BuzzerBeater Forums

Bulgaria - II.2 > Сезон 28

Сезон 28 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: minkacha

This Post:
00
261114.21 in reply to 261114.11
Date: 07/25/2014 12:49:48
Overall Posts Rated:
119119
Приятел, не ме разбирай погрешно. Аз не ти се подигравам, аз искрено се забавлявам с изказванията ти от няколко сезона насам. Моля те не спирай да ме радваш!

А иначе по конкретната тема - понеже ти ги разбираш нещата на много по-високо ниво от това на нашата слаба лига, аз като лаик с някаква смешна купа ще ти кажа какво бих направил - бих взел двама с по 3к заплати, дори и само за мача, колкото да бия и да си взема тези 50к бонус от купата, пък при късмет в жребия защо не и още 50к следващата седмица. Няма да се впускам да ти казвам как участието в купата освен всичко друго ти осигурява и по-висок дух в първенството - на тебе нещата са ти ясни. ;)

From: direct

This Post:
00
261114.22 in reply to 261114.21
Date: 07/25/2014 13:57:48
PAF.bg
A Grupa
Overall Posts Rated:
120120
ще ти кажа какво бих направил - бих взел двама с по 3к заплати, дори и само за мача, колкото да бия и да си взема тези 50к бонус от купата, пък при късмет в жребия защо не и още 50к следващата седмица.

А ти сети ли се, че може да съм на минус в момента и не мога да купя двама играчи по 3К (-65К съм по-точно)? Може да имаш калитарска купа и да си ял пишки в Б3, но аз имам 6 спечелени лиги и знам как стават нещата.

П.С. И ако аз съм ти приятел, направо не знам какви са ти неприятелите.

From: direct

This Post:
00
261114.23 in reply to 261114.20
Date: 07/25/2014 14:05:19
PAF.bg
A Grupa
Overall Posts Rated:
120120
А на тебе ти се чудя защо още играеш, при положение че очевидно играта не е за теб. Само ти от активните мениджъри от 3-4-ти сезон не си играл в А. За сравнение аз спечелих още първия си сезон в група без ботове. Така че точно ти да се присмиваш е тъжна работа...

From: knave
This Post:
00
261114.24 in reply to 261114.23
Date: 07/25/2014 15:13:44
Overall Posts Rated:
55
:D
Ей богу, след толкова сезони скука по форумите, сега ще ни се върне тъпкано с тоя образ. :))))
Не спирай да твориш, Бачи Дайрект! Aз също се чудех защо играя още, но сега видях светлина в тунела! :)

From: direct

This Post:
00
261114.25 in reply to 261114.24
Date: 07/25/2014 16:21:57
PAF.bg
A Grupa
Overall Posts Rated:
120120
И форумът на II.3 живна след сезони поред мълчание, като отидох там. Сега е пустичко пак. Тогава провокирах половината да пишат. Тук е слабичко засега, но има цял сезон...

From: uBAH

This Post:
00
261114.26 in reply to 261114.25
Date: 07/25/2014 16:46:40
Green Cats
II.4
Overall Posts Rated:
7575
Second Team:
Yellow Cats
Аз лично се съмнявам някой друг освен нас четиримата да пише във форума. Повечето от останалите мениджъри в лигата влизат колкото да наредят отбора за през седмицата и това е, а ако има някой по-редовен не му се занимава с нас. Това обаче не пречи и ние да си правим шоуто, а както по всичко си личи то си се получава. Аз вече тотално съм окачествен от други "фактори" в играта като человек, нищо неразбиращ от BB, затова мога да си позволя всякакви изказвания, защото така и така нищо не разбирам. А именно и на мен ми е малко... странно да кажем, отбор от топ 10 в БГ и с претендиращ за един от най-разбиращите мениджъри да падне от бот. Аз играх само с БГ-та и бих бот с чужденци, затова не съм си изпоизволнил евтините българчета, както правят и много други мениджъри, пък било то и в А група. ОК, на минус си, но защо нямаш още няколко с по 2-3k заплати, не вярвам чак толкова много да те натоварят. Ти си знаеш де, аз в никакъв случай не мога да ти давам акъл - в тази игра има само един, който знае повече от теб и той е вся и всьо, знаем за кого говоря.

From: direct

To: uBAH
This Post:
00
261114.27 in reply to 261114.26
Date: 07/25/2014 16:59:37
PAF.bg
A Grupa
Overall Posts Rated:
120120
в тази игра има само един, който знае повече от теб и той е вся и всьо, знаем за кого говоря.

Не е един, 5-6 са. Директно на въпроса - няма как да купиш дори половин играч като си на минус. Тоест проблемът не е как да ги храня, а как да се сдобия с тях. Както виждаш в момента имам две дупки точно за тая цел, но продадох 4 титуляра наскоро и се получи недостиг...

Иначе, ако не се лъжа, за втори път отпадам от бот и никога не ми е било драма. Вие го приемате доста по-сериозно. Това си беше експеримент за мен, който ми направи играта по-интересна. 50-100К повече от купата не са ми мания при 200К седмична печалба. За формата е вярно, но разликата с останалите отбори няма да трае повече от 2-3 седмици, а колегите лесно могат да се изкушат да претоварят играчите си, което е уин за мен.

Last edited by direct at 07/25/2014 17:03:59

From: uBAH

This Post:
00
261114.28 in reply to 261114.27
Date: 07/26/2014 02:52:19
Green Cats
II.4
Overall Posts Rated:
7575
Second Team:
Yellow Cats
Аз не разбрах само как с тези заплати и умения изпадна от А група. Твоят отбор беше един от тези с най-скъпи играчи и съответно голям бюджет за заплати. Според мен идеята не е просто да имаш играчи с големи заплати, а такива които да се допълват. Затова Венко е вече пореден сезон номер 1 в БГ. Аз шапка му свалям, той е може би най-знаещия и можещ мениджър и в същото време се държи доста сдържано. Единствения му минус е, че си е дружка с гейм мастъра ни, но перфектни хора няма.

From: venko_gg

To: uBAH
This Post:
00
261114.29 in reply to 261114.28
Date: 07/27/2014 06:25:39
Spartak_Plovdiv
II.3
Overall Posts Rated:
8686
ей тука имам право на реплика :
... Единствения му минус е, че си е дружка с гейм мастъра ни, но перфектни хора няма.

не е верно, имам си още много недостатъци :))).
имам претенции да съм дружка и с теб :))).
иначе Сашо отпадна миналия сезон поради много фактори. най-важния е, че отдясно имаше прекалено много качество и като узери и като състояние на отборите /заплати/ . хвърли един поглед върху дясната половина миналия сезон и ще разбереш какво имам на предвид. заплатите по едно време бяха средно над 800к. само аз плащах над 1 мил. в началото на сезона бях писал във форума на лигата, че който и да отпадне ще е жалко, защото трупата си я биваше.
другия фактор беше, че в началото на сезона тренираше, в А група това почти никой не го прави, което доведе до няколко загуби, които в последствие не можа да навакса. пак подчертавам, че миналия сезон беше много зверски отдясно и всеки мач е борба със зъби и нокти между почти равностойни отбори. при все заплатите над 1 мил. и аз му играх нормал и едвам се измъкнах.
колкото до заплатите - в началото на сезона му бяха едни от най-ниските, мисля към 650к. някъде по средата ги вдигна драстично на около 900к./пак карам малко на памет/, но вече каруцата се беше обърнала и Сашо си го знаеше.
отделно направи 3-4 загуби или с ОТ или с бъзер, което вече си е въпрос на късмет.
и най-накрая - съперника в плейаута. Арамазов си е динозавър в тази игра и винаги се играе трудно срещу него/когато му се играе де :)))/ + домакинското предимство ... не виждам нищо срамно да изгубиш такъв плейаут.
та такива ми ти работи.
този сезон сте се събрали много качествени отбори и ще е интересно при вас.

This Post:
00
261114.30 in reply to 261114.29
Date: 07/27/2014 10:06:46
The Black Roses
II.3
Overall Posts Rated:
3535
Не, няма да е...

Можеше, ама няма да е

Директа няма да има конкуренция ..

Между другото - в А не е толкова трудно да тренираш , ако имаш желанието :)

Знам, защото съм го правил :)

Много ми харесва как се дажфкате за абсолютни глупости.....ама невероятни...нищо де.....

Някой да ме подсеща от време на време да си сменя подредбата на състава :)

From: uBAH

This Post:
00
261114.31 in reply to 261114.29
Date: 07/27/2014 10:31:33
Green Cats
II.4
Overall Posts Rated:
7575
Second Team:
Yellow Cats
Както казах - перфектни хора няма. Аз бих се радвал много, ако и мен ме приемаш за дружка. Разбери, аз нямам против абсолютно никой (осве, 1 всъщност, но за тамошната ситуация неведнъж съм изразявал доводите си, така че не мисля пак да отварям темата).

Аз и в началото на темата изказах мнение, че той ще е шампион. В крайна сметка обаче нищо не се знае, има и други много качествени мениджъри и отбори. Преди 2/3 сезона имаше осезаема разлика в нивото между II.3/4 и II.1/2, но се малко се размиха нещата. Главната причина е разбира се отказването на няколко "стари" мениджъри и неголемия наплив от нови. Има нови, но не на това ниво и съответно нивото на отборите им не е такова. Всичко това води до това нивото на нашата 2ра дивизия да е на нивото на 4та в доста други страни.

Аз определено не съм от качествените отбори. На мен ще ми трябват още 2 сезона, за да направя добра зала и да купя още 2/3 играчи, комбинирано с 2те ми трейнита, които имат нужда от време да се развиват. За мен ще си е успех, ако успея да остана тук този сезон. Като цяло това ми е основната цел. Тя разбира се е обвързана със закупуването на още поне 1/2 играчи, което ще ми позволи да съм малко по-добър от последните отбори в 2те групи и евентуално да се боря на плей-аута.

Поел съм ангажимент към треньора на U21 на Испания за центърчето ми, а искам и едно българче да тренирам. За жалост за 2ра поредна година от драфта няма нищо и ще трябва да си тренирам този момък, който няма шанс за Националния отбор, но пък до няколко сезона може да стане ОК за клубно ниво, поне като втори център ще е добре.

Advertisement