BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 36-THE TIME HAS COME.

Σεζόν 36-THE TIME HAS COME.

Set priority
Show messages by
This Post:
00
281726.11 in reply to 281726.10
Date: 09/03/2016 13:58:50
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Δια πυρος κ σιδηρου περασαμε σημερα απο τα Μερεωρα. Ευτυχως για την ομαδα μου ξεκινησα με το δεξι αν κ δεν το αξιζα, βλεποντας το φυλλο αγωνα θα μπορουσα να με χαρακτηρισω πολυ τυχερο.

Πολυ καλα παντως ξεκινησε η σεζον, με εξαιρεση το ματς του Βιλαγκουρα ολα τα αλλα ηταν ανοιχτα μεχρι το τελος. Καμια σχεση δηλαδη με το περσινο ξεκινημα. Μακαρι να συνεχισει ετσι

This Post:
00
281726.12 in reply to 281726.11
Date: 09/03/2016 14:15:30
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Καλωσορίζω και εγώ τους 4 μάνατζερ που κατάφεραν να πετύχουν την άνοδο και να βρεθούν στην Α1 και εύχομαι να έχουμε καλή σεζόν!!!

Το πρωτάθλημα ξεκίνησε με σχεδόν όλα τα ματς ντέρμπυ σήμερα και αυτό είναι καλό σημάδι για την συνέχεια!Εμείς πήραμε μια σημαντική νίκη,που την θέλαμε οπωσδήποτε γιατί το ματς έτυχε να είναι τηλεοπτικό και με ανταγωνιστή!

Ο Κοτίδης χαιρετά και αυτός τους άρτι αφιχθέντες μάνατζερ και έχει να τους περάσει ένα μήνυμα: ''ΝΑ ΚΟΙΤΑΤΕ ΨΗΛΑ!!ΑΦΟΥ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ7,Ο ΠΙΟ ΑΜΠΑΛΟΣ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΣΤΗΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑΣ ΠΗΡΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ!!!'' :-)

Υ.Γ. : 3 παρατάσεις δεν θυμάμαι ξανά στην Α1!Περαστικά στα παιδιά!Ευτυχώς έχουν μποτάκι στο κύπελλο!

This Post:
11
281726.13 in reply to 281726.12
Date: 09/03/2016 15:32:09
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Καλη σεζον και απο εμενα παιδια. Ευχομαι να ειμαστε και λιγο πιο ενεργοι στο φορουμ απο περυσι.

Να καλωσορισω κι εγω τους 4 νεους. Ο ενας ειναι κολλητος φιλος εδω και 10 χρονια. Με τον τρομοκρατη εχουμε ξαναβρεθει σε ΙΙ.3 και Α1. Με την ΑΡΙΔΑΙΑ και τον stathispaok καθολου αλλα ειμαστε κοντοχωριανοι. Τελος με τον τρομπονιακο εχουμε να βρεθουμε 9 σεζον απο τοτε στον ΙΙΙ.13

Στην πρεμιερα σημερα με τον φιλο Στελιο ειχαμε δυνατο παιχνιδι. 1η φορα στην ιστορια παιρνω διπλο στην εδρα του καθως τις 5 σεζον που ειμασταν στον ΙΙΙ.13 με ειχε στην κυριολεξια πολυ καλο πελατη με 9-2 και 4 διπλα στην εδρα μου!! Μαλιστα ειμαι σιγουρος οτι ο τρομπονιακος δεν θα μεινει με αυτο το ροστερ και θα ενισχυθει στην συνεχεια
Μειωσα λιγο σημερα σε 9-3 αλλα θελει πολυ δουλεια ακομα για να ισορροπισω.

Τωρα υποδεχομαστε τον πανσοφο για να δωσουμε και απο κοντα τα συγχαρητηρια για το πρωταθλημα αλλα και να συνεχισουμε απο εκει που ειχαμε μεινει στο χωριο, στο πιοτο

Winter is coming...
This Post:
33
281726.14 in reply to 281726.13
Date: 09/04/2016 06:22:13
Overall Posts Rated:
4040
Καλη σεζον σε ολους και απο εμενα παιδια!!

Καλωσηρθαν τα νεα παιδια...αλλοι παλιοι γνωριμοι (ο coach Meteoritis με τον οποιο εχουμε ηδη 7 παιχνιδια παρελθον), αλλοι αγνωστοι και αλλοι..........παοκ (μα καλα παοκ φιλε Σταθη?? Οντως τωρα?? χαχαχα αστειακι φυσικα χωρις παρεξηγησεις εννοειται)!!!

Οσο για το χτεσινο παιχνιδι τι να πρωτοπω? Εισαι σε φιλικο σπιτι, κανεις μια ωραια soirée/apéro με γνωστους, κοιτας διακριτικα το κινητο σου και καλα μηπως χτυπησε ή κατι τετοιο για να μη καρφωθεις και σου πρηζουν τα @@ οτι δε συμμετεχεις στη συζητηση και παιζεις αυτα τα χαζοπαιχνιδια...και το ματς παει 3 παρατασεις να πουμε!!! ΕΛΕΟΣ!!
Αν στο ελεγα στα γαλλικα φιλε Νικολα θα ηταν καπως ετσι : Putain!! Tu me fais chier Nicholas!! Tu me fais chier...(το Nicholas τονισμενο στο a στο τελος αλλιως δεν εχει κανενα νοημα)
Μεγαλο διπλο παντως...ξεκιναμε καλα...

Αντε καλη σεζον σε ολους!!

This Post:
11
281726.15 in reply to 281726.14
Date: 09/06/2016 13:21:03
Overall Posts Rated:
4040
http://www.buzzerbeater.com/player/35440585/overview.aspx

Παικτης που πρεπει οπωσδηποτε να ειναι στο ροστερ σου...σιγουρη η συγγενεια με τον Αρχηγο των Legends...περιμενουμε εξηγησεις για το τι ακριβως του ειναι...

This Post:
11
281726.16 in reply to 281726.15
Date: 09/06/2016 13:31:58
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Παικτης που πρεπει οπωσδηποτε να ειναι στο ροστερ σου...σιγουρη η συγγενεια με τον Αρχηγο των Legends...περιμενουμε εξηγησεις για το τι ακριβως του ειναι...


Εώς τώρα γνωρίζαμε το πουλέν του Κοτίδη,το δισέγγονο που ο ίδιος προπόνησε και είναι καμάρι πια της u21...

(38678509)

Με μεγάλη έκπληξη ανακαλύπτουμε την ύπαρξη και του Αβραάμ!!Κανείς δεν γνωρίζει από που προέκυψε τούτος!!Πιθανώς να είναι κάποιος από τους μη αναγνωρισμένους απόγονους του Κοτίδη!!Ο πάνσοφος στα νιάτα του ήταν ερωτιάρης και ατίθασος και είχε γκαστρώσει ουκ ολίγα θηλυκά...

Ο πάνσοφος δυστυχώς δεν μπορεί να μας ενημερώσει,καθώς μετά το πιώμα στους εορτασμούς για την κατάκτηση του πρωταθλήματος νοσηλεύεται στο νοσοκομείο...Μάλιστα υπάρχουν φήμες ότι πριν από λίγα λεπτά,άρχισε να τα σπάει,μόλις ενημερώθηκε για το τι συνέβη αυτή την αγωνιστική... :-)

This Post:
11
281726.17 in reply to 281726.16
Date: 09/06/2016 19:37:55
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Χαχαχα παντως η σκεψη της υπομονετικης ηταν σουπερ αν καταλαβες οτι θα κατεβω με 3ο ψηλο.

Εκανα και χοντρη πατατα γιατι ηθελα ο κολοκυθοπουλος να μαρκαρει στο 3 που εχει την ψηλοτερη περιμετρικη και ξεχασα να αλλαξω το ματσ απ. Στην αρχη που φορτωθηκα με φαουλ στην 1η περιοδο το φοβηθηκα πολυ το ματσ.

Δεν ξερω γιατι πηγε τοσο ασχημα, η περιφερειακη αμυνα που μαρκαρε τον Wiggum φαινεται και ηταν πολυ καλο ματσ απ επιθετικα για σενα.

Παντως θα σου διαμαρτυρηθω για την νεα απουσια του Κοτιδη οταν παιζουμε στην εδρα μου. Τον καημενο τον εχεις στειλει στο νοσοκομειο καμποσες φορες. Αν θυμασαι και πριν 2 σεζον ηταν στο κεντρο αποτιξινωσης ουτε και τοτε εδωσε το παρων στο γηπεδο...

Winter is coming...
This Post:
00
281726.18 in reply to 281726.17
Date: 09/07/2016 05:22:57
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Χαχαχα παντως η σκεψη της υπομονετικης ηταν σουπερ αν καταλαβες οτι θα κατεβω με 3ο ψηλο.


χαχχαχα!!Ήταν τόσο σούπερ,που με τα 2α θα είχα σκοράρει παραπάνω από 35 πόντους σε 3 περιόδους! :-)

Όντως πήγε στραβά!Βασικά η υπομονετική μπορεί να σου δώσει χαμένο ματς ή να σου χάσει δικό σου!Επειδή είχες φαουλάκηδες,ήλπιζα να βγει γρήγορα αυτός που θα μάρκαρε τον Wiggum!Για τους 3 ψηλούς το περίμενα!Ο Κολοκυθόπουλος πίστευα θα μαρκάρει ή στο 3 ή στο 5,και εγώ περίμενα ο Σεριτς να μάρκαρε στο 4!Ήλπιζα να τον πετάξω έξω και να έπαιζες με 4αρι τον Μαγκαλάες!

Να σου πω σκεφτόμουν να διπλομαντέψω κιόλας,αλλά σε LP!Αλλά αν ξεκινούσες με Μαγκαλάες στον άσσο και κανα motion θα έβαζες 120 πόντους με χαμένο διπλομάντεμα!

Τελικά ο Κοτίδης λέει ότι για άλλη μια φορά τα έκανα όλα πουτ@@να και τον ήπιαμε υπ'ευθύνη μου! :-)

Παντως θα σου διαμαρτυρηθω για την νεα απουσια του Κοτιδη οταν παιζουμε στην εδρα μου. Τον καημενο τον εχεις στειλει στο νοσοκομειο καμποσες φορες. Αν θυμασαι και πριν 2 σεζον ηταν στο κεντρο αποτιξινωσης ουτε και τοτε εδωσε το παρων στο γηπεδο...


χαχαχαχαχα!!!Δεν το κάνω επίτηδες!!Εγώ φταίω στην τελική που πάει κάθε φορά και πίνει τον Βόσπορο?????Οι γιατροί αρνούνται να του δώσουν εξιτήριο σήμερα και κινδυνεύει να χάσει το 1ο ματς της ιστορίας μας στο Β3!Υπάρχουν φήμες ότι θα δοκιμάσει απόδραση για να είναι στο γήπεδο,αλλά ο Ηρεμόγλου έχει βάλει φρουρούς... :-)

This Post:
44
281726.19 in reply to 281726.18
Date: 09/07/2016 15:03:11
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
''ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΤΣΟΥ ΛΟΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!''...φώναξε κατενθουσιασμένος στο καφενείο του χωριού ο κυρ-Μήτσος ο γιδοβοσκός!!!

''Όχι!!!Δεν παίζουμε τσου-λου!!Παίζουμε μπου-μπου-μπου!!!...τον διόρθωσε άμεσα ο θαμώνας Φωκίων Πολυξερίδης!!

''ΜΠΟΥ-ΜΠΟΥ-ΜΠΟΥ????ΟΧΙ ΤΣΟΥ-ΛΟΥ???ΣΑΝ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ ΝΑ ΛΕΜΕ????''

''Όχι!!''..τον διόρθωσε πάλι ο Πολυξερίδης!!Δεν είναι Ευρωπαικό!!Είναι παγκόσμιο!!

''ΑΑΑΑ!!!''... είπε ο κυρ-Μήτσος!!''ΑΡΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΟΥΝΤΙΑΛ!!!!!!!!!!!''


Πάμε να δούμε λοιπόν τι έγινε στο Μουντιάλ του κυρ-Μήτσου,όπου και οι 3 ομάδες που εκπροσωπούν την Ελλάδα,ξεκίνησαν με νίκη:

LEGENDS (512k)- OKCity team(699k) 91-60 (92927984) Η αρμάδα του Κοτίδη πέτυχε την 1η νίκη στην ιστορία της στο Β3!!!Ο πάνσοφος- παρά τις εντολές των γιατρών-,πραγματοποίησε μια κινηματογραφική απόδραση από το νοσοκομείο και βρέθηκε στο ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ προκαλώντας παροξυσμό στους φιλάθλους και μεταδίδοντας την θετική του αύρα στην ομάδα,παρέσυρε τους άτυχους Μπαχαμέζους!Οι συμπαθείς Μπαχαμέζοι είχαν παίχτες ντούκια με 220,190 κ 130κ μισθούς,αλλά όπως φάνηκε δεν ήταν ιδιαίτερα ποιοτικοί!Ρίξαμε διπλομάντεμα,αφού πάντα στο Β3 έπαιζαν LI,παίξαμε το καλό μας αφού ποτέ δεν μάντευε και στο τέλος μετανιώσαμε που βάλαμε στην αποστολή ως 8ο παίχτη τον Ah,αφού θα μπορούσαμε να είχαμε λίγο μεγαλύτερη διαφορά!

CRETE(487k)- Dinamo wcülőke(699K) 82-60 (92928006) Ο Manu τα είχε σχεδιάσει ολα: ''Θα παίξω εναντίον της ομάδας μου στην Ουτοπία..Θα το στήσω το ματσάκιον!!Θα ποντάρω τα πάντα σε ακριβές σκορ και θα κολυμπήσω στο χρήμα...Θα πάω διακοπές στα νησιά Φίτζι''...σκεφτόταν......Έλα όμως που κάποιος τον κάρφωσε(Ο Αλέξανδρος7??) και η ομάδα της Ουτοπίας αποκλείστηκε!!!Ο Μάνος είχε νεύρα και την πλήρωσε ο Ουγγρος!!Τι και αν έχασε πρόβλεψη??Τι και αν τον έπιασε ο Μαγιάρος??Τι και αν είχαν πάνω από 200κ διαφορά σε μισθούς!Ο Μάνος τον κατατρόπωσε και αυτό δείχνει πόσο ποιοτική ομάδα έχει ακόμα και τώρα και πόσο τυχεροί είμαστε που πήραμε πρωτάθλημα με μειονέκτημα έδρας απέναντι σε αυτή την ομάδα!Τώρα ψάχνει ποιος τον κάρφωσε...


SK BK Přerov(687k)- ICI BC (694k) 59-82 (92927958) Ο ΘΕΟΣ το είχε πει...ΦΕΤΟΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΣΚΙΜΩΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΟΓΓΟΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΜΕ ΥΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΕΙΔΕΧΘΗ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΓΕΝΝΑΙΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ!!ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!Χρησιμοποιώντας το ειδικό ρολόι που του είχε κάνει δώρο ο Κοτίδης,ήταν στην Τσεχία πριν από τις 19:40 (ώρα Ελλάδος) που ξεκινούσε το ματς!!Εεεε...αφού ο Θεός ήταν εκεί,όλα είχαν τελειώσει!!Ο άμοιρος ο Τσέχος δεν κατάλαβε από που του ήρθε και ο Θεός έστειλε το μήνυμα σε όλη την οικουμένη,τρομοκρατώντας όλους αυτούς τους κακομοίρηδες που έχουν ακόμα ελπίδες να σηκώσουν φέτος το Β3....


Αυτά έγιναν σε γενικές γραμμές σήμερα.... :-)



Last edited by ALEXANDROS7 at 09/07/2016 15:04:18

This Post:
11
281726.20 in reply to 281726.19
Date: 09/07/2016 16:26:24
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Συγχαρητηρια και στους 3 σας.

Δεν εχω δει καθολου τα προγραμματα σας και ειναι νωρις ακομα για να συζητησουμε κατι τετοιο αλλα, ειναι εφικτος ο στοχος 3ων Ελληνικων ομαδων στους 32 της διοργανωσης?

Λογικα δεν εχει ξαναγινει απο καποια χωρα κατι τετοιο


Last edited by τεράστιος at 09/07/2016 16:26:43

Winter is coming...
This Post:
00
281726.21 in reply to 281726.20
Date: 09/08/2016 05:53:49
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Συγχαρητηρια και στους 3 σας.

Δεν εχω δει καθολου τα προγραμματα σας και ειναι νωρις ακομα για να συζητησουμε κατι τετοιο αλλα, ειναι εφικτος ο στοχος 3ων Ελληνικων ομαδων στους 32 της διοργανωσης?

Λογικα δεν εχει ξαναγινει απο καποια χωρα κατι τετοιο


Δεν έχω ιδέα από δυναμικότητες!Να φανταστείς χτες περίμενα ντέρμπυ!Είδα τον άλλο να έχει ψηλό με 220κ μισθό και play-maker με 190κ και δεν ήμουν σίγουρος ούτε καν για νίκη!Από την άλλη βέβαια σκεφτόμουν ότι από τις Μπαχάμες ήταν...του πο@@στη,πόσο δυνατή ομάδα να είχε??

Πάντως με μια 1η ματιά,τα μπάτζετ των ομάδων είναι minimum 700κ και φτάνουν και πάρα πολύ παραπάνω!Και έχω την εντύπωση ότι έχω τις δυνατότερες ομάδες εκτός,που δεν είναι καλό!!Με το τωρινό ρόστερ,λογικά δεν έχω τύχη για πρόκριση!Θα δούμε!

Ο Κοτίδης πάντως είναι πεπεισμένος ότι ο τελικός θα είναι μεταξύ των Legend και του Θεού και θα γίνει χαμός!!! :-)

Advertisement