BuzzerBeater Forums

Hellas - III.8 > Σεζον 13

Σεζον 13

Set priority
Show messages by
This Post:
00
148802.1
Date: 06/28/2010 15:22:26
Overall Posts Rated:
7676
Λοιπον οπως καθε χρονο ετσι και φετος ανοιγω τον χορο των δηλωσεων...Οπως οι παλιοι ξερετε αγαπαω πολυ το φορουμ και περσι εκανα τα παντα για να το κρατησω δυνατο και για φετος,μεχρι και την τελευταια στιγμη αφου στα πλει οφ εκανα τα παντα για μην φυγει ο Γιωργος(βλεπε ΑΓΟΡ)ενω οταν ειδα στο πρωτο δεκαλεπτο του τελευταιου αγωνα οτι μπορει να υγω εγω σφιχτηκα και εδωσα εντολες για οπισθοχωρηση(οχι που δεν θα εβρισκ δικαιολογια που εχασα:Ρ)..Απο κει και περα για να κλεισω τα χρωστουμενα απο περσι,περιμενω ακομη μια δημοσια παραδοχη ανωτεροτητας(ξερει αυτος)και μια ψηφοφορια για τον καλυτερο παικτη του περσινου πρωταθληματος.Χωρς να εχω δει ακομη τι ειπε το ΒΒ,εγω ψηφιζω τον Οργκαντ,το ισραηλινο κτηνος των Μαγων που μονο του μου στερησε την ανοδο..
Απο κει και περα,φετος βλεπω μια πολυ δυνατη ομαδα να ερχεται απο πανω,και οι πωλησεις της ανταζομαι θα την κανουν και πλουσια(αν και προσωπικα οι παικτες που ειναι προς πωληση δεν μου αρεσουν),μια γρια η οποια μεθ εμου αυξανει τον αριθμο μας στο διπλασιο,κατι πρωταθλητες που φαινονται αρκετα δυναμικοι και απο και και περα κανα δυοομαδες που θα παλεψουν για την σωτηρια.Αρα η υποθεση πρωταθλημα γινεται παρα μα παρα πολυ δυσκολη.Και αυτο μονο καλο μπορω να το χαρακτηρισω φιλοι μου.Θα συστηθω λοιπον ακομη μια φορα,ειμαι ο Χαρης και ειμαι καλα και θα θεσω εναν στοχο...Να καταρριψουμε το μεγαλο ρεκορ των 180κατι μνμτων της σεζον 10 που περσι δεν καταφεραμε..Λετε να γινει ρεκορ φαντασμα?Παρεπιπτωντως οτι λεω τελευταια βγαινει αφου ειχα προβλεψει απ την αρχη την ανοδο των μαγων σαν το πιο εφιαλτικο σεναριο των πλει οφ.Σιγουρα ο Σιλενσερ θα με βριζει γι αυτο...Ε αυτα για αρχη,καλως σας βρηκαμε,καλη χρονια να εχουμε και ολα τα σχετικα..Οι παλιοι παρουσιαστητε,οι καινουργιοι?θα επρεπε ηδη να το εχετα κανει ψαρακες:))))

This Post:
00
148802.2 in reply to 148802.1
Date: 06/28/2010 15:39:52
Overall Posts Rated:
1717
Οπως ανεφερε και ο Χαρης πιο πανω φετος θελουμε συμμετοχη απ ολους για να γινει πιο ενδιαφερον το παιχνιδι..Να συστηθω και εγω για τους καινουργιους..με λενε Στεφανο και ως στοχος φετος ειναι οι προπονηση νεαρων παιχτων που εχουν σκοπο την εθνικη..
Επειδη εχουμε αφησει μια εκρεμοτητα απο την προηγουμενη σεζον ψηφιζω τον Οργκατ απο τους μαγους για MVP της περσυνης σεζον και των πλευ οφ..

This Post:
00
148802.3 in reply to 148802.1
Date: 06/28/2010 19:00:52
Overall Posts Rated:
4141
Καλησπέρα και από μένα!

Γιώργος από Ρεθυμνο, πιο νέος στον όμιλο σε σχέση με τους 2 προλαλήσαντες, είχα τις περισσότερες σεζόν στο παιχνίδι σε σχέση με τους συναδέλφους πέρυσι, αλλά με μια πρόχειρη ματιά, φέτος βλέπω τους Stonedreamers να παίρνουν την σκυτάλη γηραιότητας, έχοντας μάλιστας και παραπάνω σεζόν στην ΙΙ! :-p

Στέφανε βλέπω ότι σε τρώει να δώσεις τον τίτλο του φαβορί, ο Stonedreamers τον έχει πιστεύω, αυτόν να αγχώσεις! :-PPP

Πάντως καλά τα πήγαμε την προηγούμενη σεζόν, τα καταφέραμε και οι 3 να μην ανέβουμε και δώσαμε τον τίτλο στους απέναντι τους άμπαλους!Μπράβο! :-PP Πάντως φέτος τα πράγματα φαίνονται πιο ανταγωνιστικά, περισσότερα στην πορεία...


PS1: Χάρη, το ρεκόρ της σεζόν 10 (8 μυν) θα το καταρρίψουμε μέχρι το τέλος της βδομάδας, προφανώς εννοούσες της σεζόν 11! :-PPP
PS2:"μια γρια η οποια μεθ εμου αυξανει τον αριθμο μας στο διπλασιο" Μποήθησε με λίγκο γκιατί ντεν καταλαμπαινο! :-)))
PS2: Για τα χρωστούμενα των play-off θα γράψω στο προφίλ μου σύντομα,για να μην κουράζουμε τους νέους εδώ, αντε να βγαίνουν τα μαχαίρια σιγα-σιγα! :-)))

This Post:
00
148802.4 in reply to 148802.3
Date: 06/29/2010 02:56:44
Overall Posts Rated:
7676
Ελα ρε συ δεν ειναι λαθος το μεθ εμου...Απλα ανεβαζω το επιπεδο της γλωσσας του φορουμ(χαριν ευφωνιας το τ γινεται θ,οχι?)...Καλα πραγματικα εχω ενα θεμα για παλιος,ενα θεμα για καινουργιους και ενα αφιερωμα για την αρχη της χρονιας που θα το κανω αρκετα συντομα...Για τους παλιους πραγματικα θελω σχολιασμο των περσινων πλει οφ,πως το ειδας,ποσο βρισαν που ανεβηκε ο εξαιρετικος μανατζερ Γκρικ ματζικ και αν μπορουσα να κανω κατι διαφορετικο..(ας πουμε ξερω οτι για τον ΑΓΟΡ η ανοδος χαθηκε στην παραλογη ατολμια του να βαλει κανονικη και οχι δυνατη διαθεση σε ενα παιχνιδι με τους κουρασμενους κυνηγους....)...
Για τους καινουργιους θελω να μας πουν πως νιωθουν που πεσανε σε ομιλο που δεν την γλυτωνουν με τιποτα,καθως θεωρω τον ομιλο μας απο τους πλεον ανατγωνιστικους,φου κοιτωντας το προγραμμα χθες σχολιαζαμε με το στεφανο οτι δεν εχουμε ουτε ενα ευκολο φαινομενικα παιχνιδι...
Για το αφιερωμα?Ειναι δικη μου δουλεια...Παντως για να δωσω το πρωτο προγνωστικο της χρονιας,βλεπω γηπεδουχο πολυ δυνατη ομαδα να ζηταει εκδικηση για την περσινη χρονια και να τα δινει ολα στο ντεμπουτο:Ρ

PS2A:να οι καινουργιοι δεν μπουνε στο κλιμα των παλιων,το χασαμε το κορμι πατριωτη...(την θελω δημοσια στο φορουμ ο κακος:Ρπλακιτσα κανω....

This Post:
00
148802.5 in reply to 148802.4
Date: 06/29/2010 04:22:49
Overall Posts Rated:
2525
Γεια χαρα παιδες,ειμαι ο Αντωνης και οπως ξερετε ειμαι ο "" ψαρακας "" της υποθεσης!!
Καλη χρονια σε ολους και με το μαλακο, μην με σαπισετε !!
χααχαααχχααα
θα ηθελα και εγω ενα ενεργο φορουμ, γιατι περσι ηταν νεκροταφειο!
Καντε ενα προγνωστικο για μενα.Τι λετε θα παλαιψω γα τη σωτηρια?
ΑΑΑΑΑΑΑ εχουμε και αλλη γρια ?
Τα λεμε...

This Post:
00
148802.6 in reply to 148802.5
Date: 06/29/2010 05:48:53
Overall Posts Rated:
7676
Καλως σε βρηκαμε ομοιδεατη...Εμεις που λες δεν θα δε ασπισουμε γιατι αλλωστε θα παιξουμε και μονοενα ματς..Οι δικοι σου ομως...Σε βλεπω να παλευεις με 3 ομαδες ακομη για το ποιος θα καταφερει να μεινει στη υπεροχη 5η θεση,αλλα μακαρι να κανω και λαθος...:)

This Post:
00
148802.7 in reply to 148802.6
Date: 06/29/2010 16:32:23
Overall Posts Rated:
2525
Λοιπον φιλε μου Χαρη και εγω αυτο πιστευω!!Θα φανει στο τελος.
Σχετικα με την ερωτηση που αφορα τους ""νεος"", εε δεν νομιζω να ειναι κα τοσο απλα τα πραγματα για μας!Σιγουρα θα ηταν οτι καλητερο για ολους μας πιστευω τα περισσοτερα παιχνιδια να εχουν διαφορες 10-15 ποντους, γιατι περσι ειχε κατι 40 -50.., δεν ειχε πολυ ενδιαφερον!Εχω σαν "νεος "" θα παλαιψω για την παραμονη και για να σας μαθω καλητερα!!
Χαιρετιζω και τα υπολοιπα παιδια!!
Αντε που ειστε......? Πως θα σπασουε το ρεκορ ?
ΤΑ λεμε...

Last edited by MIKRO10 at 06/29/2010 17:20:38

This Post:
00
148802.8 in reply to 148802.7
Date: 06/29/2010 17:50:58
Overall Posts Rated:
7676
Κατσε νωρις ειναι ακομη,κατσε ν αρχισουμε τα προγνωστικα και θα δεις πως θα ανεβουν τα ποστς...Αν ποσταρουν 4 ατομα πριν και μετα απο τους αγωνες με προγνωστικα και σχολια βγαινει 4*2*22=176 και βαλε και τα πλει οφ και τα μαχαιρωματα,ποσο μας κανουν?Το σπαμε ανετα το ρεκορ...Ασχετα απο αυτα εγω θελω φετος να αναβαθμισουμε το φορουμ σε τοπο τακτικης επεξεργασιας και εκμαθησης καθως θελω να εχουμε νηματα στα οποια ο καθενς θα λεει τις σκεψις του και τις εμπειριες του για καθε συστημα,οποτε θα κερδισουμε ολοι απο αυτο...τις δυο προηγουμενες χρονιες ηθελα ν ανεβω,φετος απλα με τετοιο γαματο ομιλο θελω να χαρω παικτικα το παιχνιδι..Ειναι καθε παιχνιδι δυσκολο και αυτο μονο καλο μπορει να χαρακτηριστει...Αυτα μεχρι στιγμης...

This Post:
00
148802.9 in reply to 148802.8
Date: 06/30/2010 03:01:24
Overall Posts Rated:
2525
ΕΕΕΕΕ Χαρη , ειματε και στην ιδια ομοσπονδια!!!
Ερωτηση..
ΠΟσο σημαντικο ρολο παιζει το προσωπικο(προπονητες) στην αναπτυξη των παιχτων?
π.χ. Ο γυμναστης - Αξιοσεβαστος με μισθο 200000 εχει διαφορα με αυτον που εχει μισθο 10000? και ο δυνατος εχει διαφορ απο τον καταρτησμενο ?Παντα μιλαμε για το προσωπικο..


This Post:
00
148802.10 in reply to 148802.9
Date: 06/30/2010 03:12:18
Overall Posts Rated:
11
Να χαιρετήσω και εγώ νέους παλιούς και αρχαίους της κατηγορίας. Πιστεύω πως αυτή η χρονιά θα είναι η καλύτερη που έχει δει η ΙΙΙ.8 εδώ και αρκετές σεζόν. Πιστεύω πως οι stonedreamers θα είναι πολύ δύσκολος αντίπαλος για όλους καθώς και η τριάδα Leniarniakos, Στάνη, Δαδί θα παλέψουν για τη δεύτερη θέση της ανατολής. Δεν ειναι απίθανο να έχουμε και καμιά έκπληξη από τους νέους που ήρθαν από "κάτω" όπως οι Μάγοι που απλά πέρασαν....
Θα προσπαθήσω να συμμετέχω πιο πολύ στο φόρουμ αν και δεν το έχω απόλυτα το θέμα.
Για MVP κλπ δεν έχω να προτείνω κά τι γιατί δεν το παρακολούθησα πολύ απλά για μάνατζερ της χρονιάς θα πω τον Αιζ μόνο και μόνο από τις 2 μεγάλες ανατροπές που έκανε στα play-off.
Αυτά προς το παρόν.

This Post:
00
148802.11 in reply to 148802.8
Date: 06/30/2010 03:13:18
Overall Posts Rated:
7676
Χρωσταω και ενα αφιερωματακι,τιποτα το ιδιαιτερο,και αφου με ξυπνησαν τωρα κατι ασυνειδητοι(πιστευω το παρανομο ξυπνημα πρεπει να ειναι ποινικως κολλασιμο αδικημα),μεχρι ν ανοιξει το ματι ας δουμε λοιπον τα φετινα μπατζετ:
1.ΑΓΟΡ:192398
2.Αστεριες:117806
3.ΑΙΖ FBA:164494
4.CHAMPIONS TEO:128706
5.KAE NIKH BOΛOY:114703
6.Kaminia Bulls:126914
7.Kinigoi:136391
8.serres 2007:128115

Μ.Ο.Ομιλου:138690

Και οι απο την αλλη οπως συνηθιζω να λεω:
1.Dadi 1981:124524
2.doxa artas:98441
3.herkules b.c:108401
4.Leniarniakos:116627
5.LIONTARIA 13:194457
6.Stani anw Panagias:154498
7.Stonedreamers:267088
8.ARIANARA:103540

M.O.Oμιλου:145497

Απο αυτα λοιπον βλεπουμε οτι οι ισορροπιες εχουν αλλαξει,οι ομιλοι οδευουν προς της ισοτητα και τα μπατζερ ολης της κατηγοριας εσουν ανεβει παρα την μειωσει επι μερους στους παικτες.Εαν τα λεφτα καναν τις ομαδες,φαβορι θα ηταν ΑΓΟΡ,Λιονταρια και οι Stonedreamers,αλλα επειδη τις ομαδες τις κανουν οι ομαδες ειναι πολυ νωρις ακομη...Το καλο ειναι οτι μαλλον θα εχουμε καλα τηλεοπτικα.