BuzzerBeater Forums

BB Slovenija > NAVODILA ZA ZAČETNIKE

NAVODILA ZA ZAČETNIKE

Set priority
Show messages by
From: Nani
This Post:
33
17134.1
Date: 02/24/2008 14:30:16
Overall Posts Rated:
33



No da ne bo kdo reku da ne držimo obljube smo se usedli in napisali nekaj res kratkih navodil za začetnike BB-ja.

Za začetek naj vam povem da se v Buzerju znajdete na zelo preprost način.
Skratka vsi meniji, ki jih potrebujete zato da ekipo pripeljete na sam vrh so na levi strani spletnega okna,
Od skupnosti v kateri si lahko ogledate svojo pošto, in kjer je zelo pomembna povezava , ki vas pripelje na forum, na katerem lahko zastavite razna vprašanja ki vas tarejo(na katera nas Tanuki vedno najde odgovor), tako da ponoči ne morete spati pa do menija ekipa, kjer vi poskrbite kdo vam bo prinesel zmago na sledeči tekmi.

Torej, zdaj pa najpomembnejši napotki, ko začnete z igranjem buzerja je najboljše če vse izdatke čim bolj zmanjšate, od plač igralcev, do osebja, in pomembno je da si ekipo sestavite iz ljudi ki ste jih dobili in ne kupujete na veliko(predvsem mišljeno ne kupujte dobrega osebja prevec naglo ker ti prinašajo velike stroške katerih na začetku ne morete kriti), da ne pride do bankrota in s tem posledično do vaše slabe volje :)

V buzerju obstaja pet igralnih položajev in za vsak položaj so potrebne druge sposobnosti igralca (prispevek Žige Čičmirka):

Organizator igre
1: Vodenje zoge, Podajanje
2: Zun.obramba, prodiranje
3: Met iz skoka, razdalja meta, met pod kosem

Branilec
1: Met iz skoka, Razdalja meta
2: Vodenje zoge, Podajanje
Prodiranje, Zun.obramba, Met pod kosem

Krilo
1: Met iz skoka, Razdalja meta, Zun. obramba
2: Vodenje zoge, Podajanje, Prodiranje
3: Met pod kosem Obramba pod kosem
4: Skok

Krilni center
1: Met pod kosem, Obramba pod kosem
2:Skok, Blokade
3: Prodiranj, podajanje
4: Met iz skoka, vodenje zoge

Center
1: Met pod kosem, Obramba pod kosem, Skok
2: Blokade
3: Vodenje zoge, Podajanje

Vzdržljivost in prosti meti lahko velikokrat odločajo o zmagovalcu tekme,
Na primer če bi želeli da vaši igralci odigrajo celo tekmo tesno pokrivanje, potem je dobro če imajo visok nivo vzdržljivosti. večina tekem se konča le z nekaj pikami razlike in tu odločajo prosti meti o zmagovalcu.

Kar vam želim povedati je to da na začetku je najbolje če v ekipi natrenirate vzdržljivost in proste mete, šele nato se posvetite določenim igralnim položajem in njihovim sposobnostim.

Ena pomembna stvar za tiste ki ste »lene« narave in se vam ne da brat pravil, je to da mora igralec imeti 48min za optimalen trening tisti teden. Morate vedet tudi to da učinkovitost treninga ni povezana s pripravljenostjo tako ne bit začudeni da kljub idealnim minutam vaš igralec ni dobro-odlično pripravljen.


Skratka: čim manjši odhodki, da klub ne zaide v rdeče številke saj si tega nobeden ne želi, in kot drugo na začetku je priporočljivo da trenirate vzdržljivost do nekega nivoja in enako velja za proste mete, Nato se pa odločite glede na svoje igralce ter njihove skile s čim boste nadeljevali.

Hitreje bodo napredovali mladi igralci in na njih morate graditi svoj klub in njegovo prihodnost, toda pozor po končani vsaki sezoni je tu draft na katerem dobite mlade in perspektivne košarkaše, ki jih morate kar najbolje izkoristiti, in ni dobro preveč vlagat v iskanje talentov, na primer na začetku je najboljše če iščete 1-2 igralca na teden, tka oda ne boste čisto brez podatkov ko bo na vrata potrkal draft.
Sicer si pa preberite vsa pravila za več informacij o posamezni temi, ki vas zanima;) Če pa vam kljub vsemu še kaj ni jasno, je tle mnogo ljudi ki rade volje podajo kakšen nasvet.

Written by: Jure_najlepši & Nani

p.s. če ima kdo kasno pripombo naj pove bomo dodali! =)



Last edited by GM-Tanuki at 09/27/2008 11:38:30

From: Suncee

To: Nani
This Post:
00
17134.2 in reply to 17134.1
Date: 02/24/2008 14:50:06
Overall Posts Rated:
44
Sicer je lepo, da sta napisala tole, ampak že an prvi pogled me je nekaj zbodlo v oči, vse je napisano totalno subjektivno, če pišeš navodila moraš ostati objektiven, to koliko bo kdo vlagal v raznorazne stvari je njegov problem, lepo pa ga posvariti pred določenimi nevščečnostmi, to pa je tudi vse kar lahko storiš. Skratka lahko mu le ponudiš vse na pladju, stem, da pa si on vzame tisto kar hoče. Sicer pa sem ta uvodnik imel nekoliko drugače v mislih.

From: Nani

This Post:
00
17134.3 in reply to 17134.2
Date: 02/24/2008 17:35:49
Overall Posts Rated:
33
ne glih to da mu razlozis kai je treba poceti na zacetku je bistvo..
vecino je napisano po predlegu nasega slektorja.. oz njegovih smernicah.
ker igubljamo veliko število igralcev v sloveniji predvsem ker obupajo po parih tednih ker gre klubu slabo zgubljajo itd.
mi pa to ne zelimo saj vemo kolkr tok se nekako borimo z ostalimi bi se reklo.
nevem ce sm prau napisau da razumes bistvo pomena tega :)

ze ki si napisal da si meu to drugace v mislih, komot povej bomo kai dodali spremenili.
zato smo tukaj ;)

Last edited by Nani at 02/24/2008 17:38:15

From: GM-Tanuki

To: Nani
This Post:
00
17134.4 in reply to 17134.3
Date: 02/25/2008 01:18:16
Overall Posts Rated:
88
Čestitke in hvala obema.
Jasno, da ni univerzalnih napotkov, ker ima vsak na začetku drugačno ekipo, so pa to dobre osnovne smernice in upam, da bomo z razpravo in idejami sčasoma dodali vse, kar manjka.

Vabim vse, ki se vam ljubi dodati svoj pogled, da to delite z novinci.

From: Suncee

To: Nani
This Post:
00
17134.5 in reply to 17134.3
Date: 02/25/2008 05:53:41
Overall Posts Rated:
44
To kar sta napisala vidva je vse lepo in prav razloženo v pravilih, le da sta dodala svoje subjektivno mnenje kar pa ni prav, ker to kako ravnati z denarjem, ki ti je na razpolago, z vlaganjem v nabor in kupovanjem igralcev je osebna odločitev vsakega posameznika, ne boj se jaz sem vse lepo razumel kar si ti mislil, in prav to je problem.

From: Filko
This Post:
00
17134.6 in reply to 17134.5
Date: 02/25/2008 06:33:05
Overall Posts Rated:
00
Saj je vredu. Objektivno je napisano v pravilih.

This Post:
11
17134.7 in reply to 17134.5
Date: 02/25/2008 06:34:21
Overall Posts Rated:
11
sej nismo roboti:) moramo imeti svoje mnenje,
in na forumu smo azto da si pomagamo,
in hkrati skušamo tekmovati med sabo.
in svoje mnenje sva vključilaravno zaradi tega
da bi ljudje bolje razumeli o čem se gre,
sicer se bo vsak odločil kam bo denar vlagal
in katero pozicijo bo treniral, mar ne? :)))

This Post:
00
17134.8 in reply to 17134.7
Date: 02/25/2008 07:17:45
Overall Posts Rated:
44
''sicer se bo vsak odločil kam bo denar vlagal
in katero pozicijo bo treniral, mar ne? :)))''

Glede na tvojo predstavitev igre bolj težko. Navodila morajo biti objektivno napisana, svoje subjektivno mnenje si dela vsak posameznik, torej lahko nekomi subjektivno svetuješ ne mroeš pa igre predstaviti na način, kot jo ti vidiš, jaz recimo sem veliko vložil v nakupe igralcev in ne moren reči, da se zaradi tega zašel v denarne težave pa tudi v ligi mi ni šlo slabo, tudi v nabor nisem vlagal, oz. sem zadnji mesec rped naborom, in sem dobil zelo sposobne igralce, letošnjo sezono vlagam 20k na teden, torej vse je odvisno od volje posameznika, če bi pa pravila bila napisana kot so tvoja, sicver ne rečem, da so napačna ampak me moti vključeno subjektivno mnenje, bi igra bila zelo monotona oz. bi več ali manj vsi dosegali približno enake rezultate, kar pa recimo bi slabo vplivalo na nivo igre.

This Post:
00
17134.9 in reply to 17134.8
Date: 02/25/2008 08:03:05
Overall Posts Rated:
11
dobila sva navodila da piševa iz lastnih izkušenj:)
pač vsak posameznik se bo odločil zase,
mi2 sva predlagala kaj je za začetnike najboljše:)

This Post:
22
17134.10 in reply to 17134.9
Date: 02/25/2008 09:43:26
Overall Posts Rated:
88
Navodilo, da naj pišeta iz lastnih izkušenj sem jima dal jaz in prevzemam popolno odgovornost
Jure in Nani si predvsem zaslužita pohvale, ker sta se lotila pisanja teh navodil. Kdor koli bi se jih lahko lotil, pa se jih ni nihče drug.
Namen teh navodil ni, da si gledamo pod prste, ampak so dobra iztočnica za debato, o tem, kaj je najbolje za nove ekipe.

Debate pa potekajo takole:
A: mislim, da je blablabla
B: Ne strinjam se, ker je po moje bla bla bla
A: Ja, ampak pozabil si na bla bla bla
B: Drži, ampak če upoštevamo še bla bla bla
C: Skoraj se strinjam z vama, ampka moja izkušnja je pa bla bla bla

skratka, dopolnjujejo se, ne pa zanikajo

From: primus

To: Nani
This Post:
00
17134.11 in reply to 17134.1
Date: 02/25/2008 12:34:28
Overall Posts Rated:
11
No, da se še jaz vključim v to konstruktivno debato ;)

Moram priznati da se tudi meni ta "vodič" ob prvem branju ni zdel kaj preveč privlačen in berljiv, niti nisem(bil) prepričan o koristnosti le tega...a to ne pomeni, da je slab, le še enkrat bi ga bilo treba napisati...in se osredotočiti na trening in postavitve na tekmi(taktika itd.)..kje je kaj v meniju ni pomembno, to bo vsak zagotovo sam našel...
Zdej to z treningom vzdržljivosti in prostih metov. Res je, da sta pomembna, a še zdaleč ne tako, kot ostale sposobnosti. Če dam primer: kaj bo igralcu pomagalo da lahko teče 48 min in meče proste mete 9/10, če v napadu ne ve kaj delat z žogo...
Torej, moje mnenje je, da se napiše še en vodič, oz. bom jaz pokazal, kaj sem mislil z tem, kar sem napisal tukaj...
Drugač pa vsa vama čast, da sta se lotila tega!