BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Τελικοί Σ32

Τελικοί Σ32

Set priority
Show messages by
This Post:
00
274151.2 in reply to 274151.1
Date: 10/31/2015 22:39:15
Overall Posts Rated:
10001000
Α1 Finals Σεζόν 32 Crete vs ICI

Βασικά ωραίος θα ήταν και ο τίτλος Championship Series που είχαν στο ΝΒΑ μέχρι το 1986. Εξάλλου ήταν και ιδιαίτερα γούρικος και για την ομάδα που υποστηρίζω τους μεγάλους Boston Celtics που το 1986 με μπροστάρη τον Larry Bird και συνοδοιπόρους του τους Kevin McHale, Robert Parish, Dennis Johnson και Danny Ainge κατακτούσαν το 16ο τίτλο, ενώ μετά τον μετονομασία σε Finals έχουμε μόλις μία κατάκτηση σε 28 χρόνια. Είτε Championship Series είτε Finals, οι φετινοί διεκδικητές είναι πια δεδομένοι και γνωστοί και ακούνε στα ονόματα I.C.I. B.C.και CRETE. Πάμε να τους ρίξουμε μια ματιά.

I.C.I. B.C


φετινό ρεκόρ : 15-7
μισθοί : $ 615 712
ρόστερ : 8-9
κύπελλο : Γύρος 8

τον μαντεύουν εύστοχα : 16/20
μάντεψε εύστοχα : 13/20

φιναλίστ Α1 : 2 φορές
φιναλίστ κυπ. :1 φορά

trasfers S32 : $ 7.5 Μ

Κόστος απόκτησης ρόστερ: $ 16Μ

Ρεκόρ Α1 regular season : 134 νίκες - 108 ήττες (10ος σε νίκες όλων των εποχών)


Δυο λόγια για τον κόκκινο μονομάχο:

Ξεκίνησε τη σεζόν 9-10 και τη σεζόν 19 πρωτοέπαιξε στην Α1, έπεσε και επέστρεψε την σεζόν 23 και έκτοτε βρίσκεται. Τη σεζόν 26 στρίμωξε με μειονέκτημα έδρας τον Μαμού στους τελικούς χωρίς επιτυχία όμως. Σεζόν 28 ηττήθηκε στον τελικό του κυπέλλου από τον Σπάρταν. Μεσολάβησαν κάποιες αποτυχίες με Κρασσανάκη για να επιστρέψει στους τελικούς τη σεόν 31 και πάλι με μειονέκτημα έδρας, χάνοντας με 2-1 νίκες ξανά αυτή τη φορά από τον fay. Φέτος για πρώτη του φορά κάνει το back2back σε τελικούς, ξανά όμως χωρίς την έδρα.

Βασικά ισοβάθμισε στην κανονική περίοδο με τους Μαμού και Μάνο στις 15 νίκες αλλά υστέρησε στην διαφορά πόντων πληρώνοντας τελικά ακριβά την επιλογή του να μην κατεβεί στο ματς πρωταθλήματος με τον τότε απεναντινό ανταγωνιστή του για την πρωτιά τον Μάνο, χάνοντας με 108 πόντους διαφορά. ΑΥτή η ήττα παρέα με το άλλο ματς που δεν κατέβηκε λόγω χρόνων-καταστάσεων απέναντι στον Κάμπο όταν και έχασε με 99 πόντους συνετέλεσαν αποφασιστικά στο παράδοξο ο πρωτοπόρος κόκκινος να έχει αρνητική διαφορά πόντων στο κλείσιμο της σεζόν. Υπάρχει ωστόσο το ελαφρυντικό των αλλαγών στο ρόστερ μεσούσης της περιόδου, ενώ δεν γνωρίζουμε αν πραγματικός ρεαλιστικός του στόχος για την τρέχουσα σεζόν ήταν όντως το πρωτάθλημα ή το κύπελλο όπου πάλεψε, αλλά αποκλείστηκε στο σπίτι του από τον Μαμού, την ομάδα που δραπέτευσε με το ροζ φύλλο αγώνα από το DORITOS STATE CENTER.Γενικότερα έδωσε 2 ματς με παραπάνω διάθεση και 5 ματς με χαμηλότερη διάθεση από τους αντιπάλους του.

Σε σχ'εση με τη σεζόν 31 υπήρξαν αναβαθμίσεις στο ρόστερ. Ο φαουλάκιας Dario αντικαταστάθηκε από τον καλύτερο του Anaya στο Πίβοτ, ενώ στην περιφέρεια έφυγε ο Ναν για να έρθει ο Nquyen, ενώ τέλος τις αλλαγές στα γκαρντ πλέον ολοκληρώνει ο Caddi αντί του Emced. Τον χρόνο του Judys που δεν αντικαταστάθηκε από κάποια μεταγραφή τον παίρνει όλον πάνω του η παλιά καραβάνα ο Osinskis.

Τα αρχικά της ομάδας του δεν ξέρουμε τι σημαίνουν, παραταύτα η γαλλική λέξη ici στα ελληνικά μεταφραζεται νομίζω ως εδώ, που συνδυαστικά με το username του μας δίνουν τη φράση εδώ ΘΕΟΣ ! Η αυτοπεποίθησή του βέβαια πέραν από την επιλογή του nickname του αναβλύζεται και από το πρώτο του ποστ στο παιχνίδι (107389.1) όπου ξεκάθαρα θέτει τον στόχο της κορυφής, δηλώσεις που επαναλήφθηκαν πολλές φορές. Κάτι τα παραπάνω, κάτι οι μπούκες που έκανε παλιότερα στα αποδυτήρια μετά από νίκες και ήττες της ομάδας του κατι στο φινάλε φινάλε ακόμα και η χρήση κεφαλαίων χαρακτήρων που υποδηλώνουν βροντερή φωνή και δυναμική κατέπέκταση (αν και υποψιάζομαι γραφή από κινητό εδώ), ε δεν υπάρχει αμφιβολία ότι πρόκειται για άνθρωπο που λειτουργεί με το δεξιό τμήμα του εγκεφάλου του περισσότερο κάτι που συμβαίνει συνήθως σε άτομα που λειτουργούν πέρα από τα καθιερωμένα και μπορεί να είναι σημάδι ΝΙΚΗΤΗ.

Θα πιει νερό από τη Γη της Επαγγελίας φέτος ή θα πληρώσει και πάλι την αμαρτία να πιάνει το Θεό στο στόμα του επί ματαίω?

This Post:
00
274151.3 in reply to 274151.2
Date: 10/31/2015 22:39:58
Overall Posts Rated:
10001000
κρατημένο για χρήση για τον Μάνο, ελπίζω πριν το πρώτο ματς.

Message deleted
This Post:
00
274151.6 in reply to 274151.4
Date: 11/01/2015 04:21:44
Overall Posts Rated:
531531
Αφου τα ξερουν γιατι τα λες μην ασχολεισαι γιωργο οτι παιζεις τοσες σεζον με 200 χιλιαρικα παντα κατω απο τον ανταγωνισμο αυτο τα λεει απο μονο του και σιγουρα αν δεν ειχα εγω τραυματιες δυο (θα το πληρωσει αυτο ο δον χαχαχαχα ενω πηρε τα λεφτα για να χασει με εδειρε)στον τελικο θα μιλουσαμε διαφορετικα
Ας θυμησω οτι τις φορες που σε επαιξα εγω τελικο ημουν τουλαχιστον 100 με 150 χιλιαρικα παραπανω απο σενα και με παικτες μεσα στους δεκα καλυτερους που κυκλοφορουσαν για να μπορεσω να σε κερδισω

Τουλαχιστον εγω φετος εχω να περηφανευομαι οτι ειχα στο ροστερ μου μεχρι και την στιγμη που τον πουλησα τον καλυτερο παικτη σε ολο το μπαζερ τον κινεζο με καταγωγη απο την Σπαρτη χαχαχα μεγα λαθος που τον πουλησα

Οσο αφορα τους τελικους τα συνχαρητηρια μου στους δυο μονομαχους φυσικα και αξιζαν να βρεθουν σε τελικο γιατι οπως ειπες το κυνηγουσαν καιρο ειχαν μια σταθεροτητα σε ολη τη σεζον και αυτο επιβραβευτηκε για τα καλυτερος δεν θα τα σχολιασω θα παραπεμπσω στον μαγικοφιλτριξ που κατουρηθηκε απο τα γελια διαβαζοντας τα και ειναι και σε κρισιμη ηλικια

Οσο αφορα τα προγνωστικα ευκολο πρωταθλημα απο τον κρητη με δυο μηδεν ανετα κιολας εκτος αν επιλεξει ο ιδιος να παει σε τριτο αγωνα δεν μειωνω τον θεο νομιζω οτι και ο ιδιος ο θεος ξερει τα πλεονεκτηματα και τα σοβαρα μειονεκτηματα της ομαδας του καθε χρονο τα βελτιωνει και γινεται καλυτερος αλλα νομιζω απεχει πολυ απο τον ανταγωνιστη του

Last edited by spartan at 11/01/2015 04:57:49

This Post:
00
274151.8 in reply to 274151.7
Date: 11/01/2015 04:52:55
Overall Posts Rated:
531531
Βρε του χρονου θα την πληρωσεις δεν βαραν τους παικτες μου εμενα ασε τα σαπια στημενο παιχνιδι εχασα δεν γινονται αυτα

Και εγω λογω αλλαγης ωρας αφησα το ιδιο ακριβως συστημα χαχαχαχαα

Στο επομενο μεταξυ μας θα εχεις τρεις τραυματιες στο λεω απο τωρα να εισαι προετοιμασμενος μην κατεβεις χοχοχοχοχοχοχο

This Post:
44
274151.11 in reply to 274151.10
Date: 11/01/2015 05:42:17
Overall Posts Rated:
255255
ΕΝΤΑΞΕΙ, ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ, ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΤΟ Α ΚΑΙ ΤΟ Ω ΕΙΝΑΙ Η ΕΔΡΑ. ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟΥΣ Α1 ΚΑΙ Α2 ΜΕ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ. ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΦΕΤΟΣ. ΠΑΝΤΩΣ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΓΕΛΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΕΨΕΩΝ.ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΦΕΤΟΣ....

ΠΡΟΣ SPARTANS TEAM : ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ, ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΩΘΗΚΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ...

ΠΡΟΣ ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΥΣ : ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ, Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΕΞΗΣ ΑΜΙΜΗΤΑ.
1)ΠΗΡΕ ΠΑΙΚΤΗ 33 ΕΤΩΝ ΜΕ 4,000,000 $ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΤΑ ΠΛΑΥ ΟΦΦ!!!!!!!!!!!!!!
2)ΕΝΩ ΜΑΝΤΕΨΕ ΣΩΣΤΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΑΙΖΕ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΟΥ, ΕΠΑΙΞΕ ΖΩΝΗ 3-2!!!!!!!!!!!!! ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΨΗΛΟΥΣ.Ε ΛΟΓΙΚΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΜΕ 6 ΦΑΟΥΛ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΟ 4 ΚΑΙ 5 ΚΑΙ ΟΙ ΨΗΛΟΙ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΤΥ.
ΑΛΛΟΚΟΤΕΣ ΝΙΝΗΣΕΙΣ, ΔΕΙΓΜΑ ΑΠΕΙΡΙΑΣ ΙΣΩΣ?????ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ....

Advertisement