BuzzerBeater Forums

România - I.1 > Sezon 33

Sezon 33 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
22
274378.19 in reply to 274378.18
Date: 01/12/2016 13:53:28
Iwillsurvive
RBBA
Overall Posts Rated:
116116
eu saptamana asta am disputat 2 dintre cele mai grele meciuri
Sambata cu Nankatsu, un meci care am tremurat pana la sfarsitul sfertului 3 si azi,cel mai greu meci din retur cu Jibou, si avand in vedere ca statistica tinea cu Jibou si avea forme un pic peste mine, ma asteptam sa pierd la un scor destul de strans (cam ca in cupa), in nici un caz ca bat la un scor confortabil.
din fericire pentru tine Justice nu prea mai poate face mare lucru, avand ca de obicei ghinionul de partea lui. Pivotul care l-a luat i s-a accidentat in cupa 2 saptamani (la fel a patit si in sezonul 29 mai tot sezonul a avut pivotul de 250k accidentat, efectiv cred ca l-a jucat cam 5-6 saptamani din sezon) si probabil ca avand o echipa imbatranita, finalul pentru el e cel mai greu. Cred ca a inceput sa taie din pierderi. Oricum o finala de cupa nu e de colea. Nu te poti culca pe o ureche, dar sansele tale au crescut considerabil pentru locul 6-7 din moment ce l-ai batut pe Smar2.
Sa se mai joace si meciul dintre Brigada si Jibou si as putea sa fac o analiza asupra acestui sezon.

This Post:
11
274378.21 in reply to 274378.20
Date: 01/12/2016 15:09:50
Iwillsurvive
RBBA
Overall Posts Rated:
116116
cateodata ma intreb daca tu urmaresti ce se intampla in RBBA.
Pivotul de care vorbesti e vandut, nu ca i-a iesit din accidentare, mai avea 2 saptamani pana iesea.

This Post:
22
274378.22 in reply to 274378.20
Date: 01/12/2016 15:10:06
Overall Posts Rated:
1212
Si da a avut si ghinioane,dar mai are sanse.I-a revenit pivotul.


Salut!
Pivotul nu mi-a revenit, l-am vandut.
Bafta!

This Post:
00
274378.25 in reply to 274378.24
Date: 01/12/2016 15:47:16
Overall Posts Rated:
1212
doar cand am ceva de zis si daca ma priveste.

This Post:
22
274378.26 in reply to 274378.1
Date: 01/22/2016 04:18:49
Iwillsurvive
RBBA
Overall Posts Rated:
116116
Mai sunt 3 meciuri si intram in PO si RL. Situatia din puctul meu de vedere e in felul urmator

Conferinta rosie

Locul 1. Eu daca nu fac mai mult de o greseala. Meciul direct cu Brigada este crucial pentru pozitiile 1-4.
Locul 2. Jibou Poate ajunge pe primul daca merge fara greseala si eu fac mai mult de una.
Locul 3. Nankatsu sau Brigada in functie de rezultatul dintre mine si Brigada.
Locul 4. Nankatsu sau Brigada. Sigur pot exista orice permutari intre locurile 1-4, dar sunt doar matematice sansele pentru un clasament diferit.
Locul 5. Indiana. Are nevoie doar de meciul direct intre el si Reghin. Oricum in urma ultimei achizitii pare hotarat sa ramana in RBBA, indiferent de pozitia pe care o va ocupa.
Locul 6. Reghin sau Smar2. Poate ateriza si Indiana dar mi se pare putin probabil.
Locul 7. As spune ca Smar2 care a cam pierdut meciul cu contracandidatele.
Locul 8. Justice care a abandonat lupta. Il si cred dupa accidentarea urata din Cupa.

Conferinta albastra

Locul 1. In final cred ca va zi ocupat de Ares chiar daca e momentan pe 2. Conteaza ce cosaverage va avea cu Pistons. Deci nu va conta doar sa-l bata si sa-l bata si la scor.
Locul 2. Zalau. Ar putea prinde locul 1 daca nu greseste si Aresul o face.
Locul 3. Carbo are locul asigurat daca nu pierde toate meciurile pana la finala. Nu cred ca o va face.
Locul 4. As spune ca Defenders va ocupa locul 4. Experienta mea cu el imi spune ca e vulpe batrana vizand tacticile neconvetionale si ii aduc victorii neasteptate. Nu cred ca va pierde un loc in PO.
Locul 5. Delta, datorita cosaverage-ului pozitiv.
Locul 6. Constanta Quasars are sanse sa urce pe 4 sau 5, dar are de tras serios.
Locul 7. Zulus are locul 7 asigurat.
Locul 8. Pistons cu un campionat si cupa castigate dupa lupte crancene cu Ares, poate retrograda impacat ca a facut si performanta. Sper ca asa va fi si cazul meu peste 2-3 sezoane.

De la noi oricine poate ajunge sa joace finala.
Din conferinta albastra ma astept sa fie Zalau sau Ares. Carbo ar putea fi si el un pretendent dar nu imi dau seama ce face cu echipa care si-a construit-o. Mie mi se pare solida. Defenders oricat de tactician ai fi nu poate ajunge pana in finala, numai pe mismatch, care in paranteza fie spus, merg doar daca echipa adversa nu are secundare. Nu cred ca e cazul ocupantilor locurilor 1-3.

La retrogradare lupta e complicata. Cred ca totusi locurile 6 din fiecare conferinta vor evita retrogradarea.

This Post:
00
274378.28 in reply to 274378.26
Date: 01/23/2016 04:24:28
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Mereu interesante analizele tale.
Pt mine e greu antrenand in RBBA. Am pierdut mai multe meciuri la limita.

Constat ca pe piata in continuare jucatorii sunt extrem de scumpi si rari.
Probabil cei care antreneaza sunt prea putini.
Poate ca jocul recompenseaza inca prea bine pe cei care antreneaza forme si au rezultate.

Advertisement