεπω επισης 2 παλιους γνωριμους. Ο ενας ακουει στο ονομα Volos Lions με τον οποιο συνυπηρξαμε μαζι απο τη σεζον 22 εως και την σεζον 28 στον θρυλικο ομιλο ΙΙΙ.10. Βλεπω επισης και τον μεγαλο μου αντιπαλο τη σεζον 28 στους τελικους τον SHARKS οταν η ομαδα μας κατεκτησε το πρωταθλημα της ΙΙΙ.10 ενω με τον ιδιο ξαναβρεθηκαμε για αλλες 2 σεζον (34,35) στην ΙΙ. Με τις αλλες 2 ομαδες ( Proodeftiki , Anwgeia Cretan Hawks) δεν εχουμε καποια προιστορια.

Με χαροποιει το γεγονος οτι οι περισσοτερες ομαδες εφτασαν εδω βασιζομενοι στην προπονησει Ελληνων παικτων. Ειναι κατι που δεν το εκανα για να φτασω στην Α1 και το ζηλευω πολυ οταν το συνανταω σε αλλους.

Οσο για την ομαδα μας στοχος φετος ειναι σιγουρα να μην καρδιοχτυπησουμε οπως περσι. Θα συνεχιστει η προπονηση του Isidro και του Potira που ειναι το νεο ανερχομενο αστερι της ομαδας. Παραλληλα πιασαμε το καλυτερο ντραφτ της ιστοριας μας, εναν παικτη που με σοβαρη προπονηση θα μπορουσε να γινει το μεθαυριανο 5αρι της εθνικης. Δυστυχως εμεις δεν μπορουμε να του παρεχουμε αυτη την προπονηση αλλα θα προπονηθει σωστα μεχρι να φυγει (ξεκινωντας απο περιμετρικη αμυνα).

Ενα σχολιο για την πρεμιερα: Aimar 21 τι θα με κερασεις στο εξοχικο μου το Σαββατο;

Καλη σεζον να εχουμε !!

This Post:
11
306308.5 in reply to 306308.4
Date: 09/12/2020 19:17:01
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
Κούκο ψημένο :P


This Post:
00
306308.6 in reply to 306308.5
Date: 09/12/2020 19:34:18
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Θα σε σερβίρει καλά στον δεύτερο γύρο ο mr koukos

This Post:
22
306308.8 in reply to 306308.7
Date: 09/13/2020 20:07:41
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Χαχαχαχα μόλις έχω τον πρώτο τραυματισμό της σεζόν θα πει:
Σήκω και πάτα το!

Winter is coming...
This Post:
55
306308.9 in reply to 306308.1
Date: 09/14/2020 06:44:00
Anwgeia Cretan Hawks
A1
Overall Posts Rated:
3434
Second Team:
Anwgeia Cretan Kings
Καλή σεζόν και από εμένα παιδιά!!!
Ευχαριστώ τον Thrylos BC για τα καλά του λόγια και ελπίζω να μην τον απογοητεύσω και να παραμείνω στην κατηγορία για πολύ καιρό...

Γενικά έπαιξα πόλλες σεζόν στις μικρές κατηγορίες λόγο του οτι μάθαινα να παίζω το παιχνίδι και έιχα το αρνητικό οτι δεν ρωτούσα για να μάθω :`(

Τα καλό ξεκίνημα μου το έκανα οταν έβλεπα τους τελικούς της 2ης κατηγορίας τη σεζον 36 Αετος vs Thrylos όπου με είχε εντυπωσιάσει η ομάδα του Thrylou με Reinuvarder και Santana χωρις βέβαια να υποτιμώ τη προσπάθεια του Aetou και του Literski.
Από τότε σας παρακόλουθω και δημιουργώ και εγω το πλάνο μου!!!
Παραλληλα παρακολουθούσα εθνικη και Μαμαλακη και αποφάσησα να προπονησω για εθνική και με τους παικτες αυτους να ανεβω Α1!!!
Σε αυτό έπαιξαν το ρόλο τους και οι συμβουλές προπόνησης του terastiousp και του team της εθνικής με τις οποίες κατάφερα να πάω παχτη στην εθνική και τους ευχαριστώ για αυτό!!!!!

Θέλω να ευχαριστήσω ξεχωριστά βέβαια τον coach karapatsakidi για τη βοήθεια που μου έχει δώσει στο παιχνίδι και ελπίζω αφού τύχαμε σε διαφορετικούς ομίλους στην Α1 να συναντηθούμε έστω μια φορά σε τελικο !!! B)

Ο στόχος μας είναι ξεκάθαρα η παραμονή καθώς είμαστε 1η φορα Α1 αλλά αν προκύψει κατι καλύτερο καλοδεχούμενο :D

Last edited by Ivkovic at 09/14/2020 06:48:16

This Post:
22
306308.10 in reply to 306308.9
Date: 09/14/2020 07:05:50
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Καλώς ήρθες κ εσύ κα τα υπόλοιπα παιδιά!

Δεν ξέρω τι βοήθεια έχεις πάρει από τον coach karapatsakidi σίγουρα όμως είναι παραπλανητική! Μην τους ακούς αυτούς τους τύπους! :-P


Eμείς ψάχνουμε 2 σεζόν τώρα για ψηλό κ τελικά αγοράσαμε κοντο!

Καλή σεζόν σε νέους κ παλιούς!

This Post:
00
306308.11 in reply to 306308.10
Date: 09/14/2020 09:53:52
Aetos Anogeion B.C.
III.12
Overall Posts Rated:
419419
Second Team:
Aetos Anogeion Int.
@Kung Flu

Δεν ξέρω τι βοήθεια έχεις πάρει από τον coach karapatsakidi σίγουρα όμως είναι παραπλανητική! Μην τους ακούς αυτούς τους τύπους! :-P




Eμείς ψάχνουμε 2 σεζόν τώρα για ψηλό κ τελικά αγοράσαμε κοντο!

Και για να χουμε καλό ερώτημα, ξέρει ο Lakovic ότι θα προπονείται αντοχές από τα 27 του?
Ή παράλληλα άλλαξες και Head Coach?


Υ.Γ: Πούλα και Gal μην έχεις κανένα απρόοπτο τώρα με την αλλαγή τεχνικού team. Εκτός και αν είσαι μερακλής και πας για μεγαλες αγορές με μεταπτυχιακά στους γέρους! Γνώμη μου.


@Ivkovic
Τα καλό ξεκίνημα μου το έκανα οταν έβλεπα τους τελικούς της 2ης κατηγορίας τη σεζον 36 Αετος vs Thrylos όπου με είχε εντυπωσιάσει η ομάδα του Thrylou με Reinuvarder και Santana χωρις βέβαια να υποτιμώ τη προσπάθεια του Aetou και του Literski.
Από τότε σας παρακόλουθω και δημιουργώ και εγω το πλάνο μου!!!


Τι μου θύμησες πάλι. Θα τα πούμε πιο αναλυτικά σε κάποια άλλη φάση το τι σήμαινε η σειρά αυτή για τη πορεία της ομάδος..!



Παραλληλα παρακολουθούσα εθνικη και Μαμαλακη και αποφάσησα να προπονησω για εθνική και με τους παικτες αυτους να ανεβω Α1!!!


Και τι παίχτη έφτιαξες! 52% 2ποντα 49% 3ποντα στη Β εθνική εν μέσω προπόνησης?!
Πες το Big Pappa πες το King Pappa, το παλικάρι δε παίζεται.
Δηλαδή όταν το γυρίσεις σε φόρμα-αντοχή τι έχει να γίνει?






@Aimar
Εγώ μια φορά το 150άρι το έπαιξα! Πριν κάνει τον καμπόσο ο Ivkovic με τις τελευταίες μεταγραφές (και λογικά ρίξει την απόδοση)...

Αλλά η αλήθεια είναι ότι μερικές λοιπές αποδόσεις + pre games να γίνεται παιχνίδι λείπουν! Ανέλαβε δράση μα η έδρα σου είναι ασφαλής!


@terastiousp κανένα review καλέ!


Last edited by karapatsakidis at 09/14/2020 09:57:10

This Post:
11
306308.12 in reply to 306308.11
Date: 09/14/2020 11:35:15
Proodeftiki
IV.13
Overall Posts Rated:
77
Καλησπέρα και από εμένα. Μετά από αρκετά χρόνια επιστρέφω στην κατηγορία με νέα ομάδα πλέον. Δυστυχώς από τότε τα πράγματα έχουν αλλάξει και οι μόνοι που έχουν απομείνει είναι ο olympiakos2007, ο thrylos bc και αν θυμάμαι καλά ο crete. Για εμάς η σεζόν θα είναι λογικά τυπική. Για να είμαστε ανταγωνιστικοί θα χρειαστούμε άλλο ένα μπόνους ανόδου οπότε η προπόνηση είναι ο μόνος δρόμος. Καλή σεζόν σε όλους

This Post:
44
306308.13 in reply to 306308.12
Date: 09/14/2020 13:20:34
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
Εδώ μπήκαμε με δυσκολία το βράδυ της Παρασκευής για να βάλουμε εντολές με τα Μετέωρα. Το buzzermanager μάλλον πήγε... διακοπές και χάθηκε κάπου στην επιστροφή!

Όσον αφορά το πρωτάθλημα ψήφισα Aetos Anogeion B.C. . Για να τα καταφέρεις θαρρώ πως πρέπει να πάρεις αρχικά το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας και στα πλέι οφ να κάνεις διπλό τακτικό pop up καθώς θα έχεις να αντιμετωπίσεις μπαρουτοκαπνισμένους μάνατζερ κι έναν ενισχυμένο μισητό. Αναλυτικά αποδόσεις για όλες τις ομάδες με το τέλος του πρώτου γύρου.

Αποδόσεις Πρωταθλητή

Ο πρωταθλητής Xeftilaikos επιτέλους έφτασε στην πηγή και ήπιε νερό. Ελπίζω να... ξεδίψασε, γιατί το ρόστερ του τον καθιστά 4ο φαβορί στα δικά μου μάτια. Σίγουρα είναι από τους καλύτερους μάνατζερ, ωστόσο οι Παρασκευές δεν προμηνύονται εύκολες για τον str77, η απουσία του οποίου από το φόρουμ έχει να κάνει με ταξίδι του μάνατζερ στην Ασία για να βρει ρίζες που έπαιρνε ο Caf. Μυστικό που κρατάει επτασφράγιστο ο Ηλίας των terastiousp.

Xeftilaikos: 4,00

O ανερχόμενος Aetos Anogeion B.C. ανέβασε μπάτζετ στο θεό και ελπίζει αυτή να είναι η χρονιά του. Με έξι παίκτες άνω των 120κ και 7ο παίκτη στα 80κ θυμίζει ομάδα που πρωταγωνιστεί στο B3. Η περσινή χρονιά ήταν στάσιμη και απογοητευτική (εάν θέλει να έχει υψηλές βλέψεις). Ενίσχυσε την front line, διαθέτει τέσσερις διεθνής και ρόστερ στην καλύτερη ηλικία για να πρωταγωνιστήσει. Με διπλό pop up στην εμπειρία μέχρι το τέλος της σεζόν (απαραίτητο συστατικό) έχει δικαίωμα να πιστεύει ότι θα εκθρονίσει τον... δήμιό του.

Aetos Anogeion B.C.: 3,50

Supernova Elites: "Καλός ο ο kokoy San Jose, αλλά με τον Karlo Friščić βασικό έκαναν 20 νίκες οι Supernova Elites?", σχολίασε ένας μάνατζερ στο γνωστό πλέον προπό. Καλός παίκτης, θα ήταν εξαιρετικός για αλλαγή στην περιφέρεια σε μία ομάδα που διεκδικεί πρωτάθλημα λέω εγώ και μάλλον αυτό αντιλήφθηκε και ο Kung Flu ο οποίος τον έβγαλε για πώληση και απέκτησε τον Oliver Lakovič έναντι 4,5 εκατομμυρίων. Με χαμηλό μπάτζετ θα κυνηγήσει το πλεονέκτημα έδρας κι εάν το καταφέρει, έχοντας μάθει και από την περσινή εμπειρία, έχει τα φόντα να διεκδικήσει το τρόπαιο.

Supernova Elites : 3,25

terastiousp: Άμα πουλάει τον αρχηγό Quan Peng Seng 450κ στα 37 του δεν έχει να φοβάται τίποτα. Εάν πουλάει παικτούρες όπως ο Son Hô σχεδόν όσο τις αγόρασε μετά από μία σεζόν επίσης. Αυτή τη στιγμή διαθέτει μία 5άδα αλλά έχει χρήμα στην άκρη για να πραγματοποιήσει δύο πολύ ποιοτικές μεταγραφές. Ωστόσο μέχρι το τέλος της σεζόν θα προσπαθήσει να πουλήσει Balatov και Manzolini καθώς πάτησαν τα 35. Οι ρίζες από Ασία φτάνουν δε φτάνουν μέχρι τα μισά της σεζόν. Εάν καταφέρει να πάρει το πλεονέκτημα θα είναι το μεγάλο φαβορί. Για να γίνει αυτό δε θα πρέπει να του στοιχίσει πάνω από μία ήττα η ανανέωση.

terastiousp: 2,85

Advertisement