BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > ΣΕΖΟΝ 40 - ΗΜΑΣΤΑΝ ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΓΕΡΑΣΑΜΕ

ΣΕΖΟΝ 40 - ΗΜΑΣΤΑΝ ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΓΕΡΑΣΑΜΕ

Set priority
Show messages by
This Post:
00
290071.20 in reply to 290071.19
Date: 10/12/2017 06:07:52
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Κορυφαιος παικτης ο "Ελληνας" που πηρες. Μακραν ο καλυτερος Ελληνας 4αρι - 5αρι που εχει βγει Ελληνας , απο τους καλυτερους του BuzzerBeater αυτη τη στιγμη.

Τσαμπα τον πηρες , τα λεφτα σου θα τα βγαλεις στη μεταπωληση.
Καλο πρωταθλημα αν καταφερεις να τον πλαισιωσεις με αλλους


Ομογενή τον κόβω εγώ με αυτό το όνομα! :-)

Thanks!Το σκέφτηκα πάρα πολύ αν πρέπει να τον πάρω!Έκανα ένα bid 1:30 το βράδυ και έπεσα για ύπνο πιστεύοντας ότι κάποιος άλλος θα έκανε ως τις 7:12 το πρωι!Τελικά είδα στην δουλειά ότι τον πήρα!

Αγοράζοντας τον καταστρατήγησα τους 2 βασικούς κανόνες της ομάδας!Ποτέ αγορά παίχτη με πάνω από 120κ μισθό και ποτέ μπάτζετ μεγαλύτερο από 700κ!

Πιθανώς να το πληρώσω μελλοντικά,αλλά δεν είχα ποτέ διεθνή Έλληνα και δεν παρουσιάζονται συχνά ευκαιρίες!Θέλω να δω κιόλας αν και πόσο θα βελτιώσει τα εμπορικά μου έσοδα,γιατί με ξένους διεθνείς δεν έβλεπα διαφορά μεγάλη.

Για πρωτάθλημα είναι νωρίς και είναι δύσκολο!Υπάρχεις εσύ,ο Θεός και επίσης ο Τεράστιος που έχει ομαδάρα φέτος!Θα δούμε!

From: str77

This Post:
00
290071.21 in reply to 290071.19
Date: 10/12/2017 06:08:55
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Εβγαλα τον Καψαλακη στην λιστα με αρχικη 1000 για να πουληθει σιγουρα κ να εχω λεφτα να τον παρω. Τελικα ο Καψαλακης εφυγε με πολυ λιγοτερα απο οτι ηθελα κ μου ελειπαν κατι ψιλα. Ετσι καταφερα να χασω ενα παικτη για ψιχουλα κ να μην παρω τον Γιερελ...

Φοβερος παικτης δεν το συζηταμε! Εχει κ το θετικο οτι θα ανεβασει κατακορυφα τα εμπορικα σαν Ελληνας διεθνης που ειναι

This Post:
00
290071.22 in reply to 290071.21
Date: 10/12/2017 06:29:24
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Εβγαλα τον Καψαλακη στην λιστα με αρχικη 1000 για να πουληθει σιγουρα κ να εχω λεφτα να τον παρω. Τελικα ο Καψαλακης εφυγε με πολυ λιγοτερα απο οτι ηθελα κ μου ελειπαν κατι ψιλα. Ετσι καταφερα να χασω ενα παικτη για ψιχουλα κ να μην παρω τον Γιερελ...


Είσαι σίγουρος ότι θα μπορούσες να αντέξεις τον μισθό του στην ΙΙ?Εδώ εγώ δεν νιώθω άνετα με τόσο μεγάλο μισθό.Ίσως και να γλίτωσες.

Όντως έφυγε με λιγότερα από όσα περίμενα ο Καψαλάκης. Αν είχες τα λεφτά,εγώ δεν πρόκειται να έκανα άλλο bid!Έκανα bid και έκλεισα το laptop!Είχα σκοπό να περιμένω μήπως βγει και χαμηλότερα τις επόμενες μέρες, αλλά έκανε bid κάποιος στα 5,5 εκ. και ήταν η τελευταία ευκαιρία να μπιντάρω.

This Post:
00
290071.23 in reply to 290071.22
Date: 10/12/2017 06:58:08
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Με τον μισθο του κ τα αναμενομενα εμπορικα εσοδα το εβδομαδιαιο μου εισοδημα θα ηταν στο μηδεν ισως κ λιγο συν. Μπορουσα να βγαλω την σεζον ετσι. Σιγουρα δεν ηταν η καλυτερη κινηση για την ομαδα μου αλλα μιλαμε για Ελληνα διεθνη, εχω μια τρελα με τους διεθνης μας. Προσπαθησα να παρω τις προηγουμενες μερες τον Προβιδα αλλα κ εναν αλλο Ελληνα 25-26 χρονων (δεν θυμαμα το ονομα του) που ειχε πασα 5 αλλα κατα τα αλλα ηταν σουπερ. Ηθελα να τον παρω κ να τον στρωσω αλλα ξεφυγε η τιμη του πολυ. Ηταν πριν καμια βδομαδα αυτο πρωτου αγορασω τον PG απο το Peristeri Lakers. Ο Προβιδας ηταν αφου ξοδεψα τα λεφτα, αρα ηξερα οτι πολυ δυσκολα θα τον επαιρνα

From: G.P

This Post:
11
290071.24 in reply to 290071.23
Date: 10/12/2017 11:26:12
Peristeri Lakers
III.1
Overall Posts Rated:
3737
Πήρες όμως αμερικανάκι παιχτούρα :))

This Post:
77
290071.26 in reply to 290071.25
Date: 10/15/2017 12:48:44
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Ο πάνσοφος γέροντας Κοτίδης είχε προσαρμοστεί πολύ καλά πλέον στην νέα του ζωή στις φυλακές Κορυδαλλού και περνούσε μια χαρά!Σε αυτό σίγουρα συνετέλεσε το γεγονός ότι ήταν ιδιαίτερα δημοφιλής ανάμεσα στους κρατουμένους!Χαρακτηριστικό είναι ότι ο Μπάμπης ο ''Σουγιάς'' χαρακτήρισε τον Κοτίδη ως τον πιο γ@@ματο παππούδι που έχει γνωρίσει στη ζωή του,ενώ ο Βασίλης Παλαιοκώστας στην ερώτηση ''Εάν μπορούσες να επιλέξεις μόνο ένα πρόσωπο για να πάρεις μαζί στην επόμενη απόπειρα απόδρασης με ελικόπτερο,ποιον θα επέλεγες?'',απάντησε χωρίς δισταγμό ''Κοτίδης''!!!

Η ζωή κυλούσε αρμονικά!Τα πρωινά ο Κοτίδης παρέδιδε σεμινάρια ''ηθικού βίου και αρετής'' και προσπαθούσε να πείσει τους κρατουμένους να επανέλθουν στον ίσιο δρόμο!Τα βράδια μοιραζόταν το άφθονο αλκοόλ που κατάφερνε να περνάει κρυφά μαζί τους!Ήταν ένας λαϊκός ήρωας,κυριολεκτικά ένας ''rock star'' των φυλακών!Κατάφερε μάλιστα να εμφυσήσει και σε αυτούς την λατρεία του για τους LEGENDΣ!!Αφίσες με τον διαφνοστεφανομένο έφηβο και το λογότυπο LEGENDS βρίσκονταν σχεδόν σε κάθε κελί!Μάλιστα must επιλογή ήταν η παραγγελία σημαιών και κονκάρδων των Legend που απεικόνιζαν στη θέση του εφήβου τον ''δαφνοστεφανομένο Κοτίδη''!!

Παροξυσμός κυριαρχούσε κάθε Σάββατο και Τρίτη στις 18:30!Τότε όλοι οι βαρυποινίτες παρακολουθούσαν με αγωνία τους αγώνες της αγαπημένης ομάδας του Κοτίδη,ούρλιάζοντας σε κάθε καλάθι,ενώ ταυτόχρονα ο γέροντας προσπαθούσε να τους εξηγήσει τα μυστικά της καλαθόσφαιρας αλλά και τα συνεχόμενα λάθη του προπονητή!!Ήταν τόσο το πάθος των φυλακισμένων,που ζητούσαν με αγωνία να παρακολουθήσουν ακόμα και τα ματς της Πέμπτης εναντίον των ''μποτακίων!!''Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο ALEXANDROS 7 δεν θα ήταν ιδαίτερα δημοφιλής εκεί....

Ο πάνσοφος περνούσε πολύ καλά!!Σίγουρα ήταν πολύ καλύτερα από το να στέλναν σε ένα γηροκομείο!Αν μάλιστα δεν υπήρχε η υπέρμετρη αγάπη του για τους Legend και το χωριό,δεν θα είχε πρόβλημα να έμενε για πάντα εκεί!Ήξερε όμως ότι οι Legends τον είχαν ανάγκη και ότι ο ALEXANDROS 7 είναι ένας άμπαλος που θα μπορούσε να καταστρέψει την ομάδα!Έτσι δεν είχε σκοπό να καθίσει με σταυρωμένα χέρια....

Τις πρωινές ώρες της προηγούμενης Πέμπτης ένας αψηλός νεαρός πέρασε με απόλυτη μυστικότητα την πύλη των φυλακών Κορυδαλού!Το όνομα του ήταν Ugur Yerel !Λίγοι γνωρίζαν ότι οι 2 άντρες γνωρίζονταν μεταξύ τους από την 6ετή ενασχόληση του Κοτίδη με την Εθνική Ελλάδος u21!!Ο πάνσοφος είχε πιστέψει τότε στο ταλέντο του νεαρού και άγουρου τότε Ugur και είχαν σφυρηλατήσει μεταξύ τους μια σχέση πατέρα-γιου ή μάλλον σωστότερα προππάπου-δισέγγονου!

Δεν χρειάστηκαν πολλά-πολλά!Μετά από ένα θερμό εναγκαλισμό,ο Κοτίδης ρώτησε χωρίς περιστροφές:

''Πόσα θες την εβδομάδα?''

''195.000$''

''Θα σου δίνω 250.000$'' είπε ο Κοτίδης!!

''Αγαμέμνων δεν γίνεται,οι μισθοί είναι default''...απάντησε ο Ugur!!195 είναι ok να θρέψω και τα δισσέγγονά μου!!!''

Οι υπογραφές έπεσαν,οι αναμνηστικές φωτογραφίες βγήκαν!Όλα αυτά υπό την αποθέωση και τις ζητωκραυγές 100άδων κρατουμένων που πήραν χαμπάρι την μεταγραφή!Ο πάνσοφος έδωσε το ''φύλλο πορείας'' στον Ugur και του είπε:

''Πας κατευθείαν στο KARAISKAKIS STADIUM και δίνεις το συμβόλαιο στον ALEXANDRO7!!Εγώ είμαι ο πρόεδρος και κάνω ότι γουστάρω!!!Είναι τόσο φραγκοφονιάς που είμαι σίγουρος ότι θα πάθει εγκεφαλικό''......ολοκλήρωσε με ένα σατανικό γελάκι....''ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΜΙΑ ΦΥΛΑΚΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΑΜΠΑΛΟ ΤΣΙΓΓΟΥΝΑΡΟ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΟΜΑΔΑ!!!!!!!!!!!!''

Και κάπως έτσι ο διεθνής Έλληνας καλαθοσφαιριστής Ugur Yerel ντύθηκε στα ερυθρόλευκα των OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND...






This Post:
33
290071.27 in reply to 290071.26
Date: 11/05/2017 06:47:09
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Από το ρεπορτάζ Κυριακάτικης πολιτικής εφημερίδας:

Βίαια επεισόδια χτες το απόγευμα στις φυλακές Κορυδαλλού με την κατάσταση να βγαίνει εκτός ελέγχου για λίγη ώρα!Όλα ξεκίνησαν τις 17:31 ακριβώς όταν ένας μικροσκοπικός, γενειοφόρος, υπερήλικας τρόφιμος εν' ονόματι Αγαμέμνονας Κοτίδης-φιλόσοφος και ιδιοκτήτης καλαθοσφαιρικού σωματείου στο επάγγελμα-έπαθε νευρικό κλονισμό και άρχισε να ουρλιάζει...''ΜΑΣ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΨΟΥΡΑ ΜΑΣ!!!ΜΑΣ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΗΝ Κ@@ΥΛΑ ΜΑΣ!!ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ΜΑΣ!!!!''... Ο σύμφωνα με το ρεπορτάζ ιδιαίτερα επικίνδυνος γέροντας-καθώς πριν λίγο καιρό είχε αποπειραθεί να τινάξει στον αέρα 3 διαιτητές αγώνων καλαθοσφαίρισης- κινήθηκε με απειλητικές διαθέσεις εναντίον ενός φρουρού και όταν αυτός τον διέταξε να ηρεμήσει,προσπάθησε να τον κοπανήσει!Ο φρουρός αμυνόμενος κοπάνησε τον Κοτίδη με το γλομπ και ο υπερήλικας σωριάστηκε φαρδύς-πλατύς στο έδαφος!Όμως σηκώθηκε άμεσα και ούρλιαξε: ''ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΙΣ!!!ΕΞΕΡΓΕΣΙΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ!!!ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΟΠΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΜΑΣ!!!!!!!!''....Πανζουρλισμός επικράτησε καθώς όλοι οι τρόφιμοι άρχισαν να κοπανάνε τον φρουρό που τόλμησε να χτυπήσει τον Κοτίδη και να οχυρώνονται στην αίθουσα προβολής!Οι ενισχύσεις ήρθαν και μάχες σώμα με σώμα διεξηχθησαν για αρκετή ώρα με αποτέλεσμα να έχουμε πολλούς τραυματίες και από τις 2 πλευρές!!

Μάταια προσπαθούσε ο διευθυντής των φυλακών να εξηγήσει ότι όλα είναι μια παρεξήγηση και ουδέποτε έδωσε εντολή απαγόρευσης προβολής του αγώνα THRYLOS BC-OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND και ότι ο αγώνας τελικά θα γίνονταν στις 20:30!Έπειτα από πολύ ξύλο και τρομερές καταστροφές,αποδείχτηκε τελικά ότι η ευθύνη της παρεξήγησης ανήκε αποκλειστικά στην ανικανότητα της διοργανώτριας καλαθοσφαιρικής αρχής BUZZERBEATER να διοργανώσει σωστά και στην ώρα τους τα ματς της αγωνιστικής!Ο πρωτεργάτης της εξέγερσης Κοτίδης τιμωρήθηκε με 3 μέρες απομόνωση,αλλά του δόθηκε άδεια να παρακολουθήσει τον αγώνα πριν ξεκινήσει η τιμωρία του,για να μην έχουμε άλλα......

This Post:
33
290071.28 in reply to 290071.27
Date: 11/13/2017 09:23:07
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
''ΣΤΟΝ ΚΟΥΦΟΝΤΙΝΑ ΡΕΕΕΕ????ΔΙΝΕΤΕ ΑΔΕΙΑ ΣΕ ΠΟΙΟΝ???ΣΤΟΝ ΚΟΥΦΟΝΤΙΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΤΕ ΣΕ ΜΕΝΑ????''...ούρλιαξε έξαλλος ο πάνσοφος γέροντας Κοτίδης όταν έμαθε ότι η αίτηση αδείας του για να παρακολουθήσει το επερχόμενο All Star Game απορρίφθηκε.''ΕΙΣΤΕ ΤΡΕΛΟΙ ΡΕΕΕΕ??ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΛΑΧΑΝΟ ΤΑ 3 ΚΟΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΑΔΕΙΑ???ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΡΧ@@ΔΟΠΑΠΑΡΑ ΤΟΝ ΚΟΝΤΟΝΗ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΑΔΕΙΑ,ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥ!!!''

Για όσους δεν θυμούνται η σχέση των 2 αντρών ήταν θυελλώδης όσο ο Κοντονής ήταν υφυπουργός Αθλητισμού και μάλιστα είχε επιβάλλει απαγόρευση εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους στον Κοτίδη και επίσης είχε απειλήσει με αποβολή των Ελληνικών ομάδων από το Β3 μετά την επίθεση του Κοτίδη στον Ιταλό προπονητή Πουτσίνι και τα επεισόδεια που ξέσπασαν στην Ιταλία σε αγώνα των Legends για το Β3.

Στο Υπουργείο Δικαιοσύνης ο Σταύρος ο Κοντονής ήταν χαρούμενος!Ήταν υπουργάρα πια,είχε hot γκομενάκια για γραμματείς και κυρίως είχε γλιτώσει από το Αθλητισμού και από αυτόν τον θεόμουρλο τον Κοτίδη!Έτσι δεν ΄πήρε και πολύ ψύχραιμα την αίτηση του πάνσοφου......''ΡΕΕΕΕ!!!ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΑΠΟ ΔΑΥΤΟΝ???ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΠΑΛΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ???ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΑΕΙ??150 ΧΡΟΝΩΝ??ΤΙ ΑΔΕΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ??ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΑ ΕΣΕΙΣ!!!Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΟ ΜΑΛΛΑΡΟ ΥΠΕΡΓΗΡΟ ΚΑΡΤΟΥΝ ΠΟΥ ΒΑΡΑΕΙ ΟΠΟΙΟΝ ΔΙΑΤΗΤΗ Ή ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΒΡΙΚΣΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ!ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΕΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ!!ΠΙΟ ΕΠΙΦΟΒΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΔΕΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ,ΠΑΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ ΜΑΖΙ....ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ALL STAR ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΥΛΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΑΛΤΣΟΣΦΥΡΙΔΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΑΠΑΙΡΝΟΓΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ7???ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ....''

Τελικά με τα χίλια ζόρια ο Κοντονής μεταπείστηκε και ο διευθυντής των φυλακών ανακοίνωσε στον πάνσοφο ότι η αίτηση αδείας του εγκρίθηκε!!!Όμως και πάλι είχαμε ανατροπές...

''ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟΥ ΑΡΧ@@ΠΑΠΑΡΑ ΜΑ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ!!!ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΡΕΕΕΕ!!!ΕΔΩ ΘΑ ΚΑΤΣΩ!!!ΤΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ??ΝΑ ΔΩ ΤΟ ALL STAR GAME ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ UGUR YEREL???ΑΥΤΟΣ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ7 ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΠΗΡΥΝΙΚΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΤΟΝ ΜΠΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ALL STAR!!ΜΙΛΑΜΕ ΑΞΙΖΕΙ ΟΣΚΑΡ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ!!!!''


Ο Σταύρος ο Υπουργός όταν έμαθε την άρνηση του Κοτίδη είπε:'' Σας τα λεγα εγώ!Ο τύπος είναι θεόμουρλος!Ψυχοπαθής από τους λίγους!!Δεν βγάζεις άκρη μαζί του με τίποτα''......



This Post:
33
290071.29 in reply to 290071.28
Date: 11/24/2017 12:47:37
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Τόπος: Φυλακές Κορυδαλλού,Αθήνα,Αττική
Κελί: No 33
Ημερομηνία: 24/11/2017
Ώρα: Γύρω στις 4 τα ξημερώματα

Ο πάνσοφος γέροντας Κοτίδης τα είχε τσούξει άγρια! Όλα φαίνονταν θολά στα μάτια του εμβληματικού ηγέτη και το κελί στριφογύριζε!Οργή,απόγνωση και βουβός πόνος ήταν τα κύρια συναισθήματα που τον διακατείχαν!Είχε ντέρτια πολλά!Και όταν ο πόνος ήταν αβάσταχτος,απελευθερωνόταν από το στόμα του πάνσοφου με τραγούδι...Η διαπεραστική,τσιριχτή και μεγαλοπρεπής αγριοφωνάρα του γέροντα αναστάτωσε και άλλη μια φορά εκείνο το βράδυ την πτέρυγα των φυλακών....

''ΣΤΟ ΚΕΛΙ 33,ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΟΟΟΟΟΟΟ.
ΕΙΧΑ ΜΑΤΙΑ 13,ΗΜΟΥΝΑ ΣΟΦΟΣ ΧΩΡΙΣ ΜΙΑΛΟΟΟΟΟΟ,
ΜΑ ΣΟΦΟΣ ΧΩΡΙΣ ΜΥΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ...(ΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,(βαθύς αναστεναγμός...),
ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΛΑΒΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ...


''ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΡΕ ΚΟΤΙΔΗΣ,ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ!!!...ουρλιαξε από το απέναντι κελί ο Μπάμπης ο Σουγιάς!!!''ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΓΑ@@ΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!ΟΛΗ Η ΠΤΕΡΥΓΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΑΤΙ!!ΑΣΕ ΜΑΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ ΛΙΓΑΚΙ!!!ΆΣΕ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΟΦΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΥΑΛΟ!!!!''

Όμως ο πάνσοφος γέροντας δεν έδωσε σημασία και ξεκίνησε πάλι:

Πήρα τον κακό το δρόμο
και την εύκολη ζωή,
ήρθα κόντρα με το νόμο
ξαφνικά ένα πρωί...............................

Advertisement