BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Τελικοί Σ32

Τελικοί Σ32

Set priority
Show messages by
This Post:
00
274151.8 in reply to 274151.7
Date: 11/01/2015 04:52:55
Overall Posts Rated:
531531
Βρε του χρονου θα την πληρωσεις δεν βαραν τους παικτες μου εμενα ασε τα σαπια στημενο παιχνιδι εχασα δεν γινονται αυτα

Και εγω λογω αλλαγης ωρας αφησα το ιδιο ακριβως συστημα χαχαχαχαα

Στο επομενο μεταξυ μας θα εχεις τρεις τραυματιες στο λεω απο τωρα να εισαι προετοιμασμενος μην κατεβεις χοχοχοχοχοχοχο

This Post:
44
274151.11 in reply to 274151.10
Date: 11/01/2015 05:42:17
Overall Posts Rated:
255255
ΕΝΤΑΞΕΙ, ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ, ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΤΟ Α ΚΑΙ ΤΟ Ω ΕΙΝΑΙ Η ΕΔΡΑ. ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟΥΣ Α1 ΚΑΙ Α2 ΜΕ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ. ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΦΕΤΟΣ. ΠΑΝΤΩΣ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΓΕΛΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΕΨΕΩΝ.ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΦΕΤΟΣ....

ΠΡΟΣ SPARTANS TEAM : ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ, ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΩΘΗΚΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ...

ΠΡΟΣ ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΥΣ : ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ, Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΕΞΗΣ ΑΜΙΜΗΤΑ.
1)ΠΗΡΕ ΠΑΙΚΤΗ 33 ΕΤΩΝ ΜΕ 4,000,000 $ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΤΑ ΠΛΑΥ ΟΦΦ!!!!!!!!!!!!!!
2)ΕΝΩ ΜΑΝΤΕΨΕ ΣΩΣΤΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΑΙΖΕ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΟΥ, ΕΠΑΙΞΕ ΖΩΝΗ 3-2!!!!!!!!!!!!! ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΨΗΛΟΥΣ.Ε ΛΟΓΙΚΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΜΕ 6 ΦΑΟΥΛ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΟ 4 ΚΑΙ 5 ΚΑΙ ΟΙ ΨΗΛΟΙ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΤΥ.
ΑΛΛΟΚΟΤΕΣ ΝΙΝΗΣΕΙΣ, ΔΕΙΓΜΑ ΑΠΕΙΡΙΑΣ ΙΣΩΣ?????ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ....

This Post:
00
274151.13 in reply to 274151.11
Date: 11/01/2015 07:04:22
Overall Posts Rated:
531531
Χαχαχα παντα απολαυμβανω τα ποστ σου και φυσικα ευχαριστημενος ειμαι πως θα μπορουσα να μην ειμαι αλλωστε απλα αν ημουν στον τελικο θα απολαμβαναμαι αλλο ενα ωραιο ματς τα γουσταρω τα παιχνιδια εναντιον σου για τα ποστ που γραφεις μετα

This Post:
22
274151.15 in reply to 274151.1
Date: 11/08/2015 18:43:39
Overall Posts Rated:
10001000
Ήθελα να έχω μπορέσει να γράψω πριν τους τελικούς και για την ομάδα του Μάνου, αλλά πρέπει να υπάρχει και χρόνος και αποδείχτηκε πως δεν υπήρχε.

Ο Μάνος ξεκίνησε τη σεζόν 10 το μπάζερ κι από τη σεζόν 13 είχε μόνιμα την ομάδα του από την ΙΙΙ και πάνω. Μόλις 5 σεζόν στην ΙΙΙ, μόλις δύο στην IV και οι υπόλοιπες στην ΙΙ και στην Α1. Και μόνιμα με καλές προσπάθειες και μάχες στο κύπελλο. Για πολύ καιρό ήταν μάνατζερ των κύριων σκιλς όπως τη σεζόν 22 που ανέβηκε στην Α1 με μπάζτετ ίσως και μεγαλύτερο του σημερινού του. Έμεινε, έπεσε, πέρασε από τη θέση του NC στην εθνική ανδρών και τελικά επέστρεψε τη σεζόν 28 στην Α1 πολύ καλύτερος σαν μάνατζερ από ότι ήταν μέχρι τότε. Όλες τις χρονιές με καλά ρεκόρ, κυπελλούχος τη σεζόν 29, πρώτο ρεκόρ κανονικής περιόδου τη σεζόν 31, πρώτο ρεκόρ κανονικής περιόδου τη σεζόν 32 και από χθες το βράδυ Πρωταθλητής Α1.

Κατά τη γνώμη μου βέβαια είναι μόλις η δεύτερη φορά που προσπάθησε για πρωτάθλημα. Όταν δεν του έβγαινε το καλύτερο ρεκόρ, πήγαινε για αλλαγές στο ρόστερ κι αυτό κοστίζει στην εμπειρία από τέτοια ματς τελικών. Καλώς ή κακώς η εμπειρία σε τέτοια ματς μπορεί να αμβλύνει τις συνέπειες της πιθανής αναποφασιστικότητάς σου λόγω άγχους και να σε βοηθήσει να παίξεις πιο κοντά στις δυνατότητές σου σαν μάνατζερ.

Αυτό το τελευταίο ήταν και το μεγάλο πλεονέκτημα του ΙΣΙ απέναντι στον Μάνο. Ο ΙΣΙ βρισκόταν για 3 φορά σε τελικούς, για 3η φορά με μειονέκτημα έδρας στην Α1, και η προηγούμενη ήταν μόλις πέρσι. Σε συνδυασμό μάλιστα με την αυτογνωσία ότι ήταν αουτσάιντερ μπορούσε να γίνει πολύ επικίνδυνος.

Οι τελικοί κακά τα ψέματα ήταν συναρπαστικοί. Σπάσιμο έδρας back to back ίσως να μην έχει επαναληφθεί στο παρελθόν στην Α1 ποτέ, ενώ και οι 3 αγώνες είχαν σασπένς μέχρι το τελευταίο.

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν στο νέο Πρωταθλητή Μάνο και την Κρήτη την ομάδα του. Το να φθάνεις εδώ στο πρώτο σκαλί δεν είναι προσπάθεια μιας σεζόν, αλλά η κατάληξη σε έναν μαραθώνιο που στην προκειμένη ιστορία ξεκίνησε στις 25 Αυγούστου του 2009! Και για να φθάσει στην σημερινή μέρα, έπρεπε να αλλάξει, να αποβάλλει κακές συνήθειες, να συνεχίσει να μαθαίνει.

Πολλά συγχαρητήρια όμως και ίσως ακόμα περισσότερα αξίζουν και στον Δευτεραθλητή ΙΣΙ που με τα δύο εύστοχα διπλομαντέματά του πρέπει να κέρδισε τις συμπάθειες και τις εντυπώσεις πολλών από εμάς. Ήταν ακριβής όταν είπε ότι αρνήθηκε να χάσει. Πραγματικά το έκανε αυτό και παραδόξως όσο οξύμωρο κι ακούγεται το κατάφερε κι ας έχασε. Κατάφερε να ηττηθεί περήφανα με ψηλά το κεφάλι και με εγκωμιαστικά σχόλια αντιπάλων του. Είχα αποφασίσει να τα γράψω ανεξαρτήτως του σημερινού αγώνα, αλλά ήταν τόσο φανερά καλός στο να εισχωρήσει στο μυαλό του αντιπάλου που πραγματικά έφτασε το μομέντουμ του να μην έχει καν ανάγκη για αναγνώριση από τους αντιπάλους του στον όμιλο.





Advertisement