BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 34 - Το μάτι του Βοριά

Σεζόν 34 - Το μάτι του Βοριά

Set priority
Show messages by
From: PetraN
This Post:
22
277121.11 in reply to 277121.9
Date: 02/18/2016 15:38:51
Great Alexander
III.15
Overall Posts Rated:
2828
Second Team:
Honey_Badgers
Γεια σας και απο εμενα, ειμαι ο Πετρος και ουτε εγω ειμαι καλα :-)
ειμαστε ακομα μεθυσμενοι απο αυτην την αναπαντεχη, ανελπιστη και επικη ανοδο...

Βλεπω παλιους συμπαικτες απο τον ΙΙ.2 και βλεπω οτι τα καταφερνουν πολυ καλα και χαιρομαι. Μακαρι να εχω την ιδια "ευλογια" της ΙΙ.2

Πρωτογνωρα τα μερη οποτε βλεπω μεγαλη δυσκολια στο να παραμεινω. Και ερχεται και το μεγαλο διλημμα αν θα πρεπει να μεινω πιστος στη φιλοσοφια της ομαδας μονο Ελληνες η θα αναγκαστω να κανω συμβιβασμο και να βαλω και 1-2 ξενους μια και φτασαμε εδω?

Καλη τυχη σε ολους μας

ΥΓ. Ειμαι περιεργος αν η ομαδ μου ειναι η πρωτη που φτανει με μονο ελληνες στην Α1 η αν ξερετε και καποια αλλη? (εξαιρουνται βεβαια οι σαιζον 1,2,3 :-)

This Post:
00
277121.14 in reply to 277121.13
Date: 02/19/2016 09:23:06
Tavraikos BC
III.9
Overall Posts Rated:
8888
Ωραία ξεκίνησε η 1η μας σαιζόν στην Α1...με τραυματία....τον νουμπά....

This Post:
00
277121.15 in reply to 277121.14
Date: 02/19/2016 10:57:17
Overall Posts Rated:
419419
Μπορώ να πω ότι η γκρίνια σου μου έλειψε τη σεζόν που ήμασταν χώρια..!

This Post:
00
277121.16 in reply to 277121.15
Date: 02/19/2016 14:46:49
Tavraikos BC
III.9
Overall Posts Rated:
8888
Δε μπορώ. .. κάτι παθαίνω με ηλιθιους τραυματισμούς. ....

This Post:
00
277121.18 in reply to 277121.17
Date: 02/19/2016 16:21:31
Tavraikos BC
III.9
Overall Posts Rated:
8888
Από ότι φαίνεται. ...νουμπας παιδί μου τι περιμένεις. ...

This Post:
55
277121.19 in reply to 277121.1
Date: 02/19/2016 21:27:20
Overall Posts Rated:
10001000
Η σεζόν 33 ξεκίνησε σκατά για εμένα. Προσπαθούσα να σκεφτώ τι θέλω πρώτα απ'όλα, τι με διασκεδάζει περισσότερο. Να διεκδικήσω κάτι απλά αλλάζοντας κάθε χρόνο γέρους δεν μου άρεσε ειδικά όταν αυτοί σαν σκιλσετ δεν βρίσκονται όπως τους θέλω εγώ. Πήρα κάποιες αποφάσεις χωρίς να είμαι καθόλου βέβαιος για την ορθοτητά τους και τα δεδομένα έλεγαν πως πήγαινα καρφί για την Α2 με συνοπτικές διαδικασίες. Προσπάθησα να χτυπήσω συγκεκριμένα ματς κυρίως με υποψήφιες ομάδες για τον υποβιβασμό ώστε να κρατηθώ κοντά τους μπας και προλάβω στο τελευταίο τρίτο της σεζόν να επανέλθω. Στο πρώτο μέρος της σεζόν κρατιόμουνα, αλλά στο δεύτερο έπεσα 8ος. Και ξαφνικά έρχεται η αποχώρηση του Ρίνου και άρχισα να σκέφτομαι λες...
Ήθελα πάρα πολύ να σωθώ όλη τη σεζόν και επιθυμούσα διακαώς να έχω μια ευκαιρία να παίξω κι ας χάσω στην τελική, αλλά να παίξω. 3 θαύματα χρειαζόμουν. Το πρώτο ήταν η αποχώρηση του Ρίνο, το δεύτερο η το ματς με τον Έντυ που δεν κατέβηκε ουσιαστικά για κάποιο λόγο και το τρίτο έπρεπε να το κερδίσω εγώ. Παρόλο που η ομάδα ήταν τρύπια εγώ μέσα μου έλεγα από την πρώτη στιγμή κάτι μπορεί να γίνει. Κι όταν οι συγκυρίες άρχισαν να φέρνουν αχτίδες φωτός και έγιναν και οι μεταγραφικές κινήσεις, άρχισα κι εγώ να λέω το Γίνεται του Παντελή Παντελίδη, έναν στίχο υπέρμετρης και ίσως αδικαιολόγητης αισιοδοξίας δηλαδή. Και προτού γίνει το πρώτο ματς για τα πλέι άουτ, έπλενα πιάτα στο νεροχύτη, είχα βάλει στο yοutube το ασματάκι αυτό, και εκείνη τη στιγμή σκέφτηκα ένα τετραστιχάκι του τραγουδιού προσαρμοσμένο στην ομάδα μου. Και την επομένη του πρώτου αγώνα, ήμουνα στην δουλειά αλλά δουλειά δεν είχα λόγω του μπλόκου των αγροτών, έκανα κάποια εργασία στον υπολογιστή για τον προϊστάμενο μου, και έβαζα στο κινητό καπάκι στο καπάκι το τραγούδι αυτό. Και εκείνο το απόγευμα της Τετάρτης, πήρα μια κόλλα Α4 και άρχισα να γράφω στίχους. Και το βράδυ όταν κοιμήθηκαν τα κορίτσια μου όλα, βγήκα στο μπαλκόνι, άκουγα το ασματάκι πολλές φορές και σιγοτραγουδούσα τους δικούς μου στίχους. Και περνούσα καλά και έκανα κέφι για την πάρτη μου. Και βλέποντας και ξαναβλέποντας το videoclip του τραγουδιού αυτού, γούσταρα πολύ αυτό που έβγαζε ο Παντελίδης. Μια αισιοδοξία κόντρα στις πιθανότητες, μια μεγάλη ανατροπή δεδομένων, ένα χαμόγελο στην πρόκληση. Σα να σου έλεγε, πάμε δεν κολλώνουμε εμείς!

Τον Παντελίδη τον γνώρισα πριν κάνα δυο χρόνια από την εκπομπή your face sounds familiar όταν κάποιος ηθοποιός έπρεπε να τον υποδυθεί. Έριξα πολύ γέλιο και την επομένη μπήκα στο youtube να δω ποιος ήταν ο Παντελίδης. Μολονότι προτιμώ τα ξένα ακούσματα κατά κανόνα, κόλλησα και τότε με το άλλο το ασματάκι το Δεν ταιριάζετε σου λέω.

Την Πέμπτη το πρωί μιλάω με την γυναίκα μου στο τηλέφωνο. Δεν είχα καν νυφτεί ακόμα πόσο μάλλον να έχω δει τηλεόραση. Μου λέει, ξέρεις ποιος πέθανε? Η χροιά της φωνής της έδειχνε ότι τον ξέρουμε χωρίς να έχουμε παρτίδες. Ποιος, της απαντάω εγώ με ένα ύφος περιέργειας αλλά και αγωνίας διάψευσης , ελπίζοντας δλδ να μην ξέρω τον εκλιπόντα. Ο Παντελίδης μου απάντησε. Σκέφτηκα μέσα μου δεν μπορεί και την ρώτησα, Ποιος Παντελίδης?

Ο Παντελής Παντελίδης!


Στ: Πώς?

Φ: Σε τροχαίο.

Δεν γίνεται ρε πούστη μου. Κι όμως γίνεται...


Είναι από τις περιπτώσεις που νιώθεις κι εσύ την στεναχώρια κι ας μην γνώριζες τον άλλο. Και γιατί στεναχωριέσαι? Μα γιατί τον γνώριζες...Μέσα από τα τραγούδια του, μέσα από τις συνεντεύξεις του, μέσα από το χαμόγελό του. Ήταν αυτός εκεί δίπλα σου όταν έκλαιγες για μια γκόμενα ή όταν πήγαινες να φλερτάρεις μια κοπέλα. Ήταν εκεί μαζί σου στη μοναξιά, στο κέφι, στο γλέντι, στη χαρά στο χαβαλέ. Γι'αυτό νιώθεις την στεναχώρια κι ας μην τον ήξερες.


Είχα διαβάσει σε λόγους του γέροντα Παίσιου ότι εχει μεγαλύτερη ανάγκη να ανάψουμε ένα κεράκι για κάποιον που δεν ζει πια ανάμεσά μας παρά για κάποιον που ζει.

Μακάρι φίλε Παντελή αυτή η τραγωδία να γίνει το άναμα χιλιάδων κεριών που θα σε οδηγησουν στον Παράδεισο!

Καλό σου Ταξίδι Φίλε!!!

Last edited by stelaios at 02/19/2016 21:33:09

This Post:
44
277121.20 in reply to 277121.19
Date: 02/19/2016 21:55:40
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Ομολογω πως και εμενα με σοκαρε αυτη η ειδηση και μου χαλασε την διαθεση σε μεγαλο βαθμο. Στεναχωρεθηκα πολυ για το παιδι.

Ειναι και ο λογος που απειχα λιγο απο το φορουμ.

Δεν μου αρεσαν τα τραγουδια του σχεδον καθολου περα απο 1-2 κομματια. Δεν τον θεωρουσα ποιοτικο καλλιτεχνη σε συγκριση με αλλα μεγαθηρια της λαικης μουσικης. Ειχε ενα δικο του στυλ μοναδικο. Αναδειχθηκε μονος του ομως και δουλεψε παρα πολυ για να φτασει εκει που ηταν και κυριως τολμησε

Αλλα περα απο ολα αυτα ηταν ενα παλικαρι 33ετων.

Θα πουν πολλοι ενταξει καθε μερα πεθαινουν τοσα ατομα και δεν ευαισθητοποιητε κανενας. Ναι συμφωνω εχουν απολυτο δικιο. Απλα και εμεις σοκαριζομαστε πιο πολυ απο τον θανατο ενος διασημου, αφου τοτε συνειδητοποιούμε οτι μπροστα σε αυτον ολοι ειμαστε ιδιοι. Δεν υπαρχει διακριση για κανεναν. Ειτε ειναι πλουσιος,ομορφος,εξυπνος, διασημος κλπ.

Καλο ταξιδι στο παλικαρι και σε ολους τους νεους που φευγουν χωρις να προλαβουν να χαρουν την ζωη τους

Ελπιζω να υπαρχει κατι καλυτερο μετα απο εδω...

Καλο παραδεισο

Last edited by τεράστιος at 02/19/2016 21:56:18

Winter is coming...
This Post:
22
277121.21 in reply to 277121.20
Date: 02/20/2016 08:30:38
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Αυτή την φαεινή ιδέα για τα ΠΓ,ΣΓ κτλ. ποιος την είχε?

Αγγλικές λέξεις είναι,τους πείραξαν οι αγγλικοί χαρακτήρες?Εμένα πάντως πιο πολύ με μπερδεύουν!

Advertisement