BuzzerBeater Forums

Türkiye - TBL > 35. Sezon

35. Sezon

Set priority
Show messages by
From: aquila

To: GES
This Post:
33
279658.83 in reply to 279658.81
Date: 08/16/2016 18:45:27
Overall Posts Rated:
226226
Bence mevcut kurallar gayet başarılı, herkes sezon başında 0 galibiyetli bir takımın bile averaj farkıyla play out şansı olduğunu biliyor ve rakibin de her an transfer yapabileceğinin farkında. Bu nedenle diğer takımlar bu bilinçle hareket edip tedbirini buna göre almalı. Etik kural fair play gibi hususlara bu konuda katılmıyorum ve Antalya takımının koçunun eleştirilmesini çok anlamsız buluyorum.

kimse antalyayı eleştirmiyor (antalya kurallar dahilinde herkesin yapabileceği şeyi yaptı bunda sıkıntı yok ) kuralları tartışıyoruz. saçma değilmi 1 sezon yatıp , son haftayla şampiyonluk almak veya küme düşmemek oyunu 12-3 hafta tüm sezon boyunca oynanmasını istiyoruz neresi başarılı bunun gerçek hayatta bunu yapsınlar haftalık kontratlar olsun daha neler bu saçmalığın neyini savunuyorsunuz anlamıyorum.

To: GES
This Post:
33
279658.86 in reply to 279658.84
Date: 08/18/2016 06:36:12
Overall Posts Rated:
226226
Mesajına uzuuun bir yanıt yazmıştım ama. Oyundan düşdüğüm için sent yaptığımda tüm yazı kayboldu. Şu an için yazacak vaktim yok, ancak kısaca söyleyeyim. Bir şey ya da bir kimseyi savunmuyorum. Mantıksız sadece. Senin düşüncen ile bu oyunda yukarıdaki mesajlarda diğer arkadaşlarımın verdiği örnekler gibi türden (örn. belli periyotlardaki transfer kısıtlaması vs.) böyle bir format değişikliği demek Buzzerbeater i yeni baştan yaratmak demek. Biraz derin düşünürsen anlarsın.

Ayrıca Antalya gibi koca sezon 0 ya da 1 galibiyet alıp sezon sonu yaptığı birkaç transfer ile kümede kalmayı başarabiliyor ise, ben o arkadaşa HELAL OLSUN derim başka birşey demem. Form, kondüsyon, Özgüven, deplasman dezavantajı vs vs. valla HELAL OLSUN kazanabiliyorsa. Bana göre kümede kalmayı sonuna kadar hak etmiş demektir. Kaybeden arkadaş ta zaten düşsün, rakibin hamlelerine cevap veremiyor ve böyle bir maçı kaybediyor ise, kümede kalmayı bence o arkadaş hak etmiyor demektir.

cevap vermek için uzun yazıyı istiyorum derin düşünemiyom ben :)

This Post:
11
279658.88 in reply to 279658.87
Date: 08/18/2016 08:58:07
Overall Posts Rated:
896896
Üstadı kızdırmayın)

This Post:
00
279658.90 in reply to 279658.89
Date: 08/19/2016 09:11:27
Overall Posts Rated:
226226
hocam söylediklerinde sonuna kadar haklısın ancak gerçek hayatta. bu oyunun en heyecanlı kısımlarından birinin transfer yapmak oldugu gerçeği su götürmez. bu sebeple oyuna uzun vadeli bir transfer kısıtlaması gelirse oyuncu kaybedecektir. bu sebeple herhangi bi yasaklama gelecegini sanmıyorum. konunun etik kısmına hiç girmeye bile luzum yok kurallar belli herkes stratejisini ona göre belirlemeli.

en başta dediğimi tekrar edeyim yanlış anlasılmasın rekabetin sezona yayılması adına transfer yasagını gerçek hayatta makul buluyorum ancak oyun için aynı seyi söyleyemeyeceğim.

şu açıdan da bakmak lazım hocam sen yıl boyunca maaş öde 22-0 git hatta tüm maçları sakin kazan adam sonra adam son hafta transfer yapsın oyunu bırakırmısın bırakmazmısın u kadar zalamasının sebebi oyuncu maaşlarının çok yüksek olması herkesi son hafta transfere yetiyor bu kadar uzun süre oyunla alakan doğru düzgün olmayınca dopal olarak soğuyorsun , transferden alacağın zevki maçlarda alıp tüm maçları izleyebilmek daha çok verir, oyun ekonomi oyunu ise herkes al-sat yapsın taktiğe gerke yok o zaman. amam oyun basketbolo menajerlik oyunu sanırım ekonomi birinci amaç olmamalı.

From: hayben

This Post:
00
279658.91 in reply to 279658.90
Date: 08/19/2016 11:25:02
Overall Posts Rated:
5555
Hocam mesela şu örnek oyunu biraktirir mı;

Sezon başinda yeterli paran olmadigi icin transfer yapamiyosun, antreman veriyosun. bazilari da sezon basinda transfer yaparak ligi süpürmeye başlıyor, saha gelirleri yüksek seyrediyor, kupada ilerliyor. Sen de paran biriktikçe ve yetştirdigin oyunculari sattiķça transfer yapiyorsun. Emeğinin karşılığını alıyo her iki taraf da.

Benim yaptığım şey bu degil tabi. Ama bu konu öle basit bi sekilde karşıt tavir sergilencek bisey degil gibi

Advertisement