BuzzerBeater Forums

BB Hrvatska > U21 4.0

U21 4.0 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
265198.7 in reply to 265198.6
Date: 12/08/2014 15:56:49
Critters
II.3
Overall Posts Rated:
47854785
Bez nekog novog nacionalnog koncenzusa oko treninga mladih igrača nema nade za neki rezultat mlade repke. U21 je trenutno osuđena na plutanje u osrednjosti.

Sve to će se jednog dana odraziti i na staru repku...samo je pitanje vremena...

Nije to neka velika mudrost...trebali bi svakih par sezona uzet nekog mladog igrača u redoviti trening...a po prikazanome i allstar potencijal konkurira za repku...ali poremečeno i povampireno tržište koje traži enormne iznose za polu-proizvode to čini jako teškim...

Ako je ideja da se potakne ulaganje u draft s prenapuhanim cijenama na TL, što je postignuto masovnim gašenjem igrača iz ugaslih momčadi, onda je netko zaslužio da dobije negativno iz poznavanja ekonomije...

This Post:
00
265198.8 in reply to 265198.7
Date: 12/08/2014 17:40:06
Zivine
II.1
Overall Posts Rated:
455455
Ako je ideja da se potakne ulaganje u draft s prenapuhanim cijenama na TL, što je postignuto masovnim gašenjem igrača iz ugaslih momčadi, onda je netko zaslužio da dobije negativno iz poznavanja ekonomije...


mislim da je ovo cijela sustina problema ...


From: Cr3at0r
This Post:
00
265198.9 in reply to 265198.8
Date: 12/08/2014 18:09:47
Overall Posts Rated:
132132
sve je pitanje trzista :) mi imamo jednostavno premali broj igraca, za onakvu hrvatsku kakvom tezimo jednostavno nemamo dovoljno igraca, nekad i draft zasere, dovoljna je jedna dobra sezona drafta da to preokrene, okrenit se ulaganju u draft, i razvijat igrace, dogovorno ih prodavat unutar hrvatske i razvijat, nek to ucini 100 ljudi od ovih 250 sta ih imamo i mozda bude dovoljno, al svi teze napretku i ulasku u veci rang, ja neam takvih problema zato i ulazem u draft pa ako me pukne puknit ce me :)

This Post:
11
265198.10 in reply to 265198.5
Date: 12/09/2014 00:53:33
Overall Posts Rated:
378378
Ja bih odmah potpisao da mi na kraju rokie sezone trenirac ima desetku, devetku, 3 osmice(4 sa slobodnima), 4 sedmice, blok 6 i izdržljivost 5.

Sa druge strane slažem se da to nije kvalitet kakav priželjkujem u mladoj repki, čak i ako do kraja sezone digne 4-5 skila.
Nažalost to je drugo najbolje krilo među 20godišnjacima. Opet iduće sezone će repka biti bolja nego ove.
Preko pola sadašnjih reprezentativaca će igrati i iduću sezonu. Ima još 5-10 interesantnih 20 godišnjaka, a mogao bi se naći i neki 19 godišnjak.
Sa druge strane mala samo zemlja sa 250ak igrača. Novih igrača nema puno, ozbiljnih novih igrača je još manje, a starijim igračima i nije neka motivacija trenirati igrače za mladu reprezentaciju. Za ČKS potencijale od 18 godina uvijek ima zainteresiranih, ali takvih imamo samo 3 godišnje. Dakle ako ta 3 ČKSa, dođu brzo kod onih koji ih misle pravilno trenirati, bit će dobro. Među sadašnjim 20 godišnjacima se desilo da ukupno gledajući sva trojica budu u koliko toliko dobrom treningu. Osim njih su i 2 MVPa (Bugarija i Vukovarac) od početka u kvalitetnom treningu. Sreća je htjela da sva petorica budu različite pozicije. Tako da imamo kostur ekipe. Što se ostatka tiče tu su Dujina 2 utopijca, ostalo će se popuniti strancima i godinu dana mlađima.
U sadašnjoj ekipi imamo Bubala(zvijezda) i Kudelića(superzvijezda) od MVP- potencijala u domaćem vlasništvu. Oba su članovi iste ekipe.
Po onome što mi jave scouti. Recimo da dobiju 8 igrača za pračenje, od 6 vlasnika neće dobiti odgovor, jedan će nešto filozofirati, a osmi je vjerovatno u vlasništvu iskusnog managera kojem ni ne treba scout. Doduše što se tiče ovogodišnjih rookie centara, stvari bi mogle biti malo bolje.

p.s. I ti i Jukić imate ČKSe i siguran sam da su u dobrim rukama. Uz te ČKSe bi svaki mogao trenirati po još jednog igrača nižeg potencijala, mladoj repki bi to jako dobro došlo. :D

This Post:
00
265198.11 in reply to 265198.6
Date: 12/09/2014 01:01:23
Overall Posts Rated:
378378
meni iskreno ovih 1.2m izgledaju precjenjeno a i tuzno mi je za vidit da ce ovakvi igraci konkurirati za sfove dogodine u u21 ... ja bi puno radije volio vidit nekog pfa na toj poziciji uz neku unutanju strat. mislim da bi to bilo puno korisnije od nekog mediocre igraca sa sekundarcima


Slažem se da je cijena previsoka. Zato sam rekao da bi se možda dala ispregovarati niža cijena. Ako ovaj igrač ostane kod trenutnog vlasnika, koji kaže da je prelijen za treniranje sigurno neće konkurirati za repku. Ako dobije novog vlasnika koji će ga trenirati, onda će biti u konkurenciji.
Na krilnoj poziciji imamo Vukovarca koji će sa 21 godinom biti jako fino krilce, već je i sad solidan. Što se tiče rezerve krpat ću se kako znam i umijem (ili će lcd krpati) , naravno ako dobijem povjerenje zajednice za još jedan mandat.

This Post:
00
265198.12 in reply to 265198.10
Date: 12/09/2014 01:16:25
Overall Posts Rated:
378378
Poraz od Portugala. Velikih 18 razlike. Portugal ima nešto jaču ekipu, ali mislim da naš domaći teren i veći trud to nadoknađuju, pa i više od toga.
Međutim njihov trener je pogodio moju vanjsku taktiku i još podesio zonu zonu na 3:2 i nadigrao me.
Nažlost moram priznati da je portugalski izbornik bio bolji od mene i totalno me nadmudrio i po mom mišljenju je to glavni(jedini) uzrok poraza od Portugala.

Najgore od svega je što sam namjeravao igrati pod koš, ali vidjevši kako njihov izbornik voli pogađati taktike odlučio sam ga iznenaditi sa kretanjem. Što sam ga dobro iznenadio.

Last edited by Spiridon Kopicl at 12/09/2014 01:27:13

This Post:
00
265198.13 in reply to 265198.9
Date: 12/10/2014 02:32:04
Overall Posts Rated:
2828
U mojoj ligi je najbolje kada gledam da su BOTOVI dobili sjajne igrace tj klince sa sjajnim potencijalom ....

tako ti kod mene trune MVP, dva 19 godisnja superstara, jedan 22 godisnji HoF i jedan 21 godisnji superstar.

Znaci ti klinci su ti u rukama BOTOVA.

A u rukama ZC Wariora ti je jedan 18 godisnji HoF 206cm SF kojeg lik uopce ne trenira ..... A i taj lik je postao BOT tako da wuptie fucking du....

Znaci u mojoj ligi imas 2 HoF-a, MVP i 3 superstara koji bi da ih se treniralo mogli konkurirati i za mladu repku i za seniore donekle( kaj se tice ovih superstarova)..... Eto , a da ne velim da sam prosle sezone namjerno igrao i rusio si skor da dobijem dobre klince , potrosio preko 50 zvjezdica za istrazivanje da dobijem jednog osrednjeg perenial allstara koji ima 19 godina , znaci nista. A u rukama bota MVP.... Zivio random.

This Post:
00
265198.14 in reply to 265198.13
Date: 12/10/2014 08:37:53
Overall Posts Rated:
132132
slazem se u potpunosti al jednom ce nas posrat :D
tribali bi to oni prominit ja se nadam, jer preveliki je shit i razocaranje da botovi uvijek kupe sve najbolje :D
za ovu sezonu sam odredio samo zadnje skautirat, nece li to urod plodom :D

From: Jukic

This Post:
00
265198.15 in reply to 265198.14
Date: 12/10/2014 12:44:46
Zivine
II.1
Overall Posts Rated:
455455
Baci sve na papir ako skautas max znaci da ces do kraja sezone potrosit oko 440k
naravno ako uz to imas jedno od zadnja dva mjesta skoro imas zagarantiranog igraca sa mvp/hof potencijalom .... budimo relni svaki hrvat sa hof potencijalom se na tl-u sigurno nece naci ispod 500k tako da po meni skauting e isplati ali samo u slucaju da tenkas sezonu i racunas na zadnja dva mjesta

This Post:
00
265198.16 in reply to 265198.15
Date: 12/10/2014 13:45:47
Overall Posts Rated:
378378
Baci sve na papir ako skautas max znaci da ces do kraja sezone potrosit oko 440k
naravno ako uz to imas jedno od zadnja dva mjesta skoro imas zagarantiranog igraca sa mvp/hof potencijalom .... budimo relni svaki hrvat sa hof potencijalom se na tl-u sigurno nece naci ispod 500k tako da po meni skauting e isplati ali samo u slucaju da tenkas sezonu i racunas na zadnja dva mjesta


Malo ću ti sad lupiti kontru. Po samoj logici uloženih 440k i koliko igrač može dobiti na transferu, ulaganje u draft se uopće ne isplati. Zato jer se MVP+ potencijali od 18 godina ne nađu svake godine na draftu. Ulaganje u draft jednu sezonu je 440k, dvije sezone 880k, tri 1 320 000 $...
Ovu treću cifru ni ČKS ne pređe tako lako na transferu. Dok MVPi uglavnom budu ispod 880k, čast izuzecima ((34708989)).
Recimo ja sam Serdara(34708722) dobio iz četvrtog pokušaja. Jedan draft u 2 ligi je otišao u prosječnog superstara i 19 godišnjeg vječitog all stara, slijedeće dvije sezone u 3 ligi opet ništa bolje od osrednjeg superstara. Za jednog superstara sam dobio 204 tisuće, za drugog 200, za prošlogodišnjeg vječitog All Stara 31 tisuću, ostala dvojica s tog drafta su otišla za tisuću.
Dakle uločio sam milju i tristo, a nisam vratio ni pol milje i od svih draftiraca mi je ostala jedna solidna rezerva koja je u povremenom treningu.
Opet blagajna mi se poprilično napunila kroz to vrijeme. Kako?
Ako se tanka, treba i ekipa biti slaba. Ako je ekipa slaba, onda je i jeftina. Posjeta bude slabija, ali su troškovi toliko niski, da 40K tjedno baš i ne boli. Ove sezone sam na omjeru 13:2, ne ulažem u draft, ali imam 2 igrača od preko 50K plaće i zarada mi je puno slabija.
Moje je mišljenje ako si u fazi reizgradnje momčadi i možeš si priuštiti koju sezonu tankanja, onda ulaži u draft, a treniraj igrače koje ćeš nabaviti jeftino, a prodati skuplje.
Doduše problem sa tankanjem je što nakon nekog vremena postane jako zamorno. Gubiti utakmicu za utakmicom nakon nekog vremena jako smori čovjeka.

This Post:
00
265198.17 in reply to 265198.16
Date: 12/10/2014 14:54:00
Overall Posts Rated:
3030
Doduše problem sa tankanjem je što nakon nekog vremena postane jako zamorno. Gubiti utakmicu za utakmicom nakon nekog vremena jako smori čovjeka.

Kako koga. Ja već 6 sezona igram bez ikakvih ambicija, skupljam lovu na račun koliko se da bez neke kupoprodaje igrača, radim što se može za repke (trening Nastasića za staru repku prije par sezona, sada odgajanje 2x HoF KC-a) i mrak mi je.
Doduše, ja sam totalni casual igrač, s vremena na vrijeme namjestim taktiku i trening, pročitam forum vezano za repke i to je to, tako da me porazi i ne bole previše (iako, u ovoj 3. ligi je stvarno teško gubiti, ulažem max. u draft i tankiram, a svejedno zadnje 3 sezone ulazim u doigravanje, izgleda da ću i ovu).

Advertisement