BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > FIBA Dünya Kupası Resmi Başlığı

FIBA Dünya Kupası Resmi Başlığı

Set priority
Show messages by
This Post:
00
301200.19 in reply to 301200.18
Date: 09/09/2019 15:27:05
Overall Posts Rated:
152152
Ve bu onları Polonya yerine Arjantin eşleşmesine itti. Bence kazanırlar ama Polonya'yı tercih ederlerdi diye düşünüyorum. Dengede denebilecek bir maçtı sonuca rağmen, Jokic sönük kaldı biraz, belki de Gasol etkisinden dolayıdır. O da Jokicvari bir performansla takımını galibiyete taşıdı (11-6-6). Bütün bu istatistiklerin arasında bence en değersizi ise Rubio, bu maçta bazı bölümlerde takımı sırtladı ama istikrar yetmezliğinden ölecek gibi bir hali var. Yani hiç güvenilecek bir oyuncu değil. Claver ise turnuva başında beri en çok dikkatimi çeken oyunculardan birisi.
Diğer taraf enteresan. Avustralya-Fransa maçı çok iyiydi. Avustralya son çeyrekteki oyununuyla kazandı ve bir üst turda Amerika'dan kaçmış oldu, rakipleri, Yunanlılardan elenecek kadar fark yemeyen Çekya olacak. Fransızlar son çeyreğe kadar Çekya maçı hesapları yaparken, bir anda Amerika'nın kucağına düştüler, yani ben Amerikalıların çok kolay şampiyon olamayacağını düşünüyordum, bazı Avrupa takımlarının en az onlar kadar şansı var, ama Fransa bu takımlardan biri değil.

Sonuç olarak;
ABD-Fransa
Avustralya-Çekya
İspanya-Polonya
Sırbistan-Arjantin eşleşmeleri oluştu. Favorim olan ekipleri de ilk sırada yazdım zaten.

This Post:
00
301200.20 in reply to 301200.11
Date: 09/10/2019 08:55:03
Overall Posts Rated:
2424
]Yok artık Arjantin. Neredeyse her şeyi kusursuz yapıp şampiyonluğun en büyük favorisi sirbistani elediler. Inanılmaz bir turnuva oluyor. Dominik cumhuriyetiyle baslayan surpriz sonuçlara bir yenisi daha eklendi ve belki de en büyüğü. Öncelikle iyi bir oyun kurucunun önemini bize cok güzel gösterdiler. Campazzo bugun hatta bugunu bırakalım turnuva boyunca basketbol oynamadi şiir yazdı. 39luk Scola ise ne 39 u gardasim ben daha 27 yaşımı yeni bitirdim dercesine oynadı. Tabi arjantinde bu mac icin adi yazılacak cok isim var. Garino olsun vildoza olsun. Sirbistan tarihinin en iyi takımlarından biri buyuk bir sokla ceyrek finalde elendi. Bogdanovic ve jokic yetmedi. Bjelica ise benim icin soru işareti olarak kaldi. Gercekten bu kadar sorumluluk almasi gerekiyor muydu bu takımda kuskuluyum. Tek soyleyecegim helal olsun arjantin

This Post:
00
301200.21 in reply to 301200.19
Date: 09/10/2019 14:21:07
Overall Posts Rated:
11
Teodosic gibi iyi oyun kurabilecek bir PG olmayınca gene dağıldılar. Turnuvanın favorisi bana göre yine A.B.D. Biz çok büyük bir şansı kaçırdık. Geçmiş turnuvalarda geriden geldiğimiz için yine kazanacağız sandık ama ellerimizden kayıp gidince mental olarak tamamen çöktük. A.B.D maçını kazansak Çekya maçındada bu kadar yumuşak oynamaz ve kaybetmezdik.

This Post:
00
301200.22 in reply to 301200.21
Date: 09/11/2019 16:47:31
Overall Posts Rated:
152152
Gobert hakkında kimse bir şey yazmamış, forum ölmüş ya.
Bugün Amerika karşısında pota altını darma duman etti. +/- 26 yazdı, 36 EFF ile oynadı, boyalı bölgeyi domine etti. Oyunda olmadığı her an Amerika üstünlük kurdu, oyuna girince eksi yazan takım arkadaşlarının arkasını da toparladı. Amerika'nın en öenmli özelliklerinden olan güçlü penetrelere tek başına meydan okudu, takım arkadaşı Mitchell (şov yaptı bugün) dahil kimseye acımadı. Fournier, De Colo falan da iyiydi zaman zaman ama arkada dünyanın en iyi savunmacısına sahip olmak herkesi çok rahatlatıyor. Yoksa savunma özürlü kısalarla olacak iş değil.
Kendime not: Tahmin yapmak sana göre değil, bırak bu işleri.

This Post:
00
301200.23 in reply to 301200.22
Date: 09/11/2019 18:03:30
Overall Posts Rated:
2424
Hocam tum tahminleri darmaduman eden bir turnuvaydı kendine acımasız davranma. Benimkine bak istersen benim icin yunanistan abd ispanya ve sirbistan coktan yari finaldeydi. Gördüğün gibi yunanistan ceyrek final bile yapamadi. Bir de forumun ölu gozukmesinde maçların sifreli kanalda yayınlanmasının cok etkisi var. Abd nin turnuva başından beri suregelen kotu performansindan sonra elenmesi beni şaşırtmadı. Şimdi elimizde asiri tecrübeli buralari oynamayi cok seven bir ispanya, avustralya yla birlikte oyun olarak istikrarli(bence avustralyadan bile daha istikrarlilar ama avustralya kadar zor rakiplerle oynamadilar) sirbistan a ders veren sinirli kadrosuyla arjantin, litvanya ve fransa yi yenmis bir avustralya, abd yi devirmis cok formda fournier ve de colosu olan nba in en iyi savunmacilarindan gobert e sahip olan fransa. Tahmin yapmak isteyen yapsın gercekten guzel karsilasmalar bizi bekliyor. Ispanya ve fransa arasinda 2013 ve 2015 ten gelen 1-1lik eşitlik var. Belki finalde karsilasirlar ve o eşitlik bozulur.

Last edited by Kemalmbi at 09/11/2019 18:04:33

From: Caveman
This Post:
00
301200.24 in reply to 301200.23
Date: 09/12/2019 11:15:39
Mağara Adamları BK
II.2
Overall Posts Rated:
6262
Yunanistan ve oyununu gördükten sonra ABD'ye çok şaşırmadım ancak Sırpların bu kadar kötü görüneceğini düşünmüyordum hiç. Djordjevic bu turnuvadan sonrasını görebilir mi şüpheliyim. Bazı oyuncularla ilişkisi, kadro tercihi ve maç içi tercihleri oldukça enteresandı. Özellikle de saçma sapan sebeplerle kadroya alınmayan Kalinic'i çok aradıklarını düşünüyorum. Forvet pozisyonunu öyle Simonovic (ki Djordjevic ile kavgalı olan Micov bile çok daha faydalı olurdu) ile geçmeye çalışmanın, oyunun yüzde 90'ını iki pivotla oynamanın işe yaramadığını da görmüş oldular.

Yarı finallere gelirsek Arjantin ne kadar istekli, mücadeleci ve ne yaptığını bilen bir takım olsa da Sırbistan galibiyeti insanların gözünü pek boyamamalı diye düşünüyorum. Kalan diğer takımlardan 2-3 seviye aşağıdalar, kolay gruplar falan filan derken bir momentum yakaladılar ama Fransa'yı geçemeyeceklerdir. Gobert'in varlığına Arjantin pota altı bir yanıt verebilir mi, pek sanmıyorum.

Diğer maça gelirsek de olaylı sayılabilecek 2016 Olimpiyatları bronz madalya maçının rövanşı gibi olacak. Sert ve olaylı geçmeye aday, İspanyollar bol bol kendilerini yere atacaktır. Geride kalan maçlara baktığımızda İspanya'nın da eski gücünde olmadığını görüyoruz, dengesiz bir performansları var. Öte yandan Avustralya ise şu ana kadar en iyi gözüken takımdı bana kalırsa, zaman zaman sorunlarla karşılaştılar ama Patty Mills acayip formda olduğu için bunların üstesinden gelmeyi de bildiler. Düzenliler ve ne yaptıklarını biliyorlar. Bu maç için bir adım önde görüyorum ama bir eleme maçında İspanyollar'ı da hafife alamıyorum tabii ki.

Sonuç olarak, bana finalde ya sert bir Fransa-Avustralya çarpışması izleriz ya da İspanya yine turnayı gözünden vurur gibi geliyor. Tabii yine de gönlüm Scola ve arkadaşlarından yana. Campazzo'yu pek sevmesem de adam oynuyor...

From: Caveman
This Post:
00
301200.25 in reply to 301200.24
Date: 09/13/2019 09:58:50
Mağara Adamları BK
II.2
Overall Posts Rated:
6262
Luis Scola! 28 sayı, 13 ribaunt. Gerçekten inanılmaz. Bakalım İspanya'ya da aynı tarifeyi uygulayabilecekler mi? Daha önce de dediğim gibi İspanya yine bir şekilde kazanır gibi geliyor ama Arjantin'in arkasındayız :)

Tabii bu arada 2020 Olimpiyatları'nda Sasa Djordjevic, Vincent Collet gibi arkadaşları artık görmesek çok sevineceğim. Avrupa'nın iyi takımlarındaki yıllardır değişmeyen koç problemleri de bir hayli enteresan.

This Post:
00
301200.26 in reply to 301200.25
Date: 09/13/2019 10:50:11
Overall Posts Rated:
152152
Eleştirdiğin iki koçu da Arjantin evine gönderdi:)
Laprovittola oyun sonunu çok iyi oynadı, ilk yarılarda da Vildoza iyi göründü. Yine yüzdeki üçlük attılar (üçü Scola'dan), Gobert'in etkinliğini azaltmaya çalıştılar, bir noktada başarılı da oldular.
Burada başka bir noktaya temas etmek istiyorum ama. Sona kalan 4 takımın da birden fazla maçını izleme şansım oldu. Genel anlamda her takımın oyunun temelini oluşturan bir grubu var, ama hiçbirinin eksi yazan oyuncusu yok gibi görünüyor, Yani bazı oyuncular az oynuyor, ama onlar da 1-2 dakikada üzerine düşeni yapıyorlar. Garrizi, Brussino, Oriola, Ribas vs. Fransa milli takımında Batum sürekli eksi yazıyor. Bir oyuncu çaptan bu kadar düşemez, bir kaç sezon öncesine kadar NBA'in en iyi görev adamlarından ve öçok yönlü oyuncularından birisi olan Batum, şuanda kazık kontrat denince akla gelen ilk isimlerden. Enteresan. Albicy de çok katkı sağlamadı. Hatta çoğu dakikayı o da epey eksi yazdı. Kötü bir tercih olmuş. Collet ne yapabilirdi bununla ilgili bilmiyorum ama iki oyuncudan hiçbir şey alamadı.
Avustralyaya çok üzüldüm. Orada da Baynes biraz kriz geçirtti izleyenlere ama takım olarak daha iyi oynadılar. Rubio harika oynadı yine, Gasol takımın saha içi lideriydi, Rudy yine karaktersizdi, orada bir değişiklik yok. Ingles beklenmedik derecede kötüydü, bir iki pozisyon dışında takıma pek katkısı olmadı.
Üçüncülük maçı da final maçı da çok enteresan olmaya aday. Gönlümden geçenler Avustralya ve Arjantin.

This Post:
00
301200.27 in reply to 301200.26
Date: 09/13/2019 12:19:57
Mağara Adamları BK
II.2
Overall Posts Rated:
6262
Eleştirdiğin iki koçu da Arjantin evine gönderdi:)

İyi ki de öyle oldu, umarım 2020 Olimpiyatları'nda değişiklikler görürüz.

Bu turnuva gerek kurası/formatı, gerek de iyi takımların yapısal sorunları ile hem ilginç hem de beklentilerimin oldukça altında geçti. Fransa/Sırbistan gibi takımların bu seviyede bir organizasyona basketbolun geldiği noktada 4'er pivotluk kadrolarla gelmesi ve şu oyunu oynamaları aklım almıyor gerçekten.

This Post:
00
301200.28 in reply to 301200.27
Date: 09/14/2019 02:10:36
Okan's 12
III.8
Overall Posts Rated:
112112
Forumlara bakmıyordum öyle en baştan hızlıca okudum kim ne dediyse hep tersi çıkmış büyük çoğunlukla :)

Final maçları için ne diyorsanız tersini oynayalım da kazanalım :P

Şakası bir yana bende yazsaydım çoğu tahminde bende yanılırdım enteresan bir turnuva oluyor :)

Last edited by henry_1992 at 09/14/2019 03:28:35

This Post:
00
301200.29 in reply to 301200.28
Date: 09/14/2019 11:12:24
Overall Posts Rated:
13341334
Başlığı açan elemanın tahmin yarışmasında birinciyim, tahminlerim bayağı tutmuş :D

Advertisement