BuzzerBeater Forums

Βοήθεια – Ελληνικά > Αποριες..

Αποριες..

Set priority
Show messages by
This Post:
11
264845.1
Date: 11/07/2014 08:53:21
Overall Posts Rated:
11
Καλησπερα και συγνωμη αν τοιχον κανω καποιο σπαμ,απλα εχω 3 αποριες που θα ηθελα να μου λυσετε εαν σας ειναι ευκολο...Εψαξα για τα ακολουθα θεματα αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι.Η πρωτη αφορα ποια ειναι η καλυτερη προπονηση για ομαδα καινουργια και με παιχτες ετοιμοπαραδωτους απο το παιχνιδι?Η δευτερη ειναι για το προσωπικο πως ακριβως αντιστοιχει ο καθενας απο αυτους...Για παραδειγμα τι θα ηταν να παρω για αρχη?γυμναστη φυσιολογικο μανατζερ φυσιολογικο και γιατρο μετριο?Η κατι αλλο?Τελος οσο αφορα την θεση του καθε παιχτη.Παλιοτερα που επαιζα εδω ειχα βρει ενα θεμα με την αναλογια του καθε παιχτη στην θεση του και ποια ειναι τα καλυτερα χαρακτηριστηκα για μια θεση.Πχ σουτ με αλμα εσωτερικο σουτ ειναι για τον σεντερ παουερ κλπ κλπ(ειπα ενα παραδειγμα).Περιμενω βοηθεια και συγνωμη και παλι αν ειναι σπαμ...Ευχαριστω!!

This Post:
00
264845.2 in reply to 264845.1
Date: 11/07/2014 13:37:05
Overall Posts Rated:
10001000
Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο μπάζερ. Μπαλάκι επειδή μπήκες ορθά στη διάσκεψη.

εδώ (259087.1) θα έρχεσαι για τις ερωτήσεις σου φίλε μου τις επόμενες φορές.

Η πρωτη αφορα ποια ειναι η καλυτερη προπονηση για ομαδα καινουργια και με παιχτες ετοιμοπαραδωτους απο το παιχνιδι?


Ότι την βολεύει καλύτερα. Τα δεδομένα είναι διαφορετικά για κάθε ομάδα και δεν υπάρχει. Αν θες να ξεκινήσεις να προπονείς από αυτούς που έχεις, προσαρμόζεις την προπόνηση στον παίκτη με το μεγαλύτερο ενδιαφέρον.

Για παραδειγμα τι θα ηταν να παρω για αρχη?γυμναστη φυσιολογικο μανατζερ φυσιολογικο και γιατρο μετριο?Η κατι αλλο?


Τα οικονομικά είναι δύσκολα στην αρχή. Τοποτένιο γιατρό και μάνατζερ και αν προπονείς με έναν αξιοσέβαστο γυμναστή είσαι υπερκομπλέ. Αλλά όσο πιο χαμηλόμισθο γίνεται. Ίσως και φυισολογικός για τώρα να σε καλύπτει. Υπομονή στην αγορά του για να αγοράσεις φτηνά.

?Τελος οσο αφορα την θεση του καθε παιχτη.Παλιοτερα που επαιζα εδω ειχα βρει ενα θεμα με την αναλογια του καθε παιχτη στην θεση του και ποια ειναι τα καλυτερα χαρακτηριστηκα για μια θεση.Πχ σουτ με αλμα εσωτερικο σουτ ειναι για τον σεντερ παουερ κλπ κλπ(ειπα ενα παραδειγμα).Περιμενω βοηθεια και συγνωμη και παλι αν ειναι σπαμ...Ευχαριστω!!


βασικά θα πας στο εγχειρίδιο στις διαβαθμίσεις να διαβάσεις για τα σκιλς. ΤΙΠΟΤΑ δεν πάει χαμένο να ξέρεις όμως. Όλα τα σκιλς είναι χρήσιμα για όλους τους παίκτες.

ελπίζω να σε βοήθησα.












This Post:
11
264845.3 in reply to 264845.1
Date: 11/08/2014 18:55:40
Overall Posts Rated:
7979
Γεια σου φίλε,καλώς ήρθες στο παιχνίδι...

1)α)Πρώτα αποφάσισε αν θα προπονείς κοντούς ή ψηλούς (ένα από τα δύο,όχι τη μισή σεζόν κοντούς και την άλλη μισή ψηλούς,δεν συμφέρει)
β)Οι παίχτες που θα προπονείς είναι προτιμότερο να έχουν προοπτική αιώνιο ταλέντο και πάνω (θα κοστίζουν και περισσότερο αν θα θέλεις να τους πουλήσεις,θα έχουν και υψηλότερο ''ταβάνι'' δηλ σύνολο skills που μπορούν να έχουν)
γ)Προπόνηση όλων των skills κυκλικά

2)α)Ανταγωνιστικός γιατρός με αποκατάσταση τραυματιών (αυτόν έχω και εγώ από την ΙV που ήμουν,οι τραυματισμοί ήταν ελάχιστοι)
β)αξιοσέβαστος γυμναστής(είτε με ειδικότητα,είτε χωρίς) είναι το πιο ειδανικό
γ)ανταγωνιστικός pr

3)α)Bασικά skills PG-SG:Σουτ με άλμα,εμβέλεια,περ.άμυνα,χειρισμός,μπάσιμο,πάσες (διαφορετική αναλογία για τον καθένα,δηλ ο PG χρειάζεται καλύτερη πάσα από τον SG,ενώ ο SG καλύτερο σουτ και εμβέλεια)
β)SF: ''Lebron James'' Πρέπει να έχει όλα τα skills σε καλό επίπεδο (αν παίζεις εσωτερικά συστήματα,τότε πρέπει να έχει καλύτερα εσ.skills απ'ότι αν έπαιζες εξωτερικά συστήματα και το αντίθετο)
γ)Βασικά skills PF-C:Eσ.σουτ,εσ.άμυνα,ριμπάουντς,τάπες
Αυτά είναι τα βασικά skills των παιχτών αλλά είναι καλό να έχουν και δευτερεύοντα skills σε ικανοποιητικό επίπεδο.

Καλή συνέχεια

This Post:
00
264845.4 in reply to 264845.3
Date: 11/10/2014 19:29:16
Overall Posts Rated:
11
Ευχαριστω πολυ!!Επειδη σκοπευω να προπονω ψηλους τι θα ηταν καλυτερο για αρχη να κανω προπονηση?Επειδη εχω τωρα πασες...

This Post:
00
264845.5 in reply to 264845.4
Date: 11/11/2014 07:59:26
Overall Posts Rated:
7979
Στις θέσεις PF-C προπόνα μόνο τα βασικά skills των ψηλών,όχι πάσες επειδή δεν θα παίρνουν πλήρη προπόνηση.
Αν θέλεις να προπονήσεις πάσες τους ψηλούς,τότε καλύτερα να τους βάλεις εκτός θέσης PG-SG και να συμπληρώσουν 48+ λεπτά

Αν θέλεις να χτίσεις παίχτες μακροχρόνια (δηλ να τους έχεις και σε πιο ψηλές κατηγορίες) τότε ξεκίνα απο τα δευτερεύοντα skills αλλιώς στην IV τα δευτερεύοντα δεν είναι τόσο απαραίτητα σε υψηλό βαθμό.



This Post:
00
264845.6 in reply to 264845.5
Date: 11/13/2014 14:47:23
Overall Posts Rated:
9797
Είναι άδικο να βλέπεις στο Κύπελλο να συνεχίζουν bot ομάδες και εσύ να εχεις αποκλειστεί επειδή σου έκατσε ομάδα ανώτεερης κατηγορίας. Κάτι πρέπει να γίνει με αυτό.

dwrean.net - δωρεάν προγράμματα και παιχνίδια
Message deleted
Message deleted
Message deleted
This Post:
00
264845.10 in reply to 264845.6
Date: 11/19/2014 16:44:35
Overall Posts Rated:
1313
Τι προτείνεις? Αν πχ βάλουμε μόνο τις ομάδες της 4 κ 5 κατηγορίας να τυχαίνουν με τα μποτ τότε οι κατηγορίες 321 θα αποκλειστούν πολύ γρήγορα. Αν το κύπελλο γίνει όπως στη πραγματικότητα δλδ βάσει κατάταξης τότε πάλι θα αποκλείονται γρήγορα οι μικρές ομάδες.

Έτσι όπως είναι τώρα το κύπελλο δίνει την ευκαιρία σε μικρές ομάδες της 4 να προχωρήσουν αρκετά εφόσον έχουν ισορροπημένο ρόστερ. Πίστεψέ με είναι πιο εύκολο για μια αξιόμαχη ομάδα της 4 να προχωρήσει στο κύπελλο παρά της 3. Μη κοιτάς επειδή εσύ έτυχες με κάποιον πολύ δυνατό.

Αν έχεις δυνατή ομάδα για 4 κατηγορία τότε αποκλείες εύκολα ομάδες της 3 μέχρι και τις 2 κατηγορίας στο κύπελλο εφόσον συγκεντρώνεις ενθουσιασμό και βάζεις τα δεύτερα σε έναν έυκολο αγώνα πρωταθλήματος. Οι ομάδες της 2 και της 3 δεν έχουν τέτοια πολυτέλεια. Εκ πείρας σου λέω πως τις καλύτερες πορείες στο κύπελλο τις έκανα όσο ήμουν στην 4. Στην 3 που είμαι δε με παίρνει να βάζω τα 2α σε ματς πρωταθλήματος, ενώ στην 4 μπορείς να το κάνεις καθώς οι περισσότερες ομάδες είναι πολύ αδύναμες η μποτ

Από βλέπω αποκλείστηκες στο 4ο γύρο του κυπέλλου, 150Κ κέρδος λοιπόν (καθόλου άσχημα). Στην 3 κατηγορία οι περισσότερες ομάδες αποκλείονται μέχρι τον 3ο γύρο, καθώς είτε τυχαίνουν με ομάδες τις 4 που παίζουν με ενθουσιασμό δυνατά (ακολουθώντςας την τακτική που είπα πιο πάνω) είτε με ομάδες της 3 και της 2 που έχουν την πολυτέλεια λόγω ρόστερ και προγράμματος να κυνηγήσουν και το κύπελλο εκτός από το πρωτάθλημα.

Το κύπελλο είναι καθαρά θέμα τύχης, το φτιάξανε έτσι για να βοηθιούνται οι μικρές ομάδες περισσότερο

Last edited by SideUnderSpin at 11/19/2014 16:49:03

This Post:
00
264845.11 in reply to 264845.10
Date: 12/09/2014 07:22:40
Overall Posts Rated:
1111
Χαίρετε
Μέχρι ποια ώρα μπορεί κάποιος να στήσει την ομάδα για ένα παιχνιδι?
Πόσα λεπτά πριν ξεκινήσει?