BuzzerBeater Forums

BB România > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
66
279185.2 in reply to 279185.1
Date: 05/24/2016 05:19:28
Overall Posts Rated:
807807
Dupa cum am mai spus si in alte postari voi continua planul de a face schimbul de generatii de jucatorii, care sper eu, s-ar finaliza in urmatoarele 2 mandate de "selectioner". Vreau sa multumesc tuturor utilizatorilor care s-au implicat in a ajuta nationala. In sezonul care a trecut m-a surprins si bucurat numarul tot mai mare de antrenori de jucatori pentru nationala.
Situatia nationalei se prezinta in felul urmator:
-5 jucatori de interior: Sitaru, Ionescu, Bondoc, Baciu, Badea
- 2 extreme veritabile : Nicula, P. Vasile si 2 de exterior Alexandrescu, Lungu
-9 jucatori de exterior: Alecu, Dumbrava, Mosoiu, Coman, Iordache, Damian, Dedu, Iancu, C. Vasile

Avem probleme mari pe interior deoarece, din cati au fost antrenati mai am sperante doar la 3 jucatori, dar abia in sezonul 36 daca vor fi gata. Alti 7 jucatori de interior de la 25 de ani in jos sunt in vizor pentru a suplini deficitul. La extreme suntem ok si mai avem in pregatire alte 2 care merg f bine si inca 4 care au mai mult de lucru dar sunt sperante. Pe exterior stam cel mai bine, chiar mai sunt inca 4 jucatori de exterior ce pot fi convocati + alti 3 de viitor.

Suntem intr-o perioada de tranzitie pe care sper sa o depasim cat se poate de bine, adica sa nu scadem prea mult in clasamentul nationalelor. Cel mai bun sezon, de cand am preluat nationala de pe locul 60, este sezonul 33 in cadrul Turneului Campionatului European BuzzerBeater unde am terminat pozitiv si echipa a ajuns pe locul 46. Acum suntem pe locul 49 dupa ce am fost la un moment dat si pe 64. In Turneul Campionatului European BuzzerBeater -- Sezon 35 avem 4 echipe puternice cu care vom avea meciuri grele + Luxembourg care nu este o echipa de neglijat. Sper ca echipa nationala sa reuseasca ceva surprize.
Pentru opinii, sugestii, reclamatii... va astept pe forumul de dezbateri si implicit la vot.