BuzzerBeater Forums

Hellas - III.5 > Season 48

Season 48

Set priority
Show messages by
This Post:
00
302275.11 in reply to 302275.10
Date: 12/05/2019 08:02:10
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Τα μηνύματα που έστειλα στον SohosCity...

Στον ημιτελικό σου κάθεται και χάνουν οι ακατανίκητοι το SF τους με 6 φάουλ από το 35 και ενώ ο παίκτης έχει 1.8 φάουλ ανά ματς μέσο όρο όλη τη σεζόν. Έτσι φτάνεις στη νίκη την τελευταία περίοδο. Προφανώς δεν θα κάτσω να δω όλο το ματς για να δω αν έγινε κάτι άλλο, αυτό μου φτάνει.

Στο μεταξύ μας τρίτο ματς γίνεται ακριβώς το ίδιο, στην ίδια πάλι θέση από το 6 λεπτά πριν τη λήξη χάνω βασικό παίκτη και μπαίνει μια αλλαγή που απλά ανοίγει το δρόμο στο Λευκόπουλο κατά δεύτερο λόγο και ανατρέπει την περιφερειακή μου άμυνα κατά πρώτο. Γίνεται όμως μετά και εκείνο το ανεξήγητο πράγμα, όχι μία, 2 φορές!
Βγαίνει συνολικά η βασική μου πεντάδα με το 6ο φάουλ του SF μου 6 λεπτά πριν τη λήξη και το ματς φτάνει στα 30 δευτερόλεπτα πριν το τέλος χωρίς φάουλ ή τάιμ άουτ (5.5 λεπτά !!!) με συνέπεια να μη γίνουν ξανά οι αλλαγές! Φυσικά χάνεται η διαφορά, παίζεις με 3 βασικούς εσύ σε αυτό το διάστημα και απλά το η μηχανή αποφασίζει να με κρατήσει στο παιχνίδι με 4 παίκτες στην ουσία, δίνοντας μου ένα εντελώς κωλόφαρδο τρίποντο της παρηγοριάς.

Και ενώ λέω τα είδα όλα, στην παράταση συμβαίνει το ίδιο! Και εκεί που λέω πως τώρα έφτασα στην κορυφή και τέλος, τώρα τα είδα όλα, στην 2η παράταση και ενώ πάμε αγκαζέ στο σκορ, 4 και 20 πριν το τέλος βγαίνει πάλι όλη η ομάδα και μου αφήνει το PF να τα κάνει όλα! Και ενώ έχει 4/5 τρίποντα, δίνει τρίποντα στο...τίποτα στον αναπληρωματικό μου SF. Γίνονται 2 λάθη, βάζεις τα καλάθια, 2 λεπτά δεν γίνονται οι αλλαγές και εκεί πια η ζημιά είναι ανεπανόρθωτη πια, η διαφορά έχει ξεφύγει και δεν γυρνά πια.

Για να γίνει κατανοητή η συγκυρία, κανείς από τους παίκτες μου δεν αποβλήθηκε εντός της σεζόν και των playoffs με 6 φάουλ. Έγινε όμως στο πιο καθοριστικό ματς...Τέτοια ανατροπή θα έχεις να την περιγράφεις και στα...εγγόνια σου! Με μειονέκτημα έδρας 2 φορές και με την τύχη να είναι συνολικά μαζί σου. Παίξε και κανένα τζόκερ ρε φίλε!


This Post:
00
302275.12 in reply to 302275.11
Date: 12/05/2019 08:05:59
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Έχω και άλλα πράγματα που έγραψα στον SohosCity σχετικά με το τι έχω παρατηρήσει, αν θέλετε τα παραθέτω για να τα συζητήσουμε...Τα παραπάνω αφορούν μόνο τους προπερσινούς ημιτελικούς και τελικούς που η ομάδα του SohosCity έκανε την έκπληξη και πήρε το πρωτάθλημα με μειονέκτημα έδρας σε όλα τα playoffs της σεζόν 46.

From: polys
This Post:
00
302275.13 in reply to 302275.12
Date: 12/08/2019 10:40:05
KAE PIERIKOS
III.13
Overall Posts Rated:
3232
Παιδια πες τε κατι ας ειναι και χαζομαρες στην επομενη σαιζον στην αλλη κατηγορια θα ειμαι μονος μου και θα μιλαω με τον καθρεπτη..

This Post:
00
302275.14 in reply to 302275.13
Date: 12/09/2019 15:00:28
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Δεν γράφει κανείς φίλε, μέχρι και ο thunderchief μας ξέχασε...

This Post:
00
302275.15 in reply to 302275.14
Date: 12/09/2019 15:14:53
KAE PIERIKOS
III.13
Overall Posts Rated:
3232
δεν πειραζει αλλα 5 μυρια θελω και μετα θα ανεβω κατηγορια οπου υπαρχει και κους κους...

This Post:
00
302275.16 in reply to 302275.15
Date: 12/14/2019 15:35:32
Overall Posts Rated:
55
Δεν είχα πρόσβαση καθόλου σε ίντερνετ και ούτε εντολές δεν μπορούσα να δώσω. Πάει και ο ενθουσιασμός και η αγωνιστική κατάσταση δυστυχώς. Θα είμαι πιο ενεργός τώρα παιδιά. Από αυτά που βλέπω ότι γράφεις για τη μηχανή είναι αρκετά και θέμα τύχης από ότι καταλαβαίνω. Γιατί όμως να βάλεις ότι και να γίνει πλέι οφ κανονική στο πρώτο ματς και να το ρισκάρεις ενώ αν προκριθείς έχεις το πλεονέκτημα να ανέβεις εσύ κατηγορία? Για αυτή τη σεζόν πάντως έχουν ξεχωρίσει με τα τρέχουσα ρόστερ κάποιες ομάδες για πάνω και αρκέτα περισσότερο έχουν ξεχωρίσει για κάτω. Βλέπω φίλε candlebox θα πας να χτυπήσεις το ματς του κυπέλλου αν κρίνω από το αποτέλεσμα σήμερα. Εσύ polys έχεις σκοπό να προσπαθήσεις κάπως να αλλάξεις τα πράγματα ή καθαρά πας για τη συμμετοχή και ότι βγει?

This Post:
00
302275.17 in reply to 302275.16
Date: 12/15/2019 03:48:32
KAE PIERIKOS
III.13
Overall Posts Rated:
3232
ετσι ειναι αυτο θελει και ιντερνετ για να δουλεψει και το καταλαβα απο τον γιο μου που με ειπε τι βριζεις αφου δεν εχεις ιντερνετ, αν εχεις προβλημα ομως δωσε μου την ομαδα και θα τριβης τα ματια σου μετα αν μπεις μεσα.Εγω την προηγουμενη σαιζον πουλησα τον καλο μου σεντερ και στα πλευ οφφ επαιξα για να χασω πριν οχι στον τελικο αλλα το μηχνημα ως εκ θαυματος με ανεβασε κατηγορια και ετσι εχετε εναν ακομη για να παιζετε χαλαρα, σε αυτο το παιχνιδι καταλαβα οτι το παν ειναι τα λεφτα, χωρις λεφτα ειναι σαν να πας στον πολεμο χωρις τουφεκι τωρα εχω 20 μυφια και στις επομενες 2 σαιζον θα ξεπερασω τα 25.Εχω εναν φιλο που καθετε και ψαχνει και μου λεει διαφορα για το παιχνιδι οποτε εγω εχω μια ιδεα για το θα κανω μετα , γιαυτο προσεχτε πως κατεβαζετε τις ομαδες σας με εμενα, χαλαρα και αν εχετε τιποτα λιμα βαλτε αυτα γιατι δεν θελω τα δυο παιχτακια που προπονω να εχουν ψυχολιγικα προβληματα, στα δεξια μου βγαινει συνεχεια ενας τυπος που δεν τον κοβω να ειναι ο ιδιος μια καραφλος και μια οχι καραφλος λετε να ειναι τιποτα σημαδιακο;

This Post:
00
302275.18 in reply to 302275.17
Date: 12/15/2019 10:17:30
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Χαχαχαχ, είσαι αστείος φίλε polys!
Thunderchief, δεν μου θύμησες το όνομα σου και δεν επιβεβαίωσες πως έχουμε βρεθεί πολλές φορές σε άλλες κατηγορίες. Έτσι θυμάμαι εγώ, μπορεί και να κάνω λάθος...
Σχετικά με το χθεσινό ματς, έχω και εγώ άθλιες αγωνιστικές αφού από το τέλος της προηγούμενης σεζόν με έχει στοχοποιήσει η μηχανή με τους τραυματισμούς. Ενώ έβγαζα τις σεζόν με 1-2 τραυματισμούς συνολικά και συνήθως σε αστείους παίκτες, στην προηγούμενη σεζόν είχα πριν τα playoffs τραυματία. Αγοράζω παίκτη για να μη πάω άκλαφτος στα playoffs και στο φιλικό τραυματίζεται για 2 εβδομάδες, ουσιαστικά βγαίνοντας εντελώς εκτός συμμετοχής για όλα τα playoffs. Μία μεταγραφή που τελικώς μου κόστισε διπλά.
Φέτος έχω ξεκινήσει με 3 τραυματισμούς, 2 βασικών παικτών για 2 εβδομάδες ο καθένας. Καταλαβαίνεις πως σε σχέση με τις προηγούμενες σεζόν, δεν έχω την ικανότητα που χρειάζεται σε δυνατά ματς. Με τις αγωνιστικές καταστάσεις που έχω τα ματς αυτά δεν μπορούσα να τα χτυπήσω, οπότε πάω στο ματς κυπέλλου με κακές αγωνιστικές μεν αλλά διορθώνω τις αγωνιστικές καταστάσεις της εβδομάδας που έρχεται.
Τέλος, στο μεταξύ μας ματς όπως σου είπα έτσι είχα προαποφασίσει και ταυτόχρονα χάλασαν και οι αγωνιστικές μου λόγω τραυματιών. Όπως σου άλλωστε είπα το ίδιο έκανα με τον SohosCity την προ-προηγούμενη σεζόν. Πέρα από αυτό, νομίζω στην κατάσταση που ήμουν ακόμα και αν σε έπαιζα κανονικά, μάλλον δεν είχα τύχη...

This Post:
00
302275.19 in reply to 302275.18
Date: 12/18/2019 19:55:49
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Άλλο ένα ματς χθες, άλλος ένας τραυματισμός, έστω και προσωρινός μέσα στο ματς...