BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > [MT] 47. Sezon Avrupa Şampiyonası

[MT] 47. Sezon Avrupa Şampiyonası

Set priority
Show messages by
This Post:
00
301108.7 in reply to 301108.5
Date: 08/26/2019 14:55:27
kiku
II.1
Overall Posts Rated:
297297
evet yakın geçmişten aklımda kalan bir örnekti bosnalı koç ile yaşanan olay. tabii ki hoş değil ama nihayetinde rahat ol teklifini yapan tarafın buna hazırlıklı olması gerekir. karşı taraf bu teklifi kolaylıkla win-win'den sadece win'e çevirip avantaj yakalamak isteyebilir. bu o koçun karaktersizliğini değil kurnazlığını gösterir. teklif ondan gelmiş olsaydı belki başka türlü konuşabilirdik.

"bir tarafımla gülerdim üzerine de iddiaya girerdim" sözleri üzerine rakibe saygı yok dedim hocam. oyuncu özelliklerini elbette sizin kadar bilmiyorum ama bosna'nın 2.6m ve 2.4m dmili uzunları bu maç için fazlasıyla göz korkutuyordu. 2/2 mgh yardımıyla sansasyonel(orta)'ya kadar yükselmiş bir iç defansa tosladık. tarafsız gözle bakılınca bosna koçu çok iyi iş çıkartmış yani bir tarafımızla gülebilecek kadar rahatta değildik.

yakınma konusu ise arkadaşlar arasında vs iç dökmek için rahatlatıcı oluyor ama forumda bahane üretme meyillenmesine daha çok benzediğinden ne kadar az rastlanırsa o kadar iyi. çoğumuz biliyoruz oyunda pek çok garip şey yaşanıyor. can sıkıcı bir sürü saçmalık kendi takımımızın başına gelebiliyor. ya biz sebebini çözemiyoruz ya da gerçekten oyun bizle dalga geçiyor ama şu bir gerçek ki forumda ard arda bunlar dillendirildiğinde sanki tüm sorumlu motormuş gibi algılanabiliyor. bazen "basketbol bu, her şey olabilir" demek lazım.

son mesajınızın üzerinden genel izlenimlerimi belirtmiştim. hafızamdan bir bir sayıp dökebilecek kadar rahatsızlık biriktirmedim hocam. öyle şeyler varsa da net olarak hatırlayamadığım ama okuduğum zaman size dair fikir edinmemi sağlamış detaylardır.

umarım şampiyonaya kazanarak devam ederiz. zorlu yolda başarılar diliyorum.

This Post:
00
301108.9 in reply to 301108.8
Date: 09/02/2019 14:02:05
Overall Posts Rated:
11
Hocam bir kendine gel artık. Gerekirse sende yüksek eforla oyna. En skorerin point guardsa bir yerlerde sorun var demektir.

This Post:
00
301108.11 in reply to 301108.8
Date: 09/02/2019 19:13:09
Overall Posts Rated:
2424
Aslında hocam ben bir sey sormak istiyorum. Içeriden oynama kararınız rakibin kadrosuna da bakıldığında cok mantıklı bir hareket olmuş. Benim sormak istedigim şu. Pozisyonlara neden bu kadar bağlı kalıyoruz. Iceriden oynayacaz guzel ancak dış ozellikleri ortalama ustu olan hic uzunumuz yok muydu da 2 oyun kurucuyla ciktik? Oyuncularımızın ozelliklerini bilmedigim icin soruyorum. Yanlış hatırlamıyorsam birkac sezonda cekya sampiyon olurken devrim niteliginde bir 5le oynuyordu. kisa oyuncularini icerde oynatıyordu. Bugün gurcistana bakiyorsun oyunkurucu oynayan oyuncu uzun forvetmis. Bizim takimda bu sekilde oynayabilecek 2 oyuncu bile yok mu?

This Post:
00
301108.13 in reply to 301108.12
Date: 09/03/2019 04:45:02
Overall Posts Rated:
2424
Valla hocam iki dakika baktım rakiplere ve işimiz imkansıza yakın bir hal almış. Şöyleki iyi haberler var. Estonya ve fransa istekliliklerine ilk 2 maçta hic dikkat etmemiş. Bu onların hem finlandiya hem bizle oynayacakları maçlarda sıkıntı yaşamalarına neden olacaktır. Finlandiya maçıyla başlayan çok onemli 3 mac oynayacaz. 3 mac ust uste cz ceksek takim kaldirabilir mi suphelerim var. O isteklilik üst turda sıfırlanıyor mu onu da bilmiyorum. Finlandiya maçı bizim için çok önemli çünkü onları yenersek bir sonraki hafta fransa yla kader maçı oynayacak ve muhtemelen çz cekecek. Yenilirsek ise havlu atıyoruz. Finlandiya maçından once form durumumuz umarım iyi olur belki o zamam cz çekmeye bile gerek kalmaz. Kalan maclarda iyi sanslar hocam

Last edited by Kemalmbi at 09/03/2019 05:00:26

This Post:
00
301108.14 in reply to 301108.8
Date: 09/03/2019 05:12:16
Overall Posts Rated:
2424
Bu arada sizden bir hikmet karaman cikisi bekliyordum hocam. "Gecen hafta naumovski bu hafta khrikadze Kardeşim ter bu ter ter ter. Gecen hafta naumovski benchten geliyor 20 dakikada 18 sayi bırakıyor potamıza. Bu hafta khrikadze geliyor 16 dakikada 25 sayi atiyor. Yeter kardesim ayiptir ya. Bu çocukların emeğine yazıktır."

From: Berlinkar

To: ard
This Post:
00
301108.15 in reply to 301108.10
Date: 09/03/2019 08:23:30
Overall Posts Rated:
11
Oyun kurucu dışındaki her mevki olabilir ama rakip çok çok kolay değilse oyun kurucu olmasını istemem açıkçası. Çünkü özellikle uzunların zorlandığını sayı atmakta başarısız olduğunu gösterir bu durum. 2 sayı+3 sayı fırsatı olarak bize 102, rakibe 95 fırsat geçmiş(daha fazla ribaund almalarına rağmen hemde) ama rakip daha başarılı olmuş. 1/6 OK , 0/4 SG 3 lük isabeti korkunç değerler. Bunların üstüne analiz yapılırsa verim alınacağı kanaatindeyim. Bu oyuncuların skorer alternatifi var mı bunu en iyi hocamız bilir ama yoksa o zaman en verimli taktikle çıkması şart.

Last edited by Berlinkar at 09/03/2019 08:24:44

Advertisement