BuzzerBeater Forums

BB România > National Team Debate Thread

National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Dacian
This Post:
00
283310.2 in reply to 283310.1
Date: 12/07/2016 01:05:32
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
@TheDefenders - vezi ca threadul celalalt e doar pt Speaches.
Ne putem muta aici pt dezbateri.

Asa cum am zis in prezentare eu nu am planuri de drum lung. Doar vreau sa asigur o perioada de tranzitie.
In maxim 3 sezoane probabil ca voi intra si eu in reconstructia echipei de club si in acel moment am de gand sa antrenez jucatori de nationala. E posibil ca atunci sa imi setez cu adevarat planuri de termen lung, mai ales daca va exista si interes din partea comunitatii pt a pastra un anumit nivel.
Singur nu poti ridica o echipa nationala.

Comunitatea e mica si daca numeric nu facem fata altor natiuni, ar trebui un mare salt in calitate si implicare.

Last edited by Dacian at 12/07/2016 05:47:10

From: CMN90

This Post:
00
283310.3 in reply to 283310.2
Date: 12/07/2016 02:30:46
Overall Posts Rated:
1919
Ca Donald Trump si Hillary Clinton:D glumesc!

Pentru inceput eu unul as dori un mandat de macar 4 sezoane.Sunt constient ca in primul sezon nu o sa rup gura targului ,sincer as fi multumit daca as pastra echipa la nivelul actual si super multumit daca as reusi sa aduc un plus.Asta ca sa fiu cinstit deoarece stiu ca nu avem oameni mari de interior si suntem vulnerabili .

O stategie de moment as putea sa prezint ,dar ar fi mincinoasa intrucat trebuie sa stiu ce lot am la dispozitie pentru a-mi face o imagine de ansamblu la ceea ce am de facut.

Cat despre experienta..........mhm nu am o experienta prea mare cu echipa actuala ,o am din sezonul 25 .Dar stiu ca in sezonul 32 am castigat campionatul RBBA dupa doar al III-lea sezon de prezenta.P.S am mai avut o echipa 2 sezoane dar am primit ban pt ca am facut exces de zel.Din prea multa dorinta bineinteles :D

Cred ca as aduce o imbunatatire datorita faptului ca ma adaptez destul de repede la conditiile existente si scot maximul din ceea ce am la dispozitie.

Sa veniti cat mai multi la vot:D Natiiunea are nevoie de voi.Si dupa ce terminam cu votul va poftesc pe toti sa cumparati jucatori romani si sa-i cresteti pentru ca avem nevoie de asta ,nu trebuie sa ne lasam viitorul nationalei in mana managerilor straini.

Chiar daca suntem o comunitate nu foarte mare si din pacate in continuua scadere inca suntem destui pentru a construi ceva frumos.

O zi placuta va doresc!

This Post:
00
283310.4 in reply to 283310.3
Date: 12/07/2016 13:00:47
BV Pistons
RBBA
Overall Posts Rated:
105105
Second Team:
BV Pistons II
Am stars niste post-uri de pe threadul de speechuri. Sunt ale lui Otis, le postez mai jos:


Pentru cine consulta forumul si citeste acest thread doresc sa transmit suportul meu pentru oricine va prelua mandatul de antrenor al Romania NT.

Din cauza mai multor factori imi este peste mana sa continui in aceasta functie, implicit nu vad niciun motiv in a candida in acest sens.

Noul selectioner stie unde ma poate gasi iar cel phtin la.inceput voi fi mai implicat in tranzitie pentru a ne asigura ca evitam gafele care s au realizat in trecut.

Personal consider ca urmatorul antrenor al nt ar tb sa fie boston dar atat timp cat el nu si a manifestat interesul pentru urmatorul mandat as vedea la selectiiner un user cu experienta indelungata in PO si B3.

In acest sens cred ca dacian ar fi mai mult decat capabil sa gestioneze NT. Optiunile din lot sunt mai limitate decat credeti, implicit un antrenor mai conservator (ca tqctica si ghiceala) nu ar fi fortat sa joace foarte exotic sau agresiv nefondat.

Daca va fi vreodata nevoie de interimar, strict in acest scop ma declar disponibil.

Ii doresc succes lui dacian atat in alegeri cat si in eventualul mandat.




Si al doilea:

dupa cum am zis si mai sus voi sprijini pe oricine va fi selectionat. ca fosti campioni amandoi aveti experienta similara.

ma bucur sa vad ca mia mutl de o persoana doreste acest post.

cred ca asta ar fi momentuls i forumul pe care sa enuntati ce a-ti face. sau mai exact...ce stiti

This Post:
22
283310.5 in reply to 283310.4
Date: 12/07/2016 16:33:26
Overall Posts Rated:
345345
eu mi-am dat deja votul. nu prea pot răspunde la mesaje deoarece sunt plecat din țară o săptămână. eu nu candidez încă deoarece țin neapărat să îmi duc la capăt echipa de u21 pentru încă un mandat în speranţa unor rezultate notabile.


de altfel sunt deja în curs de pregătire tineri între 18-23 de ani, deci încerc cât se poate să influenţez şi asta, nu este chiar la voia întâmplării.

oricine va ieşi candidat are susţinerea mea deplină. suntem aici să ne ajutăm unii pe alţii şi aşa vom incerca tot timpul


This Post:
00
283310.6 in reply to 283310.1
Date: 12/09/2016 00:30:35
Iwillsurvive
RBBA
Overall Posts Rated:
116116
Intrebare pentru Zalau si Danube.

Amandoi sunteti manageri cu experienta care ati castigat cel putin un campionat, deci din punctul meu de vedere, amandoi aveti competenta sa ajungeti la nationala si sa faceti treaba decenta.

Intrebarea mea este: ce considerati ca va recomanda sa castigati in fata celuilalt contracandidat?

PS Oricum ma bucur ca cineva isi mai face timp si pentru NT din managerii mai experimentati.

Last edited by Iwillsurvive at 12/09/2016 00:31:39

This Post:
22
283310.7 in reply to 283310.6
Date: 12/09/2016 01:31:46
Overall Posts Rated:
1919
Salut,

Pentru mine principalul plus fata de contracandidatul meu ar fi timpul alocat pentru nationala ,pentru ca dupa cum am mai zis si anterior am jucatori tineri de la care momentan nu astept rezultate in competitii .De logat ma loghez zilnic frecventa logarilor e in functie de ce treaba am la jobul actual.

In 4-5 sezoane, s-ar putea schimba treaba dar deocamdata trebuie doar sa am grija ca ei sa joace minutele necesare si sa creasca(de aici si planul meu pt 4 sezoane la nationala daca va fi cazul) .
Momentan nu mai sunt in joc pentru titluri si am timp sa studiez ceilalti manageri straini mai bine zic eu ,atata timp cat eu la echipa de club sunt in reconstructie.

In momentul de fata carma unei nationale (mica sau mare) ar fi cea mai buna provocare pentru mine.Imi doresc acest lucru pentru ca altfel nu as fi candidat ,daca voi fi ales voi face tot ce pot eu mai bine pentru echipa ,daca nu voi fi ales asta e o sa sustin in continuare prin antrenament echipa nationala de juniori .

This Post:
00
283310.8 in reply to 283310.6
Date: 12/09/2016 14:56:42
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Consider ca sunt mult mai experimentat decat Zalau si pot valorifica aceasta experienta tactica in conditiile in care nationala Romaniei nu exceleaza la valoarea jucatorilor.
In trecut nu am emis niciodata pretentii la nationala, pt ca nu ma consideram suficient de pregatit.
Dupa cele doua titluri obtinute recent consider ca a venit vremea sa fac si acest pas.

Zalau este mult mai activ pe partea economica, face bani repede si valorifica acesti bani in forta bruta in teren.
Dar la nationala nu dispunem de aceasta forta bruta.

Daca reuseste sa ramana la fel de motivat, are tot timpul sezoanele urmatoare sa acumuleze si experienta si sa conduca la randul lui nationala la un moment dat.

From: CMN90

This Post:
11
283310.9 in reply to 283310.8
Date: 12/10/2016 10:49:49
Overall Posts Rated:
1919
Imi are rau sa spun dar e o afirmatie total eronata ca sunt activ pe partea economica si ca de aici rezultatele.De cand am intrat in rbba nu am mai vandut pentru profit.

Forta bruta de care aduci tu vorba e de fapt timp investit in studiere de loturi ,de tactici ,lucru pe care vreau sa-l pun in practica si la nationala.Banii facuti repede au fost facuti la inceput pentru a cumpara jucatori mai buni.,penru a progresa ,eu sunt orientat spre progres.

Sper ca nu titlurile te fac mai potivit pt nationala deoarece nu au valoare,nu vreau sa fiu rau dar ai luat 2 titluri dupa ce au iesit din scena ,Ares,Pistons,si cu mine.cu adversari ca noi ...... nu cred ca era situatia aceasta .Si jucatorii mei de interior cu care am luat RBBA i-am dezvoltat eu.Garachico,Braga (pe care l-am facut de nationala) Petrovics.Asta a fost forta bruta .Si inca erau in putere cand i-am vandut .

Forta bruta vine din faptul ca inteleg tacticile si ca imi place baschetul desi nu-l practic decat occazional,dar in schimb urmaresc NBA si cam inteleg ce se petrece acolo.Fara sa mai lungesc mult daca tu crezi ca ai face treaba mai buna decat mine pt ca ai mal multa vechime in RBBA decat mine gresesti,deoare eu am scos rezultate intr-o perioada scurta de timp.

sezon30-promovare in RBBA si am supravietuit de la retrogrradae din RBBA
sezon31-finala conferinta RBBA
sezon32-Campion RBBA

In consecinta cred ca ma adaptez mai bine la situatii noi si sunt mai potrivit pentru a prelua nationala.
Astept sa motivezi plusul tau de experienta in cazul in care consideri ca e gresit ce spun!

O seara buna!

From: Dacian

This Post:
00
283310.10 in reply to 283310.9
Date: 12/10/2016 11:53:31
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Pentru mine forta bruta inseamna salariul jucatorului.

Daca primul tau 5 are salarii mai mari decat al meu, deja se cheama ca ai un avantaj major.
Da, este f adevarat ca cei care au iesit din RBBA aveau loturi net superioare.

Fiecare cand ii vine vremea. A fost sansa mea sa fiu aproape pregatit cand ei se pregateau sa iasa.
Initial am fost suprins de rezultatele bune de la inceputul acelui sezon tocmai pentru ca nu ma asteptam ca atatia sa renunte deodata. Si da, erai si tu in acel grup.

Numai bine!