BuzzerBeater Forums

BB Srbija > A reprezentacija - SEZONA 43

A reprezentacija - SEZONA 43

Set priority
Show messages by
From: krmelj
This Post:
77
295524.1
Date: 07/30/2018 10:46:47
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Dobio sam novi mandat, pocinje i novo prvenstvo Evrope koje ce se odrzati u Spaniji. Odavno su izvucene i grupe, mi smo naravno bili u prvom sesiru, a ostali protivnici u nasoj C grupi po sesirima su: Nemacka, Estonija, Rusija, Belgija, Andora, Irska i Kipar.

Voleo bih da kazem da smo izraziti favoriti medjutim usled pada kvaliteta i postepene smene generacija, to nije tako. Grupa je prilicno ujednacena, a za plasman ce se boriti ekipe iz prvih 5 sesira, dakle i Belgija, nas prvi protivnik, ce traziti svoju sansu. Ostale tri ekipe nemaju nikakvih sansi medjutim Andoru takodje ne treba potceniti, umeli su da iznenade favorite u prethodnim sezonama. Spisak favorita za medalju je podugacak: Spanija (domacin), Litvanija (svetski sampion), Poljska (svetski vicesampion), Francuska, BiH, a svoju sansu iz prikrajka ce sigurno vrebati i reprezentacije Nemacke, Italije, Ceske, Turske...naravno da smo tu negde i mi. Medjutim, moje misljenje je da ce biti izuzetno tesko i da se plasiramo u najboljih 12, sto je prvi nas cilj.

Idemo sada na prvog protivnika, Belgiju. Po meni jedna od neugodnijih ekipa koje smo mogli da izvucemo iz petog sesira, imaju sasvim solidnu ekipu i umeju da se zalecu protiv favorita sa zalaganjem. Ne ocekujem laku utakmicu uopste. Pocetak je uvek najtezi i neverovatno bitan, pogotovo za nas. S obzirom da smo u prvom sesiru imamo takav raspored da nakon Belgije igramo sa autsajderima dok se ne susretnemo sa ostalim favoritima grupe, sto je naravno odlicno. Ali, treba pobediti taj prvi mec, Belgiju, da se lakse dise. U suprotnom, sledi pakao.
Belgija je za mene solidna nepoznanica, pogotovo na pocetku takmicenja gde su svi jednaki sa entom i krecu iz pocetka. Tesko je predvideti taktiku, ekipu i zalaganje.

Da predjemo na nas tim, gledamo ipak najvise u svoje dvoriste. Jasno je da mora da se izvrsi postepena smena generacije. Neki se slazu sa ovim ''postepena'', neki smatraju da sve to odjednom treba menjati, otpisati ambicije i uvesti klince na vreme u vatru. Kod mene igraju uvek najbolji, bez izuzetka. Naravno, ako je slican kvalitet kod mladjeg i starca, izabracu mladjeg, ako je i dalje solidna razlika u kvalitetu, starkelja i dalje zasluzuje da igra i bice pozvan, dok se ne raspadne i postane neupotrebljiv. A necu ni da pricam o znacaju izdrzljivosti, slobodnjaka i posebno iskustva na reprezentativnom nivou.
Ja sam hteo da pozovem sto je vise moguce mladjih igraca, a pod mladjim podrazumevam one koji su jos uvek u treningu i nemaju vise od par tekmi u reprezentaciji, dakle one od 31 godine i mladje. Medjutim, s obzirom na formu tih mladjih posle prve nedelje, moracu da pozovem par drtina, bar za start, da se ne startuje katastrofom, nadam se. Ima se cak 18 mesta u rosteru, i vise nego dovoljno da mladji napreduju i dobiju sansu tokom takmicenja kada zasluze, posebno konstantnoscu i odrzavanjem forme. Nadam se da ce odredjeni menadzeri shvatiti da moraju vise da se trude sa odrzavanjem minuta svom igracu, cak i na ustrb rezultata kluba ako treba, da bi im igrac postao standardan reprezentativac! Samo da se ugledaju na menadzere ove starije garde i generacije igraca koji su sezonama standardni reprezentativci i bice kako treba. Svaka cast jos jednom svim menadzerima ovih starijih 33+ igraca, stvarno fenomenalnu konstantnost forme su mi obezbedili u prethodne 3 sezone, oduzio sam se rezultatima nadam se.


Srbija - Belgija 20:00h , EP u Spaniji. Dakle, to ce biti standardan termin cele sezone, idealno.

This Post:
00
295524.2 in reply to 295524.1
Date: 07/30/2018 11:38:21
Overall Posts Rated:
1515
Samo napred Skeletore uz tebe smo!!!!

This Post:
11
295524.3 in reply to 295524.2
Date: 07/30/2018 15:48:04
Overall Posts Rated:
1515
uplasio se Belgijanac legende i sam izgubio tekmu. Svaka cast krmelj samo nastavi.

From: krmelj
This Post:
33
295524.4 in reply to 295524.3
Date: 08/20/2018 10:04:15
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Nije me bilo neko vreme na ovoj temi, nije ni bilo razloga, igrali smo protiv Kipra i Irske, sto su na neki nacin utakmice za odmor pred zakuvavanje. Kao sto i vidite zabelezili smo vrlo ubedljive pobede u ta dva meca i napunili kos razliku, sto je vazno.

Sada polako ide onaj tezi deo pa je doslo vreme da malo rezimiramo stanje u grupi. Nas protivnik veceras je reprezentacija Andore, 58. na rang listi. Oni su imali teske protivnike u prva tri kola i to je reprezentacija koja uvek ali bas uvek nekog favorita iznenadi i ukopa ga. Tako je bilo i sada, u prvom kolu su sa pola kosa razlike porazili Nemce, potencijalnog kandidata za medalju i za mene neugodnu reprezentaciju. Nemci su potom izgubili i od Kipra proslo kolo i tako dosli u ekstremno tesku poziciju! Selektor im ima neverovatnih 8% podrske tako da je doslo cak do smene na kormilu. To je za sada najupecatljiviji momenat u grupi.
Da se vratimo na Andoru, oni su solidno trosili entuzijazam do sada, imaju mnogo losiju formu od nas i ukoliko ne bude nekog ludila sa zalaganjem, ne bi trebalo da imamo problema, barem tako izgleda. Nakon Andore sledi ono pravo i dueli sa ostalim favoritima u grupi, najpre sa odlicnom Rusijom koja jedina ima stopostotan ucinak uz nas. Losa vest je da je veliki talenat Luka Vojvoda napustio svoj maticni klub i otisao u Svajcarsku drugu ligu za prilicno sitne pare. Ova moja reklamiranja nasih reprezentativaca i potencijalnih reprezentativaca izgleda zaista nema poente jer gotovo nikad mi se nasi menadzeri ne jave kao zainteresovani, cast izuzecima, a ima ih jako malo. Bitno da gomila nasih menadzera trenira neke strance i utopijce kupljenih za 4,5 miliona da bi ih preprodalo kasnije za dve milke vise. Ovaj Svajcarac mi naravno ne odgovara na poruku za sada i vec mogu da namirisem ''pisi propalo''. A otisao je za sitne pare za jednog reprezentativca koji je mlad i jos moze da se doradi! Prica kako samo mi prvoligasi treba uvek da dovedemo te igrace ne pije vodu jer u Prvoj Ligi ima barem 20 skorasnjih, sadasnjih ili potencijalnih reprezentativaca, a oni svi ''jedu'' platu.
Da ne preterujem ali ukoliko Vojvoda propadne, u problemu smo sa spoljnom linijom u buducnosti jer nam je takav igrac potreban bas. Videcemo vec...

Srbija - Andora 20:00h.

From: Matya

This Post:
00
295524.6 in reply to 295524.5
Date: 08/21/2018 08:59:51
GGakovo
Prva Liga
Overall Posts Rated:
104104
I ja sam razmišljao o njemu, ali kako nemam trenera odustao sam jer nisam želeo da ga zakopam i prestane sa napretkom. Takođe smatram da je otišao za korektnu sumu. Šteta što nema ništa naše od visokih igrača, već 4-5 sezona sam u potrazi i moralo se okrenuti prema strancima, on i da propadne spolja će imati ko da igra al kad ovi visoki matorci postanu neupotrebljivi e to će biti zanimljivo.

From: krmelj
This Post:
1010
295524.7 in reply to 295524.6
Date: 09/03/2018 18:46:13
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Izvinjavam se sto se ne oglasavam niti najavljujem utakmice i ne odgovaram na poruke u mejlu ima par dana sigurno. U hrpi obaveza i nekih menjanja ritmova ovih dana, ulogujem se samo da podesim postavu. Ono sto je jedino bitno je da rezultati ne trpe ni malo, sve smo odrali, izuzev Rusa proslo kolo (47243), koje smo tukli u neizvesnoj zavrsnici sa nizim zalaganjem.

U poslednjoj utakmici ''ubili'' smo Estonce, koji su se takodje zaleteli sa vecim zalaganjem ali dzabe po njih (47247). Kako je lepo biti prvi sesir, sacekati da se drugi potrose izmedju sebe i ispobedjuju medjusobno i onda sacekati maksimalno spreman duele sa njima i zavrsiti posao. Tako nekako je stanje u nasoj grupi, kolo pre kraja obezbedili smo prvu poziciju i sa krcatim entom docekujemo drugu fazu i borbu za medalje i SP.

Eto kratkog rezimea uradjenog do sada, naci cu vec vise vremena i za ostale stvari, nema frke, ozivecu i kontakt sa menadzerima. Ziveli!

From: krmelj
This Post:
33
295524.8 in reply to 295524.7
Date: 09/17/2018 11:51:28
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Nakon dominantno zavrsene prve faze pobedom nad Nemcima (47251), cime smo ih poslali ''kuci'', startuje ono pravo, borba za medalje i SP. Dakle, za sada je sve islo glatko i kao po loju, znatno laganije od ocekivanog medjutim sve to pada u vodu ako se tako ne nastavi sada kada je to bitnije.

Na startu druge faze igramo protiv nasih dobrih prijatelja iz Bosne i Hercegovine, medjutim taj mec ce mnogo uticati na dalji razvoj u nasoj grupi i bice sve samo ne prijateljski, sve ce da puca zbog vaznosti meca! Naime, dobili smo konacno jednu normalnu grupu, konacno nismo u grupi smrti. Rivali su nam redom: BiH, Slovacka, Hrvatska, Spanija i Turska. Jasno je da su Spanci, kao domacini, glavni favoriti u grupi i na citavom turniru uopste. Nekako najrealnije je da smo komsije i mi nesto kvalitetniji od ostalih selekcija i ko danas dobije bitku, smesi mu se borba za medalju, ko izgubi, u teskoj je poziciji za tako nesto jer je prednost domaceg terena koji imaju Spanci neverovatno veliko oruzje u ovoj igrici.

Sa formom igraca stojimo odlicno, nesto bolje od kolega, mozda imamo i milimetarsku prednost u entu i blagi smo favoriti ali bice pakleno tesko. Zao mi je sto ce najverovatnije samo jedna od dve reprezentacije imati sansu za 1/2 finale ali sta je tu je, da nema tog prijateljstva i saradnje dve strane, ne bi mi videli medalju na SP verovatno

20:00h Srbija - Bosna i Hercegovina, ocekujemo sjajnu utakmicu!

This Post:
00
295524.9 in reply to 295524.8
Date: 09/17/2018 15:46:07
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
161161
kako se ponadah na tri sekunde pre kraja :(

This Post:
00
295524.10 in reply to 295524.8
Date: 09/18/2018 10:57:32
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
384384
Second Team:
Rabbit Hole
nema tog prijateljstva i saradnje dve strane, ne bi mi videli medalju na SP verovatno


Zato si ih pustio sada


Cudan odabir taktike I start Micuna na C ali verujemo u tebe I tvoje zamisli. Hteo si najbolje. Idemo dalje, nadamo se 1/2 finalu
A I oni su napali sa 5 visokih igraca tako da je bas bilo tesko braniti taj LP a izgubili smo u samoj zavrsini, opet nismo imali dovoljno srece.

Last edited by Frankie Theildo at 09/18/2018 10:59:30

This Post:
00
295524.11 in reply to 295524.10
Date: 09/18/2018 11:12:34
Overall Posts Rated:
590590
Frenki, ko je od tvojih beše u reprezentaciji?
Samo pogledaj kakav nam je +/- sa Dorćolcem na parketu i biće sve jasno