BuzzerBeater Forums

Shqipëria - I.1 > Kampionet

Kampionet

Set priority
Show messages by
This Post:
00
242809.1
Date: 06/10/2013 10:36:33
Overall Posts Rated:
2424
Ekipet fituese neper sezone:

Sezoni 4 -EX-Team
Sezoni 5 -EX-Team
Sezoni 6 -EX-Team
Sezoni 7 -EX-Team
Sezoni 8 -KB Prishtina
Sezoni 9 -EX-Team
Sezoni 10 -KB Real 888
Sezoni 11 -KB Real 888
Sezoni 12 -S.K Dinamo Tirana
Sezoni 13 -S.K Dinamo Tirana
Sezoni 14 -KB Real 888
Sezoni 15 -KB Trepça
Sezoni 16 -J_Celtics
Sezoni 17 -KB Trepça
Sezoni 18 -J_Celtics
Sezoni 19 -J_Celtics
Sezoni 20 -J_Celtics
Sezoni 21 -K.B.Trepça
Sezoni 22 -KB Mitrovica
Sezoni 23 -K.B.Trepça


Ekipet qe kane fituar kampionate duke filluar nga me te suksesshmet:

EX-Team -5
J_Celtics -4
KB Trepça -4
KB Real 888 -3
S.K Dinamo Tirana -2
KB Prishtina -1
KB Mitrovica -1


J_Celtics, KB Trepça dhe KB Mitrovica jane kampionet e vetem qe gjenden ne loje...
Big 8 ka nxjerre 9 kampion, Great 8 ka nxjerre 11 kampion.

jane bere tashme 20 kampionate ne Shqiperi. Ndoshta te rinjte ne kete loje nuk e dine, por progresi i bere si nga klubet edhe nga kombetaret (sidomos e madhja per shkaqe te ndryshme) ka qene i madh, sepse ne fillimet e vendit tone ishim shume dobet. Megjithate, mungesa e bashkepunimit (qe eshte per te ardhur keq) ka bere qe te mos ecim edhe me perpara... Uroj qe gjithcka te shkoje edhe me mire ne sezonet e reja. Kush ka ndonje projekt per bashkepunim kolektiv, le ta propozoje ne forum per te gjithe... Une e kam 1 projekt, por do t'ua propozoj ne kohen e duhur...
Suksese te gjitheve ne te ardhmen dhe nje pyetje per te gjithe:
Si e parashikoni sezonin tjeter?

This Post:
00
242809.2 in reply to 242809.1
Date: 06/11/2013 04:54:46
Overall Posts Rated:
2828
u ben gjithe kto sezone tu lujt,sa shpejt ka kalu koha :p
Nejse,edhe une kam 1 tip projekti.Ne,n fakt si komunitet i vogel qe jemi duhet me kriju 1 bashkepunim si me i stervit lojtaret e rinj,te gjithe menaxheret e rinj duhet ti ndihmojm ne menyre qe te qendrojne ne loje etj
Pastaj puna do i japi frytet e veta,per kete jam i bindur

This Post:
00
242809.3 in reply to 242809.1
Date: 06/12/2013 11:38:40
Overall Posts Rated:
2828
Si e parashikoni sezonin tjeter?



Ky sezon qe po fillon do te jete shume i forte,e shpresoj qe edhe menagjeret te jene me aktiv,sidomos ne forum.

Ndersa sa i perket bashkepunimit mes menagjereve kjo po shihet qe mungon.

NJE PROPOZIM(kush eshte per, kunder ose ka ndonje propozim tjeter le te diskutoje ne forum):

Do te kishte qene mire qe menaxheret qe jane me aktiv dhe me me shume pervoje(duke me perfshire edhe mua) te kene ne ekip se paku nje lojtar te kombetares(NT apo U21) dhe ta ushtrojne rregullisht.

This Post:
00
242809.4 in reply to 242809.3
Date: 06/12/2013 12:36:07
Overall Posts Rated:
2424
Ajo qe do kisha propozuar une eshte dicka e ngjashme me kete... por me e rendesishme per mendimin tim eshte te biem dakord qe te gjithe te shpenzojme maksimumin ne Draft gjate gjithe kohes. Kjo eshte shume e thjeshte, sepse nuk penalizon-favorizon askend, sepse eshte nje shpenzim jo shume i madh dhe lehtesisht i kontrollueshem nese ne te gjithe po e kryejme kete investim. Jam dakord qe skuadrat e para nuk do te mund te gjejne lojtaret me te mire ne draft, por kjo eshte e vetmja menyre qe te zbulohen lojtar me potencial te larte ne Shqiperi. Une, pavaresisht se do luftoj per te dale i pari keto sezone, jam i gatshem te shpenzoj 40K ne jave per draftin...

Sa per trajnimin e tyre, une e mendoj ne kete menyre: ata menaxher qe kane trajner te nivelit 6-7 le ti stervisin vet keta lojtaret e rinj ne 1 pozite (PG ose C). Ata qe kane trajner me te ulet, le ta shesin lojtarin e draftit, sepse do ta bleje dikush qe ka trajner shume te mire...

Nese e bejme kete per 1 vit kalendarik, 4 sezone ne BB, keni per ta pare se sa shume lojtar te mire qe do te kene kombetaret, si NT edhe U21...

This Post:
00
242809.5 in reply to 242809.4
Date: 06/12/2013 14:05:50
Overall Posts Rated:
2828
Kjo eshte nje ide shume e mire,por prap ka disa probleme.Si fillim jo shume ekipe kane tranjere me nivel 5 ose 6,ka te tjere qe kane pak mundesi ekonomike dhe mezi ja dalin me ato lojtare qe kane.Me pas vijne menaxhere qe sapo vijne ne superlige nuk kane mundesi per te blere lojtare te rinj dhe ti stervisin sepse duhet te blejne lojtare per te qendruar ne kategori.(kjo vlen per shumicen)
Ne fakt ndonjehere nuk eshte e nevojshme te shpenzojme 40k per lojtaret e draftit.Ne na mjaftojne lojtaret 18 vjecare,sepse rrallehere mund te dalin lojtare te mire 19 vjecare.Per kete mendoj te shpenzohen vetem 20 k,e me pas kur te behen piket e duhura shpenzojme 10 pike per scouting combine,pastaj scout te gjithe lojtaret 18 vjecare,e ne fund lojtaret me 5 topa ose ato qe na duken me nivel te larte ti bejme interview.
Por duhet thene qe niveli i forumit ka rene shume ketu tek ne,dhe maksimumi i personave qe jane aktive jane 5 deri 7.Nejse plani eshte i mire dhe shpresoj qe disa menaxhere te aktivizohen dhe te japin mendimet e tyre
Suksese ne sezonin e ri!

Last edited by LA-Xhoen at 06/12/2013 14:06:55

This Post:
00
242809.6 in reply to 242809.5
Date: 06/12/2013 18:56:42
Overall Posts Rated:
6060
Niveli i forumit mund te kete rene, por asnjehere nuk ka qene aty ku duhet.

Ajo qe eshte permiresuar eshte "purifikimi" i Superliges. Megjithate, me qenien ne loje te SharpShooters (Edin), i cili zoteron edhe nje ser skuadrash, dhe qe eshte munduar me shume menyra te shkaterroje uperligen dhe mua ne vecanti (duke i bere overbid lojtareve te mi), serish zorr se do kemi nje loje te paster. Ky njeri thjesht nuk ka asgje tjeter te beje ne jeten e vet. Por, mund te mos jete i vetem. Personalisht mendoj se ka edhe te tjere te dyshimte, emrat e te cileve nuk po i them per momentin.

Gjithsesi, suksese te gjitheve qe do konkurojne per tituj, une per vete nuk e kam mundesine financiare te konkuroj. Do mundohem te mos bie nga kategoria,[por ajo qe bie ne sy eshte se sa shume dominon Great 8 krahasuar me Big dhe ky ne fakt eshte problem per mua.


This Post:
00
242809.7 in reply to 242809.6
Date: 06/13/2013 04:46:31
Overall Posts Rated:
2828
Te pakten kemi qene shume me mire

Per Edinin dal une garant qe eshte lojtar i paster,te them te drejten me vjen keq qe vazhdoni te ziheni sepse si komunitet i vogel qe jemi duhet t jemi te bashkuar.Nejse shpresoj t mos jem une te ato te dyshuarit :p

Shume e vertete, u bene gjithe kto kohe qe Great dominon,dhe kto 9-10 sezonet e fundit kampionet kane qene nga kjo konference.



This Post:
00
242809.8 in reply to 242809.7
Date: 06/13/2013 13:18:36
Overall Posts Rated:
2424
Si per Erin edhe per Edinin, eshte e kote te mereni me nje pune qe nuk e zgjidhni dot as njeri dhe as tjetri... jane GM-t ata qe shikojne cdo gje dhe vendosin ca eshte e rregullt apo e pa rregullt... ajo qe u kerkua eshte nje bashkepunim per te miren e dickaje ku asnjeri prej nesh nuk fiton financiarisht per skuadren e tij, por fiton krenari. Kombetarja e cdo vendi eshte krenaria e lojtareve te atij vendi... po kerkoj mendimin e te gjitheve, si pro edhe kunder... fundja forumi per kete arsye ekziston, per te debatuar (jo per tu zene). Duke debatuar mund te arrihet dicka e mire epr te gjithe

This Post:
00
242809.9 in reply to 242809.8
Date: 06/13/2013 13:48:59
Overall Posts Rated:
2828
Nuk eshte rastesi qe mungon bashkepunimi...ne,ne pergjithesi,edhe si popull kemi treguar,historikisht,por edhe aktualisht se jemi njerez mosrespektues ndaj njeri-tjetrit(me falni qe po e them kete,nuk ka te bej kjo me ndonje individ ne kete loje),nuk e çmojme sa duhet njeri-tjetrin...jemi popull i perçare,si ne Shqiperi,ashtu edhe ne Kosove,por edhe ne viset tjera,e kjo po reflektohet edhe ne kete loje... Paramendoni sikur gjithe shqiptaret te ishin te bashkuar,t'i linin interesat personale anash...ku do te ishim ne...por nejse...e teprova ndoshta...!

E rendesishme eshte qe te pakten ketu ne forum t'i lem anash inatet,e te diskutojme se si ta bejme nje kombetare qe do te ndiheshim krenar...

Une tash per momentin vendosa $20.000 per scouting e se shpejti do te marr ndonje lojtar te kombetares(NT ose U21)per ta ushtruar.

This Post:
00
242809.10 in reply to 242809.9
Date: 06/13/2013 13:57:22
Overall Posts Rated:
2828
@Juxhini kete do te deshiroja dhe une,ti linim menjane inatet personale e te pakten ne kete pjese te punojme ne menyren e duhur.

@thebestone pa e tepruar fare paragrafi i 1 eshte nje realitet i hidhur ne Shqiperi..nejse te pakten ketu ne loje te ishim te bashkuar do te ishte dicka e jashtezakonshme,shpresoj se kjo gje do te arrihet

This Post:
00
242809.11 in reply to 242809.9
Date: 06/13/2013 14:32:49
Overall Posts Rated:
2424
Ok, ndoshta eshte me e thjeshte keshtu: E vendosa edhe une 20K per scouting. Ata qe kane deshire, apo edhe thjesht interes meqe nuk do te luftojne dot per titull, le ti bashkohen ketij investimi per scouting. Sa per trajnimin, nuk besoj se mund tia arrij dot, por nese ndonje lojtar i NT del ne shitje, do ta blej dhe do ta mbaje ne game shape te mire...