BuzzerBeater Forums

BB Poland > 10 Pytań nowicjusza

10 Pytań nowicjusza

Set priority
Show messages by
From: salemjr
This Post:
11
297487.1
Date: 12/29/2018 12:46:51
Overall Posts Rated:
11
Witam.
Mam kilka pytań jako nowicjusz:
1) Zauważyłem, że zawodnicy w wieku 18-22 zanotowali u mnie spadek w um. kondycji. Czy inne parametry (prócz kondycji i formy) zawodnikom spadają (nie starszym niż 30 lat?
2) Jaki jest maksymalny wiek zawodnika?
3) Można nakłonić zawodnika aby nie kończył kariery w deklarowanym sezonie?
4) Trening 1 na 1 jakie rozwija umiejętności?
5) Ile trwa przerwa między sezonami regularnymi (jak nie załapaliśmy się do Play-off'ów)?
6) Czy w przerwie między sezonami (jak nie jesteśmy w playoffach) rozgrywamy 1 czy więcej sparingów?
7) Ile pojemności hali rekomendujecie dla IV ligi i dla III ligi
8) Za sparingi zarabiamy na biletach?
9) Entuzjazm jaki ma wpływ na gre zawodników?
10) Pytanie odnośnie sztabu pomocniczego. Co robią trener młodzieży psycholog, dietetyk. Czy opłaca się ich zatrudnić?

From: Barteqr

This Post:
22
297487.2 in reply to 297487.1
Date: 12/29/2018 13:47:36
Rush Them
IV.18
Overall Posts Rated:
225225
Second Team:
Farm Them
1) Tylko kondycja spada dla młodszych zawodników.
2) Raczej nie ma górnej granicy (w praktyce pewnie 255).
3) Z tego co kojarzę zawodnicy nie kończą kariery. Są w klubie dopóki ich nie zwolnisz.
4) W zależności od pozycji, różnią się stopień w jaki trening wpływa na umiejętności, ale zwykle Rzut z wyskoku, kozłowanie, wejście pod kosz (i dla SF/PF również rzut z bliska).
5) W praktyce jakieś mecze grasz zawsze (czy to towarzyskie czy to PO), dlatego tak jakby przerwy właściwie nie ma.
6) Z tego co kojarzę to więcej, ale nie znam szczegółów.
7) Nie wiem ;). Nie więcej niż 22 tysiące miejsc (to jest chyba max widowni).
8) Nie.
9) Dokładnego wzoru nie znam, ale entuzjazm + nastawienie ma znaczny wpływ na postawę drużyny (z tego co się orientuję to bardziej wpływa na obronę i jej skuteczność).
10) Trener młodzieży w niewiadomym stopniu wpływa pozytywnie na trening zawodników w wieku 18 i 19 lat. Psycholog dba o formy zawodników, a dietetyk o ich kondycję. Wpływ każdego z nich nie jest jeszcze dokładnie oszacowany. Z doświadczenia z treningiem zawodników, wydaje mi się, że trener młodzieży ma wpływ na trening skilli pobocznych, a nie głównego, ale ciężko w tej chwili powiedzieć coś więcej.

From: Siwy

This Post:
00
297487.3 in reply to 297487.2
Date: 12/29/2018 18:19:46
Overall Posts Rated:
15061506

2) Raczej nie ma górnej granicy (w praktyce pewnie 255).


Widać ze programista :p

Parę słów uzupełnienia:
5) Generalnie, przerwa między finałami a nowym sezonem trwa 5 dni, ale jeśli szybciej się zakończy postseason (zakończy baraże/odpadnie z PO/spadnie bezpośrednio), to ma się dłuższą przerwę od meczów o stawkę (z reguły 2 tygodnie).
6) Jeden sparing dostajemy z urzędu (sobotni), drugi (czwartkowy) jak zwykle musimy sobie załatwić sami.
10) Powiem tak: nawet doświadczeni gracze nie mogą być pewni efektów, jakie daje taki personel, a koszta są duże, więc osobiście bym tutaj bardzo uważał, podobnie, jak na inne rzeczy skutkujące dużym skokiem wydatków. Nie oszukujmy się, BuzzerBeater jest o wiele łatwiejszą grą, gdy posiadasz spory majątek i/lub sakiewkę, więc lepiej maksymalizować zyski ;)


Last edited by Siwy at 12/29/2018 18:20:02

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: xavistu

To: Siwy
This Post:
00
297487.4 in reply to 297487.3
Date: 12/29/2018 19:12:37
Overall Posts Rated:
7878
Co do 10) Według mnie nie grając w 3/4 lidze nie opłaca się kupować dodatkowego personelu, no chyba, że trenuje się młodzież, to trener juniorów jak najbardziej się przyda(działa tylko na 18 i 19 latków).