BuzzerBeater Forums

România - I.1 > Sezon 31

Sezon 31 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Otis

This Post:
00
269221.17 in reply to 269221.16
Date: 05/24/2015 00:32:05
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
442442
Second Team:
The D-fenders
pe rezerve a scos ratinguri mari fiindca au jucat cat trebuia ca sa atinga rating maxim, iar titularii au jucat suficient ca sa nu oboseasca. se poate spune ca te-a pulverzat.

oricum, el vorbeste mereu de experienta de liga 1, care foarte putine nou-promovate o au. sa castigi meciuri cu consum mare de entuziasm mai e cum e, dar problema e sa castigi fara sa-l distrugi. el a dat normal cutine, dar pana atunci a economisit mult entuziasm incat sa para ratingurile de azi ca de CT.

mai ai de tras.

iar la baraj cu entuziasm 5-6 nu merge.

From: Otis

This Post:
00
269221.19 in reply to 269221.18
Date: 05/24/2015 05:22:23
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
442442
Second Team:
The D-fenders
nu credeam ca pana si tu te vei molipsi cu pasivitatea de pe forumul nostru.

This Post:
00
269221.21 in reply to 269221.20
Date: 05/24/2015 13:23:14
Iwillsurvive
RBBA
Overall Posts Rated:
116116
sincer as fi jucat lejer si meciul cu tine daca nu produceai supriza cu Nankatsu de care vorbeam intr-un post anterior. pot sa spun ca imi plac si mie ratigurile mele in conditiile in care jucatorul meu de 5 milioane sta pe bara. Ma asteptam sa vad baga mare si la meciul cu mine, asa ca am calculat ca in conditiile in care vei da baga mare nu ai nici o sansa sa ma bati chiar si cu inca o accidentare. Am jucat la siguranta sigurantei. Am pierdut eu stupid cu Smar2 stiind ca joaca de obicei primul meci din sezon CT si l-am considerat pierdut din start de aia am si dat lejer(ce teapa mi-am luat). Cu tine am suflat si in iaurt.

This Post:
00
269221.24 in reply to 269221.23
Date: 06/15/2015 11:09:44
Iwillsurvive
RBBA
Overall Posts Rated:
116116
Am si eu extrema in primii 5, desi dintre cele 3 extreme care le am Nivesse e cel mai slab. cred ca a reusit sa intre in primii 5 pentru ca l-am jucat foarte mult avand EX titular accidentata, iar pe celalalta o antrenez, si a jucat chiar bine in cateva meciuri.

Sa recapitulam

Dumbrava si Maldonado fac un cuplu CJ fantastic, cel mai bun de la noi (conferinta rosie) dupa parerea mea.

Zuniga si Bejan sunt asa si asa. cred ca aruncator mai bun ar fi fost Coman. Probabil ca Nankatsu nu l-a jucat suficient de mult. cuplu mai bun a fost ar fi fost Coman si Bejan.

La extreme cred ca ar fi putut sa se ia in calcul Badea, Bedjaoui si Kangur. Din pacate Bedjaoui a fost accidentat 3 saptamani si nu am putut sa-l joc. deci la extreme cred ca am fi putut sta mai bine. Nivesse si Cirinei cred ca vor fi un cuplu decent.

La extreme de forta Jehlicka este indiscutabil cea mai buna EXF din conferinta rosie. Alatalo este o extrema buna spre foarte buna. La postul de rezerva ar fi putut intra si alte EXF, dar titularul este cel mai bun.

la pivoti lucrurile sunt destul de complicate. Nu stiu care sunt cei mai buni. cred totusi ca Ionescu ar fi putut fi o rezerva mai buna decat Sitaru.

side note cred ca iar va matura conferinta albastra cu noi.

Last edited by Iwillsurvive at 06/15/2015 11:11:31

This Post:
00
269221.25 in reply to 269221.24
Date: 06/19/2015 00:56:31
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
442442
Second Team:
The D-fenders
eu zic ca a venit momentul sa nu ne mai plangem ca avem conferinta mai slaba.
fatade sezonul trecut 3 echipe si-au luat super star players..
jibou a dat 2,9 pe un SG
IWS 5,2 pe un SF
si Danube Delta 2.3 pentru probabil tot un SF.
ca fapt divers si eu am dat 2.2 pe un pivot dar nu face atat.

guys. avem cu totii un nucleu tanar. daca conferinta albastra nu antreneaza sau strange bani, in 2 sezoane o sa aibe numai mosi, iar noi nu


cand vad transferuri de 1,5 milioane mi se pare o glumitza.
per total nu cred ca o sa mai trecem printr-o faza de deflaie ca acum 1 an calendaristic cand eramia important salariul decatpretul. dar modificarile aduse cu procentul de vanzare pe termen scurt, scaderea de forma la transfer, si in general lipsa de oferta pe piata, impreuna cu banii din utopia si ce s-a mai economisit, nu poti sa iti iei nici macar o rezerva fara 400k.

nici pensionari nu poti sa iei ieftin.
ce vremuri.

From: Dacian

To: Otis
This Post:
00
269221.26 in reply to 269221.25
Date: 06/19/2015 06:36:07
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Eu am luat un juc de 85k salar acum, deci nu e vreun "super star player".
Nu am rezolvat mare lucru cu asta.

In orice caz am pierdut mai multe meciuri f la limita.
Si nu consider fair atitudinea unor echipe gen Synergi care cu o echipa face blat si cu alta joaca maxim.

Eu am avut ghinionul sa nu faca blat, desi in mod gresit asta am prezumat, ca vrea sa retrogradeze.
Dar concurentii mei directi au luat puncte cu el.

Advertisement