BuzzerBeater Forums

Türkiye - TBL > 47. Sezon

47. Sezon

Set priority
Show messages by
This Post:
00
300560.15 in reply to 300560.14
Date: 08/24/2019 15:08:03
izmit simit
II.2
Overall Posts Rated:
117117
Hocam 3. maçtan ezecek ne yaşadık, çiğnemişsin bizi :)

Estağfirullah çiğnemek falan değil bizimkisi rakip bizi küçümsemiş bizim takım da rakibe aşırı motive olmuş, o yüzden :)

Şaka bir yana takımın cimbom gibi deplasman fobisi var o yüzden sezon başında işi sıkı tutayım dedim :)

Last edited by $adan caner at 08/24/2019 15:09:39

This Post:
00
300560.17 in reply to 300560.16
Date: 08/25/2019 04:22:37
izmit simit
II.2
Overall Posts Rated:
117117
Vay vay vay foruma renk gelmiş bahar gelmiş. Erdem hocam ile beraber neşe kattınız.

Geçen sezon da epey çaba harcamıştım ama pek kabul görmemişti. Her nasıl oluyorsa forumda basketbol pek ilgi görmüyor. Ben daha ziyade NBA hakkında yazmıştım o yüzden ilgi görmedi desem dünya kupasına 1 hafta süre kaldı. Milli takım ciddi hazırlık maçları oynadı ama kimseden tık yok. Bir şeyler yazayım dedim ama geçen sezon özellikle sezon sonuna doğru "yazdıklarınla ilgilenmiyoruz" mesajını aldığım için elim varmadı.

Bu sezon artık sizlerden bekliyorum.

Öneri: Forum hareketlenmesi için foruma yazmayanlara ÇZ yapılmasına karar verilirse acayip etkili olur kanaatindeyim :)

Last edited by $adan caner at 08/25/2019 04:32:54

This Post:
00
300560.20 in reply to 300560.18
Date: 08/25/2019 06:22:16
izmit simit
II.2
Overall Posts Rated:
117117
Ahahaha olur valla. Ben yırtarım herhalde. Bence NBA herkesin takip ettiği bir mecra olmadığı için yazan az oldu, aslında herkesin ilgiyle okuduğunu düşünüyorum ama yorum yapacak kadro trade maaş bilgi yoktu kimsede. Sen yazmaya devam et ilgiyle okuyoruz.

Madem öyle işte böyle :)

-------

12 Dev Adam Dünya 2.si...

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın en değerli oyuncusu Amerika'nın 22 yaşındaki yıldızı Kevin Durant oldu. 12 Dev Adam'ın kaptanı Hidayet Türkoğlu ise turnuvanın en iyi 5'ine seçildi.

Türkiye: Kerem Tunçeri xx 7, Ömer Onan xx 7, Hidayet xxx 16, Ersan xxx 7, Ömer Aşık xx 5, Kerem Gönlüm xx 4, Ender xx 6, Sinan x, Semih xx 9, Oğuz x 3, Cenk x, Barış Ermiş x

ABD: Billups xx 4, Rose xx 8, Durant xxxx 28, Iguodala xx 4, Odom xxx 15, Chandler x, Curry x 3, Gay xx 6, Westbrook xxx 13, Gordon x, Granger x, Love x

Maç Sonucu: Türkiye:61 - ABD:84

-------

Şampiyonluk maçında arkadaşlarla birlikte bir kafede tribün yapmıştık. Final oynamak bile muazzam bir başarıydı zaten o yüzden kaybettiğimize üzülmedik.

O günler mazide kaldı, bir daha o seviyelere gelemedik. Aslında bu kadroya baktığımız zaman süper yeteneklerle dolu bir kadro olmadığını görebilirsiniz. Ama federasyon başkanı Turgay Demirel, Bogdan Tanjević gibi bir kurt hocayı seçti ve takım başarısız olduğu zamanlarda dahi hocadan vazgeçmedi. Bkz. http://www.hurriyet.com.tr/tanjevicin-milli-takim-kariyer...

Şimdi de o dönem takımın kaptanı olan Hidayet federasyon başkanı ve tercihleri genç bir hoca: Ufuk Sarıca. Şahsen beğendiğim bir coach ve bu konuda --Bazı oyuncu tercihlerini beğenmesem de- yetkin ve yeterli olduğunu düşünüyorum.

Kadroya gelice, hazırlık maçlarında dünya kupası için büyük umut vermedi. Yunanistan ve Sırbistan gibi güçlü rakipler karşısında direnç gösteremeyen bu kadro için bu kupada önemli bir başarı beklemek hayal olur diye düşünüyorum. Bu turnuvada özellikle pota altında sıkıntı yaşayacağız gibi görünüyor. Bir başka sorun da oyun içinde stabil kalamıyoruz, inişli çıkışlı bir performans gözlemliyorum. Bu da gençlerin sayısının fazla olmasıyla ilgili olabilir.

14 kişilik kadronun yarısı 95,96,97 doğumlu, takımın iki yıldızı Cedi Osman ve Furkan da dahil. Bu açıdan bakınca ilerisi için umut veren bir kadro olduğunu düşünüyorum.

This Post:
00
300560.21 in reply to 300560.20
Date: 08/25/2019 07:32:51
İzmir Orcas
II.2
Overall Posts Rated:
4444
Second Team:
İzmir Orcas II
2010 dedin de hocam o yarı finaldeki sırbistan maçı geldi aklıma. Son saniye basketinde o zaman da gözlerim dolmuştu. Açtım şimdi tekrar izledim yine aynı şekilde bi duygulandım.

Bu yıl kadrodan ben de ümitli değilim. Sadece uzun değil yine 1 numara pozisyonunda da sıkıntılıyız bence.
Cedi ve Furkanın pişeceği bir turnuva olacak bu turnuva. 2. grup turundan çıkabileceğimize de pek ihtimal vermiyorum açıkcası.

Turnuva favorim Sırbistan olacak. ABD'de bir çok yıldızın gelmemesi ve İSO dayalı hücum bu yıl şampiyonluktan edecektir onları

This Post:
11
300560.22 in reply to 300560.21
Date: 08/25/2019 08:34:16
izmit simit
II.2
Overall Posts Rated:
117117
2019 BASKETBOL DÜNYA KUPASI GRUPLARI

A Grubu: Fildişi Sahili, Polonya, Venezuela, Çin

B Grubu: Rusya, Arjantin, Güney Kore, Nijerya

C Grubu: İspanya, İran, Porto Riko, Tunus

D Grubu: Angola, Filipinler, İtalya, Sırbistan

E Grubu: Türkiye, Çekya, ABD, Japonya

F Grubu: Yunanistan, Yeni Zelanda, Brezilya, Karadağ

G Grubu: Dominik Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Ürdün

H Grubu: Kanada, Senegal, Litvanya, Avustralya

TÜRKİYE'NİN 2019 BASKETBOL DÜNYA KUPASI MAÇLARI NE ZAMAN?

E Grubu'nda Çekya, ABD ve Japonya ile mücadele edecek olan A Milli Basketbol Takımı'nın grup maçları fikstürü şöyle:

1 Eylül Pazar: Türkiye - Japonya | TSİ 11:30

3 Eylül Salı: ABD - Türkiye | TSİ 15:30

5 Eylül Perşembe: Türkiye - Çekya | TSİ 11:30

This Post:
00
300560.23 in reply to 300560.21
Date: 08/25/2019 08:50:42
izmit simit
II.2
Overall Posts Rated:
117117
2010 dedin de hocam o yarı finaldeki sırbistan maçı geldi aklıma. Son saniye basketinde o zaman da gözlerim dolmuştu. Açtım şimdi tekrar izledim yine aynı şekilde bi duygulandım.

Bu yıl kadrodan ben de ümitli değilim. Sadece uzun değil yine 1 numara pozisyonunda da sıkıntılıyız bence.
Cedi ve Furkanın pişeceği bir turnuva olacak bu turnuva. 2. grup turundan çıkabileceğimize de pek ihtimal vermiyorum açıkcası.

Turnuva favorim Sırbistan olacak. ABD'de bir çok yıldızın gelmemesi ve İSO dayalı hücum bu yıl şampiyonluktan edecektir onları

Sırbistan gerçekten çok iyi takım. Feci bir kadro var ellerinde ama birçok yıldızın kadrodan çıkmasına rağmen ABD'nin başında şapkadan tavşan çıkarabilen Popovich'in olduğunu da unutmayalım. Şu haliyle bile kadroları turnuvanın en iyi ilk 5 kadrosu arasına girer.

Advertisement